MTK-Budapest – Siófok 29:37 (vége) | Békéscsaba – Szeged KKSE 33:25 (vége)
MTK-Budapest
29:37 (17:18)
Siófok KC
vasárnap 28.09.2014, 18:00 • Népfürdő utcai csarnok • Női kézilabda NB1

Egy szoros és izgalmas első félidő után nagyon sima lett a vége. Az első játékrészben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Siófok mehetett egygólos előnnyel pihenőre.
    A második félidőben fokozatosan lépett el fővárosi ellenfelétől a Balaton-parti együttes, a vendégeknél az utolsó percekben már a cseresor lépett pályára.
    Az MTK-Budapest rengeteg labdát eladott, visszarendeződni pedig nem tudott, a leindításokból a Siófok szórta a gólokat.
    A vendégeknél Erdősi és Orbán tarthatatlan volt, kis túlzással ketten verték meg a hazaiakat.
    Az MTK-Budapestnél Wolf az első félidőben még kiemelkedőt nyújtott, a második felvonásban már ő is beleszürkült a mezőnybe.
    Köszönöm a figyelmet! (19:29:05)

60
    Mérkőzés vége. (29:37)

60
    A legvégén még CSUKA betalál, vendégtámadásra már nincs idő. (29:37) (29:37)

59
    Hazai labdaszerzés után lerohant az MTK-Budapest, BALOG értékesítette a ziccert. (28:37) (28:37)

59
    VARGA jobb kettőből tört be, a vendégek már nem igazán törődnek a szoros védekezéssel. (27:37) (27:37)

58
    TERMÁNY jött be támadásba, átlövésből ragasztotta be. (26:37) (26:37)

58
    FAUSZT nem kímélte ellenfelét, két percet kapott érte. A Siófok játszik emberhátrányban.

57
    Hazai labdaszerzés után BARNA értékesítette a ziccert, szépen ejtette át a vendégek kapuját. (26:36) (26:36)

56
    VARGA ment be darálóba, jobb kettőből szerzett szép gólt. (25:36) (25:36)

56
    BUZSÁKI szélről növelte a vendégek előnyét. Nagy a rohanás a pályán. (24:36) (24:36)

55
    BALOG csökkentette betörősből a hazaiak hátrányát, a Siófok se nagyon figyel már a védekezésre. (24:35) (24:35)

54
    FAUSZT vállalta el a vendégek büntetőjét, biztos kézzel lőtt a kapuba. (23:35) (23:35)

54
    Csuka kapott két perces büntetést, a Siófok játszhat emberelőnyben. (23:34) (23:34)

53
    SCHNEIDER kapta a labdát jobb szélen, szépen előtte a hosszúba. (23:34) (23:34)

52
    Egyik oldalon se nagyon figyelnek már a lányok, sok most a hiba mindkét oldalon. (23:33) (23:33)

51
    A Siófok időt kért. (23:33) (23:33)

51
    BALOG talált a siófoki kapuba, bal kettőből tört be, ezzel tíz a különbség a két csapat között. (23:33) (23:33)

50
    A változás kedvéért, ezúttal SZALAI lőtte a Balaton-partiak gólját. Betörésből volt eredményes. (22:33) (22:33)

50
    WOLF vállalta el a hazaiak büntetőjét, biztos kézzel értékesítette. (22:32) (22:32)

49
    Szabadfi kapott két perces büntetést, emberhátrányban a Siófok. (21:32) (21:32)

49
    A szokásos recept a pályán, hazai eladott labda után ERDŐSI fejezte be góllal a Siófok lerohanását. (21:32) (21:32)

48
    ORBÁN szerezte a vendégek újabb gólját, betörésből volt eredményes. (21:31) (21:31)

47
    ÁBRAHÁM szedett össze egy labdát beállóban, a jobb sarokba pattintott. (21:30) (21:30)

46
    ERDŐSI! Labdaszerzés után lerohant a Siófok, a szélső bevarrta. (20:30) (20:30)

45
    A fővárosiak eladták a labdát, a siófoki lerohanás végén ERDŐSI lőtt a hazaiak kapujába. (20:29) (20:29)

44
    Rohanás, kapkodás, és főleg sok eladott labda a hazaiaknál. (20:28) (20:28)

44
    Az MTK-Budapest időt kért. (20:28) (20:28)

43
    Labdaszerzés után zilált védelemmel szemben támadhatott a Siófok, ORBÁN betörésből volt eredményes. (20:28) (20:28)

42
    A hazaiak blokkolták a siófokiak, majd a leindítást "szokásához híven" ERDŐSI értékesítette. (20:27) (20:27)

41
    Gyenge hazai védekezés után ORBÁN balátlövőből pattintotta be. (20:26) (20:26)

41
    SZÁDVÁRI emberhátrányban is betalált, bal kettőből tört be. (20:25) (20:25)

40
    ORBÁN lőtt nagy gólt átlövésből, Blazek csak beleérni tudott a labdába. (19:25) (19:25)

39
    Khouildi kapott két perce büntetést, emberhátrányban az MTK-Budapest. (19:24) (19:24)

39
    Pastrovics védése után a Siófok támadhatott, középen Deákit döngölték a parkettbe. (19:24) (19:24)

39
    Az MTK-Budapest időt kért. (19:24) (19:24)

38
    Eladták a labdát a hazaiak, a Siófok sokadszor a mérkőzésen leindított, ERDŐSI keze pedig ismét elsült. (19:24) (19:24)

37
    SZEKERCZÉS jött be támadásba, és ha már a pályán volt, akkor átlövésből beköszöntött. (19:23) (19:23)

36
    HORVÁTH jobbátlövőből varrta be, ezzel háromra csökkentve a hazaiak hátrányát. (19:22) (19:22)

35
    ERDŐSI kapta a labdát bal szélen, zseniális csuklómozdulattal növelte a Siófok előnyét. (18:22) (18:22)

34
    ORBÁN emberhátrányba is betalált, bal kettőből tört be, onnan pedig már nem volt nehéz dolga. (18:21) (18:21)

33
    TÖRÖK kapta a labdát jobb szélen, szépen ellőtte a hosszúba. Ezzel kettő a különbség. (18:20) (18:20)

33
    Németh volt szabálytalan, két perces büntetést kapott. (17:20) (17:20)

32
    Hosszasan járatták a hazaiak a labdát, majd egyszerűen eladták. A Siófok megint leindított, ERDŐSI pedig ismét értékesítette a ziccert. (17:20) (17:20)

31
    Pastrovicc védte Wolf lövését, a Siófok leindított, ERDŐSI hidegvérrel értékesítette a ziccert. (17:19) (17:19)

31
    Az MTK-Budapest kezdte a második félidőt. (17:18) (17:18)

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:18)

30
    Ahogy azt előzetesen sejteni lehetett, fej-fej mellett haladtak a csapatok az első félidőben. Jól kezdtek a hazaiak, 2:0-nál esett az első siófoki gól. A félidő nagy része alatt a Balaton-partiak vezettek, a fővárosiak legtöbbször futottak az eredmény után.
    A hazaiaknál Wolf szórta a gólokat, míg a Siófoknál Orbán vitte a hátán a csapatot.
    Izgalmas második félidő előtt állunk!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (17:18)

30
    Khouildi kapott két percet, a második félidőt emberhátrányban kezdi majd az MTK-Budapest. (17:18) (17:18)

30
    Khouildi szabálytalankodott, ORBÁN vállalta el a vendégek büntetőjét, Kurucznak nem volt ellenszere. (17:18) (17:18)

30
    Mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadást, fél perccel a vége előtt a Siófok támadhat. (17:17) (17:17)

29
    A Siófok időt kért. (17:17) (17:17)

29
    BARNA egyenlített! Bal kettőből pattintotta be, labdája a bal sarokba vágódott. (17:17) (17:17)

28
    TÖRÖK kapta a labdát jobb szélen, a rövidet választotta, körülbelül egylabdányi hely volt, megtalálta a rést. Gyönyörű gól! (16:17) (16:17)

28
    Az MTK-Budapest időt kért. (15:17) (15:17)

27
    Erdősi szélről mellé durrantott, támadhat az MTK-Budapest. (15:17) (15:17)

27
    Sikerült középen megjátszani PIEDADÉ-t, biztos kézzel lőtt Kurucz kapujába. (15:17) (15:17)

26
    Elképesztő! WOLF bejött támadásba, és mai szokásához híven megint a szaggatottról vágott nagy gólt. (15:16) (15:16)

25
    SZALAI mint kés a vajon, úgy ment át a hazaiak falán, betörésből növelte a vendégek előnyét. (14:16) (14:16)

24
    WOLF jött be támadásba, átlövésből szerezte mai hatodik gólját. (14:15) (14:15)

23
    DEÁKI tört be jobb kettőből, góljával kettővel mennek a vendégek. (13:15) (13:15)

22
    ERDŐSI futott be középre, érkezett is a passz, a válogatott üdvöskéje nem hibázott. (13:14) (13:14)

21
    Piedade kapott két perces büntetést, emberhátrányban a Siófok. (13:13) (13:13)

21
    SZÁDVÁRI balról szépen átejtette Kumpel kapust. (13:13) (13:13)

20
    ORBÁN tarthatatlan, nem lépnek ki rá a hazaiak, ő pedig szórja a gólokat. (12:13) (12:13)

20
    TÖRÖK kapta szélen a labdát, azonnal felavatta a kapuban Kumpelt. (12:12) (12:12)

19
    Megint ORBÁN! Átlövésből bevarrta. (11:12) (11:12)

19
    WOLF jött be támadásba, a szaggatottról vágott nagy gólt. (11:11) (11:11)

18
    ORBÁN-t nem tudják tartani a hazaiak, ezúttal betörésből szerzett gólt. (10:11) (10:11)

18
    WOLF kezdi elkapni a fonalat, átlövésével nagy gólt ragasztott a Siófok kapujába. (10:10) (10:10)

17
    PIEDADE teljesen szabadon maradt beállóban, kapta is a labdát, ziccerben bevágta. (9:10) (9:10)

16
    ÁBRAHÁM egyenlített, beállóban összeszedte a labdát, onnan pedig már nem volt nehéz dolga. (9:9) (9:9)

15
    WOLF lőtte el középről, ezzel mai harmadik gólját szerezte. Egy gólra feljönnek a hazaiak. (8:9) (8:9)

14
    ORBÁN nem sokat vacakolt, középről megint beköszöntött egy hatalmas bombával. (7:9) (7:9)

13
    ÁBRÁHÁM-nak sikerült bejátszani a labdát beállóba, okosan talált a kapuba. (7:8) (7:8)

13
    Szádvári bal szélről lőtte el, ez kijött a kapufáról, a Siófok pedig rosszul indított. (6:8) (6:8)

12
    ORBÁN jobb kettőből eresztett el egy lövést, Blazek nem védhette. (6:8) (6:8)

11
    WOLF ragasztott nagy gólt a vendégek kapujába, lökete a bal felsőbe vágódott. (6:7) (6:7)

11
    SZALAI tört be jobb kettőből, góljával kettővel mennek a Balaton-partiak. (5:7) (5:7)

10
    Barna kapott sárga lapot. (5:6) (5:6)

10
    BARNA engedett el egy bombát a szaggatottról, a bal felsőbe csapódott. (5:6) (5:6)

9
    Továbbra is kapkodnak a hazaiak, eladott labda után megint leindított a Siófok, ERDŐSI-nek rutinfeladat a befejezés. (4:6) (4:6)

8
    Ábrahám harcolta ki, WOLF büntetőjébe Pastrovics csak beleérni tudott. (4:5) (4:5)

8
    Piedade volt középen túlságosan agresszív, sárga lapot kapott. (3:5) (3:5)

7
    Rossz hazai bejátszás után a Siófok azonnal leindított, ERDŐSI nem hibázott ziccerben. (3:5) (3:5)

6
    Idegesen játszanak a hazaiak, NÉMETH viszont erőszakos volt, jobb kettőből betörve szerzett gólt. (3:4) (3:4)

5
    Labdát veszítettek a fővárosiak, a Siófok leindításból egyenlített, NÉMETH használta ki a ziccert. (3:3) (3:3)

4
    ERDŐSI kapta a labdát bal szélen, a válogatott szélső biztos kézzel lőtt a hazaik kapujába. (3:2) (3:2)

3
    Hosszas labdajáratás után TÖRÖK növelte a hazaiak előnyét, betörésből volt eredményes. (3:1) (3:1)

3
    SZEKERCZÉS ment fel középen, átlövésével megszerezte a vendégek első gólját. (2:1) (2:1)

2
    Jól kezdi a mérkőzést az MTK-Budapest, SZÁDVÁRI bal szélről nagyon kipókhálózta a bal felsőt. (2:0) (0:2)

2
    Szekerczés csúnyán fölé lőtt, a hazaiaknál viszont HORVÁTH azonnal betalált. (1:0) (0:1)

1
    A Siófok kezdte a mérkőzést. A hazaiak kapujában Blazek, míg a vendégeknél Pastrovics kezd. (0:0) (0:0)

1

A két csapat befejezte a bemelegítést, most mutatják be a játékosokat. Az illemnek és a szokásoknak megfelelően először a vendégeket, majd a hazai kedvencek következtek.

MTK-Budapest: Kurucz, Blazek (kapusok) – Csuka, Horváth, Varga, Ábrahám, Balog, Szádvári, Fekete, Török, Barna, Kovács, Khouildi, Wolf, Valovics, Schmidt

Siófok KC-Galerius Fürdő: Pastrovics, Kumpel (kapusok) – Schneider, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán, Fauszt, Deáki, Németh, Such, Erdősi, Termány, Buzsáki

Játékvezetők: Herczeg, Südi.

A nő kézilabda NB I ötödik fordulójából két mérkőzés maradt hátra, ebből az egyik az MTK-Budapest – Siófok találkozó.

Az MTK-Budapest jelentősen átalakított kerettel kezdhette meg az új évet, és Horváth Attila személyében új vezetőedzője is van a csapatnak. A vezetőség igyekezett minőségi játékosokat igazolni, és a nevek alapján úgy tűnik ez sikerült is.
    A vezetőség az új szezonban a legjobb nyolc közé jutást tűzte ki célul, a keretet látva ez az elvárás teljesíthető, nem elrugaszkodott a valóságtól.

A fővárosiak három vereséggel kezdték a bajnoki szezont, sorrendben a Ferencváros, a Győr és a Békéscsaba verte meg őket. Legutóbb viszont egy végig izgalmas és kiélezett mérkőzést játszottak a Szegeddel, és végül egy pontot hoztak el a Tisza-partról.

A vendég Siófok két győzelemmel indított a bajnokságban, majd egy nagyon értékes pontot szereztek a Népligetben, legutóbb pedig hazai pályán kikaptak a Győrtől. Ha a két csapat az elmúlt években egymás elleni mérkőzéseit nézzük, a statisztika egyértelműen a Siófoknak kedvez. Konkrétan az MTK nem tudott nyerni az elmúlt években a Balaton-partiak ellen.
    A Siófok is erősített a nyáron, elég ha csak például Such Nelli és Szekerczés Luca nevét említjük. Nem véletlen, hogy Vlagyimir Golovin csapatánál a szezon során a legjobb négy közé jutás a hivatalos elvárás.

A tavalyi szezonban a bajnokságban és a Kupában is találkozott a két csapat, Budapesten mindkét alkalommal egy nagyon szoros siófoki győzelem született (a bajnokságban egy, a Kupában két góllal bizonyultak jobbnak a vendégek).
    Előzetesen egy kiélezett, nehéz mérkőzésre számíthat mindkét gárda, az eddig mutatottak alapján a Siófok valamivel esélyesebbnek számít, de egy esetleges hazai győzelem se lenne világszenzáció. Jó mérkőzés lesz, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Siófok KC: Pastrovics, Kumpel (kapusok) – Schneider, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán, Fauszt, Deáki, Németh, Such, Erdősi, Termány, Buzsáki

Játékvezetők: Herczeg, Südi