Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 3:2 (3:2 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 3:6 (vége)
Debreceni HK – HSC Csíkszereda 7:2 (vége)
Debreceni HK
7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
HSC Csíkszereda
péntek 10.10.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

52:07
    A Debrecen gólt szerzett!
    A harmadik számú debreceni sor is megkapta az emberelőnyös jégidőt, ennek eredménye az újabb gól. DANCSFALVI NORBERT eredményes egy kapu előtti kavarodás után. HÁRI NORBERT szerzi első pontját a MOL Ligában a gólpassz révén.

44:08
    A kapu előtt ólálkodó CSÍKI ZOLTÁN kap varázslatos passzt LADÁNYI BALÁZSTÓL, ami újabb emberelőnyös gólt jelent a hazaiak számára. KÖNCZEI ÁRON kap még gólpasszt.

36:48
    16 másodperc alatt válaszol a DHK. KÖNCZEI ÁRON cselezi be magát a vendég harmadba, és hajszálpontos lövéssel állítja vissza a háromgólos különbséget. BERTA ÁKOS adta a gólpasszt.

36:32
    A HSC gólt szerzett!
    Másodpercekkel azután, hogy kiegészült a Csíkszereda, BÍRÓ MÁTYÁS gyönyörűen lőtte ki a hosszú felsőt BORS HUBA-FERENC passza után.

32:18
    Kicsit lassú volt a debreceni emberelőnyös sor korongjáratása, de hirtelen ritmust váltott az orosz sor, és megint egy védő, ezúttal VALERI SADIKOV volt eredményes VITALI SYCHOV szép passza után, amit DANIL KASKOV asszisztja előzött meg.

23:41
    DANIL KASKOV ezúttal egyedül tört be a támadó harmadba, és miután senki nem zavarta, középről lőhetett. A korong hozzáért a védő botjához, így becsapta Kozuchot.

21:34
    Nem sok idő kellett az emberelőny kihasználásához. A kapu előtti gyömöszölés végén ARTUR KURILYUK a gólszerző. DANIL KASKOV a gólpasszos.

18:10
    Akadozott a korong a hazai ütőkön, de végül ALEXEY VORONOV nagy erővel lőtte a hálóba DANIL KASKOV hátratett korongját. Emberelőnyös gól, gólpasszt kap még VALERI SADIKOV.

07:08
    A kihagyott debreceni helyzetek megbosszulták magukat. MOLNÁR ZSOMBOR szerez gólt MICHAL SATEK és NIKLAS SJÖLUND asszisztjából.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 19. Voronov (Kaskov, Sadikov), 22. Kurilyuk (Kaskov), 24. Kaskov, 33. Sadikov (Sychov, Kaskov), 37. Könczei (Berta), 45. Csíki (Ladányi, Könczei), 53. Dancsfalvi (Hári) – 8. Molnár (Satek, Sjölund), 37. Bíró (Bors)

Debreceni HK: Tőke (László A.) – Emelianov, Csíki, Ladányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Sadikov, Voronov, Kaskov, Sychov, Kurilyuk – Wéber, Orosz, Hári, Dancsfalvi, Okos – Tőkési, Odnoga, Barabás
    Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Salló, Spady, Curilla (A), Mihály E.(A), Bíró M. – Bors, Pál Zs., Molnár Zs., Satek, Sjölund – Papp (C), Gecse, Farkas, Bíró T., Bíró O. – Rokaly, Molnár Z., Hildebrand, Tranca

Játékvezetők: Sós Zoltán, Varjú Árpád – Soós Dániel, Soltész Áron