Magyarország_dup – Ausztria 36:23 (vége) | Szlovákia – Csehország2 22:21 (vége)
22:21 (11:11)
Csehország2
péntek 10.10.2014, 18:30Provident Kupa

60
    Ahogy sejteni lehetett izgalmasra sikeredett a vége, végül Szlovákia egy góllal legyőzte a cseheket. Az első félidőben végig kiegyenlített volt a küzdelem a pályán, majd a fordulást követően Csehország lányai játszottak jobban, a szomszédainkat viszont nem sikerült leszakítani, a szlovákok tapadtak. Az 50. percben hárommal ment Csehország, talán ekkor már ők is elhitték hogy zsebben a meccs, de a szlovákok nagy lelkierővel küzdöttek, nem adták fel, így a vége előtt két-három perccel már egyenlő volt az állás.
    Az utolsó percek északi szomszédunknak sikerült jobban, másodpercekkel a vége előtt Kertészová eldöntötte a találkozót.
    Holnap is két mérkőzéssel várjuk Önöket, tartsanak akkor is velünk.
    Köszönöm a figyelmet! (20:01:45)

60
    Mérkőzés vége. (22:21)

60
    Néhány másodperccel a vége előtt KERTÉSZOVÁ eresztett el egy bombát középről, lökete a kapufáról bepattant. (22:21) (22:21)

60
    Trehubova rosszul játszotta be a labdát, de a csehek sem tudták góllal befejezni a támadást, Turóciová védett. (21:21) (21:21)

59
    Sterbová belement, Szlovákia támadhat a vezetésért. (21:21) (21:21)

59
    Csehország időt kért. (21:21) (21:21)

58
    Mindkét csapat hibázott most támadásban, érezhetően feszültek a játékosok. Csehország támadhat. (21:21) (21:21)

57
    Labdát szereztek a szlovákok, sikerült leindítani, JAKUBISOVÁ nem hibázott ziccerben. Ezzel egyenlő. (21:21) (21:21)

56
    A szlovákoknak nem sikerült góllal befejezni az akciót, de a csehek is eladták a labdát. (20:21) (20:21)

56
    Szlovákia időt kért. (20:21) (20:21)

55
    SZÜCS bevarrta átlövésből, ezzel egy gólra jön fel Szlovákia. Lesz itt még izgalom a végén. (20:21) (20:21)

54
    A csehek dobhattak hétméterest, a szlovák kapus nagyot védett,. így nem sikerült három gólra növelni az előnyt. (19:21) (19:21)

54
    Trehubova védekezett keményen, ő is lemegy két percre. (19:21) (19:21)

53
    Czanik is bekeményített, ő is két percet kapott. (19:21) (19:21)

53
    Hrbková kapott két perces büntetést. (19:21) (19:21)

52
    CZANIK fejezte be góllal a szlovákok támadását, ezzel kettő a különbség. (19:21) (19:21)

52
    Leindítottak a csehek, SALCAKOVÁ magabiztosan értékesítette a ziccert. (18:21) (18:21)

51
    Leindítottak a szlovákok, Raniková viszont ziccerben hatalmasat védett. (18:20) (18:20)

50
    Szücs fejezte be góllal a szlovákok támadását, betörésből csökkentette a hátrányukat. (18:20) (18:20)

50
    Chrenková is kapott két percet, egyenlő létszámban játszhatnak a csapatok. (17:20) (17:20)

49
    KULTVASROVA vágott nagy gólt, a szaggatottról engedte el, lökete a bal sarokba vágódott. (17:20) (17:20)

49
    Kertészová kapott két perces büntetést. (17:19) (17:19)

48
    Továbbra is sok a hiba mindkét oldalon, meglepően elszórják a labdákat a csapatok. (17:19) (17:19)

47
    Raniková védett egy nagy ziccert szélről, de a csehek sem tudták góllal befejezni a támadást. (17:19) (17:19)

46
    TREHUBOBÁ lőtte ismét a szlovákok hétméteresét, ezúttal sem remegett meg a keze. (17:19) (17:19)

45
    Mindkét oldalon kimaradt most egy-egy támadás, Szlovákia támadhat. (16:19) (16:19)

44
    STERBOVÁ tört be bal kettőből, háromra növelve ezzel a csehek előnyét. (16:19) (16:19)

43
    KERTÉSZOVÁ bal kettőből eresztett el egy bombát, a cseh kapusnak esélye sem volt. (16:18) (16:18)

43
    Chrenková kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat Szlovákia. (15:18) (15:18)

42
    KECLÍKOVÁ emelkedett magasra, átlövésével három közte. (15:18) (15:18)

42
    Sikerült leindítani, ziccerben WOLLINEROVÁ nem hibázott. (15:17) (15:17)

41
    JANUSKOVÁ-ra játszották ki az akciót a csehek, jobb szélről varrta be a jobb felsőbe. (14:17) (14:17)

40
    KERTÉSZOVÁ eresztett el egy bombát közelről, nagy gólt ragasztott a csehek kapujába. (14:16) (14:16)

39
    BÍZIKOVÁ csökkentette a szlovákok hátrányát, betörésből szerzett gólt. (13:16) (13:16)

38
    HRBKOVÁ volt ismét eredményes, bátran betört a szlovák falba, góljával már néggyel mennek a csehek. (12:16) (12:16)

37
    HRBKOVÁ hamar befejezte a csehek támadását, átlövésből volt eredményes. (12:15) (12:15)

37
    Szücs kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat Csehország. (12:14) (12:14)

36
    Szlovák vonalra lépés után a háromgólos vezetésért támadhat Csehország. (12:14) (12:14)

35
    Raniková védte az átlövést, CHRENKOVÁ viszont szélről nem hibázott. Góljával kettővel mennek a csehek. (12:14) (12:14)

34
    KECLÍKOVÁ vállalta el a csehek büntetőjét, bevágta a jobb alsóba, ezzel Csehország ismét vezet. (12:13) (12:13)

33
    TREHUBOVA dobta ezúttal is a büntetőt, most se hibázott. (12:12) (12:12)

33
    HRBKOVÁ szerezte a második félidő első gólját, jobb kettőből tört be bátran. (11:12) (11:12)

32
    Rossz cseh bejátszás ismét, viszont Turóciová nagyon rosszul indított. (11:11) (11:11)

31
    Nagyon rossz bejátszás a csehektől, Szlovákia támadhat. Szomszédaink se tudták lövéssel befejezni az akciót. (11:11) (11:11)

31
    Csehország kezdte a második félidőt. (11:11) (11:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:11)

A várakozásoknak megfelelően fej-fej mellett a két csapat, minden valószínűség szerint apróságok fognak dönteni. A csehek kezdték jobban a mérkőzést, majd zsinórban négy szlovák gól következett.
    A félidőben mindkét csapat sokat kapkodott, rengeteg volt a technikai hiba.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (11:11)

30
    Kapus nélkül létszámfölényben támadhatott Szlovákia, nem sikerült a második félidőre megszerezni a vezetést, Benusková ellen fújtak belemenést. (11:11) (11:11)

30
    Szlovákia időt kért. (11:11) (11:11)

30
    SELUCKÁ tört be jobb kettőből, góljával egyenlített Csehország. (11:11) (11:11)

29
    Jó szlovák blokk után, szomszédaink azonnal leindítottak, JAKUBISOVÁ nem hibázta el a lehetőséget. (11:10) (11:10)

28
    A csehek hiába húzták szét a támadásukat, nem tudtak mit kezdeni a kitűnő szlovák védelemmel szemben. (10:10) (10:10)

27
    Rossz cseh bejátszás után a szlovákok leindítottak, JAKUBISOVÁ ziccerből egalizált. (10:10) (10:10)

27
    Csehország időt kért. (9:10) (9:10)

26
    CHRENKOVÁ ment fel középen, elemi erővel eresztett el egy bombát. Góljával a cseh vezetés. (9:10) (9:10)

25
    BLAZEKOVÁ egyenlítette ki az eredményt, jobb szélről szépen lőtt a csehek kapujába. (9:9) (9:9)

25
    Marcikova kapott két perces büntetést, emberhátrányban támadhat Csehország. (8:9) (8:9)

24
    Micsoda gól! CZANIK háttal a kapunak húzta be a jobb sarokba. Jött is a taps a közönség részéről. (8:9) (8:9)

24
    Czanik ütközött, de ápolás nélkül meggyógyult. Majd Trehubova lépte el. (7:9) (7:9)

23
    A csehek ellépték, északi szomszédaink támadhatnak. Lassan építik fel az akciót. (7:9) (7:9)

22
    Jól védekeztek a csehek, Rajnova előkészítetlenül durrantott mellé. Csehország támadhat. (7:9) (7:9)

22
    Szlovákia időt kért. (7:9) (7:9)

21
    MARCIKOVÁ hamar kihasználta a csehek emberfórját, betörésből növelte az előnyt. (7:9) (7:9)

21
    Czanik védekezett túlságosan keményen, két perces büntetést kapott. (7:8) (7:8)

20
    A szlovákok eladták a labdát, Csehország támadhat. (7:8) (7:8)

19
    Jó szlovák blokk után, szomszédainknak nem sikerült bejátszani a labdát, viszont maradtak támadásban. (7:8) (7:8)

18
    Védett a cseh kapus, MARCIKOVÁ viszont bátran betört a szlovák falba, góljával Csehország átvette a vezetést. (7:8) (7:8)

17
    KNEDLÍKOVÁ egalizálta az eredményt, betörésből volt eredményes. (7:7) (7:7)

16
    TREHUBOVA dobhatott ismét hétméterest, nem remegett meg a keze, bevarrta. (7:6) (7:6)

16
    STERBOVÁ ment be a szlovák darálóba, ziccerből egalizálta az eredményt. (6:6) (6:6)

15
    TREHUBOVA vállalta el a szlovákok büntetőjét, nem hibázta el. (6:5) (6:5)

15
    Selucká védekezett túlságosan keményen, két perc a büntetése. (5:5) (5:5)

14
    KNEDLÍKOVÁ kapott jó labdát beállóban, szépen fordult le ellenfeléről. (5:5) (5:5)

14
    Trehubova bombáját védte a cseh kapus, Csehország támadhat. (5:4) (5:4)

13
    Egyelőre mindkét oldalon nagy a kapkodás, főleg a csehek szórnak el sok labdát. (5:4) (5:4)

12
    SELUCKÁ-nak sikerült bejátszani a labdát, a cseh lány nem hibázott, ezzel egy gól a különbség. (5:4) (5:4)

11
    JAKUBISOVÁ kapta jobb szélen a labdát, pontosan célozta meg a hosszút. (5:3) (5:3)

10
    Ismét egy elhamarkodott cseh támadást láthattunk, Szlovákia támadhat. (4:3) (4:3)

9
    A csehek egymásután kétszer hibáztak támadásban, de a szlovákok is ellépték. (4:3) (4:3)

8
    A szlovákok zsinórban harmadik góljukat lövik, JAKUBISOVÁ fejezte be góllal az akciót. (4:3) (4:3)

7
    BÍZIKOVÁ egyenlített, betörésből volt eredményes. (3:3) (3:3)

6
    Sikerültz leindítani Szlovákiának, TREHUBOVÁ nem hibázta el a ziccert. (2:3) (2:3)

6
    KECLÍKOVÁ növelte a cseh előnyt, átlőtte a szlovákok falát. (1:3) (1:3)

BENUSKOVÁ középen megverte a belső védőket, betörésből szerezte a szlovákok első gólját. (1:2) (1:2)

5
    Hosszas labdajáratás után KULTVASROVA jobb kettőből ragasztott nagy gólt. (0:2) (0:2)

4
    HRBKOVÁ szerezte a mérkőzés első gólját, átlövésből volt eredményes. (0:1) (0:1)

3
    Trehubova hiába kapott jó bejátszást, már vonalra lépett, Csehország támadhat. (0:0) (0:0)

2
    Jó szlovák blokk után nem sikerült a leindítás, felállt védelemmel szemben támadhatnak a szlovákok. (0:0) (0:0)

1
    Raniková védett egy átlövést, a csehek támadhatnak. (0:0) (0:0)

1
    Szlovákia kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

A két csapat játékosait már bemutatták, az utolsó csatakiáltások is elhangzottak, azonnal kezdődik a találkozó.

Szlovákia: Tóthová, Súlovská, Turóciová (kapusok) – Rajnohova, Blazeková, Kertészová, Benusková, Czanik, Dubajová, Wollingerová, Szücs, Michnová, Sukennikova, Baciková, Jakubisová, Trehubova, Bíziková

Csehország: Satrapová, Müllnerová, Raniková (kapusok) – Knedlíková, Janusková, Keclíková, Chrenková, Salcaková, Kultvasrova, Hrbková, Sterbová, Malá, Crhová, Selucká, Kubácková, Stellnerová, Marciková, Severová

Játékvezetők: Herczeg, Südi.

A tavalyi évhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül a Provident Kupa, Szombathely után ezúttal Szigetszentmiklós a nemzetközi torna székhelye.
    Női kézilabda válogatottunk egy évvel ezelőtt a szerbiai világbajnokságra készült, most pedig a hazai rendezésű decemberi Európa-bajnokságra kell formába hozni a csapatot. Decemberig ugyan még van szűk két hónap, de a felkészülésben kiemelt jelentőségű a Provident Kupa. A tornán Magyarország Szlovákiával, Ausztriával és Csehországgal küzd meg a kupáért.

A pénteki nap második mérkőzése a Szlovákia – Csehország összecsapás. Csehszlovákia felbomlása után ez a két nemzet bármilyen sportágról is legyen szó, pikáns mérkőzéseket vív egymással. Női kézilabdában a két válogatott körülbelül hasonló játékerőt képvisel, beszédes adat, hogy míg a tavalyi világbajnokságon Csehország, addig a decemberi Európa-bajnokságon Szlovákia képviselteti magát.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Csehország2: Satrapová, Müllnerová, Raniková (kapusok) – Knedlíková, Janusková, Keclíková, Chrenková, Salcaková, Kultvasrova, Hrbková, Sterbová, Malá, Crhová, Selucká, Kubácková, Stellnerová, Marciková, Severová

Játékvezetők: Herczeg, Südi