Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 3:2 (3:2 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 3:6 (vége)
Debreceni HK – HSC Csíkszereda 7:2 (vége)
Debreceni HK
7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
HSC Csíkszereda
péntek 10.10.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Nagyon sima győzelmet aratott a DHK a fontos mérkőzésen. A hazaiak első és második sora tarthatatlan volt, ennek eredménye elkésett szerelési kísérletek tömkelege lett. Az így megítélt emberelőnyök teljesen kifárasztották a vendégeket, ráadásul a helyzetkihasználásban is egyre hatékonyabb lett a hazai csapat. A végére teljesen elment a kedve a hokitól a csíkszeredaiaknak, így örömjátéknak lehettek szemtanúi a kilátogató nézők. A DHK komolyan bejelentkezett a rájátszásért az elmúlt két meccsen aratott 7-2-s győzelemmel, a Csíkszereda egyre kilátástalanabb helyzetbe sodródik. Köszönöm megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk a folytatásban is. (20:13:50)

60:00

Eseménytelenül peregnek le az utolsó másodpercek, mindkét csapat a végét várja.

58:37
    Voronov megint éppen csak mellé lő.

57:32
    Tőke kapja le látványosan a lepkés kesztyűvel Bíró Mátyás pontos, de erőtlen lövését.

56:42
    Bíró Mátyás lőhetett jó szögből, de Tőke a helyén volt.

55:45
    Okos Csanád cselezi be magát oldalról gyönyörűen a kapu elé, de Kozuch zárta a szöget.

55:28
    Debreceni les.

55:10
    Most már cifrázzák a hazaiak az emberelőnyt, erre néhány szabályos ütközéssel felel a Csíkszereda.

54:15
    Voronov lövésébe Kurilyuk tette bele az ütőjét, de nagyon magasan a védőhálóban landol a pakk.

52:07
    Természetesen a gól után is marad a DHK-emberelőny, hiszen Satek kiállítása 5 perces.

52:07
    A Debrecen gólt szerzett!
    A harmadik számú debreceni sor is megkapta az emberelőnyös jégidőt, ennek eredménye az újabb gól. DANCSFALVI NORBERT eredményes egy kapu előtti kavarodás után. HÁRI NORBERT szerzi első pontját a MOL Ligában a gólpassz révén.

51:35
    Gecse emberhátrányban lő messziről. Tőke nem sokat látott a lövésből, de elakadt benne.

51:20
    Satek kap 5 percet és véglegest is.

50:37
    Tőke üti ki a botossal Salló nagy erejű lövését.

50:13
    Spady bombája a kapu mögötti palánkról pattan vissza éppen Tőke elé, de a kapus előbb reagál, mint a csatárok.

49:40
    Bő egy perc eltelt a kiállításból, nem tud felállni a Csíkszereda.

48:34
    Voronovot állítják ki akasztásért. Kicsit szigorúnak tűnik az ítélet.

48:01
    A védőhálóba pattan a székelyföldi lövés, a debreceni harmadban marad a buli.

46:50
    Kicsit ötlettelen a Csíkszereda emberelőnyös játéka, főként távoli lövésekkel próbálkoznak a vendégek.

45:14
    Dancsfalvi jogosan kap 2 percet bottal akasztásért. Vendég emberelőny.

44:08
    A kapu előtt ólálkodó CSÍKI ZOLTÁN kap varázslatos passzt LADÁNYI BALÁZSTÓL, ami újabb emberelőnyös gólt jelent a hazaiak számára. KÖNCZEI ÁRON kap még gólpasszt.

43:18
    Voronov bombája éppen csak elkerüli a kaput.

42:40
    Salló ül ki 2 percre, újabb debreceni emberelőny.

42:28
    Hári is nagy helyzetben léphetett ki, ezt pedig Kozuch védte.

42:20
    Okos Csanád tör ki ziccerben, de pontatlanul céloz és a kapufa mellett megy el a lövés.

41:04
    Tőke tenyerel rá egy messziről belőtt korongra.

40:20
    Kaskov tör be a támadó harmadba, de Kozuch védi a közeli kísérletet.

40:01

Elkezdtek potyogni a gólok a második harmadban. A DHK emberelőnyös játéka is kezd összeállni, a második sor pedig egészen parádés meccset produkál eddig. Danil Kaskov például két harmad után egy góllal és három gólpasszal szerepel az eredményjelzőn. A meccs eldőlni látszik, főleg ha a folytatásban is ilyen ütemben halmozzák a kiállításokat a vendégek.

40:00

39:32
    Egészen hihetetlen. A játék tilos felszabadítás miatt állt meg, majd Satek ellőtte a korongot a játékvezető irányába, emiatt ül ki 2 percre.

39:15
    Tőke rúgja ki az erőtlen csíkszeredai lövést.

38:20
    Ismét Kaskov, ezúttal Kozuchban hal el a löket.

37:55
    Kaskov lövése száll fölé is, mellé is.

36:48
    16 másodperc alatt válaszol a DHK. KÖNCZEI ÁRON cselezi be magát a vendég harmadba, és hajszálpontos lövéssel állítja vissza a háromgólos különbséget. BERTA ÁKOS adta a gólpasszt.

36:32
    A HSC gólt szerzett!
    Másodpercekkel azután, hogy kiegészült a Csíkszereda, BÍRÓ MÁTYÁS gyönyörűen lőtte ki a hosszú felsőt BORS HUBA-FERENC passza után.

34:40
    Még fél perc 4 a 4 ellen.

34:37
    Tőke Zoltán öleli magához a gyenge lövést.

34:21
    Spady is kiül, teljesen felesleges 2+10 perc palánkra lökésért.

33:57
    Sjölund csapja be Emelianovot, majd lő ígéretes helyzetből a kapu mellé.

33:10
    Okos Csanád ül ki testre ütésért. Az első vendég előny, hiszen korábban Berta kiállítása nem jelentett létszámfölényt a Csíkszeredának.

32:18
    Kicsit lassú volt a debreceni emberelőnyös sor korongjáratása, de hirtelen ritmust váltott az orosz sor, és megint egy védő, ezúttal VALERI SADIKOV volt eredményes VITALI SYCHOV szép passza után, amit DANIL KASKOV asszisztja előzött meg.

31:47
    Voronov lőtt távolról, nagy erővel, de Kozuch végig látta a pakkot, ami így nem okozott neki gondot.

31:18
    Sok szituációban gyorsabbak a debreceniek, emiatt rendkívül sok a vendégkiállítás. Ezúttal Molnár Zoltán kap 2 percet bottal akasztásért.

31:00
    Tőke Zoltánról kipattan egy veszélytelennek tűnő lövés, de csak debreceni érkező a lecsorgónál.

30:13
    Ismét Kozuch tenyerel rá a harmadba belőtt korongra, még 23 másodperc a dupla kiállításból.

29:55
    Emelianov emeli kapura a korongot, amit nem látott Kozuch, de így is védett. A játék megállása után is keménykedik még egy kicsit a vendégcsapat.

28:27
    A tetőszerkezetet éri a pakk a vendégek felszabadítása révén, buli a semleges harmadban.

27:50
    Ladányi jutott el szép cselek után nagy helyzetig, de nem találta el a kaput.

26:56
    Kozuchban hal el a lövés.

26:36
    Csíki és Curilla akaszkodnak össze, de a kiállítást már korábban megkapta a cseh csatár, aki 2+2 percre ül ki.

25:17
    Némi szerencsével pattant Sychov elé a korong, aki nagy helyzetből lőtt, de az utolsó védő ütője még odaért, így fölé pattant a lövés.

24:07
    Buli a debreceni védő harmadban.

23:41
    DANIL KASKOV ezúttal egyedül tört be a támadó harmadba, és miután senki nem zavarta, középről lőhetett. A korong hozzáért a védő botjához, így becsapta Kozuchot.

22:43
    Satek és Sjölund egymást zavarják, les miatt jön a buli.

22:04
    Tilosra üt a DHK.

21:34
    Nem sok idő kellett az emberelőny kihasználásához. A kapu előtti gyömöszölés végén ARTUR KURILYUK a gólszerző. DANIL KASKOV a gólpasszos.

21:20
    Könczei léphetett ki ziccerben, és bár szabálytalankodtak vele, még kapura sodorta a pakkot. A hosszú kipattanót Ladányi nem tudja túljuttatni a blokkon. Pál Zsombor ül ki 2 percre.

20:52
    Satek blokkolja önfeláldozóan Emelianov lövését.

20:31
    Sychov-lövéssel kezdődik a második harmad is. Kozuchról elsőre kijön a pakk, de aztán hamar magához húzza a játékszert.

20:01

Az első 5 percet nagyon megnyomta a hazai gárda, de gólt a vendégek szereztek az első támadásukból. A játék képe nem sokat változott, sőt talán még jobban felbillent a pálya, aminek eredménye sok csíkszeredai kiállítás lett. Sokszor dadogott a korong a hazai ütőkön, a befejezések is pontatlanok voltak, de végül egy nagy bomba átjutott az egyébként jól védő Kozuchon, így 1-1-es állással vonulnak pihenőre a csapatok.

20:00

19:55
    Szándékos lest fújnak be a játékvezetők a DHK ellen, a buli a Debrecen védekező harmadában.

19:00
    Mindkét csapat kiegészült az utolsó percre.

18:10
    Akadozott a korong a hazai ütőkön, de végül ALEXEY VORONOV nagy erővel lőtte a hálóba DANIL KASKOV hátratett korongját. Emberelőnyös gól, gólpasszt kap még VALERI SADIKOV.

17:30
    Még szűk egy percig 4 a 3 ellen a DHK.

16:50
    Csíki lő mellé a kék vonalról.

16:25
    Berta Ákos tartotta túl sokáig a kesztyűjében a pakkot, ő is kiül két percre.

16:10
    Kifejezetten durván játszanak a vendégek, ez már kijelenthető. Papp Szabolcs és Curilla is kiállnak két külön szabálytalanságért.

15:45
    Ismét Kaskov lőtt, ezúttal statikus játékból, de Kozuch megint hárított.

15:23
    Kaskov bal szélről leadott lövése Kozuchról pattan a védőhálóba.

14:57
    Újabb hazai esély: Bíró Ottó ül ki megint kampózás miatt.

14:46
    Zseniális passzok és cselek után Könczei lőhetett, de már túl közel volt Kozuch, aki védeni tudott.

13:46
    Tőke fekszik rá a felszabadításra, ezzel lényegében véget ér az erdélyi emberhátrány.

13:39
    Lesre korizik a hazai csatársor.

13:20
    Sychov húzná rá a pakkot az alapvonalról, de megállítják, majd tisztáz a Csíkszereda.

12:09
    Voronov szó szerint kilőtte az előtte védekező center kezéből a botot, de a lövés elhalt Kozuchban.

11:48
    Kaskovot tarolja le Molnár Zsombor a semleges harmadban, ő is kiül. 41 másodpercig kettős emberelőnyben a Debrecen.

11:10
    Megint csak helyzetekig jut a DHK, tisztáz a vendég védelem.

10:29
    Bíró Ottó ül ki 2 percre.

10:27
    Kaskov koncentrációjával van ma gond, megint hatalmas helyzetet hagy ki az orosz csatár.

08:56
    A vendégek kispadján a cserekapus Ruczujt találja el egy kilőtt korong, de nincs nagy baj. Les miatt a semleges harmadban a buli.

07:08
    A kihagyott debreceni helyzetek megbosszulták magukat. MOLNÁR ZSOMBOR szerez gólt MICHAL SATEK és NIKLAS SJÖLUND asszisztjából.

06:19
    Mihály Ede a bal szélről tisztán lőhet, de a kapuvasat csípi a lövése.

05:11
    Kozuch véd egy gyenge lövést.

04:55
    Sychov nagyon aktív. Gyönyörűen veri meg emberét, de keresztpasszát Kaskov az üresen tátongó kapu mellé lövi kapásból.

03:58
    Dancsfalvi lövését többen bent látták, de csak az oldalhálóban landolt a pakk. Nagy helyzet volt.

02:52
    Berta megint középről lőhet, ezúttal kaput talál, de Kozuch véd.

02:22
    Megint Kozuch kapuja előtt az akció, de nincs gólveszély. Buli lesz a vendégek harmadában.

02:11
    Sychov vállalkozott ismét, de ezúttal a védő ütőjéről pattant ki a korong a védőhálóba.

01:21
    Tilos felszabadítás a Csíkszeredától, buli Kozuch kapuja előtt.

01:00
    Berta lőhetett volna ígéretes helyzetből, de lecsúszott a korong az ütőjéről.

00:20
    Sychov kínálja meg gyorsan Kozuchot, a vendégek kapusa öleli magához a pakkot magabiztosan.

00:01

10-15 csíkszeredai szurkoló is elkísérte a székelyföldieket, nagyjából megtelik a kezdésre a csarnok.

3 perc a kezdésig még. A hazaiaknál bemutatkozik a hét elején igazolt Hári Norbert. A svéd junior ligából hazaigazoló csatár egyelőre a harmadik sorban kezd.

Pénteken este alsóházi rangadót rendeznek a MOL Ligában. A Debreceni Hoki Klub ismét hazai jégen lép pályára, ezúttal az erdélyi HSC Csíkszereda ellen. Mindkét csapat beragadt kicsit a rajtnál, éppen ezért nagyon fontos lesz a mérkőzés, hiszen egyrészt mindkét csapat papíron az egyik legkönnyebb ellenfelével játszik, amiket mindenképp be kell húzni a rájátszáshoz, másrészt pedig éppen a még playoffot érő 6. helyért küzdő legnagyobb rivális ellen lehet villogni. Röviden összefoglalva ez egy "hatpontos" mérkőzés. A hazaiak számára kulcskérdés lehet az első sor remeklése. Ha Ladányiék folytatják eddigi hatékonyságukat, akkor meglehet a győzelem a Csíkszereda ellen, de ha a vendégek semlegesíteni tudják a gólszerző sort, akkor nehéz helyzetbe kerülhet a DHK. A Csíkszereda elsősorban támadásban kell, hogy javuljon, a meccsenkénti kettes gólátlag messze a leggyengébb a ligában.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 19. Voronov (Kaskov, Sadikov), 22. Kurilyuk (Kaskov), 24. Kaskov, 33. Sadikov (Sychov, Kaskov), 37. Könczei (Berta), 45. Csíki (Ladányi, Könczei), 53. Dancsfalvi (Hári) – 8. Molnár (Satek, Sjölund), 37. Bíró (Bors)

Debreceni HK: Tőke (László A.) – Emelianov, Csíki, Ladányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Sadikov, Voronov, Kaskov, Sychov, Kurilyuk – Wéber, Orosz, Hári, Dancsfalvi, Okos – Tőkési, Odnoga, Barabás
    Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Salló, Spady, Curilla (A), Mihály E.(A), Bíró M. – Bors, Pál Zs., Molnár Zs., Satek, Sjölund – Papp (C), Gecse, Farkas, Bíró T., Bíró O. – Rokaly, Molnár Z., Hildebrand, Tranca

Játékvezetők: Sós Zoltán, Varjú Árpád – Soós Dániel, Soltész Áron