Debreceni HK – Corona Brasov Wolves 4:5 (vége) | Budapešť – HSC Csíkszereda 4:1 (vége)
UTE Újpest Budapešť
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
HSC Csíkszereda
hétfő 22.09.2014, 18:15 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Az Újpest az első harmad kivételével uralta a játékot és az ott összeszedett hátrányát megfordította, így 4-1-re nyertek. Ezzel a két nyeretlen csapat közül az Újpest szerzett három pontot és lépett előre a tabellán.
    Köszönöm a figyelmet! (20:14:30)

60:00

59:45
    Turbucz előtt ment el a korong a kapu előtt.

58:59
    Egy ziccer lövést fogott szépen Ágoston.

57:58
    Az Újpest gólt szerzett!
    Két másodperccel a kiállítás vége előtt addig járata a korongot az Újpest még az egyik saroknál üresen maradt JUSSI PETTERI TAPIO és közelről a kapu üres részébe lőtt.

Gólpassz: Teemu Elomo és Jozef Mihalik.

A góllal a Csíkszereda kiegészült!

57:40
    Durak lövése ment kapu mellé.

56:38
    Elomo addig kevergetett a kék vonalnál, még Mihalik lesre érkezett.

56:01
    Újpesti emberelőny!
    Spady Erik megy ki két percre akadályozásért.

55:45
    Farkas került a kapu elé, de nem találta el jók a korongot, így Ágoston kiütötte.

54:51
    Tartja a korongot az Újpest, nem jut a kapu elé a Csíkszereda.

52:53
    Sommer lövése pattan Gágyor elé, aki az oldalhálóba lőtt.

52:15
    Spady ütött luftot, duplázni már nem sikerült, mert odaértek elé.

51:32
    Reiter lőtt középről, de bele blokkoltak a lövésébe.

51:07
    Ágoston fogott egy kék vonalról eleresztett korongot.

50:28
    Durak lőtt a kék vonaltól, de Ruczuj fogta.

49:29
    Kiegészült az Újpest!

49:16
    Tranca lövése kerülte el Ágoston kapuját.

48:46
    Nagy tumultus Ruczuj előtt, de Coleman nem tudta beütni a korongot.

48:30
    Mihalik lőtt kiszorított helyzetből, de Ruczuj szépen fogta a sarkot.

47:51
    Mihály lövése pattant fel Ágostonon, de kifele ment a korong.

47:29
    Csíkszeredai emberelőny!
    Teemu Elomo megy ki két percre bottal akasztás miatt.

47:18
    Tapio ugrott majd lőtt magasan kapu fölé.

46:10
    Garbacz lőtte kii a korongot a jégről, így középkezdés jön.

45:13
    Hegyi kanyarodott a kapu elé, de közeli lövését szépen védte Ruczuj.

44:40
    Gecse lőtt a kék vonaltól, de Ágoston védett. Bíró Ottó ment bele a kapusba utána, de Demitres megfegyelmezte.

44:09
    GÁGYOR PÉTER ugrott meg egy koronggal majd közelről feltette a korongot a hosszú sarokba, így már két gól a hazaiak előnye.

Gólpassz: Pichler Ádám.

43:54
    Ágoston ért le szépen a sarokra egy lövésre.

43:17
    Satek lőtt közelről, de Ágoston résen volt.

42:51
    Kiegészült a Csíkszereda!

42:39
    Durak lőtt a kék vonaltól, de Ruczuj szépen fogta.

42:13
    Mihalik tette fel a korongot a felső sarokba, de Ruczuj odaért lepkéssel.

41:33
    Demiters lőtt a kék vonaltól, de Ruczuj a helyén volt.

40:51
    Mihalik tette vissza a korongot Elomonak, de Salló akasztotta, így kimehet két percre.

40:01
    A Csíkszereda hozta el a korongot.

40:01

Lassan jönnek vissza a csapatok, még két perc a szünetből.

Ebben a harmadban egyértelműen a hazai csapat irányított és először Mihalik tuszkolt be egy korongot a kapu előtt emberelőnyben, majd Coleman egyéni akciója után Virág Tamás szerezte meg a vezetést.
    Még egy harmad van, ami még rejteget magában izgalmakat!

40:00

39:17
    Tapio akarta a korongot ellőni Ruczuj mamutjai között, de végül a kapus szépen zárt össze.

38:44
    Pichler visszatett korongját a védők viszik ki.

37:45
    Zalavári lövése a kapu előtt a blokkban akadt el.

37:40
    Nagy tumultus a kapu előtt, de végül Coleman fektében nem tudott a kapuba találni.

36:54
    Spady lőtt üresen a harmad közepéről, de Ágoston megint a helyén volt és védett.

34:36
    Pichler előtt lett volna a korong a kapu előtt, de egy védő még eltudta piszkálni, pedig az ütő már lendült.

34:16
    Les az Újpestnél megint.

34:02
    Virág Tamás lőtt a harmad közepéről, de Ruczuj szépen fogta lepkéssel.

33:52

33:07
    Tilos felszabadítás a Csíkszeredától.

32:53
    Mihalik vitte a korongot, de közben Dömötör lesen volt.

32:16
    Spady ugrott meg egy koronggal, de lövés előtt Zalavári szépen bevetődve blokkolt.

31:52
    Reiter RIchárd megy ki két percre gáncsolásért.

30:50
    Letámad az Újpest, de most a másik oldalon egy eladott korongot hosszan tolt meg Bíró Mátyás, így Ágoston felszabadított.

29:36
    Coleman kerülte meg a kaput majd tette vissza VIRÁG TAMÁSNAK, aki először nem találta el a korongot, majd másodszorra már a kapuba talált.

Gólpassz: David Coleman és Miroslav Durak.

28:16
    Hegyi tett vissza egy korongot a kapu elé Feilnek, de ő estében kapu mellé lőtt.

27:44
    Tapio lőtt oldalról az oldalhálóba.

26:39
    Bors lőtt a harmad közepéről nem sokkal kapu mellé.

26:08
    Virág Tamás lőtt igazítás után, de Ruczuj fogta a korongot.

24:56
    Nem bírta a nyomást az erdélyi csapat, a kapu elé betuszkolt korongot JOZEF MIHALIK közelről kotorta be.

Gólpassz: Virág Tamás és Miroslav Durak.

A góllal kiegészült a Csíkszereda!

24:20
    Egy visszatett korongot tett kapura Tapio, de mellé ment.

23:36
    Újpesti emberelőnyi!
    Bors Huba-Ferenc megy ki két percre sportszerűtlen magatartásrét.

22:59
    Kapu előtt tumultus,de Ágoton felszabadít. A másik oldalon nagyon közelről nem sikerült bevenni Ruxzuj kapuját.

22:33
    Garbacz a kék vonal sarkából célozta meg takarásból a rövud alsót, Ruczuj a helyén.

22:00
    Turbucz passzába lépnek bele a kapu előtt.

21:39

21:14
    Mihály Ede lövését fogta Ágoston.

20:05
    A páros kiállítás lejárt, így most a Csíkszereda van előnyben.

20:01

A csapatok a jégen, jelenleg 4-3 ellen megy a játék.

2 perc és jönnek vissza a csapatok.

Egy pörgős első harmad után a többet támadó Csíkszereda 4-4 elleni játékban egy kidolgozott helyzettel megszerezte a vezetést. A páros kiállításból még 5 másodperc, még Durak kiállításából 1:39 van hátra.

20:00

19:39
    Miroslav Durak akadályozás miatt megy ki két percre.

19:19
    A HSC gólt szerzett!
    Bent tartotta a korongot a csíkszeredai csapat. Bíró Tamás kapu mögül tette vissza MICHAL SATEK elé, aki közelről a kapuba találta.

Gólpassz: Bíró Tamás és Spady Erik

18:05
    4-4 ellen lesz a játék!
    Az Újpestből Sommer Tamás bottal akasztás miatt , a vendégektől Mihály Ede pedig színészkedés miatt ment ki két percre.

17:36
    Demiters lőtt két csel után, de Ruczul fölé tolta a korongot.

17:25
    Satek ugrott ki egy koronggal, de lesen volt.

16:51
    Sjölund lőtt a az előtte blokkoló két újpestibe.

15:51
    Dömötör passzával lépett ki Pichler, de kapu fölé lőtt.

15:00
    Salló lövését vállal védte Ágoston.

14:47
    Bors lőtt a kék vonaltól, de Ágoston lepkéssel szépen fogta.

13:30
    Elomo küzdött a korongért, de nem volt segítsége, így a vendégeké a korong.

11:57
    Curilla beadásába lép bele Coleman.

11:16
    Sjölund lőtt az alapvonaltól, de Ágoston megint résen volt, így ezt is védte.

10:40
    Távoli lövés, de megint csak Ágoston volt a végállomás.

9:20
    Pichler kicsit kisodródva lőtt kapura, de fogta Ruczuj.

8:36

8:22
    Bíró Tamás lőtt takarásból, de szépen védett Ágoston.

7:59
    Spady lőtt a kék vonaltól nem sokkal kapu mellé.

7:34
    Coleman blokkolt egy lövést.

6:36
    Virág Tamás gáncsolta Curillát, így mehet ki két percre.

6:18
    Curilla lőtt közelről, de Ágoston szépen fogta a sarkot.

5:42

5:36
    Tilos felszabadítás a hazaiaktól! Még 6 másodperc az előnyből.

5:04
    Durak lőtt a kék vonaltól kapu mellé.

4:32
    Mihálik tette be a kapu elé Elomonak, de nem találta el a finn csatár a kaput.

3:42
    Elomot akasztja a kapu előtt Bíró Tamás, így mehet ki két percre.

3:14
    Tilos felszabadít a csíkszeredai csapattól.

2:13
    Ványi lőtt a kék vonaltól, de Ruzuj mamutjáról felpattant a korong és kapu mellé ment.

1:37
    Hegyi lőtte be a korongot a kapu mögé, de kihúzzák a vendégek.

0:34
    Ágoston két lövést fog, de mindkettő távolról érkezett.

0:01
    Bíró Tamás hozta el a korongot a középkezdésnél.

00:01

A hazaiaknál Ágoston Olivér a kapuban, még a vendégeknél Ruczuj Gellért.

Érkeznek a csapatok a jégre. A hazai Újpest lilában, még a vendég Csíkszereda fehérben játszik.

Újpesti TE: Ágoston (Pleszkán) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demitres, Sommer, Feil, Reiter, Hegyi (A) – Ványi, Garbacz, Coleman, Virág T., Turbucz – Bereczki, Egyed, Dömötör, Pichler.

HSC Csíkszereda: Ruzuj (Kozuch) – Bors, Spady, Satek, Sjölund, Bíró T. – Salló, Nagy I., Curilla, Mihály E., Farkas – Papp Sz. (C), Gecse, Bíró M., Tranca, Bíró O. – Pál, Molnár, Rokaly, Hildebrand.

Játékvezetők: Babic Vladmir, Juhász Gábor – Abonyi Attila, Muzsik Norbert.

Nincs megállás a MOL Ligában és sok pihenő sincs a csapatoknak. A Csíkszereda Újpesten fejezi be az első magyarországi turnéját.
    Mindkét csapat két mérkőzés után, két vereséggel áll. Az Újpest a nyitányon egy remek mérkőzésen megmutatta, hogy mindenkire veszélyes, hisz negyven perc után 5-1 állt a lila-fehérek javára, de ezt sikerült leadniuk a harmadik harmadban és a hosszabbításban a vendég címvédő talált be. Az új légiósok az első hazai meccsen szárnyaltak, Mihalik gólpasszokkal, Elomo gólokkal, Tapio és Demitres pedig góllal hívta fel magára figyelmet, Turbucz szerzett még gólt ezen a mérkőzésen. Ezek után utaztak Debrecenbe az újonchoz, ahol a hazaiak öt góljára csak Tapio válaszolt, így kikaptak és egy ponttal állnak két meccs után.
    A nyáron talán meggyengült Csíkszereda is a bajnok ellen kezdte meg a küzdelmeket, ahol a második harmad utáni döntetlen után három gólt kaptak választalanul. Góljukat Tranca szerezte. Ezek után rögtön a következő napon Miskolcon szaladtak bele a késbe a hazai csapat, nem tudták bevenni Bálizs kapuját, de a hazaiak hétszer is mattolták Kozuchot és Ruczujt.
    Fontos a folytatás mindkét csapat részére, így izgalmas mérkőzés várható a Megyeri útról.
    Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:15 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 25. Mihalik (Virág T., Durak), 30. Virág T. (Coleman, Durak), 45. Gágyor (Pichler), 58. Tapio (Elomo, Mihalik) – 20. Satek (Bíró T., Spady)

UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Pleszkán) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demiters, Sommer, Feil, Reiter, Hegyi (A) – Ványi, Garbacz, Coleman, Virág T., Turbucz – Bereczki, Egyed, Dömötör, Pichler.
    HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Bors, Spady, Satek, Sjölund, Bíró T. – Salló, Nagy I., Curilla, Mihály E., Farkas – Papp Sz. (C), Gecse, Bíró M., Tranca, Bíró O. – Pál, Molnár, Rokaly, Hildebrand.

Játékvezetők: Babic Vladmir, Juhász Gábor – Abonyi Attila, Muzsik Norbert