Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 1:3 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Debreceni HK 3:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 9:1 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Debreceni HK
péntek 26.09.2014, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Jó mérkőzésen szerzi meg első rendes játékidős győzelmét a Fradi. A Debrecen bár kicsit csonka kerettel érkezett Budapestre, de a vezetést nekik sikerült megszerezni 2 alkalommal is. Az utolsó harmadban azonban a Fradi 3. góljára már nem érkezett válasz, így végül a zöld-fehérek örülhettek. Ezzel a 2 csapat helyet cserélt a tabellán. (21:00:50)

60:00

59:45
    Novak ugrik ki remek helyzetben, de ziccerben hibázik, Dietlov hárítani tudja a próbálkozást.

59:35
    Úgy tűnik nem elsz alkalom lehozni a vendég kapust.

59:00
    Nehezen jön ki a saját harmadából is a Debrecen.

58:00
    Ladányi ugrik ki, de kiszorított helyzetbe nem tud jól kapura lőni.

57:30
    Peregnek a percek, a Debrecennek most már komolyan kellene támadni, ha szeretnének egyenlíteni.

56:30
    Kramar lő, Pál csak zavarni tudja a kapust, aki így hárítani tud.

56:00
    Kiss Gábor korcsoláyzik el a vendég kapu mögött majd fordulásból lő, de ez a korong elmegy a kapu előtt.

54:52
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Horváth kapuralövései után a Diatlovról kijövő korongra VACLAV NOVAK csap le a leggyorsabban és szerzi meg a vezetést a hazai csapat számára.

53:30
    Horváth lő rá eg ykipattanó korongot, Diatlov ezt védeni tudja.

53:00
    Borbás lő lendületből, Diatlov teszi a dolgát, hatástalanítja a lövést.

52:00
    Ladányi próbálkozik több alkalommal is, de mindegyik lövést hatástalanítani tudja Marton.

51:30
    Megint kevés a kiállítás és a játékmegszakítás, jó iramú a jaték, de a kpura lövések száma lehetne nagyobb. Nem nagyon próbálkoznak a csapatok.

50:30
    Kicsit beszorul a vendég csapat a saját kapuja elé.

49:30
    Pál ad stemfüle spasszt Lencsésnek, aki ziccerben ugorhat ki és lő messziről, de centikkel a kapu mellé száll a korong.

48:30
    Hegyi ereszt meg a egy életerős lövést, ami után a plexin csattan a korong.

48:00
    Kramar próbálkozik a jobb oldalról, Diatlovról kijön a korong, de nem tud ismételni a Fradi.

47:40
    Vendég tilos felszabadítás.

urimate

Gólok és gólpasszok: 15. Croteau, 21. Croteau (Novak), 55. Novak (Horváth, Croteau) – 11. Dancsfalvi, 43. Ladányi (Kaskov, Berta)

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Horváth, Cerny, Borbás, Croteau, Novak (A) – Kramar, Hegyi, Dubek, Pál, Rafaj – Lencsés (A), Géczi, Kiss (C), Sijka, Mikusovic – Lévai, Revák, Németh, Farkas, Papp
    Debreceni HK: Diatlov (Tőke) – Emelianov, Csíki, Berta (A), Ladányi (C), Könczei – Sadikov, Voronov, Kurilyuk, Kaskov – Wéber, Tőkési, Dancsfalvi, Okos, Barabás – Orosz

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Sós Zoltán – Soós Dániel, Somos Balázs