Fehérvár AV19 – Orli Znojmo 3:1 (vége)
Fehérvár AV19
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
szombat 11.10.2014, 14:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Nem mindig szemkápráztató, de mindvégig kemény, hatékony játékkal győzte le a Znojmo csapatát a Fehérvár AV19! Továbbra is keresi még legyőzőjét a fehérvári alakulat, eddigi 100%-os teljesítménye egészen bravúros. A mai meccsen ki kell emelni Sárpátki Tamás, valamint Pillók Martin remek teljesítményét, de Kornakker is remekül védte a fehérvári kaput. Bízom benne hogy legközelebb is velünk tartanak, addig is, a viszontlátásra! (16:04:14)

59:27
    Mellé csúszik egy próbálkozás, tilos felszabadítás így.

59:17
    Két lövést is blokkolnak a védőink.

58:28
    Kapus nélkül, hat mezőnyjátékossal folytatja a Znojmo.

58:28
    A Znojmo időt kért.

58:28
    Ismét a magyar kapus tenyerel rá a korongra.

58:09
    Kornakker mutat be egy védést.

58:00
    Két perc van hátra a meccsből.

57:35
    Baca kapusnak kellett egy kis felszerelés igazítást tartania.

57:35
    Znojmoi tilos felszabadítás.

56:52
    Bár szemmel láthatóan megnyomják a végét a vendégek, nem tudnak komolyt veszélyt jelenti a kapunkra.

55:57
    Csúnyán eladták a vendég védők a korong saját harmadukban, Baca azonban megmentette csapatát az újabb kapott góltól.

55:26
    Hosszas znojmoi támadás után csorog ki a korong a harmadunkból.

54:39
    Sárpátki tartotta benn szépen a korongot.

53:52
    Tóth Gergő és Pillók Martin is veszélyeztette a vendég kaput, de Baca mindkétszer hárítani tudott.

53:28
    Prácser és Balogh küzdöttek a korongért, és meg is szerezték azt.

52:37
    Szabó Dániel tudott kis híján kilépni.

52:12
    Fehérvári botról pattan a korong a védőhálóra, buli Kornakker kapuja előtt.

51:34
    Arany Máté osztott ki egy emberes ütközést ellenfelének, szép megmozdulás volt a fehérvári védőtől.

50:21
    Lander lövése suhan a kapunk mellé.

49:55
    Sárpátki Tamás korcsolyázta le védőjét, és szúrt bele a korongba, de az centikkel a kapu mellé csúszott!

49:24
    A Fehérvár AV19 kiegészült.

49:15
    Semmihez nem tud kezdeni az előnyével a Znojmo.

48:34
    Ismét a magyar kapus alatt a korong.

48:24
    Kripal lövése először mellé csapódott, majd Kornkakker védte az újabb próbálkozást.

47:24
    Megszaporodtak a kiállítások, Pados Lászlót küldik ki két percre akadályozásért.

46:55
    Szabó Pál Krisztián cselezett ki három védőt, majd lőtt kapura, Bacan azonban nem tudott kifogni.

46:05
    Pillók kotort bele a korongba a kapu előtt, Baca azonban védeni tudott.

45:24
    Mazzag csípett el kis híján egy passzt a znojmoi kapu előtt.

44:53
    Szász Norbert lövése pattan egy védő ütőjéről Baca kesztyűjébe.

44:10
    Szaller ütője alatt csúszik el a korong, az előny pedig ezzel le is telt.

43:34
    Ám kiütik a pakkot a csehek.

43:12
    Sárpátki vitte be szépen a korongot az ellenfél harmadába.

42:36
    Volán emberelőny mostantól.

42:18
    Négy a négy ellen folytatják a csapatok, Hacecky büntetése kettő perc durva játékért.

42:08
    Egy vendég védő nemes egyszerűséggel átbikázta a korongot a pályán, tilos felszabadítást eredményezve. Rejtély, hogy mi volt a szándéka.

41:48
    Már csak szimpla a fehérvári hátrány.

41:17
    Nem tudnak felállni a vendégek, egymást után lődözzük ki a korongokat.

40:33
    Kettős hátrányba kerül a Fehérvár, miután Pillók Martint kiküldik palánkra lökésért.

40:05
    És elkezdődött a záró játékrész, remélhetőleg sok fehérvári gólt tartogat!

40:01

40:00

39:48
    Arany Mátét küldik ki két percre gáncsolásért.

39:32
    A Znojmo gólt szerzett!
    Technikás góllal szépít az Oril Znojmo! Krcho passzát TOMAS RACICKY vágta be a léc alá éles szögből.

38:48
    Újabb játékmegszakítás, lassan folyik a mérkőzés.

38:21
    Haceky lőhetett tisztán kapura, de mellbe lőtte végül Kornakkert.Ez volt eddig a legnagyobb vendég helyzet!

37:25
    Nagyon agresszívan törtünk be Baca kapuja elé, de a hálóőr a helyén volt.

36:48
    Tartja a korongot a Fehérvár, de látszik hogy már nem olyan sürgős nekik.

34:08
    Pillók lövése most nem sikerült valami fényesre.

33:42
    Ismét Mark Zajic ül ki, ezúttal bottal akasztásért.

33:19
    Minden korongért folytatott hajszát a fehérvári játékosok nyernek, megfogta a Znojmot a második gól.

32:08
    A Volán gólt szerzett!
    Szépen felállt a Fehérvár emberelőnyben, tankönyvbe illő talált! Szabó Pál készítette le, SZALLER MÁRK pedig a kék vonalról bebikázta a korongot a vendég kapuba! Ismét megcsörrent a kapuvas, újabb hajszálpontos találat tehát!

31:50
    Most tudunk felállni.

31:15
    Tóth kapott remek keresztpasszt, lövését azonban védte Baca.

30:38
    Magas bot használatáért kiviszik a bulit a vendég harmadból

30:17
    A kavarodásból végül egy vendéget, Mark Zajicot küldik ki, palánkra lökésért.

30:10
    A Znojmo harmadában küzdenek a felek a korongért.

29:44
    Arany lövése akadt el a tömegben.

29:38
    Egy kis kapu előtti kavarodás után a korong végül Baca alatt végzi.

29:23
    Horak lövése pattan a védőhálóra egy fehérvári botról.

28:30
    Tartja a korongot a Fehérvár, most kezdi a támadást.

27:56
    Kornakker jött ki elég kockázatosan a kapujából, de végül jól oldotta meg a helyzetet a hálóőr.

27:11
    Ennek a vége egy fehérvári kontra lett, minek a végén a kapusnak kellett hárítania.

26:39
    Próbálják most a mi kapunk előtt tartani a pakkot a vendégek.

25:50
    Kijjebb tessékelték most a znojmoi védők a fehérvári támadókat a harmadukból.

25:06
    Mark Zajic próbált meg ugyanonnan, ugyanúgy gólt szerezni, mint Pillók tette, de a cseh lövése elszállt Kornakker kapuja mellett.

23:57
    Arany Máté szedett le a levegőből egy passzt az ütőjével, remek mozdulat volt!

22:38
    Tetszetős támadást vitt végig a Fehérvár AV19! Sárpátki passzolt MAZZAG DÁNIEL elé, aki olyan pontosan célzott, hogy lövése a jobb kapuvasról csapódott a hálóba!

21:41
    Nem sikerült végigvinnünk a kontrát, a vendég védelem a helyén volt.

20:01

A jobb játékot játszó csapat vezet az első harmad után, megérdemelt a fehérvári vezetés. Több komoly védése is volt Bacanak, a znojmoi kapusnak, a gólról pedig nem hiszem hogy hibáztatni kéne őt, nagyon eltalálta azt a korongot Pillók. A Fehérvár pörgősen, jól játszik, annyit adnak ki magukból a játékosok amennyit kell. Lesznek még itt izgalmak, és természetesen (jó esetben fehérvári) gólok. Maradjanak velünk, ha nem szeretnének semmiről se lemaradni!

20:00

19:40
    És megint, bár szépen tartottuk bent fél percig.

19:09
    Sikerült kiütniük a korongot a vendégeknek.

18:59
    Az első vendég kiállítás a meccsen, Pospisil büntetése kettő perc gáncsolásért.

18:50
    Kornakker is lehúz egy nem túl jól sikerült vendég próbálkozást.

17:54
    Tóth Gergő remek lövést szedte ki a bal felsőből Baca!

17:18
    Most viszont tilosra ütik a hazaiak.

16:49
    Egyenlő létszámnál tud simán felállni a Fehérvár.

16:19
    Gyönyörű mozdulattal rúgott ki egy jobb alsóba tartó lövést a vendég kapus!

16:08
    Hamvait lökte rá védője a kapusra.

16:00
    Reisz Áron lőtt csúnyán fölé kapásból.

15:29
    Erősen kiütközik a két csapat technikai tudása közti különbség – a Fehérvár javára.

14:27
    Prácser remek passza után Mazzag lőtt a kapu mellé.

13:37
    Szász Norbert ütőjében kétszer is benn maradt a gól, főleg a másodiknál védett hatalmasat a kapus.

12:45
    Tartja a korongot a Volán, pillanatokig van csak a cseheknél a pakk.

11:56
    Sárpátki passza ment Tóth háta mögé, pedig ebben több volt.

10:49
    A Znojmo harmadában folyik a játék, nem tudják kihozni onnan a korongot a vendégek.

10:19
    A vendég kispadra pattan ki a korong.

09:46
    Csúnyán eladtuk hátul a korongot, Pospisil azonban szerencsére nem tudott mihez kezdeni vele.

08:47
    Nagyon nyom most a Volán, több nagy védést be kellett mutatnia a vendég kapusnak.

07:45
    Sárpátki és Balogh is megpróbálta begyömöszölni a korongot a kapuba, sikertelenül.

06:50
    Kiegészült a Fehérvár, hát bár minden hátrányt így tudnánk kivédekezni!

06:03
    Zajic indult meg szép cselekkel, de nem tudta bevinni a korongot a fehérvári harmadba.

04:58
    Mit sem törődve az emberhátránnyal, a Fehérvár AV19 szerzi meg a vezetést! Sárpátki passzolt PILLÓK MARTINHOZ, aki kegyetlenül bevágta a korongot a bal felsőbe!

04:50
    Itt az első kiállítás a mérkőzésen, Szabó Dánielt küldik ki két percre fogásért.

04:35
    Krcho lövése után már Kornakker Dániel mutatott be egy szép védést.

04:19
    Ismét egy vendég védő botján változtat irányt a korong.

03:57
    Hamvai Szilárd kapott remek passzt, a lövését azonban blokkolták!

03:24
    Dinamikusan játszik a Znojmo, megvan a lendület a vendégeknél.

02:51
    Salat lövése süvít el a fehérvári kapu mellett.

02:34
    Nem értették meg egymást most a fehérvári támadók, a vendég kontra végén pedig Kornakkernek kellett az első komolyabb védést bemutatnia.

02:03
    Mazzag passza után Lengyel lőtt a kék vonalról, de célt tévesztett.

01:44
    Tilosra ütötték a znojmoiak.

01:35
    Kipattant a korong, buli a kezdőkörben.

00:47
    Tóth Gergő szerzett korongot egy védőtől a znojmoi kapu előtt, lövését azonban védte a vendég hálóőr!

00:10
    A Fehérvár vezetheti az első támadást.

00:01

Eddigi tizenhárom meccséből tizenhármat nyert meg a Fehérvár AV19 az EBYSL 2014/2015 idényében, ma pedig folytathatja ezt a remek sorozatot a székesfehérvári alakulat. Az ellenfél a csoportjában negyedik helyezett Oril Znojmo lesz, akik eddig 16 ponttal szereztek kevesebbet a Volánnál, valamint gólkülönbsége (+11) még csak a közelébe se ér a Fehérvár eget rengető (+67) mutatójához. Egyszóval minden jel arra mutat, hogy a mai találkozó után is az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba kilátogatók fognak vidáman, és elégedetten távozni az összecsapás után. A mérkőzéshez jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 5. Pillók (Sárpátki, Korbuly), 23. Mazzag (Sárpátki, Szaller), 33. Szaller (P., Reisz) – 40. Racicky (Krcho, Zajic)

Fehérvár AV19: Kornakker (Bors) – Arany, Korbuly, Pillók, Tóth, Sárpátki – Vokla, Szaller, Szabó P., Reisz, Hamvai – Bors, Lengyel, Mazzag, Szász, Szabó D. – Pados, Szakácsi, Prácser, Balogh