Granada – Rayo Vallecano 0:1 (vége)
Granada CF
0:1 (0:0)
Rayo Vallecano
péntek 17.10.2014, 21:00 • Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

A spanyol bajnokság 8. fordulójának nyitó mérkőzésén a Granada a Rayo Vallecanót fogadja.

Mindkét csapat nyolc ponttal áll a táblázaton, a Rayo 12. a Granada 13. A két csapat igencsak hasonló eredménysort tudhat magáénak.

Az elmúlt mérkőzését mindkét csapat elveszítette, de az előtt a Rayo két találkozót is megnyert. A madridiak jóval gólerősebbek, kétszer annyi gólt rúgtak, mint jelenlegi riválisuk. Leo Baptistao és Bueno is már négy gólos. A vendégek mellett szól az is, hogy idén tavasszal 3-0-ra győztek a Granada otthonában.

1

Granada: Roberto – Nyom, Murillo, Babin, Foulquier – Marreh, Iturra – Rico, Sissoko, Piti – Alfredo
    Cserék: Oier – Mainz, J.Martinez, Rochina, J. Carlos, El-Arabi, Cordoba

Rayo Vallecano: Tono – Tito, Amaya, Ba, Insua – Baena, Trashorras – Lica, Bueno, Kakuta – Leo Baptistao
    Cserék: Cobena – N.Martinez, Embarba, Quini, Jozabed, Pereira, Goncalves.

1
    A hazaiak kezdték a meccset.

3
    Mindkét szöglete veszélytelen volt a Rayónak.

4
    Sissoko kezezett a felezővonalnál.

5
    Nyom volt kemény Kakutával szemben mégis a hazai védő maradt lenn a földön.

6
    Foulquier bal oldali lapos indítása volt hosszú a támadóknak.

7
    Marreh szállt bele az ellenfél középpályásába.

8
    Baptistao forgolódott a jobb oldalon, majd nagyon magasan adott be.

9
    Sok a szabálytalanság, most Iturra volt a vétkes.

10
    Foulquier csapta be szép mozdulattal Baptistaót.

11
    Hátul tartotta a labdát a Rayo.

12
    Licahoz pattant a labda miután menteni próbáltak a hazaiak. Lica a bal összekötő helyéről csavart 18 méterről a hosszú felső felé, Roberto óriásit védett.
    Lica

13
    Most a Granada próbálta meg tartani a labdát.

14
    Kakuta és Insua játszott volna össze kicsiben, de előbbi passza pontatlan volt.

15
    Kakuta futott be a egy hosszú labdát a bal szélen, laposan középre lőtte, de ott csak hazai védők voltak.

16
    Szépen építette fel akcióját a Rayo, de ismét Kakuta rossz labdája miatt oda a támadás.

17
    Alfredo volt lesen.

18
    Piti gyönyörű cselek után adott középre jobbról, de kifejelték a védők.

19
    Baptistao színészkedésével elment egy perc.

20
    Most Roberto maradt lenn, miután Buenóval ütközött.

21
    Az orvosnak be kellett jönni ápolni Robertót.

22
    Ba vágta előre vaktában a labdát.

23
    Foulquiernek gyűlt meg a baja a labdakezeléssel.

24
    Rossz vendég-beadás után Roberto végezhetett el kirúgást.

25
    Trashorras ívelt fel Baptistao felé egy labdát, de Murillo és Roberto elhárította a veszélyt.

26
    Tito tört előre középen ,Murillo becsúszva szerelte.

27
    Amaya szerelt szépen estében a felezővonalnál egy Granada kontránál.

28
    Nem túl magas színvonalú a meccs. Egy helyzet volt eddig, az a Rayo előtt adódott. Sok a hiba a játékban.

29
    Trashorras kevergetett a jobb oldalon, de könnyedén szerelték őt.

30
    Nyom adott be teljesen üresen a jobb oldalról, de lecsúszott a lábáról a labda.

31
    Sossoko gáncsolta Buenót.

32
    Buenót ápolták hosszasan.

33
    Ismét állt a játék, ezúttal Baenának fájt a dereka.

34
    Tono is húzta egy kicsit a időt, kevés a folyamatos játék.

35
    A Granada lőtt szabadrúgást 35 méterről. Rico ívelését Tono öklözte ki.

36
    Újabb rossz Rayo-beívelés.

37
    Remek Rayo kontra végén a jobb oldalról lőtt középre Lica laposan, de Roberto felszedte a labdát Baptistao elől.

38
    Amaya kapott sárgát utólag, korábbi szabálytalanságáért.

39
    Pereira nem volt a pályán úgy kapott sárgát.

39
    Murillo húzódott előre egy szabadrúgáshoz, csúsztatta meg a felívelt labdát 5 méterről. Alig ment fölé.

41
    Továbbra sem élvezetes a meccs, nagyon sok a játék megszakítás és a beadások is rendre pontatlanok.

42
    Kakuta sokadik rossz passza, ezúttal Liát kereste, sikertelenül.

44
    Megint állt a játék, Bueni maradt lenn a gyepen.

45+1
    Bueno megsérült és furcsa mód közvetlenül a szünet előtt lehozták. Pereira a helyén.

45+1
    2 perc a ráadás.

45+1
    Marreh lépett oda csúnyán ellenfelének.

45+2
    Baptistao felé szállt egy labda de hosszú volt, a csatár megköszönte, hogy gondoltak rá.

45+3

Igazán eseménytelen első félidőt láthattunk. Rengeteget állt a játék, nagyon sok szabálytalanság volt. Mindkét oldalon egy helyzet adódott. Lica tekert szépen, egy Rayo akció végén, míg a Granada részéről Murillo veszélyeztetett fejesből. Reménykedjünk a jobb folytatásban.

46

46
    A Rayo kezdte a második félidőt.

46
    Rochina jött Marreh helyett.

48
    Lica lőtt a jobb összekötő helyéről, de elment a labda a kapu előtt.

49
    Baena állította meg szabálytalanul Pitit.

50
    Piti felívelt szabadrúgását Tono lehúzta.

51
    Baptistao emelt középre jobbról az alapvonal közeléből, de nem volt egy csapattársa sem középen.

52
    Még egy rossz Kakuta-passzt jegyezhettünk fel.

53
    Ba vesztett labdát, majd visszahúzta Sissokót.

55
    Foulquier lőtt a balösszekötő helyéről kapásból 12 méterről, de blokkolták lövését.

56
    Mezőnyjáték zajlott, sok eladott labdával.

57
    Újabb kilátástalan Granada-támadás.

59
    A szinte észrevehetetlen Albertót váltotta az előző fordulóban gólt szerző El-Arabi.

60
    Baena szerelte szépen Ricót.

61
    Sissoko érkezett nagy rössel, de elhagyta a labdát.

62
    Roberto ügyetlenkedett, a frászt hozhatta a hazai nézőkre.

63
    Foulquier lőhetett 15 méterről, de belevetődtek a lövésébe.

64
    Lica lőtt 20 méterről a bal összekötő helyéről, kevéssel a jobb alsó sarok mellé.

65
    Foulquier ment a sebes a bal szélen, de a centerezése pontatlan volt.

66
    Insua lőtt közel 30 méterről ballal nem sokkal fölé.

67
    Tito nem érte utol a neki szánt indítást.

69
    Nyom futott el a jobb szélen, majd megállt, azt reklamálta, hogy meglökték.

69
    Nyom reklamálásért kapta a lapot.

70
    Robertót hozták nehéz helyzetbe a védők, de a kapus tisztázott.

71
    Licát lehetett ismét dicsérni harcosságáért.

72
    Piti szándékos kezezésért kapott sárgát.

74
    Nyom beadása senki sem volt jó.

76
    Továbbra sincsen magas színvonalú játék, de kevesebbet áll a játék a második félidőben. Helyzet csak elvétve akadt.

77
    A mezőny talán legjobbja Lica jött le, Embarba ment be.

78
    Insua nem tudott átvenni egy nem túl erős passzt.

79
    Sissokót váltotta Carlos.

80
    Rico rúgta fel a nagy szólóba kezdő Baptistaót.

81
    Most El-Arabitól láthattunk technikai hibát.

82
    Baptistao lökte fel Murillót.

83
    Baptistao lőtt 30 méterről jobbal, megpattant a lövés, Roberto könnyedén szedte fel.

84
    A Rayo másik jól teljesítő játékosa is lejött, Manucho a helyén.

84
    Manucho lőtt gólt lesről.

85
    Insua a gólhelyzetben lévő Rochinát rántotta le, akár pirosat is kaphatott volna.

87
    Tononak kellett kijönni a kapuból és felszedni a labdát.

88
    Egyik csapat sem érdemel győzelmet. Igazságos lenne a döntetlen.

89
    Piti és Baena ütközött egymással,utóbbi kapta a lapot.

90
    3 perc a hosszabbítás.

90+1
    Trashorras felívelt szabadrúgása sem okozott veszélyt.

90+2
    El-Arabi játszott középre balról, középen Rochina sarokkal akarta kapura tenni a labdát, de jócskán mellé ment.

90+3
    A Rayo Vallecano gólt szerzett!

Nyom adta el a labdát a saját térfelén, az egész meccsen rosszul játszó Kakutához került, becsapta Foulquier-t és a jobb oldalon érkező MANUCHO-tugratta ki, aki 6 méterről a jobb összekötő helyéről kilőtte a hosszú alsó sarkot és megszerezte a győzelmet a Rayo számára
    MANUCHO - 0:1

90+4

A Rayo Vallecano a hosszabbítás utolsó percében szerzett góllal megnyerte a meccset, pedig a döntetlen igazságos lett volna. Egyik csapat sem játszott jól, rengeteg volt az eladott labda és a technikai hiba. Az első félidőben ráadásul sokat állt is a játék.

A Rayóban Lica volt a legjobb és Baptistao mozgott még ígéretesen, a sors furcsa fintora, hogy éppen a helyére beálló Manucho döntötte el a találkozót és az a Kakuta adta a gólpasszt, aki borzasztó formában futballozott 92 percig, meglepő volt, hogy nem őt hozta le korábban edzője. A Granadából senkit sem lehet kiemelni jó teljesítménye miatt. A Granadának sorozatban ez volt a harmadik veresége.

Granada – Rayo Vallecano 0:1

Köszönöm a figyelmet! (23:02:05)