Fehérvár – Ferencváros 19:30 (vége) | Siófok – Szeged KKSE 44:21 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Békéscsaba 33:17 (vége)
Siófok KC
44:21 (29:8)
Szeged KKSE
szombat 04.10.2014, 18:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Női kézilabda NB1

Egyáltalán nem volt egy súlycsoportban a két gárda a mai napon. Már az első negyed órában jelentős előnyre tett szert a Siófok és utána sem aludt bele a mérkőzésbe, hanem a félidőre már rekordnak számító, 29 lőtt góllal és 8 kapott találattal álltak.

A második játékrészben visszavette a tempóból a sokat cserélő Siófok, sokszor kapkodás is volt és érezhető volt a játékosokon, hogy a meccs már régen megvan, nem erőltették mindenáron. A cserék is sokat hozzátettek, így azért végül 23 gólos győzelemmel zárták a találkozót. Újra a 3. helyen a Siófok!

Siófok – Szeged: 44-21!
    ---- (19:24:13)

60
    Mérkőzés vége. (44:21)

60
    Lepereg a maradék idő, győz a Siófok óriási fölénnyel. (44:21) (44:21)

60
    ERDŐSI Ildikó a bal oldalon viszi végig a lerohanást. (44:21) (44:21)

60
    Hosszú szegedi támadás. Barjánt blokkolják. (43:21) (43:21)

60
    Az utolsó percben járunk. (43:21) (43:21)

59
    Piedade szerez labdát, de végül a lábát is érinti. A jobb szélső közben a vonalra lép, majd az ellentámadásnál a Siófok is ellépi. (43:21) (43:21)

59
    PIEDADE rendezetlen védelem ellen beállóból eredményes. (43:21) (43:21)

59
    Kumpel hárítja Mistric átlövését. (42:21) (42:21)

58
    Szűk 2,5 perc van még a mérkőzésből, kétszer annyi gólnál jár a Sió, mint a Szeged. (42:21) (42:21)

58
    Időt kér a Szeged együttese. (42:21) (42:21)

58
    Labdát szerez a Siófok, POLICS Tímea pedig nagy átlövésgólt szerez gyors támadás végén. (42:21) (42:21)

57
    Két perces büntetés a szegedieknek az iménti szabálytalanságért. (41:21) (41:21)

57
    FAUSZT tör be sikerrel középen, pedig vissza is rántották. (41:21) (41:21)

57
    Fauszt durrant mellé középről tiszta helyzetben. A túloldalon Kumpel szerzi meg. (40:21) (40:21)

56
    Mindkét oldalon 1-1 jó védés, előbb Futaki, majd Kumpel véd lábbal. (40:21) (40:21)

56
    Az utolsó 5 percbe léptünk. (40:21) (40:21)

56
    Kumpel védése után jöhet a Sió. (40:21) (40:21)

55
    Hihetetlen, de csak most van meg a 40. siófoki gól, jobb kettőből NÉMETH Csilla talál be átlövésből. (40:21) (40:21)

55
    Ápolás miatt áll a játék, a labda Cubela fejét találta el. De mehet tovább, kemény fából faragták. (39:21) (39:21)

55
    Emberhátrányban támad a Siófok. (39:21) (39:21)

55
    CUBELA átlövésgólja jobb kettőből, Kumpel kezéről perdül be. (39:21) (39:21)

54
    Fauszt kap kettő perces büntetést. (39:20) (39:20)

54
    Gyenge bejátszási kísérlet a Siófoktól. (39:20) (39:20)

54
    ZSILÁK talál a siófoki hálóba középről. (39:20) (39:20)

53
    Hihetetlen kapkodás a mérkőzésen, rengeteg az eladott labda. Az állást látva, érthető, hogy már nincs nagy fegyelem. (39:19) (39:19)

53
    FAUSZT Éva rendezetlen védelem ellen a bal oldalról talál be. (39:19) (39:19)

52
    Technikai hiba a Balaton-partiaknál, majd rossz indítás a vendégektől. (38:19) (38:19)

52
    Fauszt lő, kapufa. Közben belép a vonalon egy szegedi. (38:19) (38:19)

52
    Érezhetően alacsony a motivációja már a Siónak. (38:19) (38:19)

51
    TÓTH Orsi a bal szélről felavatja Kumpelt. (38:19) (38:19)

51
    Pastrovicsot Kumpel váltja a kapuban. (38:18) (38:18)

51
    Karsai a jobb kapufára dobja, onnan pedig mellé pattan a hetes. (38:18) (38:18)

50
    Németh Csilla kap kettő perces kiállítást és hetes is a Szeged javára. (38:18) (38:18)

50
    Piedade felé érkezett rossz indítás, nem tudja összeszedni, újra támad a Szeged. Nagy most a kapkodás. (38:18) (38:18)

50
    Pastrovics véd, de visszafújják. Utána labdaszerzés. (38:18) (38:18)

49
    Polics is pályán már a hazaiaknál. (38:18) (38:18)

49
    Pastrovics lábbal véd bravúrral. A túloldalon Piedade kapufára dobja. (38:18) (38:18)

48
    KARSAI lövése talál utat a hazai kapuba. (38:18) (38:18)

48
    Erdősi a bal felső sarok mellé dobta a hetest! (38:17) (38:17)

47
    Futaki újra a vendégek kapujában. (38:17) (38:17)

47
    Pastrovics véd egyet, a túloldalon Piedade harcol ki hetest. (38:17) (38:17)

47
    Erdősi is visszatért a hajrára. (38:17) (38:17)

47
    PIEDADE talál be beállóból. (38:17) (38:17)

46
    KARSAI a bal felsőbe lövi a büntetőt. (37:17) (37:17)

46
    Mistric harcol ki hétméterest. Kicsi véleményesnek tűnt, de nem oszt, nem szoroz. (37:16) (37:16)

46
    Fauszt lövését védi a kapus, de marad a hazaiaknál. (37:16) (37:16)

45
    Siófoki támadással folytatódik a mérkőzés. (37:16) (37:16)

45
    Siófoki időkérés. (37:16) (37:16)

44
    Rossz bejátszás a zöld mezesektől. (37:16) (37:16)

43
    Szabadfi magára vont két védőt, BUZSÁKI Nikolett pedig a bal szélről nem hibázta el a ziccert. (37:16) (37:16)

43
    Eladja a Szeged a bal oldalon. (36:16) (36:16)

42
    DEÁKI ütemtelen átlövésgólja talpról. (36:16) (36:16)

42
    MISTRIC újabb gólja bal kettőből. 20 alá csökkent a különbség 22-ről. (35:16) (35:16)

42
    Schneider szerez labdát bravúrral, de a jobb szélről leadott lövést védi Dobó. (35:15) (35:15)

42
    Rendezetlen védelem ellen MISTRIC talál be. (35:15) (35:15)

41
    Újabb gól SZABADFI Ágnes részéről beállóból. (35:14) (35:14)

41
    KARSAI átlövésgólja talpról, középről a jobb felsőbe. (34:14) (34:14)

41
    MISTRIC bal kettőből nagy átlövésgóllal jelentkezik. (34:13) (34:13)

40
    BUZSÁKI rendezetlen védelem ellen bal szélről eredményes. (34:12) (34:12)

40
    Eladja a Siófok, Deáki ejtette ki. A túloldalon Tóth nagyon éles szögből nem talál be. (33:12) (33:12)

40
    Bal szélről eredményes TÓTH Orsolya, szép találat a rövidbe. (33:12) (33:12)

39
    Szép figura végén SZABADFI bombáz a jobb felsőbe beállóból. (33:11) (33:11)

39
    Időt kér a Siófok. Ebben a félidőben egyelőre 3-3 az állás, érezhetően visszaestek a szünetben, de nincs is hova rohanni, ráadásul a cserék játszanak főként azóta. (32:11) (32:11)

39
    Szekerczés kivételével a teljes "cserecsapat" a pályán a Balaton-parti együttesben. (32:11) (32:11)

39
    Mistric bal kettőből lő át, jócskán fölé. (32:11) (32:11)

39
    Pontatlan passz, majd elveszik a Siófoktól. (32:11) (32:11)

38
    Szalai lő mellé, de megpattant egy blokkoló kézen. (32:11) (32:11)

38
    Most nincsenek lerohanásgólok, így jócskán kevesebb is a találat. (32:11) (32:11)

37
    Selmeci gyönyörű bejátszása GULYÁS Vandának, aki beállóból eredményes. (32:11) (32:11)

37
    Barjánt kellett hosszan ápolni, kap is egy kis pihenőt, csak most folytatódik a játék. (32:10) (32:10)

37
    Barjánt blokkolják, de lent is marad a lövés után a szegediek játékosa. Deáki találhatta el. (32:10) (32:10)

36
    Szekerczés puffantja fölé. (32:10) (32:10)

36
    Barján durrant fölé bal kettőből. (32:10) (32:10)

35
    Ütemtelen átlövésgól talpról DEÁKI Dórától. (32:10) (32:10)

35
    Barján Bianka technikai hiba. (31:10) (31:10)

35
    Ez a játékrész egyelőre 2-2, jócskán kevesebb gól van most. (31:10) (31:10)

34
    Szabálytalan zárás középen, jöhet a Szeged. (31:10) (31:10)

34
    Dobó védi Schneider jobb szélről leadott lövését, de oldalt megy ki. (31:10) (31:10)

34
    Szép betörés után szegedi gól, TÓTH Orsolya a szerzője. (31:10) (31:10)

33
    Németh Csilla blokkol, de túl hosszan indít utána Schneider irányába. (31:9) (31:9)

33
    SZEKERCZÉS átlövésgólja jobb kettőből. (31:9) (31:9)

33
    Deáki lövését Dobó tolja a kapufára, de a kipattanó a hazaiaké. (30:9) (30:9)

32
    Mistric áll ki két percre, siófoki emberelőny. (30:9) (30:9)

32
    Beállóból szerez gólt GULYÁS. (30:9) (30:9)

32
    Buzsáki felé nem volt jó a passz középről. (30:8) (30:8)

31
    Technikai hiba, labdaszerzés a szegediektől. (30:8) (30:8)

31
    Óriási gól SCHNEIDER Évától a jobb szélről. (30:8) (30:8)

31
    Elkezdődött a második félidő. (29:8)

A Siófok fogja kezdeni a második félidőt. Pastrovics a kapuban továbbra is.

Hihetetlenül egyoldalú a találkozó eddig, 21 gólos előnyt egy félidő alatt nem is emlékszem, hogy láttam volna a magyar nb1-ben női vonalon (férfiben sem rémlik). A Szeged védekezése szinte a nullával egyenlő, a Siófok pedig Wörz és Piedade nélkül is átgázol a szegedi lányokon.

A második játékrészben hasonlóra számíthatunk igazából. Nemhogy 40, de már az 50 lőtt gól lehet a siófoki lányok célkitűzése a rotálás ellenére is.

Siófok – Szeged: 29-8 a félidőben (igen, jól látják!).
    A szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (29:8)

30
    ORBÁN Annamária bebombázza a hetest a jobb felsőbe. (29:8) (29:8)

30
    Deáki harcol ki hétméterest. (28:8) (28:8)

30
    Cubela kapufája, Pastrovics indíthat. (28:8) (28:8)

30
    Fél perc még a játékrészből. (28:8) (28:8)

30
    BUZSÁKY a bal szélről eredményes, 28-8 az állás! (28:8) (28:8)

29
    Belemenés, jöhet a Siófok. (27:8) (27:8)

28
    Szekerczés átlövését védi Dobó. (27:8) (27:8)

28
    SZABÓ Edina labdaszerzés után végigvitte a lerohanást sikerrel. (27:8) (27:8)

28
    Kevesebb, mint három perc hátra, Pastrovics véd egy átlövést. (27:7) (27:7)

27
    Lerohanásgól, most SZALAI a befejező ember. 20 gól (!!) a különbség!! (27:7) (27:7)

27
    Schneider szerez labdát. (26:7) (26:7)

27
    SZALAI Babett átlövésgólja középről a jobb oldalra. (26:7) (26:7)

26
    Barján jobb kettőből lő talpról, felső léc. (25:7) (25:7)

26
    Lépéshiba a zöld mezes Szegednél, de a hosszú indítás nem jó Pastrovicstól egyik szélső felé sem. (25:7) (25:7)

26
    Elképesztően hatalmas a különbség, ritka látvány 25 perc után. (25:7) (25:7)

25
    DEÁKI Dóra újabb átlövésgólja bal kettőből. (25:7) (25:7)

25
    Szép bejátszás után a vendég beállós mellé dobja. (24:7) (24:7)

25
    ORBÁN a jobb felsőbe vágja a hetest. (24:7) (24:7)

24
    Buzsáky harcol ki hétméterest. (23:7) (23:7)

24
    Vonalra lépett Gulyás. (23:7) (23:7)

24
    SZEKERCZÉS Luca bombáz a hálóba átlövésből. (23:7) (23:7)

24
    Cserélget a Siófok, Buzsáky érkezett a bal szélre, jobbra pedig Schneider. (22:7) (22:7)

23
    CUBELA tör be és beveszi a hazaiak kapuját középről. (22:7) (22:7)

23
    DEÁKI Dóra másodszor "ragad fent" támadásban és ha már ott járt, hatalmas átlövésgólt szerzett. (22:6) (22:6)

23
    Cubela lő fölé, nagyon magas a siófoki fal. (21:6) (21:6)

22
    21:45-nél kér időt a Szeged. (21:6) (21:6)

22
    ORBÁN Annamária értékesíti a hetest a kapu jobb oldalába. (21:6) (21:6)

22
    Németh Csilla előbb kapufát lő, majd a kipattanónál hetest harcol ki. (20:6) (20:6)

22
    Cubela lő fölé. (20:6) (20:6)

21
    Kettő perces kiállítás visszahúzásért a Szegednek. (20:6) (20:6)

21
    SUCH Nelly lerohanásgólja már a huszadik! (20:6) (20:6)

21
    Ha ez így folytatódik, simán meglesz a végére a 40 gól a hazaiaknak. (19:6) (19:6)

21
    Dobó Mónika Futakit váltja a vendégek kapujában. (19:6) (19:6)

20
    ERDŐSI rendezetlen védelem ellen a bal oldalról talál a hálóba. (19:6) (19:6)

20
    Barján lő mellé. (18:6) (18:6)

20
    Nem szeretem az ilyen párhuzamokat, de a szerdai Érd elleni mérkőzésen a Vác ennél kevesebb gólt szerzett 60 perc alatt, mint a Siófok 18 perc alatt, igaz, az ellenfél közel sem azonos kvalitású. (18:6) (18:6)

19
    Erdősi szép bejátszása után SZABADFI eredményes beállóból. (18:6) (18:6)

19
    ERDŐSI újabb lerohanásgólja középről. Elképesztően lehengerli ellenfelét a Sió. (17:6) (17:6)

19
    Védekezésben szinte semmilyen ellenállást nem mutat a Szeged. (16:6) (16:6)

18
    ERDŐSI labdaszerzése újabb lerohanásgólt eredményez. (16:6) (16:6)

18
    SUCH Nelly a jobb szélről eredményes egy szép átemeléssel. (15:6) (15:6)

18
    Gulyáshoz jó a bejátszás, de beállóból nem talál a hálóba, Pastrovics véd! (14:6) (14:6)

18
    Szalai lő mellé. (14:6) (14:6)

17
    A várakozásoknak megfelelően egyelőre elgázolja ellenfelét a Siófok. (14:6) (14:6)

17
    CUBELA talál a hálóba középről. (14:6) (14:6)

17
    DEÁKI bombáz a hálóba átlövésből. (14:5) (14:5)

17
    Átlövésből lő mellé Karsai. (13:5) (13:5)

16
    Már 18 gólt láthattunk. A Szeged közben labdát szerez. (13:5) (13:5)

16
    Gyönyörű cunderes gól SZABÓ Edinától a bal szélről. (13:5) (13:5)

15
    ERDŐSI indult ezúttal, jobbra sodródva sem okozott gondot neki a gólszerzés. (13:4) (13:4)

15
    Orbán szerez labdát. (12:4) (12:4)

14
    SUCH szerez labdát és lerohanásból eredményes. (12:4) (12:4)

14
    SUCH Nelly harmadik góljával hétre nő a hazaiak előnye. (11:4) (11:4)

13
    10-4 arányban vezet a Siófok! (0:0) (10:4)

1

Elnézést kérünk kedves olvasóinktól, de technikai akadályok miatt nem tudjuk közvetíteni a Siófok – Szeged mérkőzést online.
    20-30 percenkénti eredményközlés maradt a mai lehetőségünk. Reméljük, legközelebb elhárulnak a technikai akadályok.
    Még egyszer elnézést Önöktől!
    ----

A női kézilabda bajnokság 6. fordulója folytatódik a hétvégén. Az 5. pozícióban álló Siófok együttese fogadja a sereghajtó Szegedet. A Szeged döntetlent ért el a másik "gyenge láncszemnek" tartott MTK csapata ellen, onnan az egy szerzett pontjuk.

A Siófok ötödik helye azonban rendkívül csalóka. Egy vereség, egy döntetlen, három győzelem a mérlegük, eggyel kevesebb mérkőzés után, mint pl a 3. helyezett Érdnek, ráadásul már túl vannak a Győr (kis különbségű vereség), Fradi (döntetlen) és Érd (győzelem) hármason. A valódi pozíciójuk tehát egy elméletileg stabil harmadik hely, ami akár második is lehet, ha a papírforma igazolódik mindenhol. Mindenképpen felsőházba várható a Siófok, kifejezetten éremesélyes csapat.

A Szegednek legfeljebb a tisztes helytállás lehet a célja az idén bivalyerős és igen jól össze is álló Siófok ellen, legfőképpen idegenben. A góllövőlistát szintén egy siófoki játékos, Orbán Annamária vezeti, de az élmezőnyben van még Erdősi Ildikó is. A Szeged házi gólkirálynője eddig Mistric.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!