Qarabag – AS Saint-Étienne 0:0 (vége) | Borussia M'gladbach – Villarreal 1:1 (vége) | Apollon Limassol – Zürich 3:2 (vége)
Club Brugge KV – Torino FC 0:0 (vége) | FC København – HJK 2:0 (vége) | Partizan Bělehrad – Tottenham Hotspur 0:0 (vége)
Besiktas JK – Asteras 1:1 (vége) | Salzburg – Celtic Glasgow 2:2 (vége) | Din. Zagreb – AFC Astra Giurgiu 5:1 (vége)
PSV Eindhoven – Estoril 1:0 (vége) | Panathinaikos FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége) | FC Dnipro Dnipropetrovsk – Internazionale 0:1 (vége)
Standard Liège – Rijeka 2:0 (vége) | Sevilla – Feyenoord Rotterdam 2:0 (vége) | Lille OSC – FK Krasznodar 1:1 (vége)
Everton FC – VfL Wolfsburg 4:1 (vége) | BSC Young Boys – SBA 5:0 (vége) | SSC Napoli – AC Sparta Praha 3:1 (vége)
FCSB – Aalborg 6:0 (vége) | Rio Ave FC – Dynamo Kijev 0:3 (vége) | PAOK – Dinamo Minszk 6:1 (vége)
ACF Fiorentina – En Avant Guingamp 3:0 (vége) | Metalist Harkov – Trabzonspor 1:2 (vége) | Legia – KSC Lokeren 1:0 (vége)
Panathinaikos FC
1:2 (0:1)
Dinamo Moszkva
csütörtök 18.09.2014, 19:00 • Stadio Apóstolos Nikolaidis, Athína • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

A Bajnokok Ligája küzdelmei után ma megkezdődik a második számú európai kupasorozat, az Európa Liga csoportköre is.

A mai napon rögtön egy igen érdekes összecsapásnak nézünk elébe. A görög Panathinaikos a Dzsuzsák Balázzsal feláló orosz Dinamo Moszkva gárdáját fogadja az E csoportban. Ebben a kvartettben kapott még helyet a holland PSV Eindhoven és a portugál Estoril is.

A görögök a play-off körben a dán Midtjylland gárdáján jutottak túl kettős győzelemmel. A hazai bajnokságban három forduló elteltével egy győzelemmel, egy vereséggel és egy döntetlennel a kilencedik helyen állnak. A hétvégén a Kalloni-tól kaptak ki 1-0-ra idegenben.

A Dinamo Moszkva épphogy bejutott a csoportkörbe. A ciprusi Omonia Nicosia ellen csak az utolsó pillanatokban sikerült kiharcolni a továbbjutást. A hazai bajnokságban hét forduló elteltével a negyedik helyen állnak Kurányi-ék. Öt győzelemmel és két vereséggel. Az egyik vereség épp a hétvégén csúszott be a listavezető Zenit ellen. 3-2 lett a vége.

Kiegyenlített összecsapásra lehet számítani. A hazai pálya a görögök, a több jó játékos pedig az oroszok esélyeit növeli.

Panathinaikos FC: Kotsolis – Triantafyllo, Mendes da, Schildenfel, Nano – Zeca, Lagos, Pranjic – Klonaridis, Dinas, Karelis
    Cserék: Ajagun, Bajrami, Chouchoumis, Donis, Koutroubis, Petric, Steele

Dinamo Moszkva: Gabulov – Büttner, Douglas, Samba, Manolev – Dzsudzsák, Yusupov, Noboa, Ionov – Kokorin, Kuranyi
    Cserék: Granat, Hubocan, Prudnikov, Rotenberg, Shunin, Tashaev, Zobnin

Játékvezetők: Daniele Orsato.

1

1
    A vendégek kezdik a mérkőzést.

1
    A Dinamo tiszta fehérben, a Panathinaikos tiszta zöldben játszik.

2
    Vendég bedobás az ellenfél szögletzászlójánál.

2
    A Dinamo Moszkva végezhet el szögletrúgást. Dzsudzsák íveli be.

3
    Douglas ment immáron a Dinamo tizenhatosán belül.

3
    A moszkvaiak hátul passzolgatnak.

4
    Dzsudzsák ad be balról, fogja Kotsolis.

4
    Hazai szöglet következik. Nano végezheti el.

5
    Kuranyi elől mentenek a védők.

6
    Pranjic indítása túl hosszú.

6
    Büttner egy szép csel után ad be balról. Kurányi próbál fejelni, de nagyon rosszul találja el.

8
    A Pana visszaáll saját térfelére, bíznak a gyors kontrákban.

8
    Büttner fedez ki egy labdát a hazai támadó szorításában.

9
    Dzsudzsák ad be ismét balról. Kokorin fejese a kapus kezében landol.

10
    Gabulov végezheti el a Dinamo kirúgását.

10
    Dzsudzsák beadása ezúttal nem jó senkinek.

11
    Eddig a Dinamo Moszkva bal oldala tűnik veszélyesebbnek Büttnerrel és Dzsudzsákkal.

13
    Gabulov-ig kerül hátra a labda.

14
    Zeca próbálkozik távolról, de a lövés elkerüli a kaput.

14
    Kokorin-t választják el könnyen a labdától.

16
    Kuranyi kap labdát a jobb oldalon. Megpróbálja átjátszani a túloldalra, de túl mély a beadása.

17
    Mezőnyjáték folyik a pályán. Nem sok helyzet volt eddig a mérkőzésen.

18
    Hazai bedobás a jobb oldalról.

19
    Szabadrúgás a hazaiaknak, a tizenhatossal egymagasságban.

20
    Gabulov ügyetlenül nyúl a labdához. Pranjic próbálkozik lövéssel, de Yusupov blokkolni tudott.

22
    Nano iramodik meg a bal oldalon. Egy szép visszacsel után ad középre, de Pranjic lövése nem sokkal mellé megy.

23
    Dzsudzsák szerez labdát az ellenfél térfelén, de nem tudnak vele mit kezdeni az oroszok.

24
    Dzsudzsák Büttnerrel játszik össze, de ebből most nem lesz beadás, inkább hátrafelé játszanak.

25
    Nagyon sok a hiba mindkét csapatnál.

26
    Ionov egy jó csel után ad be, átszáll mindenki feje fölött, de érkezik a hosszú oldalon Dzsudzsák, aki nem tudja megszelidíteni a labdát.

28
    Dzsudzsák kap egy remek labdát Ionov-tól. A magyar szélső egy igazítás után rúg kapura. Óriási felsőléc lett belőle. A meccs eddigi legszebb jelenete.

28
    A Panathinaikos végezhet el szabadrúgást a bal oldalról.

29
    Nano egyből kapura rúgja. Nem tudja meglepni Gabulovot.

30
    Felpörgött kicsit a meccs. Helyzet itt is, ott is.

31
    Samba-nak kell iparkodnia, hogy haza tudja fejelni a labdát a hazai csatár elől.

33
    Kokorin, Kurányi a labda útja a hazai tizenhatos előterében, de a német lövése levágódik egy védőről.

34
    Noboa indítása végül eljut Dzsudzsákig. Görög bedobás jöhet.

35
    Klonaridis harcol ki egy szögletet.

36
    Nano végzi el. Tud is fejelni a hazai támadó, de nem talál kaput.

37
    Manolev adja el a labdát, de nem tudnak élni a lehetőséggel a hazaiak.

38
    Büttner ugyanazt a cselt adja el sikeresen mint az előbb. De az átívelt labda csak a hazai védőknek lett jó.

39
    Dzsudzsák mássza meg ellenfelét. A Panathinaikos jöhet szabadrúgással.

40
    A Dinamo gólt szerzett!
    Gólszerző KOKORIN.
    Kurányi továbbítja akrobatikus mozdulattal tovább a labdát. KOKORIN kerül ziccerbe, és higgadtan el is teszi a labdát külsővel Kotsolis mellett. A labda a kapu bal oldalában landol.
    KOKORIN - 0:1

42
    Kurányi fejeli meg a labdát Dzsudzsák beadása után, de pontosan Kotsolis kezébe.

43
    Egy csúnya ütközés. Kokorin és Schildenfel fejelt össze.

44
    Ápolás miatt áll a játék.

45

A várakozásoknak megfelelően inkább a Dinamo Moszkva akarata érvényesült az első félidőben. A hazaiak inkább csak a kontrákban bíztak. Dzsudzsák hatalmas kapufája mellett veszélyes beadásaival hívta fel magára a figyelmet. Öt percel a vége előtt Kokorin találta magát ziccerben ,és nem is hibázott a fiatal orosz csatár. Ezzel a góllal vezetnek félidőben az oroszok.

46

46
    A hazaiak indítják útjára a labdát.

46
    Nem történt csere egyik csapatban sem.

47
    Büttner rúgja fel a labdát Kurányi felé, de a csatár elesik a védő szorításában.

48
    Dzsudzsák emeli Samba fejére a szabadrúgást. Tisztáznak a védők.

49
    Kokorin sarkazása nem jött be. a hazaiak jöhetnek bedobással.

49

Gyönyörű játék az Dinamótól. Dzsudzsák kap egy remek labdát sarokkal. Szépen tekeri át a hosszú oldalra IONOV-NAK, aki leveszi az ötös sarkánál, csinál egy szép cselt és a kapu közepébe vágja azt.
    IONOV - 0:2

50
    Dzsudzsák vezeti rá a védőkre. Megpróbálja átjátszani Kokorinnak, de felborítják a védők.

51
    Jó helyről szabadrúgás a vendégeknek. Noboa remekül teker jobbal. A bal oldali kapufáról jön ki a labda. Gyönyörű volt.

52
    Triantafyllopoulos kap sárga lapos figyelmeztetést.

53
    Eddig a második félidőben csak a Dinamo van a pályán.

54
    Szöglettel felérő szabadrúgás a hazaiaknak.

55
    Kifejelik a védők.

56
    Szögletet végezhet el a Pana. Kivágják a védők.

57
    Kokorin veszít labdát az ellenfél térfelén.

58
    Cserél a hazai mester. Klonaridis helyett Donis a pályán.

59
    Kokorin passzol Dzsudzsákhoz, de már a labdaátvétel sem sikerült, utánna körbevették a védők és szerelni tudták.

59
    Ionov cselez befelé, de Yusupov elpasszolja magát.

60
    Dzsudzsák próbálkozik jobbal, de levágódik a labda.

61
    Alig van a labda a Panathinaikos-nál.

62
    Most mintha magukra találtak volna a görögök, de ez helyzetekben még nem mutatkozik meg.

63
    Karelis-sel szemben szabálytalankodik Büttner. szabadrúgás a hazaiaknak.

63
    A Panathinaikos gólt szerzett!

Pranjic íveli be a szabadrúgást. DINAS csúztatja meg, amely a jobb kapufa mellett jut a kapuba. Gabulovnak esélye sem volt.
    DINAS - 1:2

64
    Ettől vérszemet kapnak a görögök. A Dinamo-nak észnél kell lennie.

66
    Dinas beadását blokkolja Samba. Szöglet.

66
    Ionov kap lapot.

67
    A Pana most teljesen beszorítja ellenfelét.

68
    Cserél az orosz szakvezető. Büttner helyett Granat a pályán.

69
    Izgalmas húsz perc elé nézünk. A görögök mindent meg fognak tenni az egyenlítésért.

70
    Ionov próbált helyzetbe kerülni a tizenhatoson belül, de szerelni tudták.

71
    Zeca szépen továbbít Dinas-hoz, aki egy pattanás után tüzel, de a lövése Gabulov kezében hal el.

72
    Nano végezheti el a Panathinaikos szögletét.

73
    A lecsorgó labdát Donis tűzi rá, Gabulov védeni tud.

74
    Kijön a szorításból a Dinamo, sőt el is dugják a labdát.

75
    Mintha az utolsó nagy hajrára készülnének a csapatok.

76
    Cserélnek a hazaiak. Lagos helyett Petric. Tehát egy védő helyett egy támadó érkezett.

77
    Kotsolis küldi vissza a mezőnybe a labdát.

78
    Dzsudzsák jobb oldali beadását Kokorin már nem tudja a kapu felé terelni.

79
    Jobb oldalról érkezik a hazaiak beadása, de nem jelent különösebb veszélyt Gabulov kapujára.

80
    Ionov iramodik meg a bal oldalon. Középre próbál adni. Kotsolis belepaskol, majd szögletre mentenek a védők.

80
    Mindent megpróbál a hazai mester. Pranjic helyett Koutroubis érkezett.

81
    Hazai szabadrúgás az ellenfél térfelének közepéről. Nano végzi el.

81
    Yusupov is besárgul.

82
    Kurányi Dzsudzsákkal játszik össze. Majd gondol egyett és rálövi a labdát. Nem ez volt a legjobb megoldás.

83
    Donis volt lesen.

84
    Kotsolis-ig kerül hátra a labda.

84
    Egy bal oldalli beadás vágódik le a vendég védőkről.

85
    Hazai szöglet következhet.

86
    Ki tudják hozni az oroszok.

87
    Douglas fejel ki egy labdát, majd Dzsudzsák bikázza előre.

88
    Donis passzol Petrichez, aki nagyon rossz megoldást választ.

89
    Kokorin helyett Hubocan a vendégeknél.

90
    Ionov tartja a labdát az ellenfél szögletzászlójánál.