Fehérvár AV19 – HC TWK Innsbruck 4:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Fehérvár AV19
4:3 (0:0, 2:0, 1:3 - 1:0)
HC TWK Innsbruck
vasárnap 12.10.2014, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Nem várt izgalmakat hozott a záró harmad, miután 3-0-s előnyről tudtak egyenlíteni a vendégek. A hosszabbítást végül sikerült behúznunk, és ezzel megszereztük a hőn áhított 2 pontot, itt az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban! Robinson hibáját így mindjárt kevésbé fogja felemlegetni a publikum, és kár is lenne azért az egy hibáért pálcát törni az egyébként jól védő hálóőr felett. Én azt mondom, sose lássunk rosszabb mecset, én mostanra megköszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (19:54:02)

61:55
    A Volán gólt szerzett!
    Elképesztő izgalmak közepette született meg a mindent eldöntő találat! Tokaji Viktor lövése pont KOVÁCS CSABA ütőjére pattant, ahonnan a korong illedelmesen bepattant Munro kapujába.

61:31
    LoVecchio tört be szépen a harmadba, de passzát elcsípték.

60:57
    És Robinsonnak is védenie kellett.

60:30
    Sarauer lövését blokkolták.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Három nulláról jöttek fel a vendégek, öt perc hosszabbítás következik.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:10
    Robinson húzott le egy vendég lövést, kell az önbizalom a Fehérvár kapusának hibája után.

57:02
    Az Innsbruck kiegészült.

55:35
    Az Innsbruck gólt szerzett!
    Robinson első meggondolatlan tette rögtön vendég gólt eredményezett sajnos. Rosszul jött ki kapujából, majd a kapu elé passzolt, ahol az érkező DUSTIN VANBALLEGOOIE a kapuba vágta azt.

55:02
    Matt Sidallt állítják ki két percre bottal lökésért, ami azért érdekes, mert ugyanilyen szituációban nekünk öt percet, és véglegest adtak a bírók.

54:26
    Nicholas Ross passza után KRIS BEECH lőtte be szép csukló lövéssel a kapunkba a korongot.

53:57
    Robinson tenyerel rá a korongra a biztonság kedvéért.

53:08
    Marino éles szögből eleresztett lövését védte Munro.

52:33
    Sarauer tudott majdnem belepiszkálni egy kapu előtt elcsúszó korongba.

51:28
    Elég szerencsés góllal szépítenek a vendégek, átcsorgott Robinson alatt KRIS BEECH lövése!

51:16
    Azonnal felállnak a vendégek.

51:04
    Marino lövése után alakult ki egy kis csete-paté, aminek a végén végül LoVecchiot állítják ki durva játékért.

50:18
    Nem elég hogy kivédekezte az öt perces hátrányt a Volán, utána még előnyét is növelte a hazai gárda! Sarauer passza után FRANK BANHAM ragasztotta a korongot a bal felsőbe, megszerezve ezzel mai második gólját!

49:49
    A Fehérvár kiegészült, kivédekezett öt percnyi hátrányt.

48:51
    Kovács indult meg szépen, és lopott el néhány másodpercet.

48:41
    Egyre tüzesebb a hangulat, egyre keményebbek az ütközések.

47:34
    Marinot lőtték telibe lábon, erősen sántikálva hagyta el a jeget, reméljük nem lesz belőle komolyabb sérülés.

47:13
    Fel tudtak állni a vendégek, de végül ki kilőttük a pakkot.

46:49
    Les miatt szakad meg a vendég támadás.

46:20
    Hatalmas kapu előtti kavarodás után tudjuk tisztázni a helyzetet.

45:51
    Szép Robinson védés után vágjuk ki a korongot.

44:47
    Hosszas tanakodás után végül csak tőlünk állítanak ki, Magosi Bálintot küldik ki fejre irányuló támadásért 5 percre és végleges fegyelmivel. Banham ül ki a padra hogy visszatérhessen 5 perc után.

44:37
    Tilosra ütik a vendégek, buli Munro kapuja előtt.

44:07
    Ez eddig a vendégek harmada, kicsit átadjuk nekik a kezdeményező szerepét.

43:42
    Vendég lövés száll el a bal felső mellett.

42:44
    Munronak kellett nagy védést bemutatnia.

42:18
    Próbál egy fokozattal feljebb kapcsolni az Innsbruck, de nem tudnak nyomást helyezni ránk.

41:30
    Kipattan a korong a nézőtérre.

41:13
    Egy kósza vendég támadást állítunk meg.

40:25
    A Volán vezethette az első támadást a záró harmadban.

40:01

Ahogy arra számítani lehetett, megjöttek a gólok a második harmadra, LoVecchio és Banham szállította eddig a hazai találatokat. Sokkal több, és komolyabb helyzete volt a Volánnak ebben a húsz percben, ha nincs Munro remek teljesítménye, akár már 4-5 góllal mehetnénk. De van Munro remek teljesítménye, így még nem dőlhetünk hátra elégedetten. A záró harmad bizonyára sok izgalmat tartogat a számunkra, maradjanak velünk!

40:00

39:03
    Boivin adta el a korongot a kapunk előtt, Robinson azonban szépen zárta a szöget, és védett!

39:00
    Egy perc van hátra a harmadból.

38:02
    Túl lassan indult a fehérvári kontra, így a védők vissza tudtak zárni.

37:36
    Robinson tenyerelt rá a korongra, a védők pedig szépen védték meg a rátámadó csatároktól.

36:33
    Tartjuk a korongot egyelőre, a lövéseinket azonban rendre védi Munro.

35:52
    Határozottan védekeztünk, nem hagyjuk kibontakozni a vendég támadásokat, támadókat.

35:26
    Munro védett nagyot, eddig ő csapata legjobbja meglátásom szerint.

34:56
    Kipattant a korong a játékosok közé, buli a vendég kapu előtt.

34:28
    Szerencsére elmegy keresztbe egy passz a kapunk előtt.

33:45
    A Fehérvár AV19 kiegészült.

33:09
    Sikerült kiütnünk a harmadunkból a korongot.

32:34
    Kissé hektikusan játszunk most, nem igazán tudjuk megszerezni a pakkot.

31:45
    Jeff LoVecchiot küldik ki 2+10 percre hátulról való lökésért.

31:25
    Visszatérhet Kovács a jégre, öt mezőnyjátékossal folytatjuk.

31:15
    Mellé szállt egy vendég lövés, pont mikor Robinson eltolta véletlenül kissé a kaput, de a bíró szerencsére nem ítélte szándékosnak.

30:44
    Most sikerült felszabadítanunk a kapunkat.

30:27
    Még mindig nem tudjuk kiütni a korongot.

29:45
    Azonnal feláll az Innsbruck.

29:25
    Hosszú idő után hazai oldalon kiállítás, Kovács Csaba ül ki két percre bottal akasztásért.

28:45
    Sarauer lövését védte Munro, eddig jól véd az ex-fehérvári hálóőr.

27:46
    Szépen támadott az Innsbruck, de a védelem szépen tette a dolgát.

26:34
    Robinsonnak is szép védést kellett bemutatnia.

26:01
    Kovács éles szögből eleresztett lövését védte Munro.

25:32

25:06
    Mössmer fonák lövését védte szépen Robinson.

23:26
    És újabb vendég kiállítás, Frischmann ül ki bottal lökésért.

22:13
    Tizenhárom másodperccel az első gól után itt a második fehérvári találat! Wehrs lövése után FRANK BANHAM kotorta be a korongot a vendég kapuba!

22:01
    Kettős előnyből szerezte meg a vezetést a Fehérvár, Boivin passza után JEFF LOVECCHIO bombázta a korongot a kapuba!

21:39
    Boivin lövése trafálta telibe Munro hasát.

21:01
    És egy újabb vendég kiállítás, Matt Sidall ül ki magas bottal való játékért.

20:41
    Les miatt szakadt meg egy szép fehérvári támadás.

20:15
    Kaspitz ül ki akadályozásért, így vége is a vendég előnynek.

20:01

Nagyszerű hangulat mellett, remek szurkolás mellett folyt az első harmad, a közönségen aztán semmi sem múlik. A jégen pörgős, kemény csata folyt, főleg Volán helyzetek tarkították a meccs eseménysorát eddig. Sarauer és LoVecchio ütőjében is többször bennmaradt a vezető gól, reméljük a következő játékrészben kiszabadulnak. Maradjanak velünk a szünet után is!

20:00

19:56
    LoVecchio ül ki két percre bottal akasztásért.

19:15
    Munro védte Banham félpályáról eleresztett lövését.

18:30
    Robinson vésett szépen egy kék vonali lövést, pedig többször is megpattant.

17:02
    Sarauer lőhetett teljesen üresen a kaputól másfél méterre, de Munro csodálatos mozdulattal átért, és kirúgta a jobb alsóból a korongot.

16:46
    Marino találta el a hálót, de sajnos csak az oldalát.

16:37
    Boivin távoli lövését védi Munro.

15:32
    Hiába vagyunk a vendég kapu előtt, egész egyszerűen nem tudunk mit csinálni a koronggal.

14:44
    Gáncsolásért küldik ki Kaspitzot a bírók, itt az újabb fehérvári előny.

14:32
    Magosi maradt le centikkel egy keresztpasszról.

14:04
    Újabb fehérvári támadást hatástalanítanak a vendégek.

13:36
    Addig húzogatott Marino a kapu mögött, hogy végül vissza tudta húzni a rövidbe a korongot, de Munro résen volt.

13:17

12:19
    Sarauer ütőjéről pattant centikkel a kapu mellé a korong.

12:02
    Tilosra ütjük a korongot emberelőnyben, eddig nem klappol minden a támadóegységnél.

11:37
    Robinsonnak kellett hárítania egy életerős löketet.

11:13
    Nem tudtak bejutni a harmadunkba előnyben a vendégek, sőt, Pittil-t botfogásért ki is küldik tőlük.

09:45
    Brandon Marinot állítják ki két percre testre ütésért.

09:39
    LoVecchio került tiszta lövőhelyzetbe, de ő inkább lepasszolta a korongot, ami végül egy védőnél kötött ki.

09:01
    LoVecchio lövését védte Munro.

08:52
    Ismét Robinson tenyerel rá a korongra.

08:43
    Első komolyabb védését mutatta be Josh Robinson.

08:17
    A Fehérvár is kiegészült, öt az öt ellen a csapatok.

07:49
    Mindenki vendég kiállítást reklamált, de a bíró nem emelte a kezét.

07:13
    Sikerült kiütnünk a korongot.

06:33

06:10
    Kevin Wehrset is kiállítják a bírók, négy a négy ellen folytatják a csapatok.

05:56
    Egy vendég botról pattant a korong a nézőtérre.

05:38
    Kivágják a korongot a vendégek.

05:19
    Ejdepalm lövése akad el.

05:07
    Tokaji lövésébe Sikorcin próbált beleérni, de nem sikerült, így a korong Munro ölében kötött ki.

04:33
    Beechet küldik ki a bírók, az első hazai előny.

04:26
    Boivin cselezett ki két védőt, majd lőtt kapura – mellé sajnos.

03:41
    Wehrs kék vonali lövése suhant el Munro kapuja mellett!

03:05
    Kovács boka mellől elengedett lövése sül be.

02:37
    Eléggé nyomott most az Innsbruck, de jól védekeztünk.

01:58
    Erdély és Kocsis lőhettek közvetlen közelről kapura, Munro azonban védeni tudott.

01:39
    Erdély Csanád blokkolt szépen egy kék vonali lövést.

00:59
    Sarauer hagyta el a korongot, jöhetnek a vendégek.

00:11
    Banham tört volna be a vendég harmadba, ám a bírók lest fújtak.

00:01

Már a jégen a csapatok, piros fehérben a vendégek, míg a Fehérvár szokásos kék-fehér mezében veszi fel a küzdelmet.

Mély gödörből kezdte meg a kilábalást a Fehérvár AV19 azáltal, hogy szombaton sikerült megtörni a négy meccses nyeretlenségi sorozatot a Dornbirn ellen. Ma pedig az újabb két pont megszerzése a cél, ennek szenvedő alanya pedig az Innsbruck gárdája lehet/lesz majd. Elég jól megy a Volánnak az elmúlt időszakban mai ellenfele ellen, az elmúlt négy egymás elleni meccs mindegyikén a Fehérvár diadalmaskodott. A tegnapi napon remekül játszó, és győztes gólt szerző Erdély Csanád ma is nagy hasznára válhat csapatának, az ilyen fiatalos lendület az, ami meccseket tud eldönti egyik, vagy másik irányba. 17:30-kor bedobják a korongot az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, tartsanak velünk, ha egy fontos eseményről sem szeretnének lemaradni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 23. LoVecchio (Boivin, Sarauer), 23. Banham (Wehrs, Boivin), 51. Banham (Sarauer), 62. Kovács (Tokaji) – 52. Beech (Ross, Vanballegooie), 55. Beech (Ross, Björk), 56. Vanballegooie

Fehérvár AV19: Robinson (Rajna) – Reiter, Ejdepalm, Kovács (A), Sikorcin, Banham – Wehrs, Boivin, LoVecchio, Sarauer (A), Marino – Orbán, Tokaji (C), Kocsis, Erdély, Vincze – Hetényi, Kiss, Benk, Nemes, Magosi
    HC TWK Innsbruck: Munro (Machreich) – Björk, Ross, Schennach, Beech (A), Ulmer – Pedevilla, Vanballegooie, Hörtnagl, Valdix, Siddall – Stern, Pittl (A), Höller, Kaspitz, Mössmer (C) – Hanschitz, Huber, Steinacher, Frischmann