Getafe CF – Málaga CF 1:0 (vége) | La Coruňa – UD Almería 0:1 (vége) | Real Sociedad – Valencia 1:1 (vége)
Cordoba – RCD Espanyol 0:0 (vége)
Getafe CF
1:0 (1:0)
Malaga CF
vasárnap 28.09.2014, 12:00 • Coliseum Alfonso Pérez, Madrid • Primera División

Jobban kezdett a Malaga, de gyengék voltak a kapu előtti megoldásaik. A Getafe az első félidő derekán átvette a kezdeményezést, majd a vezetést is megszerezte.

A Malaga sokat lőtt kapura, de ezek mind elkerülték a kaput, Guaitának talán nem is akadt dolga a meccsen, Kameninek annál több. Egyáltalán nem tudta nyomás alá helyezni hátrányban sem ellenfelét a Malaga, kivéve az utolsó néhány percet.

Megérdemelten győzött a Getafe ezen az elég alacsony színvonalú találkozón.

Getafe – Malaga: 1-0!
    ---- (13:53:39)

90+4

90+4
    Sarabia a sorfalba, majd az ismétlést mellé rúgja.

90+4
    A ráadás ráadása. 17 méterről még egy szabadrúgás a Getafe javára középről. Eldőlt a 3 pont sorsa, de ez még nagy gólveszély a hazaiaktól.

90+3
    Welington négy perc alatt megszerzi a két sárgáját, ez már piros lap. 10 emberrel fejezi be a meccset a Malaga.

90+3
    Teljesen kinyílt hátul a Malaga, Welington pedig buktatja Sammirt. Újabb sárga lesz, az pedig piros lap.

90+2
    Sarabia húzta meg a jobb oldalon, de belebonyolódott a cselbe a tizenhatoson belül, Kameni könnyedén szedi fel a labdát. Még mindig van kicsit több, mint egy perc.

90+2
    Most teljesen beszorítja ellenfelét a Malaga, de már kevesebb, mint 2 perc van hátra.

90+1
    Három perc a ráadás. Sárga lapból már négy is van, gólból sajnos csak egyet láttunk és jó esélye van, hogy nem is látunk ma már többet.

90+1
    Rosales egy elkésett ütemű keresztezés miatt kap sárga lapot, kontrát akadályozott meg vele.

90+1
    Mindenáron a labdatartásra törekszik most a Getafe, egyáltalán nem akarnak már támadni erősebben.

90
    Rosales ívelte be jobbról, Juanmi a hosszú oldalon 3 méterről fejelhetett aránylag tisztán, de a jobb kapufa mellé szállt a fejes. Ez egyenlítési lehetőség volt!!

89
    Eleredt az eső időközben, de ennyi idő alatt már nem fog felázni a talaj.

88
    Weligton sárga lapot kapott, mert ebben erős könyöklés is volt szándékosan.

88
    Weligton kézzel csinált helyet magának, Sarabiát lökte fel, kifelé szabadrúgás.

88
    Szöglethez jut a Malaga a jobb oldalon, egy újabb esély a vendégek előtt.

87
    Rosales ívelte előre, Juanmi csak belekotorni tudott két védő gyűrűjében 12 méterre a kaputól, így nem lett veszélyes.

87
    5500 néző kíséri figyelemmel a helyszínen a találkozót. Egyelőre a hazaiak állnak győzelemre, de most kissé nyom a Malaga. Igaz, elég meddő a mezőnyfölényük, nem párosul nagy helyzetekkel.

86
    Gyenge indítás Samutól Duda irányába, elérhetetlen. Guaita jöhet kirúgással. Egyre csökken az idő a Malaga számára.

85
    A lövések száma 6-7, ám a kaput eltaláló lövések aránya 3-0! Tehát hiába lő többet a Malaga, ha a kaput nem találják el.

84
    16 méterről lőhetett kapura Boka egy visszagurított labdát, de jócskán fölé bombázott.

83
    Szerencsére nem lett sérülés, de szabadrúgás kifelé a vendégek javára.

82
    A jobb oldali beívelésre fejelni érkezett a hosszú oldalon Sammir, de a felpattanó labda után Alexis kicsit beleszállt a kivetődő Kamenibe.

81
    Horta beadására senki sem érkezett ütemre, kontrázni próbált utána a Getafe és ki is harcolnak egy szabadrúgást a jobb oldalon a tizenhatos környékén.

80
    Kameni öklözi ki a beívelést, Duda pedig megszerzi a labdát.

79
    Castrot akasztják 35 méterre a vendégek kapujától, szabadrúgás a Getafe javára.

78
    Lassan csordogál most a mérkőzés, sajnos a nagy helyzetek hiányoznak szinte egész félidőben.

77
    Samunak is pontatlan az indítás, de a felezőnél most többnyire visszaszerzi a Malaga.

76
    Michel Herrero végül idáig bírta, nem okozott nagyobb gondot az első félidőben bebicsakló térde. Most azonban Juan Rodriguez váltja. Nincs több csere ma.

75
    Santa Cruz felé hosszú az indítás, nem is éri el a vonal előtt. Kirúgás, de csere is lesz közben.

75
    Samu került helyzetbe középen, de a lövés előtt egy védő lábáról bedobásra perdült a labda. Ott van a szeren most a Malaga, de nem mondhatnánk, hogy mindent feladva rohamoznak.

74
    Juanmi cselezgetett a tizenhatos vonalánál, belöbbölt labdáját lekapcsolták a védők.

73
    Luis Alberto helyett Samu érkezett a Malaga együttesébe.

73
    Roque Santa Cruz húzta meg a bal oldalon, de folyamatosan szorították ki, végül lökést is elkövetett.

72
    Kár volt ennyit készülődni rá, a szabadrúgás nem lett veszélyes.

71
    Boka faultolja Sarabiát a jobb oldalon, befelé szabadrúgás.

70
    Pablo Sarabia hozta fel a jobb oldalon, középen Sammir elől kivágják a védők bedobásra.

69
    A Malaga adogat most hátul, Kamenihez is visszajut a felezőtől.

69
    Yoda visszatérhetett a pályára, közben elszórta a labdát a Getafe, Kameni rúghatja ki.

68
    Yoda a szenvedő fél és valóban szándékosnak tűnt. Ez utólag akár eltiltást is hozhat magával, bár Sanchez ezt erősen vitatja.

67
    Hatalmas lökdösődés a pályán, Sergio Sanchezen akarnak valamit megtorolni a hazaiak. Torkon könyökölte az egyik Getafe játékost a jelek szerint, amit a bíró nem vett észre.

67
    Valera ért vissza szerelni, a szabadrúgás után ugyanis gyors kontrát vezetett a Malaga, sikertelenül.

66
    Darder csak így tudta megállítani a kilépni készülő Castrot a bal oldalon. A szabadrúgás kb 30-32 méterre a kaputól.

65
    Nagyon sok most a szabálytalanság, itt is az első sárga lap Dardernek.

64
    Escudero hagyta el a pályát, Lago érkezett. A második hazai csere.

63
    Sarabia hozta fel a bal oldalon, középre adja Michelnek, aki azonban Castronak túl magasan passzolja balra, bedobás a vendégek javára.

62
    Egy óra elteltével Getafe-Malaga: 1-0.

62
    Escudero kisebb lökéssel indult a bal oldalon, vissza is fújja a játékvezető.

61
    Sammir lőtte volna kapura, de Boka megakadályozta ebben. A bedobást hamar megszerzi a Malaga, de Sanchezt azonnal letámadják a saját kapujánál.

60
    A vendégek tizenhatosánál pattog a labda, de nem alakul ki komolyabb helyzet.

59
    Lassan negyed óra telik el a második félidőből, a kisebb Malaga fölényt felváltotta az utóbbi pár percben a Getafe több támadása.

58
    Kameni nem a legjobban jött ki a szögletre, Castro a kipattanót kapura küldte 15 méterről, de jócskán fölé.

57
    Diego Castro vezette a kontrát a bal oldalon, Sarabia pedig szögletet harcol ki.

56
    Juanmi lökéssel szerez labdát a bal oldalon, Guaita rúghatja ki a labdát.

55
    Getafe kirúgással folytatódik a mérkőzés, Sammirt rángatták, de így is meghúzta a jobb oldalon, az alapvonaltól visszapasszolt, középen érkezett Sarabia, aki 16 méterről fölé lőtt.

54
    Aktívabb eddig a Malaga, de meddő a mezőnyfölény az első 8 percben.

53
    Rosalestől pattan el a szöglet után, így inkább kirúgja, hogy kirúgás legyen, mintsem, hogy kontrázni tudjon indulni a Getafe.

52
    Santa Cruz nagy lökdösődésben az ötösön belül három védővel.

51
    Malaga támadás, bal oldali szögletet harcolnak ki a vendégek.

50
    Eseménytelen mezőnyjáték folyik a középpályán.

49
    Szerencsére tudja folytatni Juan Valera, hazai szabadrúgás.

48
    Valera a földön, Boka rúgott bele egy óriásit a labdáért harcolva.

47
    A Malagának mindenképpen fel kell gyorsítania játékát és kockázatokat vállalni a támadásépítés érdekében.

46
    Három csere is történt a szünetben. Amrabat, Camacho és Diawara hagyták el a pályát. Juanmi, Duda és Sammir érkeztek.
    A Getafe kezdte a második félidőt, de gyorsan eladták a labdát.

46

Aktívabban kezdte a Malaga a mérkőzést, a félidő derekán azonban átvette a kezdeményezést a Getafe és a vezető gól is megérdemeltnek mondható. Addigra már több helyzetet is kidolgoztak. A gól után sem lassított le igazán a Getafe, a vendégek ugyan kicsit többet támadnak, de egyáltalán nem alakítottak ki fölényt a hátrány ellenére.

Getafe-Malaga: 1-0! A szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45+1
    Egyetlen perc a ráadás. Közben láthattuk a visszajátszást, Weligton keze teljesen le volt szorítva a testéhez, így ez nem volt tizenegyes.

45+1
    Kezezést reklamál a publikum a beívelésnél, de nem tűnt annak. A kontrából indult a Malaga, Luis Alberto beadása azonban pontatlan.

45
    Baba Diawara húzta meg a bal oldalon, majd Yoda cselezett ki két védőt, 12 méterről kapura lőtt, de az utolsó védő lába még beleért, fölé pattan szögletre. Helyzet volt!

45
    Santa Cruz lövése már eljut a kapuig, de ott Guaita útját állja. Nem volt túlzottan erős lövés.

44
    Sergi Darder tüzelt egy szabadrúgáskombináció végén 22 méterről, blokkolják a lövést.

43
    Valerán lökött egyet Alberto a felezőnél, a hazaiak jöhetnek előre.

42
    Egyelőre visszatért Michel, de nem tűnik 100%-osnak az a térd.

42
    Santa Cruz kapott igencsak kecsegtető labdát középen egy bal oldali keresztlabdával, de nem vette át jól, elpattant, így a védők könnyűszerrel szerelni tudták.

41
    Michel csak lebicegni tud a pályáról, szinte biztos, hogy kényszerű cserére lesz szükség. Egyelőre a vonalon kívül ápolják.

40
    Úgy tűnik, hogy Michel lépett oda ellenfelének, ám az ő térde bánta, leragadt a talajra, ez bizony úgy tűnik, csere lesz hamarosan.

40
    Santa Cruz passzolta ki Bokának balra, végül bedobásra pattan a játékszer. Közben lent marad egy kék mezes játékos, ápolás miatt áll a játék.

39
    Baba lépett volna meg a bal oldalon, jó ütemben szerelte Sergio Sanchez.

38
    Horta most a bal oldalon tűnt fel újra, Juan Valera szép mozdulattal szerelte, de most nem igazán tud kijönni a saját kapuja előteréből a Getafe.

37
    Alberto továbbra is aktív, jobb oldali beívelése azonban nagyon mély, Guaita könnyedén halássza le a levegőből.

37
    Horta csapott le a gyenge szögletre, már a hazai kapu előtt a labda.

36
    Szögletet harcol ki a Getafe a jobb oldalról, ismét Michel a labda mögött.

35
    Ismét egy szabálytalanság, Michel kaoptt egyet. Szabadrúgás kb 40 méterre a vendégek kapujától.

34
    Jó ideje a középpályán folyik a játék, sajnos nem alakultak ki helyzetek az utóbbi percekben.

33
    Sikertelen indítási kísérlet után Guaita rúghatja ki a labdát.

32
    Weligton az utolsó pillanatban csodálatos szereléssel veszi el a labdát a középen kilépő Diawara elől a tizenhatoson belül.

31
    Michel elől fejeli haza közelről Boka. Meglehetősen bátor volt.

30
    Camacho hátulról rúgta ki ellenfele lábát, sárga lap.

29
    Egy visszasarkazott labdát Luis Alberto lőtt 18 méterről kapura, alig-alig kerülte el a bal felső sarkot!

29
    Amrabat harcolt a labdáért a bedobás után a jobb oldalon, de három védő szerelte. Gyorsan visszaszerzi azonban Weligton.

28
    Rosales húzódik többedszer előre a jobb oldalon, bedobást harcol ki.

27
    A futball szépsége. Egyik oldalon hatalmas ziccer marad ki, a túloldalon fél perc múlva betalál az ellenfél. Hazai vezetés, megérdemelten.
    MICHEL - 1:0

26
    A Getafe gólt szerzett!
    Az ellenakcióból pedig a Getafe talál be! Gyors kontra végén a jobb oldalról Yoda kitűnően tálalt a jó ütemben érkező MICHEL HERRERO elé, aki futtából, 13 méterről a kapuba lőtt laposan! 1-0!

26
    A bal oldali szögletre remek ütemben érkezett Sergio Sanchez a hosszú oldalon, 4 méterről azonban mellé fejelt ziccerben!

25
    Escudero lépett bele Amrabat lövésébe, az első szöglet a mérkőzésen, a vendégek rúghatják.

24
    Egyre inkább látható, hogy a játék áttevődött a Malaga térfelére, a hazaiak jóval többet támadnak az utóbbi 10 percben.

23
    Diego Castro lőtt jó helyzetből, balról éles szögből, Kameni remekül zárta a hosszú sarkot is.

22
    Újabb lövés a kék mezesektől, Yoda kapott labdát a jobb oldalon, középre húzott, majd tüzelt 18 méterről. Jócskán mellé.

21
    Az utóbbi percekben egyértelműen a Getafe aktívabb valamivel, de időnként a vendégek is előremerészkednek.

21
    Hossz idő után végre egy lövés. Az alapvonaltól visszagurított labdára érkezett jó ütemben Sarabia, aki 14 méterről állítás nélkül kapura lőtt, Kameni magabiztosan védett.

20
    A hazai kapu előtt alakult ki kavarodás, Alexis végül kivágja, szerencséjére nem érkezett ütemre vendég játékos középen.

19
    Les a Getafénál, Baba Diawara volt gyorsabb a passz üteménél.

19
    Valera futott előre az akcióval a jobb oldalon, de beadási kísérlete Boka fejéről megy ki az oldalvonalon túlra.

18
    Escudero is a semmibe rúgja előre, reménytelen lett volna Castronak, így nem is indult érte.

17
    Diego Castro felé elérhetetlen indítás, Kameni hozhatja játékba a labdát kirúgással.

17
    A felezőnél adogat a Getafe, megbecsülik most a labdát.

16
    Luis Alberto reklamál, hogy azért nem fért a labdához, mert visszahúzták a támadás során. Nincs ítélet, csak egy kirúgás a Getafénak.

15
    Pablo Sarabia védekezett jól, de így is bedobás a Malaga javára, Boka kezében a labda. Eddig aktívabb a Malaga.

14
    Darder keresztezett jól, a Getafe kontráját akadályozta meg ezzel a felezőnél.

13
    Balról veszélyes beadás érkezett Diawara irányába, de 5 méterről nem tudott kapura fordulni a támadó, mert ketten is őrizték.

12
    Getafe szabadrúgás balról, 30 méterre a kaputól, a beívelést könnyedén kifejelik, de Alexis begyűjti.

11
    Egyelőre nem törik éppen össze magukat a csapatok a veszélyes támadások érdekében. Unalmas első 10 percen vagyunk túl.

10
    Sergio Sanchez rúgott oda Lacennek, Getafe támadás a felezőnél.

9
    Diego Castroval szemben szabálytalankodnak hátul, a hazaiak jöhetnek előre.

8
    Horta húzta meg a jobb oldalon, de nem tudta beadni, marad a vendégeknél egy bedobás erejéig.

8
    Hátul adogat a Malaga, kissé magukra húzzák ezzel a hazaiakat.

7
    Eseménytelen mezőnyjáték folyik többnyire, helyzet még nem adódott.

6
    Szabadrúgáshoz jut a Malaga a felező közelében. Rosales indítása pontatlan.

5
    Gyenge indítási kísérlet Santa Cruz felé, Guaita jöhet kirúgással.

4
    Yoda volt túl kemény, hogy visszaszerezze a labdát, a Malaga jöhet előre.

4
    A kék mezes Getafe támadásban a jobb oldalon.

3
    Luis Alberto húzta meg a jobb oldalon, éles szögből még be tudta adni, nem okozott gondot Guaita számára.

2
    Hátul adogat a vendég együttes, a Getafe még nem ért labdába.

1
    A sárga mezes Malaga kezdte az összecsapást.

1

Kékben a Getafe, sárgában a Malaga együttese.

Getafe CF: Guaita – Juan Valera, Velazquez, Alexis, Sergio Escudero – Lacen, Michel – Yoda, Pablo Sarabia, Diego Castro – Diawara
    Cserék: Jonathan Lopez – Roberto Lago, Naldo, Sammir, Alvaro Arroyo, Juan Rodriguez, Hinestroza

Málaga CF: Kameni – Rosales, Sergio Sanchez, Weligton, Boka – Ignacio Camacho, Sergi Darder – Ricardo Horta, Luis Alberto, Amrabat – Santa Cruz
    Cserék: Ochoa – Samu, Recio, Angeleri, Duda, Miguel Torres, Juanmi

Játékvezetők: Eduardo Prieto – F. Garcia, M. Aboy.

A hatodik fordulójához érkezett a spanyol labdarúgó bajnokság, a Primera Division. Az eddig nagyon szenvedő, mindössze két pontocskát gyűjtő Getafe fogadja a Malaga együttesét. A Getafe egyetlen győzelmet és négy vereséget gyűjtött be eddig, a Malaga csak egyszer kapott ki, mégis csak 6 pontja van, mert a vereség és az egy győzelem mellett három döntetlen még a mérlege.

Legutóbbi két mérkőzésén igen eltérő pályát járt be a vendég együttes. Döntetlen az eddig nyeretlen Espanyol otthonában, ám szerdán a Barcelona ellen szereztek bravúrpontot. A meccs esélyese inkább a Malaga, de a hazai pálya segíthet a Getafének.

A találkozó vasárnap 12 órakor kezdődik, tartsanak velünk!