PICK – HC Motor Zaporozhye 27:26 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
27:26 (13:11)
HC Motor Zaporozhye
vasárnap 28.09.2014, 19:15 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • EHF Bajnokok Ligája

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:50:37)

Az első félidő sem volt könnyű, de az első percektől eltekintve akkor még végig vezetett a Szeged. A második félidő elején azonban igencsak az öltözőben maradtak a hazaiak, bő 10 perc alatt csak egyszer voltak eredményesek, így negyedóra után már hárommal, a 48. percben pedig néggyel is vezettek az ukránok. Az utolsó 10 percben fokozatosan került egyre közelebb ellenfeléhez a Pick, a vezetést az 56. percben vették át újra, s előnyükből egy gólnyit meg is tudtak őrizni a lefújásig.

Hatalmas küzdelemben szinte a lehetetlenből hozta vissza a meccset a hajrában a Pick Szeged, nagyon fontos győzelmet aratva első BL-csoportmeccsén!

60
    Mérkőzés vége. (27:26)

60
    Shevelev lő beállóból, Sierra véd! (27:26) (27:26)

60
    Emberhátrányban Mindegía jobbról pattint a rövid sarok fölé. (27:26) (27:26)

59
    STETSYURA újra a bal sarokba lövi a büntetőt. (27:26) (27:26)

59
    Blazevicet ki is küldik két percre. (27:25) (27:25)

59
    Onufryienko passza után Shevelev harcol ki hetest. (27:25) (27:25)

58
    Burka átlövését is védi Sierra, a lerohanásból VRANJES lövi be a ziccert. (27:25) (27:25)

57
    MINDEGÍA újra gyors támadás végén betörve talál a hálóba. (26:25) (26:25)

57
    Onufryienko lövését védi Sierra! (25:25) (25:25)

57
    Rengeteg a törlés, ugyanakkor hatalmas a feszültség most a csarnokban. (25:25) (25:25)

56
    Mindegía passzát ILYÉS lövi középről a bal alsó sarokba. (25:25) (25:25)

56
    STETSYURA a bal sarokba lövi a büntetőt. (24:25) (24:25)

56
    Zhuk ejt a bal szélről, Sierra véd, de a bírók hétméterest ítélnek! (24:24) (24:24)

55
    5:06-tal a vége előtt újra egyenlő, s immár minden esélye megvan újra a Picknek, hogy ha nehezen is, de begyűjtse a győzelmet első idei BL-csoportmérkőzésén. (24:24) (24:24)

55
    Vendég időkérés. (24:24) (24:24)

55
    A balról betörő ILYÉS pedig ki is egyenlít gyorsan! (24:24) (24:24)

55
    Burka átlövése azonban balról elszáll a hosszú sarok fölött. (23:24) (23:24)

55
    Tombol a közönség, Aflitulin kap ugyanis szabaddobást bal kettőben gyanús körülmények között. (23:24) (23:24)

54
    A gyors hazai támadás végén VADKERTI lövi be a ziccert a bal szélről. (23:24) (23:24)

54
    Onufryienko közbelövése száll a bal sarok mellé. (22:24) (22:24)

53
    Mindegía bejátszása azonban nem jó beállóba Vranjes felé, de legalább Balogh meg tudja akadályozni a vendégek gyors leindítását. (22:24) (22:24)

53
    Kurylenko mehet ki két percre Vranjesről védekezve. (22:24) (22:24)

53
    Sierra védi Aflitulin közbelövését, a szegedieké a labda. (22:24) (22:24)

52
    A középen a védelmen átkígyózó MINDEGÍA gyorsan felel. (22:24) (22:24)

52
    BURKA lő hosszú támadás végén bal kettőből a hosszú sarokba. (21:24) (21:24)

51
    Mindegía lövését is védi Stochl, most már a Motor támadhat. (21:23) (21:23)

50
    Balogh lövését védi Stochl, de a hazaiaké marad a labda. (21:23) (21:23)

50
    Källman elcsípte Onufryienko passzát, a szegediek indulhatnak. (21:23) (21:23)

49
    11 perccel a vége előtt minden nyitott, bár lépés- és lélektani előnyben vannak most az ukránok. A legutóbbi hazai időkérés azonban felrázta a szegedieket, s van még idő akár fordítani is. (21:23) (21:23)

49
    Vendég időkérés. (21:23) (21:23)

49
    PARRONDO tört be középen, s hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. (21:23) (21:23)

49
    Belemenés Burkánál, indulhat a Pick. (20:23) (20:23)

48
    MINDEGÍA jobb kettőben betörve lő kiszorított helyzetből a hosszú sarokba. (20:23) (20:23)

48
    Hazai időkérés. (19:23) (19:23)

48
    Szegedi technikai hiba után a lerohanás végén ZHUK lövi be a ziccerét. (19:23) (19:23)

48
    AFLITULIN bal kettőből lő hatalmas átlövésgólt. (19:22) (19:22)

47
    BOMBAC büntetőjét védte Stochl, de a kipattanó után a szlovén a bal sarokba lő. (19:21) (19:21)

47
    Ilyés passza után Vadkerti harcol ki hétméterest. (18:21) (18:21)

47
    Balogh harcol ki szabaddobást jobb kettőben betörve. (18:21) (18:21)

46
    AFLITULIN azonban középről már nem hibázott. (18:21) (18:21)

46
    Onufryienko lövése a sáncról pattan a bal sarok mellé. (18:20) (18:20)

45
    BALOGH remek közbelövése landol félmagasan a jobb sarokban. (18:20) (18:20)

45
    Balogh lő a jobb sarok mellé, de sarokdobás a hazaiaknak. (17:20) (17:20)

44
    STETSYURA a bal sarokba ejti a büntetőt. (17:20) (17:20)

44
    Bal kettőben harcolnak ki hetest a vendégek. (17:19) (17:19)

44
    A jobbról betörő ANCSIN azonban villámgyorsan felel. (17:19) (17:19)

44
    Burka passzát ONUFRYIENKO lövi a bal sarokba. (16:19) (16:19)

43
    Rossz bejátszás Zubai felé, a vendégeké a labda. (16:18) (16:18)

43
    Burka bejátszását SHEVELEV lövi beállóból a a bal sarokba. (16:18) (16:18)

42
    MINDEGÍA azonban villámgyors akció végén válaszol. (16:17) (16:17)

42
    BURKA tör be középen, s a kapu közepén a léc alá lő. (15:17) (15:17)

41
    BALOGH középről lő nagy gólt átlövésből a bal felső sarokba. (15:16) (15:16)

41
    Onufryienko bejátszása nem jó beállóba, a miénk a labda. (14:16) (14:16)

40
    Mindegía csúnyán eladja, támadhatnak a vendégek. (14:16) (14:16)

40
    Ancsin átlövése a sáncról pattan a jobb sarok mellé. (14:16) (14:16)

39
    Bennmaradt az öltözőben a Pick, szűk 10 perc alatt egyetlen gólt lőttek csak, így már kettővel vezetnek a szívós ukránok. (14:16) (14:16)

39
    Hazai időkérés. (14:16) (14:16)

39
    STETSYURA trükkösen lövi a büntetőt a jobb sarokba. (14:16) (14:16)

39
    Aflitulin bal kettőben betörve harcol ki hétméterest. (14:15) (14:15)

38
    Ancsint szerelik a vendégek, támadhat a Motor. (14:15) (14:15)

38
    Vadkerti a pályán Källman helyén a hazaiaknál. (14:15) (14:15)

38
    Burka bejátszását SHEVELEV lövi a jobb sarokba, ébresztőt kiált a hazai tábor. (14:15) (14:15)

37
    Rossz bejátszás beállóba Shevelev felé, de Ilyés megpattanó átlövését védi Stochl. (14:14) (14:14)

36
    Ez nem Källman napja, újabb ziccerét védi Stochl. (14:14) (14:14)

36
    BURKA tör keresztbe középen, s a bal sarokba lő. (14:14) (14:14)

36
    Aflitulin bal kettőben betörve harcol ki szabaddobást. (14:13) (14:13)

35
    Ilyés passza után Källman lő a bal szélről, de Stochl ezt is védi. (14:13) (14:13)

35
    Evdokimovot küldik ki két percre a bírók. (14:13) (14:13)

34
    AFLITULIN középről lő közbe, Wyszomirski nem tud hárítani. (14:13) (14:13)

34
    Ilyés átlövését bravúrral védi Stochl a bal sarok előtt. (14:12) (14:12)

33
    Burka bejátszását megszerzik a hazaiak, de Bombac azonnal eladja, s végül SHEVELEV lő középről a jobb sarokba. (14:12) (14:12)

32
    A hektikus fázist ANCSIN jobbátlövőből a jobb sarokba küldött irtózatos bombája zárja le. (14:11) (14:11)

32
    Burka bal kettőből küldött átlövését védi Wyszomirski, majd mindkét oldalon elveszik a bíró egyszer-egyszer a labdát támadásban. (13:11) (13:11)

31
    Källman bejátszása után Zubai beállóból küldött lövését fejjel hárítja Stochl, aki utána kisebb ápolásra is szorul. (13:11) (13:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:11)

Wyszomirski a második félidőben a hazai kapuban.

A szegediek kezdik majd a második játékrészt.

Az ukránok csak a meccs elején tudtak vezetni (1:0-ra és 2:1-re), majd az első 10 percben a Szeged többször is hárommal ment. A remekül védő Stochl és a nagyon hatékony Shevelev vezérletével azonban szívósan tartja magát a Motor, miközben a védekezésben nagyjából jól teljesítő Pick támadásban gyakran még csak keresi önmagát.

A várt nagy küzdelem jellemzi a Pick első idei BL-csoportmeccsét, de ez nem teljesen igaz, inkább úgy fogalmaznánk, hogy a vártnál nagyobb küzdelem. A Pick esélyesként lépett pályára ukrán ellenfelével szemben, de gyorsan meg kellett tapasztalniuk, hogy nem közhely, hanem valóság, miszerint minden egyes Bajnokok Ligája-mérkőzés nagyon nehéz.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:11)

30
    Ilyés bejátszása azonban nem jó a végén beállóba Vranjes felé. (13:11) (13:11)

30
    Aflitulin lövését védte Sierra, a hazaiaké a labda. (13:11) (13:11)

29
    PRODANOVIC azonban nem hibázott a jobb szélről, újra kettő a fór. (13:11) (13:11)

29
    Skopintsev azonban a bal szélről a felső kapufát találja el. (12:11) (12:11)

29
    Ancsin passza nem jó a jobb szélre Prodanovic felé, indulhatnak a vendégek. (12:11) (12:11)

28
    Sierra védése után Bombac lépte el középen, majd KUBATKO talál be jobbról. (12:11) (12:11)

27
    Onufryienko lövése a sáncról pattan a bal sarok mellé, sarokdobás. (12:10) (12:10)

26
    ANCSIN balról emelkedve lő hatalmas gólt a léc alá. (12:10) (12:10)

26
    Evdokimov mehet ki két percre, Vranjest bántotta. (11:10) (11:10)

25
    Mindegía is kapufát lőtt, de a lerohanás végén Sierra védi Kubatko ziccerét. (11:10) (11:10)

25
    Burka közbelövése hatalmas felső kapufa, indulhat a Pick. (11:10) (11:10)

24
    Stetsyura is szabaddobást kap jobbról betörve. (11:10) (11:10)

24
    Kurylenko harcol ki szabaddobást bal kettőben, majd Parrondo szorul a hazaiaktól ápolásra. (11:10) (11:10)

23
    Ancsin átlövését hárítja Stochl. (11:10) (11:10)

23
    Hazai időkérés. (11:10) (11:10)

23
    SHEVELEV jobb kettőben betörve pattint a hosszú sarokba. (11:10) (11:10)

23
    Mindegía közbelövését védi Stochl. (11:9) (11:9)

22
    Mindegía lövése száll középről a jobb sarok mellé, de vonalra lépnek a támadásban a vendégek is, indulhat a Szeged. (11:9) (11:9)

21
    A gyors vendégtámadás végén SKOPINTSEV ejt középről a kapu közepébe. (11:9) (11:9)

21
    Mindegía majdnem levadászott passzát BOMBAC gyűjti be, s lövi a kapu közepébe. (11:8) (11:8)

21
    Eladják a labdát a vendégek, a Pick támadhat. (10:8) (10:8)

20
    Källman kap sárga lapot a falban. (10:8) (10:8)

20
    A gyors hazai támadás végén MINDEGÍA talál be. (10:8) (10:8)

19
    Burka lövése száll középről a bal sarok mellé. (9:8) (9:8)

19
    Aflitulin harcol ki középen szabaddobást. (9:8) (9:8)

19
    Mindegía átadásából ILYÉS középről, alulról lő a kapu közepén a léc alá. (9:8) (9:8)

18
    Onufryienko passzát KUBATKO lövi a hosszú sarokba a jobb szélről. (8:8) (8:8)

17
    Passzívak a vendégek, de a kontra végén Stochl leszedi Ilyés balról küldött ejtését. (8:7) (8:7)

16
    Nyitott védekezéssel a Pick, Aflitulin harcol ki középen szabaddobást. (8:7) (8:7)

16
    BOMBAC a kapu közepén a léc alá pattintja a büntetőt. (8:7) (8:7)

15
    Ilyés felső kapufát lő, de hetest kap a végén. (7:7) (7:7)

15
    A Baloghnak odacsapó Doroshchuk már mehet ki két percre. (7:7) (7:7)

15
    A Zubait földbe döngölő Evdokimov is megússza sárga lappal. (7:7) (7:7)

14
    Skopintsev kap sárgát Baloghgal szemben. (7:7) (7:7)

14
    BURKA lő középről egy csel után a jobb sarokba. (7:7) (7:7)

13
    Bombac lábbal ért labdába, kiküldik két percre. (7:6) (7:6)

12
    Bombac lövését is kiüti Stochl, a Motor támadhat. (7:6) (7:6)

12
    Källman lövését védte a bal szélről Stochl, a kontra végén megint SHEVELEV eredményes középről. (7:6) (7:6)

11
    SHEVELEV most Onufryienkótól kapott remek bejátszást beállóban, s a jobb sarokba lő. (7:5) (7:5)

11
    BOMBAC tör be remekül bal kettőben, s nem is hibázza el a lehetőséget. (7:4) (7:4)

10
    SHEVELEV talál be beállóból Aflitulin nagy bejátszása után. (6:4) (6:4)

10
    A túloldalon Balogh lövését védi Stochl. (6:3) (6:3)

9
    Burka lő bal kettőből a jobb sarok mellé. (6:3) (6:3)

9
    Gyors támadás végén azonban BOMBAC egyből felel. (6:3) (6:3)

9
    BURKA közbelövése süvít a léc alá. (5:3) (5:3)

8
    Vendég időkérés. (5:2) (5:2)

8
    Onufryienkót megint sáncolta a hazai védelem, a lerohanásból most BOMBAC lő a kapu közepén a léc alá. (5:2) (5:2)

8
    Onufryienko sáncolt próbálkozása után BLAZEVIC eredményes újra lerohanás végén. (4:2) (4:2)

7
    Megállított ukrán támadás után a lerohanás végén KÄLLMAN lő ziccerből a bal sarokba. (3:2) (3:2)

6
    Passzív támadás végén Onufryienko lövését sáncolják, de Stochl védi Källman lövését. (2:2) (2:2)

6
    Bombac kap sárga lapot a falban védekezve. (2:2) (2:2)

5
    Bombac passzát ILYÉS lövi balátlövőből a jobb sarokba. (2:2) (2:2)

4
    Két újabb elhibázott támadás (Burka, Zubai) után SHEVELEV talál be középről. (1:2) (1:2)

4
    Aflitulin beállóból lő a jobb sarok mellé, de a hazaiak is hibáznak támadásban. (1:1) (1:1)

3
    Bombac passzát a középen betörő BALOGH vágja a hálóba. (1:1) (1:1)

3
    Aflitulin kap sárgát Källmannal szemben. (0:1) (0:1)

2
    Ilyés átlövését sáncolják, indulhat a Motor, de Ilyés labdát szerez. (0:1) (0:1)

2
    BURKA bal kettőben betörve lő Sierra lába alatt a kapu közepébe. (0:1) (0:1)

2
    Stochl azonban védi Zubai lövését beállóból. (0:0) (0:0)

1
    Onufryienko lő nyitásként csúnyán fölé. (0:0) (0:0)

1

Az ukránok kezdik a meccset.

Felcsendül a Bajnokok Ligája himnusza is a bemutatás végeztével.

A szegediek tiszta kék szerelésben játszanak majd, az ukránok lilás-fehér mezben és fehér nadrágban.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

Viszonylag komoly szurkolótábor érkezett Ukrajnából is, most éppen hangpárbajt vívnak a hazai drukkerekkel.

A közelmúltban 70. születésnapját ünneplő helyi kézilabdalegendát, Kővári Árpádot köszöntik a meccs előtt a szegedi klub vezetői.

Lassan gyülekezik a közönség, a publikum egy év szünet elteltével láthat Szegeden újra BL-csoportmérkőzést. A két csapat már megkezdte a melegítést, nagyjából 40 perc múlva kezdődik a meccs.

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin, 91 Szabó. Edző: Juan Carlos Pastor

HC Motor Zaporozhye: 1 Koshovy, 12 Stochl – 2 Zhukov, 5 Kubatko, 8 Evdokimov, 9 Skopintsev, 10 Shevelev, 13 Aflitulin, 14 Doroshchuk, 18 Kurylenko, 20 Kozakevych, 22 Stetsyura, 24 Zhuk, 31 Pérez de Inestrosa, 33 Onufryienko, 69 Burka. Edző: Sergey Bebeshko

Játékvezetők: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Stefan (ROU).

A csoport első meccsén a lengyel Kielce 33:28-ra nyert Svájcban, a Schaffhausen vendégeként. Hasonló sikert vár vasárnap este mindenki a szegedi férfi kézilabdacsapattól is.

Első csoportmeccsükön vasárnap este az ukrán Zaporozhye lesz, amely egy kimondottan verhető csapat. Bár az elmúlt esztendőkben sokat fejlődtek az ukránok, hazai pályán mindenképpen a szegedi csapat a meccs esélyese. 2005-ben mindkét BL-meccsüket megnyerte az ebben a sorozatban vasárnap már 109. meccsét játszó Pick Szeged, ahonnan hiányozni fog a balatonfüredi bajnokin szárkapocscsont-törést szenvedett új szerzemény, a spanyol Robledo.

A Pick Szeged tavaly elbukta a Bajnokok Ligája selejtezőjét, aztán ezt végül talán mégsem bánták annyira, hiszen végül megnyerték a második számú európai kiírást, az EHF-kupát. Idén selejtező nélkül került azonban a BL főtáblájára, ráadásul egy olyan csoportba, ahonnan meglehet a továbbjutás is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin, 91 Szabó. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Stefan (ROU)