Magyarország_dup – Szlovákia 46:23 (vége) | Ausztria – Csehország2 24:22 (vége)
Ausztria
24:22 (11:11)
Csehország2
szombat 11.10.2014, 16:15Provident Kupa

Az első félidő 11:11-es döntetlennel zárult, a második játékrészben viszont Ausztria sokkal jobban játszott, így végül megérdemelten nyerte meg a találkozót.
    A cseheknek volt egy hét perces hullámvölgyük, ez pedig az eredmény szempontjából meghatározónak bizonyult. Az osztrákok már hattal is vezettek, ekkor ugyan Csehország zsinórban négyet is vágott, de az egyenlítésre már nem volt ideje.
    Köszönöm a figyelmet! (17:48:13)

60
    Mérkőzés vége. (24:22)

60
    Az osztrákok vezették a találkozó utolsó támadást, nem tudták góllal befejezni a támadást. (24:22) (24:22)

60
    Az osztrákok eladták a labdát, SELUCKÁ ugyan betalált, de mégse lehet teljes a cseh boldogság. (24:22) (24:22)

59
    Ausztria időt kért. (24:21) (24:21)

59
    Zsinórban harmadik góljukat lövik a csehek, ezúttal KULTVASROVA bombája kötött ki a bal sarokba. (24:21) (24:21)

58
    MALÁ átlövésből betalált, de nagy valószínűség szerint ez már késő hajrá a cseheknek. (24:20) (24:20)

57
    KNEDLÍKOVÁ-ra játszották ki az akciót a csehek, szélről magabiztosan lőtt a kapuba. (24:19) (24:19)

57
    Engel kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhatnak a csehek. (24:18) (24:18)

56
    MAGELINSKAS jobb kettőből, talpról eresztette el, már minden sikerül az osztrákoknak. (24:18) (24:18)

55
    Keclíková lövése gyenge, könnyen leblokkolták. Ausztria támadhat. Innentől kezdve már csak türelmesen kell játszani a szomszédainknak. (23:18) (23:18)

54
    MAGELINSKAS érkezett nagy lendülettel, jobb kettőből bevarrta. Ezzel öt közte. (23:18) (23:18)

53
    Jól védekeznek az osztrákok, illetve Herrmann is elemében van a kapuban. (22:18) (22:18)

52
    KNEDLÍKOVÁ szélről betalált, nyolc perccel a vége előtt négy gól a különbség a két csapat között. (22:18) (22:18)

51
    Egyre nagyobb bajban vannak a csehek, ENGEL átlövésével már öttel megy Ausztria. (22:17) (22:17)

50
    SCHEFFNECHT szórja a gólokat, bődületes nagy bombái vannak. (21:17) (21:17)

49
    STERBOVÁ volt szabálytalan, két perces büntetést kapott. (20:17) (20:17)

49
    KNEDLÍKOVÁ talált be hosszú percek után az osztrák kapuba, ezzel három a különbség. (20:17) (20:17)

48
    SCHEFFKNECHT kapta el a fonalat, ismét átlövésből vette be a csehek kapuját. (20:16) (20:16)

47
    SCHEFFKNECHT nagy kedvvel játszik, jobbátlövőből ragasztott nagy gólt. (19:16) (19:16)

46
    Herrmann védett egy átlövést, Ausztria támadhat a háromgólos előnyért. (18:16) (18:16)

46
    Csehország időt kért! (18:16) (18:16)

45
    Ausztria zsinórban háromszor talált a csehek kapujába, MAGELINSKAS betörésből növelte csapata előnyét. (18:16) (18:16)

44
    SCHEFFNECHT egymásután kétszer is bevette a csehek kapuját, ezúttal átlövésből varrta be. (17:16) (17:16)

43
    Zilált védelemmel szemben mentek az osztrákok, SCHEFFNECHT bal kettőből tört be, góljával egyenlő az állás. (16:16) (16:16)

42
    Az osztrákok támadásnál a felső kapufát találták el, de a csehek se tudták góllal befejezni az akciót. (15:16) (15:16)

42
    Selucká kapta le a levegőből ellenfelét, ismét emberhátrányban a csehek. (15:16) (15:16)

41
    HRBKOVÁ fejezte be lövéssel a csehek támadását, átlövése a blokkról pattant a kapuba. (15:16) (15:16)

40
    A csehek támadásnál kapufáig jutottak, de az osztrákok is elkapkodták, túlságosan hamar lőtték el. (15:15) (15:15)

40
    Janusková kapott két perces büntetést. (15:15) (15:15)

39
    Csehország labdát szerzett, MALÁ egyedül végigvitte, ziccerben nem hibázott, ezzel egyenlő az állás. (15:15) (15:15)

38
    Tanácstalanok a csehek támadásban, passzív miatt a játékvezetők el is vették a labdát. (15:14) (15:14)

37
    Az osztrákok három gólt lőttek zsinórban, ezúttal a lerohanás végén GRIGAITE volt eredményes. (15:14) (15:14)

36
    BERISHA nagy labdát kapott beállóban, miután összeszedte a befejezéssel sem volt problémája. (14:14) (14:14)

36
    GORICANEC betörésből gólt szerzett, ezzel egy közte. (13:14) (13:14)

35
    Labdaszerzés után zilált védelemmel szemben támadhatott Csehország, MALÁ nagy lendülettel érkezett, bal kettőből bevágta. (12:14) (12:14)

34
    Ami nem megy büntetőből, az megy átlövésből! MARCÍKOVÁ lőtte át az osztrák falat. (12:13) (12:13)

33
    A csehek hétméterest lőhettek, Keclíková csak a kapufát találta el. Nem sikerült a cseheknek megszerezni a vezetést. (12:12) (12:12)

33
    Goricanec kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat Csehország. (12:12) (12:12)

32
    BERISHA egyenlített, betörésből vette be a csehek kapuját. (12:12) (12:12)

32
    Az osztrákok megint kapus nélkül támadhattak, labdavesztésük után KNEDLÍKOVÁ saját térfeléről talált Ausztria kapujába. (11:12) (11:12)

31
    Ausztria kezdte a második félidőt! (11:11) (11:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:11)

A csehek kezdték jobban a találkozót, az első harminc perc alatt többször vezettek három góllal. Ausztria végig tapadt, szomszédainkat nem sikerült leszakítani. Az osztrákoknál Kaiser és Engel vitte a hátán a csapatot.
    Külön érdekesség, hogy a csehek tegnap Szlovákia ellen is 11:11-re álltak a szünetben, amit végül egy gólra elveszítettek. Hogy aztán a történelem ismétli-e önmagát, ez hamarosan kiderül?!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (11:11)

30
    HRBKOVÁ fejezte be lövéssel a csehek támadását, jobb kettőből eresztette el, Herrmann védte. (11:11) (11:11)

30
    Néhány másodperccel a vége előtt Csehország időt kért! (11:11) (11:11)

29
    Az osztrákok lőhettek hétméterest, ENGEL vállalta el, a cseh kapus lábai között talált a kapuba. Ezzel egyenlő az állás! (11:11) (11:11)

28
    Ausztria feljött egy gólra, ENGEL szélről lőtte ki a hosszút. (10:11) (10:11)

28
    GORICANEC tört be jobb kettőből, góljával kettő a különbség. (9:11) (9:11)

27
    Cseh labdaszerzés után KECLÍKOVÁ saját térfeléről talált az üres osztrák kapuba. (8:11) (8:11)

26
    Herrmann védése után ismét kapus nélkül támad Ausztria. A létszámfölényes helyzet most sem jött be, az osztrákok ellépték. (8:10) (8:10)

25
    Osztrák támadásnál szomszédaink belementek, Csehország támadhat a három gólos vezetésért. (8:10) (8:10)

24
    Mindkét csapat kapkod, illetve sokszor előkészítetlenül lövöldözik el a labdákat. (8:10) (8:10)

23
    Az osztrákok belementek, de a csehek támadásánál Severová kihagyta a ziccert. (8:10) (8:10)

22
    A csehet támadásban elakadtak, illetve feljavult az osztrákok védelme. (8:10) (8:10)

21
    A csehek támadása kimaradt, GRAUSENBUGER viszont szélről betalált, ezzel kettő a különbség. (8:10) (8:10)

20
    Kapus nélkül támadhatott Ausztria, de a létszámfölényes helyzetet sem tudták kihasználni, a csehek fordulhatnak. (7:10) (7:10)

20
    Ausztria időt kért! (7:10) (7:10)

19
    Labdaszerzés után azonnal indítottak a csehek, ezúttal is KNEDLÍKOVÁ a befejező ember. (7:10) (7:10)

18
    Emberelőnyben támadhattak a csehek, KNEDLÍKOVÁ szélről talált a kapuba, ezzel kettővel megy Csehország. (7:9) (7:9)

18
    Berisha szabálytalankodott durván, két perces büntetést kapott érte. (7:8) (7:8)

17
    A csehek is hétméterest lőhettek, KECLÍKOVÁ magabiztosan lőtt a bal sarokba. (7:8) (7:8)

17
    Büntetőből egyenlített Ausztria, ENGEL varrta be. (7:7) (7:7)

16
    A csehek labdát szereztek, azonnal leindítottak, JANUSKOVÁ ziccerben nem hibázott. (6:7) (6:7)

15
    KECLÍKOVÁ rögtön egalizált, átlőtte az osztrákok falát. (6:6) (6:6)

14
    SCHEFFKNECHT meg is szerezte a vezetést a szomszédainknak, bal kettőből lőtte el a hosszúba. (6:5) (6:5)

14
    Kultvasrova fölé durrantott, az osztrákok támadhatnak a vezetésért. (5:5) (5:5)

13
    Ismét KAISER! Beállóban összeszedte a labdát, onnan pedig már nem volt nehéz dolga. Ezzel egyenlő az állás. (5:5) (5:5)

12
    KAISER eddig remekül játszik, beállóból talált a cseh kapuba. (4:5) (4:5)

11
    SCHEFFNECHT tört be bal kettőből, kilőtte a bal alsót. (3:5) (3:5)

10
    KNEDLÍKOVÁ kapta a labdát jobb szélen, Herrmann kapus mellett ellőtte a hosszúba. (2:5) (2:5)

9
    Könnyen és sokszor előkészítetlenül lőnek kapura a csapatok, illetve a két kapus is jól véd eddig. (2:4) (2:4)

8
    SALCAKOVÁ-ra játszották ki a figurát a csehek, átlövésével ismét kettővel megy Csehország. (2:4) (2:4)

7
    Ismét KAISER szerezte az osztrákok gólját, középen szépen fordult le védőjéről. (2:3) (2:3)

6
    Az osztrákok ellépték, de Csehország támadásnál Hermann védte az átlövést. (1:3) (1:3)

5
    KULTVASROVA vállalkozott ismét lövésre, bombájával kettővel mennek a csehek. (1:3) (1:3)

4
    Ausztria is megszerezte mai első gólját, KAISER volt eredményes beállóból. (1:2) (1:2)

3
    KULTVASROVA fejezte be lövéssel a csehek akcióját, balátlövőből ragasztott nagy gólt. (0:2) (0:2)

3
    Most mindkét oldalon kimaradt a támadás, Csehország válogatottja támadhat. (0:1) (0:1)

2
    SELÚCKÁ szerezte a mérkőzés első gólját, betörésből vette be Herrmann kapuját. (0:1) (0:1)

2
    Az osztrákok ellépték, majd a csehek belementek. Ausztria gyenge lövéssel fejezte be a támadását. (0:0) (0:0)

1
    Herrmann védett rögtön egy átlövést, Ausztria támadhat. (0:0) (0:0)

1
    Csehország kezdte a találkozót. (0:0) (0:0)

1

Ausztria: Blazek, Herrmann (kapusok) – Stockhammer, Kaiser, Scheffknecht, Grigaite, Goricanec, Magelinskas, Plach, Dedic, Wess, Grausenburger, Engel, Mauler, Budecevic, Berisha

Csehország: Satrapová, Müllnerová, Raniková (kapusok) – Knedlíková, Janusková, Keclíková, Chrenková, Salcaková, Kultvasrova, Hrbková, Sterbová, Malá, Crhová, Selucká, Kubácková, Stellnerová, Marciková, Severová

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál.

A tavalyi évhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül a Provident Kupa, Szombathely után ezúttal Szigetszentmiklós a nemzetközi torna székhelye.
    Női kézilabda válogatottunk egy évvel ezelőtt a szerbiai világbajnokságra készült, most pedig a hazai rendezésű decemberi Európa-bajnokságra kell formába hozni a csapatot. Decemberig ugyan még van szűk két hónap, de a felkészülésben kiemelt jelentőségű a Provident Kupa. A tornán Magyarország Szlovákiával, Ausztriával és Csehországgal küzd meg a kupáért.

A második nap második mérkőzésén Ausztria Csehországgal mérkőzik meg. Tagnap az osztrákok ellenünk szenvedtek sima vereséget, míg a csehek egy végig kiélezett találkozón Szlovákia ellen buktak el egy góllal.

A csehek valamivel talán magasabb szinten játsszák a kézilabdát mint nyugati szomszédunk, így a kettejük közötti összecsapásnak Csehország az esélyese.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik..

Csehország2: Satrapová, Müllnerová, Raniková (kapusok) – Knedlíková, Janusková, Keclíková, Chrenková, Salcaková, Kultvasrova, Hrbková, Sterbová, Malá, Crhová, Selucká, Kubácková, Stellnerová, Marciková, Severová

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál