Debreceni HK – Corona Brasov Wolves 4:5 (vége) | Budapešť – HSC Csíkszereda 4:1 (vége)
Debreceni HK
4:5 (0:0, 1:3, 3:2)
Corona Brasov Wolves
hétfő 22.09.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Köszönöm megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:22:33)

Nagy taps kíséri a levonuló játékosokat az öltözőbe, hiszen a brassóiak 3 ponttal távoznak Debrecenből, míg a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de ma a kiállítások aránytalansága mellett sem tudott nyerni a Debrecen. Ennek vélhetően az egy nappal kevesebb pihenő és a tapasztalatlanság volt az oka. Ezzel együtt sincs szégyenkezni valója a hazaiaknak, hiszen komoly erőkifejtésre késztették a tavalyi ezüstérmest Könczeiék. Nagyon sok tapasztalatot leszűrhettek ebből a vereségből a debreceniek, a kétgólos hátrányból való felállás pedig motivációt jelenthet a folytatásra. A Brassó összességében megérdemelten nyert, a mérkőzés legjobbja pedig egyértelműen a négypontos Martin Saluga.

60:00

59:38
    A Debrecen gólt szerzett!
    3 másodperc kellett az előny kihasználásához. Könczei nyerte a bulit, Berta pedig azonnal a kapuba bombázott.

59:35
    Antal Zsombor feküdt rá a pakkra, kiállítják.

59:30
    Berta lőhetett volna kétszer is az üres kapura, de egyszer sem találta el a korongot kapásból. Dühösen a jéghez is verte ütőjét a csatár.

59:13
    Berta keresztpasszát Ladányi nem tudja besöpörni Polc kapujába. Elúszni látszik a hajó a DHK-nak.

58:40
    Okosan tartotta a pakkot a Brassó.

57:49
    Diatlov visszajött.

57:49
    A Brassó gólt szerzett!
    Okos Csanád veszített korongot a brassói harmadban a palánk mellett. Nagy Csaba odabrusztolta Mihály Árpád elé a pakkot, aki saját harmadából szerzett üres kapus gólt emberhátrányból.

57:39
    Diatlov a cserepadon, hat mezőnyjátékossal a DHK.

57:39
    Hazai időkérés.

57:39
    A 39 éves hátvéd, Tőkési Lajos a brassói kapu közvetlen előterében harcol ki kiállítást. Filip megy ki gáncsolásért.

57:16
    Könczei nem érte el a passzt, tilos felszabadítás így. A DHK harmadában a bedobás.

56:45
    Diatlov rúgja, majd üti ki a kapuja felé pattogó korongot.

56:02
    Mihály találta meg Kloudát zseniális passzal, de elütött a pakk fölött Klouda.

55:53
    Dadogott most a korong a hazai ütőkön, Diatlov érzi is, hogy most nem megy, és inkább magához ölel egy hosszú felpasszt. Buli a Debrecen kapuja előtt.

54:55
    Megint tilosra üt a DHK.

54:20
    Kaskov gyengécske emelését fogja Polc.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 27. Ladányi (Berta), 43. Kurilyuk (Sychov), 46. Ladányi (Berta, Könczei), 60. Berta (Könczei) – 29. Saluga (Klouda, Mihály), 33. Molnár (Saluga, Nagy), 35. Obsut (Saluga, Klouda), 54. Saluga (Klouda), 58. Mihály (Nagy)

Debreceni HK: Diatlov (Tőke) – Emelianov, Csíki, Ladányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Orosz, Voronov, Sychov, Kaskov, Kurilyuk – Wéber, Tőkési, Dancsfalvi, Okos, Barabás – Odnoga
    Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Corona Brasov Wolves: Polc (Béres) – Filip, Hietamaki, Saluga, Klouda, Mihály (C) – Obsut, Nagy, Antal, Virág, Molnár – Pysarenko (A), János, Fodor, Imecs, Péter R. (A) – Péter Zs., Dumitru, Bálint, Petres
    Vezetőedző: Miroslav Inhacak

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Németh Márton – Soós Dániel, Sipos Roland

Nézőszám: 300
    péntek 13.02.2015
    Corona Brasov Wolves - Debreceni HK 5:0

Gólok és gólpasszok: 3. Zsók (Obsut, Klouda), 5. Saluga (Filip, Klouda), 22. Saluga (Klouda, Obsut), 33. Hietamaki (Mihály), 55. Fodor (Petres)