Fehérvár AV19 – EC Red Bull Salzburg 3:0 (vége)
Fehérvár AV19
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
EC Red Bull Salzburg
szombat 27.09.2014, 14:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

És megvan sorozatban a tizedik győzelem a Fehérvár AV19 számára! Remek játékkal, szép csapatmunkával, és nagyszerű helyzetkihasználással örvendeztette meg a szurkolókat a korosztályos együttes. Kornakker Dánielnek pedig ismét összejött a shut-out, kapott gól nélkül hozta le a meccset a fehérvári hálóőr. A Fehérvár természetesen vezeti csoportját, a Salzburg pedig maradt a másik csoport második helyén. Én ezzel megköszönöm a figyelmet, a viszontlátásra! (16:34:10)

60:00

59:37
    Még egyet véd Kornakker a mamuttal.

59:00
    Egy perc van vissza, itt az újabb fehérvári siker.

58:26
    Kissé pontatlanok vagyunk most támadásban, az utolsó passzok rendre ellenfélhez mennek.

57:37
    Egyenlő létszámnál tud felállni a Volán, most aztán záporoznak a lövések a vendég kapura.

57:02
    Vendég ütőről pattan a korong a védőhálóra. Vlahovic egy kis felszerelés igazításra használja a szünetet.

56:37
    Mazzag lövését fogta Vlahovic.

55:29
    Szabó Pál passza után Hamvai Szilárd lőtt az üres kapu mellé, másfél méterről! Hatalmas helyzet maradt ki hazai oldalon.

55:12
    Ígéretes helyzetet szórakoztak el most a hazaiak.

53:40
    Több nagy ütközést kiosztottak a vendégek, némelyik a durvaság határát súrolta.

53:33
    Nemes Benjámin próbálta eltenni a korongot a kapus mellett, de nem jött össze.

53:17
    Hosszas tanakodás után mindkét csapatból kiállítanak egy-gy embert, a vendégektől Berger-t, a Fehérvárból Reisz Áront.

52:51
    Reisz indult volna meg két védő között, a túlerő azonban legyűrte.

52:14
    Nemes passza csúszik ki a vendég harmadból, oda a támadás.

51:14
    Sofron Ádám lövését védte Vlahovic! Közel járt a gólhoz pedig a fehérvári csatár.

50:48
    A Fehérvár kiegészült.

50:19
    Sikerült kitörni a harmadunkból, és lövésig is eljutott a Fehérvár.

49:39
    Letáboroztak a vendégek most a kapunk elé.

48:48
    Szabó Pál Krisztián csapott fel túl magasra ütőjével, és találta arcon ellenfelét. Teljesen egyértelmű eset, két perc magas bottal való játékért.

48:32
    Rengeteg a játék megszakítás, újabb tilos felszabadítás.

48:04
    Vincze próbálta meg középre adni a pakkot, a védők blokkolták a passzt.

47:32
    Megint a magyar hálóőrnek kellett rátenyerelnie a korongra.

47:15
    Kornakker biztosított egy gyenge vendég lövés után.

46:32
    Szabó lövését ölelte magához Vlahovic.

45:57
    Egy Vlahovic védés után pattant a korong védője fejére, a plexi azonban szerencsére megvédte a vendég játékost.

45:07

44:47
    Nehézkesen indul a vendég offenzíva, visszapasszolták magukat a kék vonalunktól a saját kapujuk mögé.

44:10
    Kornakker lepkés kesztyűje alatt pihent meg a korong.

43:51
    Szabó Dániel lőtt méterekkel a kapu mellé.

43:07
    Palánkra lökését ül ki Vokla Roland. Ellenfele lenn is maradt, de végül a saját lábán tudta elhagyni a pályát.

42:15
    Némi vendég nyomás után megint a harciasabb Fehérvár veszélyeztet. Úgy tűnik most mindkét csapat max teljesítményt szeretne nyújtani.

41:39
    Egy többször is megpattanó korongra tenyerel rá végül Kornakker.

41:10
    De máris visszatért a Fehérvár, és Vlahovicnak kellett védenie.

40:54
    Most szabadítja fel harmadát a Salzburg.

40:24
    Reisznek volt kicsit hosszú csapattársa passza.

40:01

Kiegyenlítettebb játék folyt a második harmadban, kevésbé tudott nyomást gyakorolni ellenfelére a Fehérvár. Egy gól azonban így is összejött, a legvégén Nemes talált a kapuba, magabiztos előnyt biztosítva ezzel csapatának. Nem hiszem hogy benne lenne ebben a mai Salzburgban az egyenlítés lehetősége, így már csak azért kell izgulni, hogy Kornakker Dánielnek meg legyen sorozatban második kapott gól nélküli meccse.

40:00

39:47
    Az utolsó támadás a vendégeké.

38:52
    A Volán gólt szerzett!
    Miután elhozta a buli a Fehérvár azonnal felállt, Mazzag pedig NEMES BENJÁMINHOZ passzolt, aki meglőtte csapata harmadik gólját!

38:34
    A Fehérvár AV19 kiegészült.

38:30
    Kézpassz után buli a vendég harmadban.

38:03
    Egy kék vonalról eleresztett lövést is véd a magyar hálóőr.

37:20
    Berger lövését kapta le villámgyors mozdulattal Kornakker.

36:34
    Nemes Benjámint küldik ki gáncsolásért, miután ellenfele nagyot homorítva terült el a jégen.

36:03
    Kiegyenlített küzdelem folyik a jégen, egyik csapat sem dominál igazából.

35:52
    Fehérvári ütőről pattan a korong a nézőtérre, buli a hazai harmadban.

34:46
    Hosszas fehérvári rohamok után tudják a vendégek birtokba venni a korongot.

34:11
    Már megint saját embert találunk el, jó lenne az ilyesmire odafigyelni mielőtt valaki lesérül.

32:57
    Lukas Kainz emelte közvetlen közelről fölé a korongot! Ezt most megköszönhetjük neki.

32:22
    A fehérváriak ütik tilosra korongot, buli Kornakker kapuja előtt.

30:58
    Egy boka mellől eleresztett lövést védett szépen Vlahovic.

29:59
    Egy indításra kijött Vlahovic kapujából, a rizikó azonban most kifizetődött neki, el tudta ütni a korongot a fehérvári csatár elől.

29:24

28:51
    Kétszer is sikerül bulit kiharcolni a salzburgi kapu előtt.

28:02
    Azonnal fel tud állni a Salzburg.

27:24
    Fehérvári kiállítás, Szakácsi Ákos ül ki testre ütésért.

27:03
    Vokla Roland lőtte bele a zavarosba, hátha jól pattan valakiről a korong.

26:20
    Mindkét csapat kiegészült.

26:15
    Tilos felszabadítás miatt buli a vendég kapu előtt. Öt másodperc a két kiállításból.

25:57
    Egyre keményebb ütközéseket látunk, csak ne durvuljon el a meccs.

25:25
    Arany Máté korcsolyázik le fájdalmas arccal miután egy vendég lövés lábon találta.

24:55
    Mi tudtunk először felállni, de a kontrából a Salzburg alakított ki helyzetet. Kornakker azonban a helyén volt.

24:20
    Nemes, és Hagler is kiül a büntetőpadra, négy a négy ellen tehát a csapatok.

23:47
    Szemmel látható a fejlődés a Salzburg játékában, sokkal pörgősebben játszanak a vendégek, mint az első játékrészben.

23:03
    Szépen tartja bent a korongot az ellenfél harmadában a Volán.

22:26
    Pados blokkkolt szépen egy vendég lövést.

21:38
    Most pedig már ismét a Volán támad, és ad munkát a vendég kapusnak.

20:59
    Berger lövését kellett Kornakkernek védenie!

20:13
    A Volán indíthatja a mérkőzés első támadását.

20:01

Dinamikus, összeszedett eddig a Volán játéka. Nem záporoznak a lövések az ellenfél kapujára, de amik eljutnak a hálóőrig, azok rendre komoly veszélyt jelentenek a vendégekre. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a tény, hogy 2-0-ra vezet a Fehérvár az első harmad után Kocsis és Vincze remek góljainak köszönhetően. Remélem a következő harmadokban is hasonló lendülettel fog játszani a Fehérvár AV19, maradjanak velünk!

20:00

19:59
    Pillók állt bele csapattársa lövésébe szerencsétlenül, kissé sántikál a fehérvári csatár. Remélhetőleg semmi komolyabb következménye nem lesz az esetnek.

19:56
    Még egy buli a vendég kapu előtt.

19:01
    Nagyszerű csapatmunka eredménye ez a gól, a már jégen fekvő Hamvai Szilárd sodorta KOCSIS FERENC elé a korongot, aki megszerezte csapat második gólját!

18:38
    Hamvai lövésébe kellett a kapusnak beleérnie.

17:55
    Visszatérhet Sofron, kivédekezte a Fehérvár ezt a hátrányt.

17:37
    Most tud felállni a Salzburg a kapunk előtt.

17:09
    Eltört passz közben az egyik vendég védő botja, a korong a hazaiakhoz került, akik így értékes másodperceket pergettek le a kiállításból.

16:20
    Rögtön kiüti a Fehérvár a korongot a harmadából.

15:55
    Sofron Ádám ül ki tőlünk először, testre ütésért küldik ki.

15:09
    Szépen védekezett most a Fehérvár, nem jutott lövésig a Salzburg.

13:57
    A Salzburg kiegészült.

13:14
    Kocsis Ferenc lőtt ismét kapura.

12:22
    Hosszasan megjáratta a korongot a Fehérvár, majd VINCZE PÉTER az alapvonalról rálőtte a korongot a kapusra, amely ezután a halóban kötött ki! 1-0 a Fehérvár javára!

11:57
    Reisz Áront lökte a palánkra Lukas Kantz, kettő perc a büntetése.

11:23
    Hossza passzolgatás után egy kék vonali lövést láthattunk, aminek a kipattanójából kis híján vezetést tudott szerezni Nemes Benjámin.

10:38
    Rosszul cseréltek a vendégek, túl sokan voltak a jégen. Újabb fehérvári előny tehát.

09:49
    Kocsis lövésébe ért bele egy védő, oldalháló!

09:08
    Kocsis Ferenc lőhetett közelről, a kapus szépen védett!

08:29
    Szabó Pál osztott ki egy méretes ütközést.

07:59
    Kornakkernek kell rátenyerelnie a korongra.

07:30
    Egy védő botján változtatott irányt Lengyel lövése, és így lett veszélyes.

06:55
    Vokla lövését rúgta ki a jobb alsóból Vlahovic kapus.

06:24
    Kiegészült a Salzburg.

06:10
    Pillók Martin ütőjéről pattan a korong a védőhálóra.

05:54
    Most áll fel a fehérvári alakaulat.

05:20
    Nem tud egyelőre felállni a Volán, saját harmadában passzolgat.

04:24
    Gáncsolásért ül ki Jakubitzka, fehérvári előny.

02:37
    Vincze lövését védte a vendég hálóőr.

01:26
    Komoly helyzeteket alakít ki a Volán, eddig eredménytelenül.

00:02
    És elkezdődött a találkozó, jó szórakozást!

00:01

Gólgazdag mérkőzésen van túl a Fehérvár AV19 U-20-as csapata! Az Erste Bank Young Stars League előző fordulójában a Vasas csapatát 16-0-ra legyőzőz fehérvári alakulat ma a Red Bull Salzburg korosztályos csapatát fogadja majd az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A vendégek is diadalmaskodtak legutóbbi meccsükön, a Villachot verték meg 4-2 arányban. A mai mérkőzés esélyese még ennek ellenére is a Fehérvár AV19, tekintve, hogy bár két meccsel többet játszott, 13(!) góllal ütött többet ellenfeleinek, mint a Salzburg. Remek mérkőzésnek ígérkezik, amely egyben egy parázs felvezetése a vasárnapi Volán-Salzburg meccsnek, amelyet már az EBEL-ben rendezne. A mérkőzéshez jó szórakozást, és sok magyar gólt kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 13. Vincze (Pados, Kocsis), 20. Kocsis (Hamvai), 39. Nemes (Mazzag)

Fehérvár AV19: Kornakker (Gadácsi) – Vokla, Korbuly, Pillók, Nemes, Vincze – Arany, Bors, Szabó P., Reisz, Hamvai – Pados, Lengyel, Mazzag, Kocsis, Szabó D. – Balogh, Szász, Sofron, Szakácsi
    EC Red Bull Salzburg: Vlahovic (Mayer) – Weber, Steinacher, Lahoda, Berger, Hagler – Jakubitzka, Wolf, Kainz, Rosenlechner, Egger – Hostovecky, Gläbl, Flatscher, Lancsar, Benzow – Kitzenegger