Szolnok - Szentes 15:3 (vége) | Szeged - PVSK-Mecsek Füszért 14:8 (vége)
ZF Eger - A-Híd OSC 13:6 (vége) | Kaposvár - FTC 6:11 (vége)
VasasPlaket - YBL WPC 12:9 (vége) | DVSE - UVSE 7:7 (vége)
RacioNET Honvéd - MVLC Miskolc 7:7 (vége) | BVSC Wáberer - KSI SE 12:8 (vége)
PVSK-Mecsek Füszért - VasasPlaket 5:11 (vége) | Szentes - Kaposvár 5:13 (vége)
A-Híd OSC - DVSE 9:4 (vége) | MVLC Miskolc - BVSC Wáberer 7:10 (vége)
YBL WPC - Szeged 6:14 (vége) | FTC - Szolnok 5:13 (vége)
UVSE - ZF Eger 9:15 (vége) | KSI SE - RacioNET Honvéd 7:8 (vége)
BVSC Wáberer - KSI SE

12:8

(2:2, 3:2, 3:1, 4:3.)

szombat 04.10.2014, 14:30 • Miskolc, Kemény Dénes Városi Sportuszoda • Theodora Férfi Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 14:30 - kor kezdődik..

A miskolci csoportban a második mérkőzést a BVSC Wáberer és a KSI játssza. A két fővárosi gárda nagy csatát vívhat a továbbjutásért, ennek a mérkőzésnek hatalmas lehet a tétje a végére. Egyik egylet sem becsülheti le ellenfelét!

Az előző évadban is úgy hozta a sorsolás, hogy egy csoportban vettek részt, akkor Kaposvár volt a házigazda.

A BVSC két vereség mellett egy győzelmet tudott csak szerezni, pont a KSI ellen, így csak a harmadik helyen végzet.

A sportiskolások még annak az egy sikernek se tudtak örülni, a 14:10-s wábereri elleni vereség csak a hab volt a tortán, de idén talán "bosszút állhatnak"!

A továbbjutásnak tehát nem örülhettek, talán idén ez összejöhet az egyik gárdának, de ha a Honvédot le tudják taszítani, akkor akár együtt örülhet a továbbjutásnak a két polo csapat.

A Honvéd és a Miskolc összecsapása 7:7-s döntetlennel zárult, ami talán nagy esélyt adhat mind a KSI-nek, mind a BVSC-nek. Azonban ez az eredmény annak a gárdának lesz igazán jó, amelyik a következő összecsapásból győztesként tud kikerülni!
    Hamarosan kezdünk!

A BVSC tiszta fehér sapkában, míg a KSI kék-sárga kockásban játszik ezen a mérkőzésen.

1
    Szabó Bendegúz és Kovács G. indul a labdáért, a KSI játékosa nyeri a versenyt!

1
    Kovács G.-nek ment volna a bejátszás, de Györke szedte össze előle.

1
    Kontra a BVSC ellen, újra támadnak a sportiskolások.

1
    Lövésig még mindig nem jutottunk el, ismételten Györke szedi össze a bejátszást.

2
    Létay lövése jobb oldalról Kardos kezében landol. Jöhet újra a KSI.

3
    Fetős ellen ítélnek kontrát a játékvezetők.

3
    Borsós jobb oldalról lőtte el keresztbe a labdát, de a felső léc hárít!

3
    Fetős kapott labdát Deutsch-től, majd lőtt centerben a kapunak háttal, de Györke szépen védte a közeli próbálkozást!

4
    Kovács P. szerzi meg a mérkőzés első gólját, középről a bal alsóba lő laposan!
    1:0

4
    Büntető következik Török ellen!

4
    Kalanovics a kapu jobb oldalába dob, Györke az ellenkező irányba indult!
    1:1

4
    Marnitz és Szabó Balázs közös erővel választja el a labdától Ambrust.

5
    Elveszti a labdát a KSi, jöhet a BVSC.

5
    Létay középről távolról próbálkozott meg egy ejtéssel, de Kardos hatalmas bravúrral, nyújtózkodva kiszedi!

5
    Gyorsan visszakerül a labda a KSI kapuja elé, de Pásztor lvésébe Kardos csapott bele.

6
    Nem képes érvényesülni támadásban a KSI, lejárt a támadóidejük.

6
    Ambrus ellen az ítélet, kontra!

7
    Bicskey marad üresen a kapuval szemben, de a lövésébe nem volt elég erő, így Györke kitudta védeni a bal alsóba tartó próbálkozást.

8
    Szabó Balázs jut kiállítás sorsára, majd Nagy S. jobb oldali bejátszását teszi a kapuba középen centerben Ambrus!
    2:1

8
    Nagy S. kap kiállítást, míg a KSI időt kér!

8
    Utolsó perc az első negyedben, 25 másodperc az órán!

8
    Kovács G. lő jobb oldalról, amit Györke ugyan kiszed, de Borsós ellen újabb büntetőhöz jut a sportiskola!

8
    Hangody L. értékesíti ezt az öt méterest, Györke feje felett teszi a kapuba a játékszert.
    2:2

8
    Időt kért a BVSC, hat másodperc van még a negyedből.

8
    Nem jutnak lövéshez a "hazaiak", vége az első nyolc percnek.

Valódi taktikai harc zajlik a vízben, viszont támadásban több ötletet látok a BVSC játékában. A KSI arra nem várhat, hogy minden góljuk majd büntetőből érkezik majd.
    Pillanatokon belül folytatódik a találkozó.

9
    Miklós hozta el a labdát Mészárossal szemben. Támadhat a KSI.

9
    Egy-egy elrontott lövés mind két oldalt.

10
    Újabb büntető a KSI javára! mégiscsak számolhatnak a büntetőkkel?

10
    Ezt Miklós váltja gólra, az előny már a sportiskolásoknál!
    2:3

11
    Újra két pontatlan akció a negyedben! Jöhet a BVSC.

11
    Ballát kell kiállítani Kovács P.-ről centerben.

12
    Mészáros szépen ellenfele feje felett lő bal szélről a rövidbe! Pazarul csinálta!
    3:3

12
    Kovács G. egy felpattanó labdát tesz a kapuba közelről, megvan az első akció gólja a KSI-nek!
    3:4

12
    Borsós ellen kontra centerben!

13
    Marnitz jobb oldalról lő, a bal felsőt szerette volna kilőni, de a kapufa besegített Györkének.

13
    Ambrusról állítják ki a sporik Kovács G.-t.

13
    Kotsidis váltja gólra a fórt és ezzel továbbra is fej-fej mellett a csapatok.
    4:4

14
    A KSI kér időt, 2:43 van az órán.

14
    Hangody L. pocsék passza után jöhet a BVSC.

14
    Létay hatalmas erővel tüzelt közép távolról középről, de a felső léc ment. Marad a labda a vendégeknél.

15
    Másodszor nem hibáznak! Török jobb szélről lő a rövidbe. Újra a BVSC vezet!
    5:4

15
    Hangody G. lapos lövését könnyedén üti ki Györke. A próbálkozás középről érkezett.

16
    Borsós pattintott lövése a kapuval szembe a kereszt lécen pattan!

16
    Labdaszerzés után Borsós úszott meg a jobb szélen, majd adta át a labdát az Őt kísérő Pásztornak, aki közelről vállalta el a lövést, de Kardos hatalmasat védett!

Egy félidő után egy nagyon szoros és izgalmas találkozón vezetnek ugyan a BVSC játékosai, de nem mondanám, hogy bármelyik fél jobban játszana a másiknál. A második negyedben már a KSI támadójátéka is feljavult, de az egy akció gél továbbra is harmat gyenge. Térfélcsere és rövid megbeszélés után folytatódik a találkozó!

17
    Mészáros nagyon könnyen hozza el a ráúszásnál a labdát Deutsch elől.

17
    Borsós bejátszása Mészárosnak nem volt ugyan rossz, csak egy picit sikerült hosszúra.

18
    Tatár kiállítása után Kalanovics parádés passzából Kovács G. szerez gólt középről magasan kiemelkedve a vízből.
    5:5

18
    Kovács P. ellen az ítélet, kontra! Jöhet a sportiskola.

19
    Borsós szép védőmunkával szerezte meg Fetőstől a labdát.

19
    Kovács G. pedig egy rossz passzt szed össze, újra a KSI jöhet.

19
    Kalanovics középről a jobb alsót vette célba, de csak egy picit tévedett, a kapufa hárított!

20
    A megúszó Mészáros kap jó labdát Györkétől, majd középre játszik az egyedül érkező Kovács P.-nek, aki szépen pattintja a kapuba a labdát!
    6:5

20
    Marnitz lövése jobb szélről a kapufán csattan. Túlságosan éles volt a szög!

21
    Sikertelen támadással zárul a BVSC akciója is.

21
    Fetős úszott meg és lőtt Török nyomása alatt kapu fölé.

22
    Török és Györke kiállítása után kettős emberelőnyből üres kapuba volt képtelen gólt szerezni a KSI. Ez nagy betli!

22
    Időt kérnek a "hazaiak", 2:56 van még a harmadik negyedből.

22
    Hangody G. kiállítás után előbb Török lőtt hatalmas felső kapufát, majd Pásztor bal szélről Kardosba lőtte a labdát. Sarokdobás következik!

22
    Létay végül betalál és két gólra növeli csapata előnyét.
    7:5

23
    Ambrus kap kiállítást, időt kér a KSI.

23
    A harmadik nyolc percből 1:45 van még vissza.

23
    Miklós lőtt jobb szélről, Pásztor tudott belekapni, majd mellé megy a labda!

23
    Szabó Bence kell kihúzni a vízből, komolyabban sérült meg, reméljük rendben van és nincs nagyon súlyos baja!

24
    Létay lövése a blokkon akad el.

24
    Györke hárítja Marnitz távoli próbálkozását!

24
    Elhúzni látszik a BVSC Létay góljával! Már három az előnyük.
    8:5

Az utolsó negyed előtt, tehát három találattal vannak lemaradva a sportiskolások, nehéz lesz ezt behozni.
    Szabó Bence egyébként a kezelés alapján talán kulcscsont törést szenvedhetett, mindenesetre a bal karja lett rögzítve, sajnos nem valószínű, hogy Őt a hétvégén látjuk még.
    Jön az utolsó nyolc perc!

25
    Török hozza el az utolsó ráúszásnál a labdát Marnitz elől.

25
    Kovács P. választják el a labdától, Kardos gyűjti be.

25
    Hangody L. középről tüzelt, de Györke szépen tud hárítani.

26
    Kovács P. már a harmadik találatát szerzi, valószínűleg ezzel a találkozót is eldöntve.
    9:5

26
    Deutsch passzal Szőllősinek magas, jöhet a BVSC.

27
    Újra Kovács P.-t szolgálják ki a társak, Török bal szélről passzolt középre és a négygólos játékos könnyedén húzta a hálóba a labdát. Negyedik találata volt.
    10:5

27
    Időt kér a KSI és kapust is cserél, Walter ugrott medencébe.

27
    Szűk hat perc van még hátra.

27
    Kovács G. próbálta meglepni Györkét és átejteni, de pontatlan lett és mellé ment.

27
    Kotsidis vesztette el a labdát, majd Miklós indította a megúszó Hangody L.-t, aki szépíteni tudott.
    10:6

28
    Időt kér a BVSC és Ők is kapust cserélnek Györke helyén Szakonyi.

28
    Egy-egy sikertelen támadás után, a BVSC próbálkozhat.

29
    Szabó Bence talál a kapuba ezzel Waltert is sikerül a "hazaiaknak" felavatniuk.
    11:6

30
    Mészáros kap visszaúszás közben kiállítást!

30
    Kovács G. is három találatnál jár, miután fórban szerez gólt középről.
    11:7

31
    Szabó Balázs ellen büntető!

31
    Mészáros teszi kapura az öt méterest, de Walter óriási bravúrral megmenti csapatát a góltól!

31
    A KSI sem tud betalálni, újra a BVSC jöhet.

32
    Kotsidis góljával már öt közte, bal oldalról egy átlövéssel talált a hálóba!
    12:7

32
    Deutsch szabaddobásból szerez gól! Szép volt jobb oldalról a bal felsőt lőtte ki!
    12:8

32
    Kotsidis Ambrusnak passzol be középre, aki egyből továbbpöcizte, de kapu mellé ment a kicsit flegma mozdulat.

A BVSC tehát előnnyel indulhat a továbbjutásért, mivel győzelmével az első helyre ugrott. A KSI-nek sincs még minden veszve, ugyanis ha megveri a gyengén kezdő Honvédot és a házigazdákat, akkor még lehet esélyük, de többször nem hibázhatnak.

A délutáni mérkőzéseknek ezzel vége, 19:00-tól jövünk vissza és folytatjuk a találkozókat!
    Köszönöm eddigi figyelmüket! (15:41:51)