Balatonfüred – PICK 23:30 (vége)
Balatonfüredi KSE
23:30 (14:15)
OTP Bank - PICK Szeged
szerda 24.09.2014, 19:00 • Balaton Szabadidő- és Konferenciaközpont • Férfi kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

A férfi kézilabda NB1 idei szezonjának 6. fordulójához érkeztünk. Két, az alapszakasz végeredményét tekintve egyértelműen dobogós dobogós álmokat szövögető együttes összecsapását kísérhetjük figyelemmel.

A vendég MOL-Pick Szeged esetében ez biztosan nem csak álom, mivel egyelőre messze kiemelkedik ebből a mezőnyből (a Veszprém a SEHA Ligába nevezett erre az évadra és csak a rájátszásban vesz részt itthon). A hazai balatonfüredi együttes villámrajtot vett, az első négy mérkőzését megnyerte, ám múlt hétvégén Csurgón botlott és elszenvedte első vereségét. A Szeged eddig mind a négy találkozóját nyerte.

A javításhoz óriási bravúr kellene most Zdolikéktól, a listavezető Pick ugyanis hatalmas erőt és egységet képvisel jelenleg a magyar, de a nemzetközi mezőnyben is. A hazai pálya előnye azonban valamelyest segítheti a Balatonfüredet. A mérkőzés esélyese azonban kétségkívül a Szeged.

A füredi csapatból kiemelkedően sok gólt szerez eddig Zdoli Bence és Szöllősi Bence, a szegedieknél Balogh Zsolt és Prodanovics a két fő gólgyáros egyelőre.

Az összecsapás szerdán 19 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Balatonfüredi KSE: Borbély, Székely – Gerdán, Németh B., Juhász K., Kis Á., Bánhidi, Vilosvki, Győri M., Ligetvári, Gábori, Faluvégi, Zdolik, Grigoriev, Iváncsik T., Kovacsics P.
    Vezetőedző: Csoknyai István

MOL-Pick Szeged: Sierra, Wyszomirski, Pásztor – Mindegía, Vadkerti, Källman, Robledo, Zubai, Ilyés, Balogh, Blazevic, Prodanovic, Bombac, Parrondo, Vranjes, Ancsin
    Vezetőedző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Herczeg Péter – Südi Péter.

Megtörtént a bemutatás, hamarosan indul a mérkőzés. Narancs mezben a Szeged, fekete mezben a Balatonfüred.

1

1
    A Pick Szeged kezdte a találkozót. (0:0) (0:0)

1
    Zdolik kapott sárgát. (0:0) (0:0)

2
    Eladott labda után gyors lerohanás végén JUHÁSZ Károly talál be. (1:0) (1:0)

2
    Zubai kapott sárga lapot. (1:0) (1:0)

2
    ILYÉS talpról, átlövésből eredményes. (1:1) (1:1)

3
    Megpattanó átlövéssel talál a kapuba jobb kettőből GRIGORIEV. (2:1) (2:1)

4
    ZUBAI kapott remek bejátszást beállóba és nem is hibázta el a ziccert. (2:2) (2:2)

4
    Eladott labda középen, jöhet a Pick előre. (2:2) (2:2)

4
    A gyors lerohanást sikerült megakadályoznia a hazaiaknak. (2:2) (2:2)

5
    Ilyés bombázza telibe a felső lécet. (2:2) (2:2)

5
    Zdolik átlövése a kapufán csattan, majd oldalt megy ki. (2:2) (2:2)

6
    Bánhidi Bence is besárgul. (2:2) (2:2)

6
    BALOGH nagyon szép átlövésgólt zúdít a jobb alsóba. (2:3) (2:3)

7
    GRIGORIEV jobb kettőből most a hosszú alsót lövi ki, szép átlövésgól! (3:3) (3:3)

7
    Bánhidi kettő perces kiállítást kapott. (3:3) (3:3)

7
    Emberelőnyben támadhat a Szeged. (3:3) (3:3)

8
    Ilyés átlövése a felső léc fölé pattan, nincs gól. (3:3) (3:3)

8
    A kapus helyett Gábori vészkapusként a pályán. (3:3) (3:3)

8
    Zubai Szabolcs is kiáll két percre, öt az öt ellen. (3:3) (3:3)

8
    Ilyés Ferenc is sárga lapot kapott. (3:3) (3:3)

8
    GRIGORIEV középről hatalmas átlövésgólt szerez ismét. (4:3) (4:3)

9
    Egyébként Székely a hazai kapuban. Közben labdát szerez a Füred. (4:3) (4:3)

9
    KOVACSICS egy szerzett labda után lerohanásból eredményes a bal oldalról. (5:3) (5:3)

10
    Rendkívül harcosan játszik eddig a Füred. (5:3) (5:3)

10
    BOMBAC egy lövőcsellel elküldte a védelmet, majd besétált a kinyílt résen. (5:4) (5:4)

11
    Kiegészült mindkét gárda időközben. (5:4) (5:4)

11
    Hatalmas átlövésgól JUHÁSZ Károlytól. (6:4) (6:4)

11
    Ilyés Ferenc áll ki két percre, a levegőben lökte Juhászt az imént. Juhászt ápolni kell, félő, hogy komolyabb a baj. (6:4) (6:4)

11
    Juhászt hanyatt fekve vitték ki és továbbra is ápolják, a játék közben folyik. (6:4) (6:4)

12
    Parrondo jobb oldali lövését hárítja Székely. (6:4) (6:4)

12
    Három góllal elmehet a Balatonfüred. (6:4) (6:4)

12
    Hiába védett Wyszomirski, a kipattanó a hazaiaké, Bánhidi pedig hetest harcol ki. (6:4) (6:4)

12
    IVÁNCSIK Tamás magabiztosan bombázza be a hetest a bal felsőbe. (7:4) (7:4)

12
    Wyszomirski helyett Vadkerti megkülönböztető mezben. (7:4) (7:4)

13
    Gerdán kap sárga lapot. (7:4) (7:4)

13
    Bánhidi kap kettő perces kiállítást, ez már neki a második, gyorsan egymás után. (7:4) (7:4)

13
    Labdaszerzés után VILOVSZKI rohan végig a pályán és be is bombázza. (8:4) (8:4)

13
    Időt kért a Szeged, egyelőre meglepetésre négy góllal megy a Balatonfüred! (8:4) (8:4)

13
    Csoknyai István, a hazai edző kapott sárga lapot. Az ok egyelőre ismeretlen. (8:4) (8:4)

14
    Labdát szerzett a Füred, Kovacsics azonban kihagyja a ziccert. (8:4) (8:4)

14
    Bal szélről hibázott a Szeged, ismét emberelőnyben, nagy luxus ez. Jöhetnek a hazaiak. (8:4) (8:4)

14
    Blazevic kapott sárgát. (8:4) (8:4)

15
    Eladta a Füred lövés nélkül. (8:4) (8:4)

15
    Támadófault középen, szabálytalan zárás. Kiegészült a Füred! (8:4) (8:4)

15
    Juhász ismét a pályán, szerencsére nem komoly a sérülés. Eladja azonban a Balatonfüred. (8:4) (8:4)

16
    Nem sikerült a gyors lerohanás, de marad a Picknél. (8:4) (8:4)

16
    Jó ideje megfagyott az eredmény. (8:4) (8:4)

17
    BOMBAC passzívnál talpról lő hatalmas gólt a bal felsőbe. (8:5) (8:5)

17
    Hazai kapufa átlövésből, most megállt a Füred is támadásban. (8:5) (8:5)

18
    Székely védése után KOVACSICS robog végig a bal oldalon és nem hibázza el a ziccert. (9:5) (9:5)

18
    Ligetvári kap két perces kiállítást. Megint vendég emberelőny. (9:5) (9:5)

18
    PRODANOVIC a jobb szélről jó szögből lőhetett és a rövidbe vissza is húzta. (9:6) (9:6)

19
    JUHÁSZ hálószaggató bombája átlövésből a bal felsőbe. (10:6) (10:6)

19
    MINDEGIA talált a hálóba rendezetlen védelem ellen. (10:7) (10:7)

20
    Úgy tűnt, elnéztek egy lábat a vendégeknél, de így is marad a Fürednél. (10:7) (10:7)

20
    ZDOLIK bal kettőből bombáz átlövésből a kapuba. (11:7) (11:7)

21
    Hetest harcol ki Mindegia egy betörés után. (11:7) (11:7)

21
    Prodanovic fél méterrel fölé vágja a büntetőt. (11:7) (11:7)

22
    Öt gólos vezetésre tehet szert a Balaton-parti együttes. (11:7) (11:7)

22
    Blokkolt lövés után vendég lerohanás, PRODANOVIC pattintja be a kapus mellett. (11:8) (11:8)

22
    Gábori a jobb szélről beljebb jött, lövését védte Sierra. (11:8) (11:8)

22
    MINDEGIA tempóváltás után betör jobb kettőben és bebombázza a hosszúba. (11:9) (11:9)

23
    Időt kér a Balatonfüred. Öt gól nem lett, helyette már csak kettő, egyetlen perc alatt. (11:9) (11:9)

23
    Juhász lövését tornássza ki Wyszomirski, de oldalt megy ki. (11:9) (11:9)

23
    GRIGORIEV test melletti átlövéssel eredményes a bal alsóba. (12:9) (12:9)

24
    KALLMAN a bal szélről talál a kapuba szép figura után. (12:10) (12:10)

24
    GRIGORIEV talpról jobb kettőből eredményes. (13:10) (13:10)

24
    ANCSIN jobb kettőből nagyon gyors gólt szerez a túloldalon átlövésből! (13:11) (13:11)

25
    Grigoriev bejátszása nem jó. (13:11) (13:11)

25
    A túloldalon is rossz a bejátszás, de most nem tudnak leindítani a hazaiak. (13:11) (13:11)

26
    Lépéshiba a Fürednél, a túloldalon Mindegia ziccerét Székely rúgja ki. (13:11) (13:11)

26
    Belemenés, jöhet a Szeged. (13:11) (13:11)

26
    MINDEGIA az utolsó góljához hasonlóan begyorsított, majd jobb kettőből betalál. (13:12) (13:12)

26
    Mindegiát kell röviden ápolni. Egy gólra zárkózott a Szeged, lendületben a vendégek. (13:12) (13:12)

26
    Keményen és jól védekezik most a Pick. (13:12) (13:12)

27
    Sierra fog meg egy talpról eleresztett átlövést. (13:12) (13:12)

27
    Ancsint állítják meg, nincs gyors gól, de marad a vendégeknél. (13:12) (13:12)

28
    ROBLEDO talpról nagy erővel bombáz a bal felsőbe. (13:13) (13:13)

28
    Robledo kicsit megsérült, ápolni kell a vonalon túl. (13:13) (13:13)

29
    Bánhidi bombázott fölé, közben Robledo térde alatt a jeges tömlő. (13:13) (13:13)

29
    Ancsin bombázott fölé átlövésből, a hazaiak jönnek. (13:13) (13:13)

29
    Grigoriev lő magasan fölé. A vezetésért támad a Szeged. (13:13) (13:13)

30
    Ancsin adta fel MINDEGIÁNAK kínaira, aki be is lőtte ezt, vezet a Szeged! (13:14) (13:14)

30
    Fél perc hátra. (13:14) (13:14)

30
    ZDOLIK szerez gólt a túloldalon átlövésből. (14:14) (14:14)

30
    ZUBAI talál a hálóba az utolsó másodpercben, a szünetre tehát szegedi vezetéssel mehetnek a felek. (14:15) (14:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:15)

Kiegyenlített erők küzdelme eddig a mérkőzés, ami a szegediek javára billentheti a mérleg nyelvét, hogy talán hosszabb a padjuk és a végén a rotálás miatt frissebbek maradhatnak a kulcsjátékosok. Robledo sántikálva ment le, ő már nemigen fog ma játszani, reméljük, nem komoly a baj!

Vezetett többször is 4 góllal a Balatonfüred, de a félidő utolsó percei a Szegedé lettek, végül tehát vendégelőny a szünetre.

Balatonfüred – Szeged: 14-15! A szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:15)

31
    A Szeged támadhat először. (14:15) (14:15)

32
    Sikeres blokk, az egyenlítésért támadhat a Füred. (14:15) (14:15)

32
    ZDOLIK szerez gólt, egyenlítés. (15:15) (15:15)

32
    A bal szélről KALLMAN ugrik be nagyon messzire és a hosszú alsóba lő. (15:16) (15:16)

33
    Megint fut az eredmény után a Balatonfüred. (15:16) (15:16)

33
    Ancsin Gábor áll ki két percre. (15:16) (15:16)

33
    BÁNHIDI szép bejátszás után beállóból talál a hálóba. (16:16) (16:16)

34
    Fej fej mellett egyelőre a csapatok. (16:16) (16:16)

34
    Balogh átlövését védi Székely. (16:16) (16:16)

35
    Törlés miatt áll a játék. (16:16) (16:16)

35
    Juhász bejátszása nem jó Bánhidinek. (16:16) (16:16)

35
    Zubai ziccerét hárítja Székely beállóból. (16:16) (16:16)

36
    Ilyés talpról, test mellett átlő, de mellé trafál. (16:16) (16:16)

36
    Bombac lép be egy lecsorgó labdáért, így marad a hazaiaknál. (16:16) (16:16)

36
    Két sikertelen bejátszás után BOMBAC szerez a bal oldalról lerohanásgólt, vendég vezetés. (16:17) (16:17)

37
    Ligetvári lövését fogja Sierra. (16:17) (16:17)

37
    Bánhidi kap kettő percet. 3. kettő perc, piros lap! (16:17) (16:17)

38
    BALOGH szerez újabb gólt átlövésből, két gól a vendégek előnye. (16:18) (16:18)

38
    Labdát veszít a Füred, de visszaérnek, nem sikerül a gyors leindítás. (16:18) (16:18)

39
    Székely bravúr újra, Prodanovic pedig jó szögből lőhetett. (16:18) (16:18)

39
    Időt kér a Balatonfüred. (16:18) (16:18)

39
    Kiegészült a Füred. (16:18) (16:18)

39
    GÁBORI futott be középre a jobb szélről és a ziccert nem hibázta el. (17:18) (17:18)

40
    Zubai ziccerét védi Székely ismét. (17:18) (17:18)

40
    Sierra véd szépen, Kovacsics kísérletezett a bal szélről. (17:18) (17:18)

41
    Zubai harcol ki hétméterest. (17:18) (17:18)

41
    BALOGH magabiztosan a kapus lába alatt lövi a hálóba a hetest. (17:19) (17:19)

42
    Zdolik átlövését sáncolják jól, így a vendégek kapusa könnyedén lekapja. (17:19) (17:19)

42
    Juhász a szerzett labdával egyedül a kapusra vitte a ziccert, de Sierra kiszúrt vele ismét. (17:19) (17:19)

42
    A szegedieké a támadás joga. A plusz háromért támadhatnak a vendégek. (17:19) (17:19)

43
    Eladták a vendégek, jöhet a Füred. (17:19) (17:19)

43
    Juhász bejátszásából NÉMETH Balázs talál a hálóba beállóból. (18:19) (18:19)

43
    BALOGH talpról a túloldalon, egyértelműen próbálja gyorsítani a játékot a Szeged. (18:20) (18:20)

44
    Ligetvári átlövését védi Sierra, középre ment a lövés. (18:20) (18:20)

44
    Időközben Borbély érkezett a hazaiak kapujába. (18:20) (18:20)

45
    Kapufát lő a Szeged, de gyorsan vissza is szerzi utána, mert a hosszú indítás pontatlan. (18:20) (18:20)

45
    Bombac áll ki két percre, Győrinek nyúlt oda ziccerben, hetes is következik. (18:20) (18:20)

46
    Iváncsik hetesét rúgja ki Sierra és ráadásul a vendégeké. Ám valamiért visszakapja a Füred, talán valaki belépett. (18:20) (18:20)

46
    Nem tud egyelőre elhúzni a Szeged, ez már egyértelmű. (18:20) (18:20)

46
    FALUVÉGI jobb kettőből a hosszú alsóba lő át! (19:20) (19:20)

46
    Egyetlen egy gól a különbség. (19:20) (19:20)

47
    Balogh Zsolt tör be középen, hetest harcol ki. (19:20) (19:20)

47
    BALOGH értékesíti a hetest. (19:21) (19:21)

47
    GYŐRI Mátyás talál a kapuba középen egy betörés után. (20:21) (20:21)

47
    Kettős hátrány a vendégeknek, Blazevic pihen két percig! (20:21) (20:21)

47
    BALOGH Zsolt átlövésgólt szerez kettős hátrányban!! (20:22) (20:22)

48
    Már csak szimpla az emberhátrány, támad a Füred előnyben. (20:22) (20:22)

48
    Ilyés is kiáll két percre, megint, több, mint egy percig kettős előnyben a Füred. (20:22) (20:22)

48
    Belemenést vét a Balatonfüred, ez nagy luxus! (20:22) (20:22)

48
    Labdacsere, kettős hátrányban támad a Szeged. (20:22) (20:22)

49
    MINDEGIA talpról test mellett a bal alsóba bombáz! Kettős hátrányból! (20:23) (20:23)

49
    Mit csinál a Füred? Támadófault és máris már csak szimpla emberelőnyük van. Mínusz eggyel jött ki ebből a kettős előnyből is a hazai csapat! (20:23) (20:23)

49
    MINDEGIA talpról, test mellett, felhúzva szerez átlövésgólt! (20:24) (20:24)

49
    Időt kér a Balatonfüred, nem is csoda. Folyamatosan előnyben voltak (még 20 mp-ig maradnak is abban) és mégis a Szeged növeli az előnyét. (20:24) (20:24)

50
    Székely visszatért a füredi kapuban. (20:24) (20:24)

50
    Sierra véd egy átlövést. (20:24) (20:24)

50
    VRANJES lerohanásból eredményes, öt gól a vendégek előnye. (20:25) (20:25)

51
    Székely tolja mellé Ilyés átlövését. Így is nagyon komoly már a szegedi előny. (20:25) (20:25)

51
    ZDOLIK pókhálózza ki a bal felsőt átlövésből. (21:25) (21:25)

52
    Baloghra folyamatosan kilép valaki, már jobban őrzik. (21:25) (21:25)

52
    Kallman belépett a vonalon belülre, a túloldalon is támadófault. Megint a szegediek jöhetnek. (21:25) (21:25)

53
    ILYÉS átlövésből szerez szép gólt, lassan elmegy a hajó a Fürednek. (21:26) (21:26)

53
    Elveszíti a labdát a Füred. (21:26) (21:26)

54
    Mindegia lépéshibája középen a fal előtt. (21:26) (21:26)

54
    Sietnie kell a támadásbefejezésekkel a Balatonfürednek, mert 6,5 perc hátra, 5 gól a hátrány. (21:26) (21:26)

55
    Győri lövését tolja fölé Sierra, aki nagyon jól véd a második félidőben. (21:26) (21:26)

55
    Grigoriev vélhetően kisebb sérülést szedett össze, mert a második félidőben egyáltalán nem lépett pályára. (21:26) (21:26)

55
    VRANJES szed össze egy kipattanót, majd beállóból bebombázza a bal alsóba. (21:27) (21:27)

56
    FALUVÉGI átlövésgólja tartja a lelket a hazai csapatban. (22:27) (22:27)

57
    BALOGH eldönti, jobb kettőben tör be és bepattintja. Alighanem ezzel el is dőlt. (22:28) (22:28)

57
    Négy perc sincs hátra, hat gól a vendég előny. (22:28) (22:28)

57
    Sikertelen kínai figura, de visszakapják a hazaiak. (22:28) (22:28)

58
    Parrondo kapja le a levegőből az átadást, ezzel újra a Szeged támadhat. (22:28) (22:28)

58
    BALOGH Zsolt tarthatatlan, talpról szerez átlövésgólt középről. (22:29) (22:29)

59
    Sierra védi lábbal Faluvégi lövését. (22:29) (22:29)

59
    Már csak 1,5 perc a mérkőzésből, a fontos kérdések már eldőltek. (22:29) (22:29)

59
    BOMBAC lövi ki a bal felsőt. (22:30) (22:30)

59
    ZDOLIK szép átlövésgólt szerez, gyors gólváltás. (23:30) (23:30)

60
    Eladja a labdát a Pick, nem oszt, nem szoroz. (23:30) (23:30)

60
    Gábori rontott a jobb szélről, de leperegnek a másodpercek. (23:30) (23:30)

60
    Mérkőzés vége. (23:30)

Szemlátomást elfáradt a mérkőzés végére a Balatonfüred, előtte kimondottan jól tartották a lépést, az utolsó 10 percre fogyott el a szusz.

Igencsak ráijesztett a Szegedre a Füred, 8:4-re is elhúztak a hazaiak és sokáig tartották a négy gólos előnyüket. Az első félidő vége a vendégeké lett, kulcsfontosságúvá vált utólag nézve, mert itt fordította meg a Szeged a meccset és onnantól már egyszer sem vezetett a Füred.

A hajráig 1-2 gólon tartotta magát a Balaton-parti együttes, ám a végén elfáradt, a Szeged már számolatlanul lőhette a gólokat rendezetlen védelem ellen. Közben kiderült, hogy derékfájás miatt nem tudott pályára lépni Grigoriev a második játékrészben, ez is szerepet játszhatott a vereségben. Így is dicséretet érdemelnek a fürediek, hogy ilyen izgalmassá tudták tenni a meccset. A mérkőzés embere Balogh Zsolt és Sierra voltak.

Balatonfüred – Szeged: 23-30!
    ---- (20:34:20)

OTP Bank - PICK Szeged: Sierra, Wyszomirski, Pásztor – Mindegía, Vadkerti, Källman, Robledo, Zubai, Ilyés, Balogh, Blazevic, Prodanovic, Bombac, Parrondo, Vranjes, Ancsin

Játékvezetők: Herczeg Péter – Südi Péter