Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 3:2 (3:2 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 3:6 (vége)
Debreceni HK – HSC Csíkszereda 7:2 (vége)
Debreceni HK
7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
HSC Csíkszereda
péntek 10.10.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Nagyon sima győzelmet aratott a DHK a fontos mérkőzésen. A hazaiak első és második sora tarthatatlan volt, ennek eredménye elkésett szerelési kísérletek tömkelege lett. Az így megítélt emberelőnyök teljesen kifárasztották a vendégeket, ráadásul a helyzetkihasználásban is egyre hatékonyabb lett a hazai csapat. A végére teljesen elment a kedve a hokitól a csíkszeredaiaknak, így örömjátéknak lehettek szemtanúi a kilátogató nézők. A DHK komolyan bejelentkezett a rájátszásért az elmúlt két meccsen aratott 7-2-s győzelemmel, a Csíkszereda egyre kilátástalanabb helyzetbe sodródik. Köszönöm megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk a folytatásban is. (20:13:50)

60:00

Eseménytelenül peregnek le az utolsó másodpercek, mindkét csapat a végét várja.

58:37
    Voronov megint éppen csak mellé lő.

57:32
    Tőke kapja le látványosan a lepkés kesztyűvel Bíró Mátyás pontos, de erőtlen lövését.

56:42
    Bíró Mátyás lőhetett jó szögből, de Tőke a helyén volt.

55:45
    Okos Csanád cselezi be magát oldalról gyönyörűen a kapu elé, de Kozuch zárta a szöget.

55:28
    Debreceni les.

55:10
    Most már cifrázzák a hazaiak az emberelőnyt, erre néhány szabályos ütközéssel felel a Csíkszereda.

54:15
    Voronov lövésébe Kurilyuk tette bele az ütőjét, de nagyon magasan a védőhálóban landol a pakk.

52:07
    Természetesen a gól után is marad a DHK-emberelőny, hiszen Satek kiállítása 5 perces.

52:07
    A Debrecen gólt szerzett!
    A harmadik számú debreceni sor is megkapta az emberelőnyös jégidőt, ennek eredménye az újabb gól. DANCSFALVI NORBERT eredményes egy kapu előtti kavarodás után. HÁRI NORBERT szerzi első pontját a MOL Ligában a gólpassz révén.

51:35
    Gecse emberhátrányban lő messziről. Tőke nem sokat látott a lövésből, de elakadt benne.

51:20
    Satek kap 5 percet és véglegest is.

50:37
    Tőke üti ki a botossal Salló nagy erejű lövését.

50:13
    Spady bombája a kapu mögötti palánkról pattan vissza éppen Tőke elé, de a kapus előbb reagál, mint a csatárok.

49:40
    Bő egy perc eltelt a kiállításból, nem tud felállni a Csíkszereda.

48:34
    Voronovot állítják ki akasztásért. Kicsit szigorúnak tűnik az ítélet.

48:01
    A védőhálóba pattan a székelyföldi lövés, a debreceni harmadban marad a buli.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 19. Voronov (Kaskov, Sadikov), 22. Kurilyuk (Kaskov), 24. Kaskov, 33. Sadikov (Sychov, Kaskov), 37. Könczei (Berta), 45. Csíki (Ladányi, Könczei), 53. Dancsfalvi (Hári) – 8. Molnár (Satek, Sjölund), 37. Bíró (Bors)

Debreceni HK: Tőke (László A.) – Emelianov, Csíki, Ladányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Sadikov, Voronov, Kaskov, Sychov, Kurilyuk – Wéber, Orosz, Hári, Dancsfalvi, Okos – Tőkési, Odnoga, Barabás
    Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Salló, Spady, Curilla (A), Mihály E.(A), Bíró M. – Bors, Pál Zs., Molnár Zs., Satek, Sjölund – Papp (C), Gecse, Farkas, Bíró T., Bíró O. – Rokaly, Molnár Z., Hildebrand, Tranca

Játékvezetők: Sós Zoltán, Varjú Árpád – Soós Dániel, Soltész Áron