Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 1:3 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Debreceni HK 3:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 9:1 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
9:1 (3:0, 2:0, 4:1)
UTE Újpest Budapešť
péntek 26.09.2014, 19:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Véget ért a mérkőzés, az újpestiek legnagyobb örömére. A harmadik harmadra is maradt még puskapora a Jegesmedvéknek, négy újabb góllal növelték előnyüket, így a vége megalázó lett: 9-1. (21:10:34)

60:00

59:45
    Láda próbálta beverni a tizediket jobbról, de Ágoston védeni tudott.

58:54
    A gólparádé közben Dömötör Róbertet ültetik le bottal akasztásért.

58:25
    A Miskolc gólt szerzett!
    Máris jött a hazai válasz a szépítésre! Hajós Roland passzolt POPOVICS PATRIK elé, aki közelről vette be Ágoston kapuját! 9-1.

58:15
    Az Újpest gólt szerzett!
    Szépít az UTE, Turbucz Martin passzát DAVID COLEMAN váltja gólra három méterről. 8-1!

58:00
    Ott a nyolcadik gól is! Becze Tihamér passzolt a kapu mögül KEEGAN DANSEREAU elé, aki két méterről a jobb felsőbe lőtt. 8-0!

57:30
    Sagert lökete átcsúszik Ágoston kezén, de Cohen nem tudja begyötörni, a kapus még időben kapcsolt.

56:58
    Turbucz Martin büntetése kettő perc bottal akasztásért.

56:55
    Tóth indult meg egy nagyon szép csellel, keresztpasszáról Nagy maradt le kevéssel.

56:10
    Kiegészül az UTE, de Elomo marad továbbra is a padon.

55:20
    Roczanov passza után Szilágyi lő közelről, Ágoston véd nagyot.

54:06
    Teemu Elomo kap kettő plusz tíz perces büntetést még a végére.

53:40
    Popovics lő öt méterről, bele a blokkba.

52:23
    Pont mielőtt a második előny is letelt volna, SZILÁGYI LEVENTE hat méterről bebombázta Láda Balázs passzát. 7-0!

52:04
    Hajós lövésénél Ágoston botja kiesik a kezéből, a korong Nagy Krisztián elé pattan, Zalavári eközben a kapusnak adja saját botját, a kapus pedig védeni tudta Nagy közeli lövését.

51:28
    Boyle bombáz messziről, Ágoston véd nagyot.

51:02
    Dansereau lövése pattan a blokkról Ágoston ölébe.

50:26
    Kellett még a kettős hátrány az Újpestnek, mint púp a hátukra, Sommer Tamás gáncsolásért ül le.

50:13
    Hegyi Ádám kap újabb büntetést testreütésért.

49:26
    Itt az újabb hazai találat! Tyler Metcalfe szép összjáték végén jobbról tálal a kapu elé, a hosszún érkező ZACHARY COHEN fél méterről lő az üres kapuba! Cohennek ez a negyedik gólja, 6-0!

48:30
    Gőz tüzel éles szögből, nem járt túl Ágoston eszén.

47:45
    Miroslav Durak is kiáll bottal akasztásért, négy a négyben folytatódik a játék.

46:55
    Kalvin Sagert kapott két percet bottal akasztásért.

46:38
    Hajós passzol balról Dansereau elé, aki két méterről Ágostonba lövi a korongot.

45:45
    Sommer próbált lövőhelyzethez jutni a bal szélen, Gőz nem engedte.

44:55
    Popovics tüzel nyolc méterről, Ágoston hárít.

43:35
    Mihalik négy méteres löketét védi lábbal Duschek.

42:55
    Elomo lökete száll fölé.

41:05
    Kiegészül a hazai csapat

40:55
    Durak tüzel távolról, Duschek kapja el a pakkot.

A csapatok elfoglalták helyüket, jöhet a harmadik harmad.

A második harmad is hazai fölényt hozott, de a Jegesmedvék kissé már visszavettek a tempóból. Két góllal azért így is megterhelték még Ágoston kapuját, Zachary Cohen pedig már mesterhármasnál jár. Hogy a légiós növeli-e még góljainak számát a harmadik felvonásban, az a negyedóra múlve kezdődő záró játékrészben kiderül, tartsanak velünk!

40:00

39:55
    Elomo lövését védi Duschek a harmad záróakkordjaként.

39:20
    Elomo passza suhan el Virág előtt, negy helyzet lehetett volna.

38:58
    Láda Péter kap kettő percet, akadályozás volt a vétke.

38:50
    Feil és Reiter akcióztak Duschek kapuja előtt, de a hazai hálóőr ezúttal is résen volt.

38:30
    Miskolczi közeli kísérletét védte Ágoston.

37:20
    Gágyor próbálta lövőhelyzetbe verekedni magát a hazai kaputól jobbra, de Popovics szorításában képtelen volt erre.

36:40
    Előbb Gőz, majd Nagy próbál közelről betalálni, de Ágoston mindkétszer a helyén volt.

35:40
    Hegyi visszatért, ez a hazai előny gól nélkül zárult.

35:20
    Sagert lő távolról, kicsivel kapu fölé.

33:40
    Hegyi Ádám vonul le a padra két percre fogásért.

33:16
    Szép összjáték után Nagy Krisztián lő négy méterről, kapu mellé.

32:20
    Hajós támad balról, három méterről tüzel, Ágoston hárít. A kiállítás letelt időközben.

31:45
    Gágyor lő balról, nyolc méterről, Duschek kapja el szép mozdulattal a pakkot.

31:11
    Mihalik lövése száll mellé.

30:28
    Feil nyomult be a miskolci kapu elé, Boyle ütött a testére. Feil lövését bravúrral védte Duschek, Boyle pedig két perces büntetést kapott.

30:01
    Tilos felszabadítás Popovicstól, megáll a játék.

29:16
    Aktív volt ezúttal emberelőnyben az UTE, de szépíteniük nem sikerült, Vojtkó pedig büntetése végeztével visszatér.

29:09
    Mihalik fordul be jobbról és lő öt méterről, Duschek magabiztosan véd.

28:55
    Zalavári tüzel Hegyi lekészítése után, Duschek nagyot véd.

28:07
    Cohen szerez korongot és lóg meg, de kisodródva már nem tud kapura lőni.

27:50
    Mihalik próbálja egy méterről kapuba kotorni a pakkot, Duschek azonban megakadályozza.

27:28
    Elomo lövése vágódik a blokkról a palánk fölé.

27:14
    Vojtkó kap két perces büntetést fogásért.

26:34
    Sagert bombáz messziről, Ágoston véd nagyot.

25:45
    Tapio lő balról, három méterről, Duschek véd nagyot.

24:50
    Gágyor lövése lepte meg Duscheket, aki nagyot védett, a kipattanóra érkező Tapio azonban már nem fért hozzá a koronghoz.

23:20
    Megvan az ötödik hazai gól! Kalvin Sagert távoli lövése egy kicsivel mellé megy, de a palánkról visszapattanó korongot TYLER METCALFE egy méterről a jobb alsóba vágja a lemaradó Ágoston mellett. 5-0!

23:01
    Sagert tüzel tíz méterről, Ágoston fogja a korongot.

22:31
    Garbacz Ádám testreütésért kap két percet.

22:25
    Nagy szólózott jobbról a kapu elé, három méterről tüzelt, Ágoston védett.

21:55
    Ványi lő a kék vonalról, Duschek résen volt.

20:35
    Villámrajtot vesz a második harmadban a hazai csapat, Tyler Metcalfe balról érkező passza után a remelkő ZACHARY COHEN másfél méterről, kapásból vágja a jobb alsóba a pakkot! 4-0

20:01

Visszatérnek a csapatok a jégre, kevesebb mint egy perc hátra a folytatásig.

Véget ér az első felvonás, a miskolciak masszív dominanciája jellemezte a harmadot, majd három perc alatt három gólt berámolva a hazaiak komoly előnyre tettek szert. Igen nagy fordulatra lenne szükség ahhoz, hogy ezen a meccsen még izgalmak legyenek. Negyedóra múlva jön a folytatás, tartsanak velünk továbbra is.

20:00

19:57
    Cohen lő négy méterről, a blokkról magasan kapu fölé perdül a pakk.

19:47
    Kiegészülnek a hazaiak.

19:25
    Hosszas adogatás után Gágyor lőtt öt méterről, bele a jól záró miskolciak blokkjába.

18:19
    Durak tüzel a kék vonalról, a kapu előtt is beleérnek, de nem tudják bejuttatni Duschek mögé a pakkot.

18:11
    Tapio bombáját védi Duschek bravúrral.

17:44
    Gőz Balázs megy le két percre magas bottal való játékért.

16:55
    Láda Balázs közeli lövését védi Ágoston.

16:05
    Boyle lövése pattan meg két játékoson is, majd kapu mellé megy.

15:42
    Tapio tüzel jobbról, Duschek tolja ki a korongot.

15:14
    Zalavári távoli próbálkozását védi Duschek, eközben Boyle visszatér a jégre.

14:37
    Egyelőre meddő az Újpest fölénye emberelőnyben.

13:50
    Durak készül rá a távoli lövésre, Duschek véd nagyot.

13:14
    Boyle akadályozásért kapja az első büntetést a hazai csapatból.

13:00
    Dömötör közelíti meg jobbról a kaput, de négy méterről már nem futja jó lövésre az erejéből.

12:23
    Boyle kap szépen lekészített korongot, de kapáslövése alaposan lecsúszott.

11:49
    Roczanov, Cohen és Garbacz főszereplésével alakul ki tumultus az újpesti kapu előtt, de nincs szándék a verekedésre, így hamar alábbhagynak az indulatok.

11:40
    Metcalfe lő négy méterről szorongatott helyzetből, kicsivel mellé.

10:33
    Nagy tüzel balról, hat méterről, elkerüli a kaput a lövés.

10:21
    Mihalik tüzel a kék vonalról, Duscheknek nem okozott problémát.

09:41
    Időt kért az Újpest, Szilassy Zoltán próbálja rendezni a sorokat, mielőtt végleg kicsúszna a talaj csapata alól.

09:41
    Komoly védelmi kihagyás után itt a harmadi hazai találat! Gőz Balázs remek passza találja meg a kiugró LÁDA BALÁZST, aki egy az egyben a jobb felsőbe bombáz két méterről a tehetetlen Ágoston Olivér mellett.

08:20
    Azonnal góllá érik az első hazai emberelőny! Keegan Dansereau passza után ZACHARY COHEN közvetlen közelről kotorja be a korongot a jobb alsó sarokba! 2-0

08:12
    Teemu Elomo kapja az első büntetést.

07:50
    Fliszár ígéretes passzába nyúl bele Elomo, elhárítva a veszélyt.

06:34
    Vezet a hazai csapat! Tyler Metcalfe botjáról ZACHARY COHEN elé csorog a korong, aki hat méterről pontos lövéssel veszi be a jobb alsót! 1-0!

06:25
    Becze passzát Popovics nem tudta ellőni középen.

05:25
    Sommer bombáját fogja ezúttal Duschek, megjött a vendégek lövőkedve és szebbnél szebb löketekkel kínálják a hazai kapust.

05:21
    Dömötör ágyúzott látványosan a kék vonalról, Duschek bravúrosan kapta el a pakkot.

04:35
    Gágyor lódult meg középen, négy méterről húzta kapura a korongot, Duschek védett szép mozdulattal.

04:21
    Dansereau tüzel előbb öt méterről, majd a kipattanóból két méterről is, Ágoston mindkétszer bravúrt mutatott be.

03:30
    Pichler lövését üti ki Duschek.

03:05
    Dósa tüzel laposan a kék vonalról, Durak blokkol könnyen.

02:50
    Becze lő éles szögből, ismét Ágoston véd.

01:50
    Tóth lövését blokkolta szépen Garbacz.

01:15
    Tóth lő négy méterről fordulásból, Ágoston véd magabiztosan.

00:25
    Boyle, majd Hajós tüzelnek messziről, mindkétszer Ágoston hárít.

00:18
    Metcalfe és Roczanov próbálták pár méterről bekotorni a korongot a kapuba, de Ágoston a helyén volt.

00:01

Egy percen belül kezdődik a mérkőzés, a csapatok a jégen és körülbelül ezer szurkoló a lelátókon.

A hazaiaknál az Érsekújváron bunyózó Jesse Dudas eltiltása miatt nem léphet jégre, ma a ponterős védő nélkül kell helytállniuk a miskolciaknak.

Pénteken este folytatódik Miskolcon a MOL Liga, az Újpest látogat a borsodi megyeszékhelyre. Három meccs után a tabellán a Jegesmedvék az első, az Újpest az ötödik helyet foglalja el.

A miskolciak hazai pályán verték meg a Ferencvárost (4-3) és a Csíkszeredát (7-0), majd hétközben idegenben, büntetőkkel sikerült legyűrniük a címvédő Érsekújvár csapatát (4-3), így kijelenthetjük, hogy Majoross Gergely együttese remek rajtot produkált.

Az Újpest az előző szezonban a Liga pofozógépe volt, nagy lemaradással végzett az alapszakasz utolsó helyén, ám ősszel már sikerült megmutatniuk, hogy ez idén másképp lesz. Már a nyitómeccsen, az Érsekújvár otthonából elhozott egy pont nagy meglepetés volt (5-6), aztán jött egy botlás az újonc Debrecen otthonában (1-5), amit a Csíkszereda ellen sikerült kijavítani (4-1).

Annyi bizonyos, hogy az idei MOL Ligában nincs lefutott meccs, így bár esélyesebbnek számítanak a hazaiak, de ha jó napot fog ki az UTE, szoros meccs is lehet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 7. Cohen (Metcalfe, Becze), 9. Cohen (Dansereau, Sagert), 10. B. (Gőz), 21. Cohen (Metcalfe), 24. Metcalfe (Sagert), 50. Cohen (Metcalfe), 53. Szilágyi (Láda, Dósa), 58. Dansereau (Becze), 59. Popovics (Hajós) – 59. Coleman (Turbucz, Dömötör)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Bálizs) – Gőz, Sagert, Metcalfe, Roczanov, Cohen – Boyle, Dósa, Hajós, Láda B., Dansereau – Láda P., Vojtkó, Nagy, Tóth, Fliszár – Budai, Miskolczi, Popovics, Szilágyi, Becze
    Vezetőedző: Majoross Gergely

UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Pleszkán) – Durak, Zalavári, Mihalik, Elomo, Tapio – Dömötör, Sommer, Feil, Reiter, Hegyi – Garbacz, Ványi, Coleman, Virág, Turbucz – Bereczki, Egyed, Pichler, Gágyor
    Vezetőedző: Szilassy Zoltán

Játékvezetők: Druga, Bachurik – Bedő, Berger