HSC Csíkszereda – Dab.Docler 4:3 (hosszabbítás vége) | Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 2:7 (vége)
hosszabbítás vége
HSC Csíkszereda
4:3 (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Dab.Docler
szombat 27.09.2014, 17:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

A HSC megérdemelten győzött ma, megszerezte első pontjait a ligában. A Dab. teljesítményét is dícséret illeti, hiszen háromgólos hátrányt tudtak ledolgozni, és összeszedték magukat a meccs második felére. A hosszabbítást a HSC azonban jobban kezdte és egy szép akció után eldöntötték a mérkőzést. A hazaiak ilyen játékkal jogosan reménykednek egy győzelemben holnap az Érsekújvár ellen is.
    Tartsanak velünk! (19:19:40)

61:55
    A HSC gólt szerzett!
    Gyönyörű góllal zárja le a mérkőzést a HSC. Satek és BORS HUBA kényszerítőztek a kapu előtt, utóbbi fejezte be az akciót, miután bepasszolta az üres kapuba.

60:30
    Hüffner lő nagyot, még az ütője is eltörik.

A Dunaújváros gólt szerzett!
    A Dab lehozza a kapusát és 1:10-el a vége előtt egyenlíteni tud. POZSGAI TAMÁS elé pattan egy korong Kozuchról, ő pedig simán beüti az üres kapuba.

55:54
    Nem tud igazán pontosan játszani a Dab, megint tilos felszabadítás.

54:35
    Tilos felszbadítás. (Dab.Docler)

53:16
    A HSC megpróbál kontrákat vezetni, a Dab egyre fennebb helyezkedik ahogy közeleg a véghajrá.

52:47
    Bíró Ottó jó ütembe indult a kapu fele, de lesen tartózkodott.

51:16
    Nagyon beszorul az utóbbi másodpercekben a HSC, nem igazán sikerül kihozni a harmadból a korongot.

50:20
    Kozuch szelídit meg egy pattogó korongot.

49:29
    Bors lő a távolról, még meg is pattan, végül centikkel megy mellé a korong.

48:57
    Szappanos kerül helyzetbe a kapuhoz közel, végül Kozuch behúzza a korongot.

48:30
    Mihály kerül ziccerbe egy jó passz után, Kalnins védi a lövést és a kipattanót is.

47:21
    A HSC nem elégszik meg az egygólos előnnyel, tovább növelné azt, míg a Dab egyelőre nem kockáztat.

45:40
    Egy Kozuch fele tartó gyengébb lövés megpattan és majdnem megtréfálja a rutinos hálóőrt.

44:24
    Papp Szabolcs lő erősen, de fölé száll a pakk.

43:39
    Magosi lő a jobb oldalról, Kozuch kesztyűjébe landol a korong.

41:15
    A Dab veszélyeztetett, Hüffner lőt fonákkal, Kozuch nagyszerűen védett.

40:55
    Mihály kapja üresen középen, kevéssel lő mellé.

40:10
    Tranca lő, a korong kipattan, a vendégek tisztázni tudnak.

40:01

A mérkőzés első percei óriási HSC fölényt hoztak, a hazaiak jól gazdálkodtak a helyzetekkel és rögtön 3 gólt szereztek. A Dab azonban nem adta fel, és magára talált az első 15 perc után. Két gólt szereztek és visszajöttek a meccsbe. Nagyon szoros és izgalmas utolsó harmadra van kilátás.

40:00

39:36
    Mihály maradt majdnem ziccerben a bal oldalon, de rosszul vette át

38:35
    Sjölund lő távolról, de Kalnins könnyedén fogja.

37:25
    Megússza a Dab a 4 perces emberhátrányt.

35:25
    Spady lő a kék vonalról, Kalninsnak nem okozott problémát.

34:25
    Mihályhoz kerül oda a korong a kapu torkánál, de nem találja el jól

33:46
    Sjölund megpróbál lőni középről, nem sokkal téveszt célt.

33:25
    Papp Szabolcs lő távolról,Kalnins lehúzza kesztyűvel.

33:16
    Papp Viktor kap 4 percet magas bottal való játékért.

33:16
    Curilla marad lent egy darabig, majd felkel és elégtételt szeretne venni egy kemény ütközés miatt.

32:45
    Nagy helyzet marad ki a hazaiaknál. Tranca teszi vissza a kapu hátától, Sjölund közeli lövését Kalnins védeni tudta.

31:30
    Salló lövése pattan meg Mihály korcsolyáján, nem sokkal megy mellé.

30:12
    Kiss Ákos fülel le egy hazai passzt, majd távolról ellövi, Kozuch a mammuttal kitórnázza.

29:41
    Molnár lő éles szögből, Kalnins a kesztyűvel véd.

28:10
    Egy kontratámadás végén szépen találják meg GRÖSCHL TAMÁST középen, ő pedig rutinból

25:10
    Kozuch nem jön ki egy hosszú passzra, amit Papp Viktor kapásból ellőtt. Nagy helyzet volt.

23:47
    Hüffner megy el kontrából, lövése eltalálja a kapuvasat!

22:20
    Kiegészülnek a vendégek, volt néhány komolyabb helyzete a HSC-nek.

21:01
    Spady lő távolról, Kalnins csak kiütni tudja.

20:17
    Kiss kap 2 percet gáncsolásért.

20:01

20:00

18:48
    Szépít a Dab! Peterdi szépen teszi hátra a buli után a korongot, PAVUK ATTILA kapásból ellövi, Kozuch ezúttal tehetetlen.

18:45
    Szappanos húz el a jobb oldalon majd lő, Kozuch könnyedén véd.

17:54
    Egy védelmi hiba után Martinka találja el a kapuvasat!

16:45
    Megint útjára indul a korong!

16:45
    A maradék hátralevő 3:15 percet a jégfelújítás után játszák le a csapatok a bíró sérülése miatt!

16:45
    Megsérült az egyik vonalbíró, megáll a játék, a csapatok bevonulnak az öltözőkbe!

15:50
    Hüffner is megpróbálkozik egy távoli lökettel, Kozuch azonban megint a helyén van.

15:42
    Pozsgai lő a kék vonalról, Kozuch lenyeli.

14:11
    Technikai kisbüntetés a HSC-nél túl sok játékosért a jégen.

13:10
    Szépen járatta a korongot a Dab, de Szappanos lövése Salló botjában akad el.

12:25
    Bíró Mátyás kap 2 percet gáncsolásért.

11:20
    Salló lő a bal oldalról, újabb Hajek bravúrra van szükség.

10:35
    Bors lő távolról, Hajekról kipattan.

08:54
    Gröschl kap 2 percet akadályozásért.

08:23
    Álomkezdés a Csíkszeredának! ERIK SPADYHOZ kerül a korong a kék vonalnál, aki védhetetlenül lövi a jobb alsó sarokba!

07:21
    Bíró Ottó ad szép passzt Bíró Mátyásnak, aki kapásból ellövi, Hajek bravúrral üti ki oldalra.

05:33
    Nagyon gyorsan megduplázza előnyét a HSC Csíkszereda! Elhozzák a bulit a középkörben, majd Sjölund passzol MICHAL SATEKHEZ aki távolról kilövi a hosszú sarkat.

05:27
    Egy kósza lövés pattan meg a Dab egyik védőjének botján, majd MIHÁLY EDÉHEZ kerül, aki higgadtan lő az üres kapuba.

04:26
    Beszorítja a hazaiakat a Dab, de komolyabb helyzetet nem tudnak kialakítani.

03:55

03:01
    Papp lő a bal oldalról, Hajeknak rutinmunka volt.

02:20
    Curilla lő éles szögből, Hajek résen van.

01:15
    Óriási HSC helyzet. Papp lő embereéőnyben, Hajekról kipattan, de nem sikerül belőni a korongot.

00:23
    Gyorsan megvan az első kiállítás. Kiss kap 2 percet akadályozásért.

00:01

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Bors, Spady, Satek, Sjölund, Bíró T., Salló, Nagy I., Mihály E., Farkas, Papp Sz. (C), Gecse, Bíró M., Tranca, Bíró O., Pál, Molnár, Rokaly, Hildebrand, Curilla, Molnár Zs., Geréb. Edző: Christer Dreberg

Dab.Docler: Hajek (Kalnins) – Martine, Hüffner, Galanisz, Azari (A), Kiss Á., Martinka, Pozsgai (A), Somogyi, Gröschl (C), Szappanos, Nagy R., Mestyán, Pavuk, Papp V., Peterdi, Hruby, Erdélyi, Kovács V., Magosi, Léránt. Edző: Maclean Donald

Játékvezetők: Lascar Valentin, Redai Botond, Csata Attila.

Ma délután a 0 pontos HSC Csíkszereda fogadja a 11 pontos és veretlen Dab.Doclert, a Vákár Lajos Műjégpályán. A HSC-től mindenki többet várt a MOL Ligában, miután a Románia Kupát megnyerték a Brassó elleni fináléban. Christer Dreberg legénysége azonban csalódáskeltő rajtot vett. 3 meccsen 3 vereség a mérlegük, 15 kapott góllal és mindössze 2 gólt szerezve. Emellett a hazaiakat még sérülések is hátráltatják. Moldován novemberben térhet csak vissza, ezen kívűl Curilla, Molnár, Satek és Salló játéka is kérdéses.

A Dab a mérkőzés esélyeseként megpróbálja majd elvinni a második három pontot is az idei első erdélyi túrájáról, miután tegnap 3-1-re győzni tudtak Brassóban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 6. Mihály, 6. Satek (Sjölund), 9. Spady, 62. Bors (Satek, Farkas) – 19. Pavuk (Peterdi), 29. Gröschl, 59. Pozsgai

Játékvezetők: Lascar Valentin, Redai Botond, Csata Attila