A-Híd OSC - RacioNET Honvéd

8:6

(3:1, 1:1, 1:3, 3:1)

kedd 07.10.2014, 19:05 • Nyéki Imre Uszoda • E.ON Férfi OB I

Nagyon kemény és izgalmas mérkőzéssel rajtolt a férfi vízilabda OB I 2014/15-ös szezonja! A Honvéd végig partnere volt a nyáron igencsak megerősített OSC-nek. Mindkét fél sokat hibázott emberelőnyben, de ez talán még a szezon eleji formának tudható be. Két keményen védekező együttest láthatott a fantasztikus hangulatot varázsoló közönség, amelyek közül végül a hajrát jobban bíró OSC kerekedett ki győztesen. Reméljük sok hasonlóan nagy csatát láthatunk még ebben a szezonban! Tartsanak velünk a holnapi találkozókon is! Köszönöm ma esti figyelmüket! (20:13:46)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    SALAMON FERENC középről a bal alsóba lő, bebiztosítva ez által a győzelmet! (8:6)

32
    STEINMETZ BARNABÁS fórban a gólvonal elől húzza szintén a hálóba a labdát, lekopírozva az előző akciót! (7:6)

31
    Éppen amikor kiegészült a Honvéd, DECKER ÁDÁM kap jó labdát a kapu előtt, amit könnyedén húz a hálóba! (7:5)

31
    Steinmetz a bal oldalról a bal kapufára ejt, visszaúszás közben pedig kiállítják.

30
    A centerbe játszott labda nem jó hazai részről, Vad Lajos pedig a labdaszerzés után időt kér.

28
    Lévai üti ki a bal felsőbe tartó labdát, de a hazaiakhoz pattan a játékszer.

28
    Kiss középről lő fórban, de kísérlete levágódik a felső lécről.

27
    BUNDSCHUH ERIK harmadik gólját lövi, a bal alsóba talál be! (6:5)

26
    Lejár a támadóideje az OSC-nek, így fordulhat a vendég csapat, de hosszú Lévai indítása.

26
    Nem jut el lövésig fórban a Honvéd.

25
    Eladja elől a labdát a hazai együttes.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Kovács volt gyorsabb.

Továbbra is nagyon izgalmas a mérkőzés! A Honvédnak sok munkával sikerült felzárkóznia, míg az OSC mintha kicsit fáradni látszana. Kemény utolsó negyed elé nézünk!

24
    Kovács a bal szélről húzza kapura a labdát, de Lévai zárja a rövidet. Ezzel vége a harmadik negyednek.

24
    Emberelőnybe kerül az OSC, Vincze Balázs időt kér.

24
    Jól fordul le a Honvéd, a megúszó FÜLÖP BENCE pár méterről a léc alá lő! Döntetlen az állás! (5:5)

23
    Illés a bal szélről a blokkba lövi a labdát.

23
    Vad Lajos időt kér.

23
    Lévai most a jobb alsóból szedi ki a labdát.

22
    Lévai hátul két lövést is hárít emberhátrányban.

21
    NENAD STOJCIC centerből szintén a bal alsóba talál! (5:4)

21
    SALAMON FERENC megnézi a bal alsót és a blokk mellett oda lövi a labdát! (5:3)

21
    Kiss lövése emberelőnyben a jobb oldalról, levágódik a felső lécről.

20
    Bátori pontozódik ki, a hazaiaknál.

20
    FAZEKAS TIBOR hatalmas gól lő kintről, hét méterről! A felső lécről vágódik kísérlete a gólvonalon túlra! (4:3)

19
    Emberelőnyben lőhetett Bátori a bal oldalról, de Lévai jól zárja a rövidet.

19
    Fazekas bal oldali lövését Bisztritsányi saját emberhez üti.

18
    Közben elől egy kapufát dobnak a hazaiak, de a kipattanó már a Honvédé.

18
    Graham szerez labdát hátul, a bal szélen.

17
    Fülöp bejátszását középről, lefülelik a védők.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Bátori hozza el a ráúszásnál a labdát.

Amilyen gördülékenyen kezdett az OSC, annyira megtorpant a második negyedre az újbudai csapat. A Honvéd már sokkal inkább pariban volt ellenfelével, mint az elején, de ők sem tudták jobban kihasználni lehetőségeiket, így továbbra is kétgólos a hazai előny. A fór kihasználás mindkét együttesnél rossz, amin mindenképpen javítaniuk kellene, és ez akár a végeredményt is eldöntheti. Hamarosan folytatjuk!

16
    Egy hazai kapufával zárul a második nyolc perc, ezzel vége a második negyednek.

16
    KOVÁCS GÁBOR válaszol, a bal szélről lövi ki a hosszú alsót! (4:2)

15
    Steinmetz szerel hátul, centerben.

15
    Megtört a gólcsend! KISS GERGELY vágja be a fórt a jobb oldalról, a rövidbe! (3:2)

14
    Brguljan viszi víz alá a labdát, így a Honvéd jöhet.

14
    Kiegészül a Honvéd, a blokkról pedig mellé megy a labda.

13
    Simon Adrián pontozódik ki, Vincze Balázs időt kér.

13
    Bisztritsányi ma átlőhetetlen! Fülöp középről ereszti el a lövését, de ezt is fogja a hazai kapus.

13
    Kontra az OSC ellen. Kicsit megakadt a gólgyártás mindkét oldalon.

12
    Bisztritsányinak kell nagyot tornáznia, a bal felsőből ment sarokra!

12
    Fülöp lövése kijön a blokkról, de marad a labda a vendégeknél.

11
    Vad Lajos miután csapata fórba kerül, időt kér.

11
    Lévai kezében landol a kapufáról levágódó labda.

11
    Kimarad egy Honvéd fór is, a blokkról vágódik fölé a labda.

10
    Lévai jól mozdul ki a bejátszott labdára és megszerzi.

9
    Előnybe kerülnek a hazaiak, de Bundschuh nem jól pöcizi a kapu fele centerből a labdát.

9
    Elkezdődött a második negyed, Kayes és Fazekas egyszerre érnek oda a ráúszásnál, végül a játékvezetői labdát utóbbi hozza el.

Az OSC már az elején kezébe vette az irányítást, és esélyesebbhez méltóan, rögtön ellépett három góllal is ellenfelétől. A Honvéd a büntetővel felzárkózhatott volna, de kimaradt a lehetőség, ezzel megnehezítik saját dolgukat ezen a jó iramú mérkőzésen!

8
    Kiss középről eleresztett kísérletét fogja Bisztritsányi, ezzel vége az első negyednek.

8
    Kontra a hazaiak ellen.

8
    Vincze Balázs is időt kér.

8
    Kiss büntetőjét a bal felsőből kiüti Bisztritsányi!

7
    emberelőnyt kap a Honvéd, Vad Lajos pedig időt kér.

7
    Lévai is bemutat egy szép védést, a kapus az emberhátrányban középről érkező löketet húzza le a jobb felsőből.

6
    ILLÉS SÁNDOR pár méterről talál a bal alsóba! (3:1)

5
    A hazaiakon most nem segít a felső léc, emberelőnyben onnan pattan le a labda.

5
    Kontra az OSC ellen, de Bisztritsányi ismét remekül véd.

4
    Bisztritsányi védi a jobb szélről érkező vendég kísérletet.

4
    Robog az OSC-henger! BUNDSCHUH ERIK most a bal oldalról, szintén öt méterről, a jobb alsóba lő! (3:0)

3
    BUNDSCHUH ERIK lóbál kettőt, majd öt méterről középről a hálóba lövi a labdát! (2:0)

2
    Fülöp bal alsóba tartó lövését hárítja Bisztritsányi.

2
    BÁTORI BENCE használja ki rögtön a fórt, és a bal oldalról a felső léc segítségével a hálóba pattint! (1:0)

2
    Fülöp ejt fölé a jobb oldalról.

1
    A hazaiak nem tudják Kayes-nak bejátszani a labdát centerbe, Lévai jól jön ki kapujából.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, Fülöp előzte meg Graham-et a ráúszásnál!

Fehér sapkában az OSC, kékben a Honvéd.

A hazaiaknál hiányzik a csapatból a válogatott Gór-Nagy Miklós, míg a Honvédnak két japán légiósát kell nélkülöznie, köztük a tavaly sok gólt jegyző Koji Takeit is. Hamarosan kiderül, hogy melyik együttesnek sikerül a hiányzók ellenére is jó játékot mutatnia!

Mindjárt kezdődik az E.ON OB I 2014/15-ös szezonja! Fantasztikus a hangulat a Nyéki Imre Uszodában!

Az OSC nagy átalakuláson ment át a múlt szezon óta. A májusban még 11. helyen végző együttesnél idén cél a dobogó, de a bajnoki címért is harcban lehetnek. Ez nem elírás, hanem tényleg ekkorát változott a világ Újbudán. Az új szponzor érkezésével az egész csapat kicserélődött. Érkezett a bajnoki címvédő Egertől a fél csapat (szó szerint), továbbá a vezetőedző Vincze Balázs mellett Szegedről is kulcsjátékosok kerültek a fővárosba, a Vasastól pedig a gólerős Drasko Brguljan tette át a székhelyét pár kerülettel odébb.

A Bajnokok Ligája első selejtezőkörében már bizonyított az együttes, hiszen Marseille-ben megnyerte csoportját. Azonban a hétvégén az Egertől csúnyán kikapott (13:6) a Magyar Kupában, viszont utána kétszer is nyert, így várhatják a folytatást az OSC-nél. Azért azt mindkét fél elmondta, hogy abból az Eger elleni meccsből nem kell messzemenő következtetést levonni, így nagy esély van arra, hogy az OSC, amennyiben összeáll a csapat, akkor harcban lesz az Egerrel és a Szolnokkal a bajnoki címért.

Viszont vigyázniuk kell az újbudaiaknak, ugyanis a megerősödött középmezőnyben értékes pontokat hullajthatnak el. A Honvéd sem ígérkezik könnyű prédának, úgyhogy mindenképpen élvezetes meccsre számíthatunk!

A Honvéd tavaly meglepetésre a negyedik lett az Eger, Szolnok, Szeged trió mögött, a Magyar Kupában viszont még kicsit visszafogottabban kezdett a kispesti együttes. Bár ez a sérüléseknek és a japán légiósok távollétének is betudható, hiszen ez által rövidebb volt a Honvéd kispadja. Mindenesetre a továbbjutás meglett a miskolci selejtezőcsoportból, a másodosztályú hazaiakkal játszott döntetlen ellenére is, ugyanis a KSI elleni győzelem és a BVSC elleni egy pont negyeddöntőbe kerülést eredményezett a fővárosiaknak.

A csapat magja megmaradt, bár a rutinos Gergely István visszavonult, viszont az olimpiai bajnok Kiss Gergely és Steinmetz Barnabás, és a rutinos Mátyás Zoltán továbbra is a Honvéd fiatalokkal teletűzdelt csapatát erősíti majd. Az előző szezonban szimpatikus pólót játszott Vad Lajos gárdája, idén viszont talán még nagyobb bravúr lenne, ha megismételnék negyedik helyezésüket, ugyanis a riválisok sokat erősödtek.

A lelkesedésre azonban remélhetőleg most sem lesz panasz!

Kezdődik a vízilabda szezon! Vagy inkább úgy fogalmaznánk, kezdődik a vízilabda E.ON Férfi OB I-es bajnokság! Ugyanis a szezon már a hétvégén elrajtolt, méghozzá a Magyar Kupa selejtezőivel négy helyszínen is. Kedden azonban az OSC-Honvéd rangadóval a világ talán legerősebb pontvadászata is kezdetét veszi!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik..