Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 1:3 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Debreceni HK 3:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 9:1 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Debreceni HK
péntek 26.09.2014, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Jó mérkőzésen szerzi meg első rendes játékidős győzelmét a Fradi. A Debrecen bár kicsit csonka kerettel érkezett Budapestre, de a vezetést nekik sikerült megszerezni 2 alkalommal is. Az utolsó harmadban azonban a Fradi 3. góljára már nem érkezett válasz, így végül a zöld-fehérek örülhettek. Ezzel a 2 csapat helyet cserélt a tabellán. (21:00:50)

60:00

59:45
    Novak ugrik ki remek helyzetben, de ziccerben hibázik, Dietlov hárítani tudja a próbálkozást.

59:35
    Úgy tűnik nem elsz alkalom lehozni a vendég kapust.

59:00
    Nehezen jön ki a saját harmadából is a Debrecen.

58:00
    Ladányi ugrik ki, de kiszorított helyzetbe nem tud jól kapura lőni.

57:30
    Peregnek a percek, a Debrecennek most már komolyan kellene támadni, ha szeretnének egyenlíteni.

56:30
    Kramar lő, Pál csak zavarni tudja a kapust, aki így hárítani tud.

56:00
    Kiss Gábor korcsoláyzik el a vendég kapu mögött majd fordulásból lő, de ez a korong elmegy a kapu előtt.

54:52
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Horváth kapuralövései után a Diatlovról kijövő korongra VACLAV NOVAK csap le a leggyorsabban és szerzi meg a vezetést a hazai csapat számára.

53:30
    Horváth lő rá eg ykipattanó korongot, Diatlov ezt védeni tudja.

53:00
    Borbás lő lendületből, Diatlov teszi a dolgát, hatástalanítja a lövést.

52:00
    Ladányi próbálkozik több alkalommal is, de mindegyik lövést hatástalanítani tudja Marton.

51:30
    Megint kevés a kiállítás és a játékmegszakítás, jó iramú a jaték, de a kpura lövések száma lehetne nagyobb. Nem nagyon próbálkoznak a csapatok.

50:30
    Kicsit beszorul a vendég csapat a saját kapuja elé.

49:30
    Pál ad stemfüle spasszt Lencsésnek, aki ziccerben ugorhat ki és lő messziről, de centikkel a kapu mellé száll a korong.

48:30
    Hegyi ereszt meg a egy életerős lövést, ami után a plexin csattan a korong.

48:00
    Kramar próbálkozik a jobb oldalról, Diatlovról kijön a korong, de nem tud ismételni a Fradi.

46:10
    Marton korcsolyázik ki messza a kapujából, de nem jut vendég játékoshoz a korong így nem tudtak élni a lehetőséggel.

45:50
    Újabb Marton védés, majd buli a hazai kapu előtt.

45:15
    Emelianov majd Csíki próbálkozik, sikertelenül.

44:45
    Géczi kiállítása miatt hátrányban a Fradi. " perc re áll ki bottal akasztásért.

43:30
    Pál révén helyzetben a hazaiak, de kijön a korong Diatlovról.

42:30
    Kurilyuk próbálja meg kicselezni Martont, de nem sikerül, elakad a korong a hazai kapusban.

42:10
    A Debrecen gólt szerzett!
    Ladányi – Kaskov – Ladányi a korong útja, majd LADÁNYI BALÁZS mesteri módon pókhálózza ki a rövid felsőt. Marto tehetetlen volt a botos válla fölé érkező koronggal szemben.

42:00
    Lencsé stávoli lövése lepattan egy védőről, nem jut el a kapuig a korong.

41:30
    Kiss gábor kisodródva próbálkozik, Diatlov jól leér az alsó sarokba, így a gól elmarad.

40:30
    Croteau ugrik ki a vendég védők közül, de nem tudja eléggé felemelni a korongot, így Diatlov védeni tud mamuttal.

40:01

Gyorsan eltelt a harmad, kevés volt a játékmegszakítás. Ennek megfelelően gól sem született sok, csak egy, amit a hazai csapat tudhat magáénak Croteau révén.

40:00

39:30
    Kramar ugrik ki a vendég védők között, Diatlov szépen spárgázik és védi a ziccert.

39:00
    A harmad utolsó perce következik.

38:45
    Dancsafalvi próbálkozik most, Marton ezt is fogja.

38:35
    Nagy helyzet a másik oldalon is. Odnoga lőhet ziccerben, Marton védeni tud.

37:30
    Géczi lő középről, Daitlov mamuttal hárít.

36:30
    Emelianov lő középről elég közelről. Marton a legjobb helyen áll és szépen lenyeli a korongot.

36:00
    Vendég les.

35:35

34:30
    Kaskov passzol Odnoga elé, aki közvetlenül a kapu előtt centikkel mellé lő, ez igyen nagy helyzet volt.

34:00
    Kaskov próbálkozott jó helyzetből, a lövése centikkel száguld el a bal kapuvas mellett.

33:35
    Lencsés kiállítása miatt kerül hátrányba a Fradi. 2 perc bottal akasztásért.

33:00
    Csapkodó most a játék, egyik csapat sem tudja hosszabban birtokolni a korongot.

32:00
    Újabb hazai les.

31:30
    Mikusovic passzol szépen Sijka elé, aki nem találja el rendesen a korongot, így Diatlov rá tud ülni.

31:15
    Vendégek teljes létszámban.

30:30
    Les a hazaiaknál.

30:00
    Kramar lövését blokkolja bottal Voronov, így a pakk nem jut el a vendég kapuig.

29:30
    Egyből hazai helyzet. Egészen közelről tüzelhet Pál, de Diatlov ráfekszik mielőtt baj lehetne.

29:15
    Vendég kiállítás. Wéber kap 2 percet durva játékért.

28:30
    Horváth korongja egész jó, de a társak nem tudják megjátszani és kihasználni a lehetőséget, jöhet előre a Debrecen.

27:30
    Csíki – Okos a korong útja, majd túlcsúszik a játékszer, tilos felszabadítás.

27:00
    Vendég les.

26:00
    Kurilyuk helyzetben a hazai kapu előtt, Marton jól ér bele, a kipattanó pedig a hazai védőké.

25:30
    Nem tud hosszabb ideőre kijönni a saját harmadából a Debrecen, a Fradi irányítja a játékot az utóbbi percekben.

25:00
    Cerny lövi be a korongot keményen a kapu elé, de nem ér bele társ és a ketrec mellett elcsúszik a korong.

24:30
    Egy Ladányi helyzet után lehetőség a másik oldalon is, Kiss keresztbe lőtt korongja elcsúszik a vendég kapu előtt.

24:00
    Diatlov ér bele kicsit sután a korongba, ebből majdnem helyzet lesz, de végül a védők megkaparintják a korongot.

23:30
    Borbás cselezi be magát a támadó harmadba, de a lövés csúnyán a kapu fölé száll, elhagyja a játékteret is.

23:00
    Próbálkozik a Fradi becsülettel, beszorul most a Debrecen, nagy helyzetet azonban nem sikerül kialakítani.

22:28

21:30
    Géczi korongkezelési hibája után jöhet előre a vendég csapat.

21:17

20:40
    Novak indul meg a vendég kapu felé, majd tökéletesen tálal DAVID CROTEAU elé, aki elteszi a korongot Diatlov mellett.

20:28
    Rafaj kiállítása miatt kiegyenlítődtek az esélyek.

20:01
    Hátrányban kezd tehát a vendég csapat, ennek megfelelően megpróbál felállni a Fradi.

20:01

Egy-egy gól mindkét oldalon. Dancsfalvi szerzett vezetést a vendég csapat, majd Croteau egyenlített egy ügyes bulizás után. Kiegyenlített játék folyt, a büntetések tekintetében is nagyjából egyenlően alakult a harmad. A következő játékrész egy áthúzódó büntetés miatt hazai előnyben kezdődik.

20:00

19:30
    Kaskov kerül helyzetben hátrányban is, Marton sikerrel akadályozta meg a gólt.

19:17
    Vendég kiállítás. Emelianov a büntetett.

19:10
    Egyenlő létszámban feláll most a Fradi, de nem tudnak közel kerülni a kapuhoz.

19:05
    Vendég les.

18:45
    Mikusovic próbálkozik 2 alkalommal is gólt szerzni, de elsőre Diatlov, másodszorra pedig egy védő állja útját a korongnak.

18:00
    Kramar lövésébe piszkál bele Borbás, de a korong felpattan és elkerüli a kput.

17:03

16:00
    Hegyi tüzel messziről, kijön a korong Diatlovról, majd kiütik a védők a harmadból.

15:45
    Nagyon nehezen állnak fel a hazaiak, nem erősségük az emberelőnyös játék.

15:03
    Mikusovicnak ütnek oda, méghozzá Voronov. Emiatt 2 percig hátrányban a vendég csapat.

14:32
    A buli után egy csalafinta lövés talál utat a kapuba. DAVID CROTEAU ütőjén perdül fel a korong, ami becsúszik a hazai kapuba.

14:00
    Beszorul a korong a vendég kapu mögött a palánkoz, nem tudja egyik csapat sem megkaparintani, bedobás következhet.

13:30
    Kiss lő lehetetlen szögből kapura, de onnan Diatlovnak nem lehet belőni, jól védte a rövid sarkot.

13:00
    Újabb hazai helyzet. Mikusovic cselezi magát egészen a kapu elé, de Diatlov jól vetődik ki.

12:33
    Cernyi bombáz majdnem a kékről, de Diatlov védeni tud mamuttal.

12:33

12:00
    Nem tud felállni a hazai csapat előnyben sem.

11:00
    Dubek előtt hatalmas helyzet. A szinte üres kapuba nem tudja belőni az egyenlítő találatot a hazaiak játékosa.

10:33
    Kiállítás most a vendégektől. Ladányit büntetik a játékvezetők, 2 perc testre ütésért.

10:18
    Egy védelmi hibát kihasználva DANCSAFALVI szerez korongot majd egészen a kapuig korcsolyázik és Marton mellett a ketrecbe passzol.

09:58

09:20
    Kaskov bombáz kapura a pálya bal oldaláról, de egy önfeláldozó hazai védő blokkol.

08:30
    Csíki tör be a bal oldalon és adja középre a korongot, de a Ladányi felé tartó pakkra MArton idő előtt rátenyerel.

08:00
    Emelianov – Ladányi összjáték. Felállnak avendégek és szépen passzolgatnak.

07:58
    Újabb hazai kiállítás. Croteau büntetése 2 perc.

07:00
    Szuszakolás ahazai kapu előtt, Marton egy pillanatig nem tudja hol a korong, de végül felszabadítanak a védők.

06:47

06:00
    Hátrányban birtokolja most a korongot a hazai csapat, próbálják ölni az időt.

05:30
    Berta középre tartó korongja nem ér el Csíkiig, így ez a helyzet sem válik góllá.

05:00
    Csíki próbálkozik a bal oldalról, de a kapu közepébe tartó korongot Marton hárítani tudja.

04:47
    Hazai kiállítás, Hegyi ül ki 2 percre testre ütésért.

04:00
    Novák próbálta középre játszani a korongot, de pontatlan kicsit a passz, Croteau már nem fér a játékszerhez.

03:30
    Croteau próbálkozik közvetlen közelről, de Diatlov pont jó helyen állt.

02:30
    Okos próbálkozik debreceni részről, de a lövés mellé megy.

02:00
    Rafaj próbálkozott hazai részről, de Diatlov védett könnyedén.

01:30
    Egyelőre csak puhatolóznak a csapatok, egy gárda sem tudja hosszabban birtokolni a korongot.

00:40
    Könczei kísérletezett először vendég részről.

00:01
    A hazai csapat hozza el a korongot a bedobás után.

00:01

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Horváth, Cerny, Borbás, Croteau, Novak (A) – Kramar, Hegyi, Dubek, Pál, Rafaj – Lencsés (A), Géczi, Kiss (C), Sijka, Mikusovic – Lévai, Revák, Németh, Farkas, Papp

Debreceni HK: Diatlov (Tőke) – Emelianov, Csíki, Berta (A), Ladányi (C), Könczei – Sadikov, Voronov, Kurilyuk, Kaskov – Wéber, Tőkési, Dancsfalvi, Okos, Barabás – Orosz

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Sós Zoltán – Soós Dániel, Somos Balázs.

Érkeznek a játékosok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A Fradihoz látogat ma a Debrecen együttese. A két csapat még nem találkozott egymással. A tabellán 1 pont választja el Őket, így aztán roppant fontos mindkét csapat számára a 3 pont, hiszen ha a Fradi most veszít akkor nagyon lemarad a többiektől. Kiss Gábor játéka még kérdéses, a térde vizesedett, Ő a DAB ellen sem tudott játszani.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

urimate

Gólok és gólpasszok: 15. Croteau, 21. Croteau (Novak), 55. Novak (Horváth, Croteau) – 11. Dancsfalvi, 43. Ladányi (Kaskov, Berta)

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Sós Zoltán – Soós Dániel, Somos Balázs