PICK – Kadetten 34:24 (vége) | RK Celje – Veszprém 21:24 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
34:24 (16:13)
Kadetten Schaffhausen
szombat 18.10.2014, 18:30 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • EHF Bajnokok Ligája

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:06:27)

Nagyszerű, magabiztos győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged svájci ellenfelével szemben második hazai BL-mérkőzésén. Előzetesen mindenki hatalmas csatára számított, amit az első félidő, de különösen az első 10 perc igazolt is. A második játékrész első tíz percében azonban csak egyszer tudtak betalálni a vendégek, ekkor elhúzott a Pick, s végül a vártnál sokkal fölényesebben, 10 gól különbséggel nyerte meg ezt a fontos csoportmérkőzést.

60
    Mérkőzés vége. (34:24)

60
    Ancsin passza után Vranjesről küldik ki a végén Manssont, neki ez volt a harmadik ma. (34:24) (34:24)

60
    Pendic bejátszását MANSSON lövi a léc alá beállóból. (34:24) (34:24)

59
    Bombac a felső kapufára pörgeti a labdát a büntetőből. (34:23) (34:23)

59
    Bombac passza után Vranjes harcol ki hetest. (34:23) (34:23)

59
    Graubner átlövése sem talál kaput, ünnepel a hazai tábor immár. (34:23) (34:23)

58
    Pendic kapufája után a roppant erőszakos PRODANOVIC indul meg a jobb szélen, s a hálóba lő. (34:23) (34:23)

58
    Pendic eladja a labdát, de marad a játékszer végül a vendégeknél. (33:23) (33:23)

57
    Jurca átlövését védte Sierra, a leindításból PRODANOVIC pörget ziccerből a bal sarokba: közte tíz! (33:23) (33:23)

56
    PRODANOVIC tör át középen, s szépen pattint a bal sarokba. (32:23) (32:23)

56
    Kihagyott hazai helyzet után újra a vendégek támadhatnak, de eladják a labdát. (31:23) (31:23)

56
    JURCA átlövése landol félmagasan a bal sarokban. (31:23) (31:23)

55
    Hazai időkérés. (31:22) (31:22)

55
    Villámgyors a hazai válasz, ILYÉS a gólszerző. (31:22) (31:22)

55
    Jurca passzát PENDIC lövi középről a léc alá. (30:22) (30:22)

54
    BOMBAC szemtelenül pörget a büntetőből a bal sarokba. (30:21) (30:21)

54
    Bombac bejátszása után Vranjes harcol ki hetest beállóban. (29:21) (29:21)

53
    KÜTTEL magabiztosan lőtte a büntetőt a bal sarokba. (29:21) (29:21)

53
    Balogh lövését védte Portner, a leindításból Jurca harcol ki hetest. (29:20) (29:20)

53
    Bombac passza után Mansson emeli a levegőbe Vranjest, kétperces kiállítás a jutalma. (29:20) (29:20)

53
    Eladott labda után immár újra a szegediek támadhatnak. (29:20) (29:20)

52
    A hibasorozatot végül BALOGH ziccergólja zárja le. (29:20) (29:20)

52
    Graubner, Vranjes, majd Jurca technikai hibája gyors egymásutánban. (28:20) (28:20)

51
    BOMBAC tör be középen egy nagy csellel, s szép gólt lő a jobb alsó sarokba. (28:20) (28:20)

51
    Graubner átlövését Sierra üti bravúrral a kapu fölé. (27:20) (27:20)

50
    Gyors hazai támadás végén KÄLLMAN pörget szépen a kapuba a bal szélről. (27:20) (27:20)

50
    Graubner passzát Küttel nem tudja átvenni, a hazaiaké a labda. (26:20) (26:20)

49
    Hazai technikai hiba, majd egy Sierra-védés után leindításból VRANJES lő ziccergólt. (26:20) (26:20)

49
    Graubner passzát a jobbról betörő KÜTTEL lövi a kapu közepébe. (25:20) (25:20)

48
    Bombac passzából ILYÉS lő balról a hosszú felsőbe. (25:19) (25:19)

47
    A bal kettőben betörő GRAUBNER lő nagy gólt a hosszú felső sarokba. (24:19) (24:19)

47
    VRANJES szedte össze beállóban Ilyés átadását, s a kapu közepébe pörgetett. (24:18) (24:18)

46
    GRAUBNER tört át középen egy nagy csellel, s a bal sarokba lőtt. (23:18) (23:18)

46
    Vendég időkérés. (23:17) (23:17)

45
    MINDEGÍA remek közbelövése landol középről a jobb alsó sarokban. (23:17) (23:17)

45
    Ilyés passza után Mindegía harcol ki középen szabaddobást. (22:17) (22:17)

45
    Pendic passzából végül GRAUBNER lő szép gólt átlövésből a bal sarokba. (22:17) (22:17)

44
    Doboraccal szemben a nyitottat védekező Källmant küldik ki két percre. (22:16) (22:16)

43
    BOMBAC-ot nem hatja meg a vendégkapus személye, a bal sarokba lövi a büntetőt. (22:16) (22:16)

43
    Puljezevics a vendégek kapujában! (21:16) (21:16)

43
    Balogh bejátszása után Zubai harcol ki hétméterest. (21:16) (21:16)

43
    Zubairól állítják ki két percre a falból Mamicot. (21:16) (21:16)

43
    Küttel átlövését még védte Sierra, de a kipattanóból MANSSON ziccerét már nem tudta. (21:16) (21:16)

42
    Ilyés passzával ANCSIN tör előre középen, s a kapu közepén a léc alá lő. (21:15) (21:15)

41
    MAMIC lövése szédül be középről a bal sarokba, holott szinte már megvolt a labda Sierrának... (20:15) (20:15)

41
    Mamic átlövése a sáncról vágódik fölé, majd Sierra védi Mansson lövését. (20:14) (20:14)

40
    Küttel passza után Mamic kap középen szabaddobást erősen passzív helyzetben. (20:14) (20:14)

40
    Hazai technikai hiba után a vendégek indulhatnak. (20:14) (20:14)

39
    KÜTTEL lő közéről nagy gólt a léc alá, de a második félidőben ez volt a vendégek első találata. (20:14) (20:14)

38
    Ilyés hát mögötti passzát KÄLLMAN suhintja be a bal szélről. (20:13) (20:13)

38
    Küttel átlövése suhan magasan a hazai kapu fölé. (19:13) (19:13)

37
    A megítélt hetest BOMBAC lőtte a bal sarokba. (19:13) (19:13)

37
    Zubai ápolása miatt áll a játék. (18:13) (18:13)

37
    Mindegía bejátszása után Graubner teríti le középen Zubait, kétperces kiállítás. (18:13) (18:13)

37
    Cvijetic kezéből csúszik ki végül a labda, indulhatnak a szegediek. (18:13) (18:13)

36
    Mamic sáncolt átlövése után marad a labda a vendégeknél. (18:13) (18:13)

35
    Az őrült rohanás végén Mindegía passzát a jobbról betörő BALOGH lövi a hálóba. (18:13) (18:13)

35
    Doborac közbelövését védte Sierra, majd eladott labdák mindkét oldalon. (17:13) (17:13)

34
    Zubai passzából BALOGH lő jobb kettőből a rövid sarokba. (17:13) (17:13)

33
    Jurca passza után Mamic szabálytalan, a hazaiak indulhatnak. (16:13) (16:13)

32
    Balogh közbelövését védi Portner, a vendégeké a labda. (16:13) (16:13)

31
    Pendic a felső kapufára pattintja a büntetőt! (16:13) (16:13)

31
    Jurca jobbról betörve kap hétméterest. (16:13) (16:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:13)

A svájciak kezdik majd a második játékrészt.

Kiélezett küzdelem a pályán az első játékrészben, éppen az tehát, amire előzetesen számíthattunk. A Pick az első perctől szinte folyamatosan vezet két-három góllal, többek közt jó védekezésének és Sierra bravúrjainak köszönhetően. A svájciak a 10. percig tartották a döntetlent, s a 23. percben volt először négy gól a különbség a két csapat között. Ha a hazaiak a folytatásban is ilyen koncentráltan tudnak játszani, begyűjthetik második hazai BL-sikerüket.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:13)

30
    Balogh passzát BOMBAC még a dudaszó előtt lövi a bal sarokba. A bírók először nem adják meg a gólt, a zsűriasztallal tanácskozva aztán igen. (16:13) (16:13)

30
    Bombac passza rövid jobbra, de a hazaiaknál marad a labda. (15:13) (15:13)

30
    Sierra védte Küttel átlövését, a hazaiaké a labda. (15:13) (15:13)

29
    Geissert még ki is küldik két percre. (15:13) (15:13)

29
    Gyors hazai válasz középről, BOMBAC révén. (15:13) (15:13)

29
    DOBORAC lő középről nagy gólt a jobb felsőbe. (14:13) (14:13)

29
    Balogh tör be bal kettőben, de lövését Portner bravúrral védi. (14:12) (14:12)

28
    JURCA kígyózik át a védelmen, s szinte ziccergólt lő, majd megcsúszik, s ápolásra szorul. (14:12) (14:12)

28
    Mamic átlövése felső kapufa, de a vendégeké marad a labda. (14:11) (14:11)

27
    Mindegía bejátszása nem jó beállóba Zubainak, a vendégeké a labda. (14:11) (14:11)

26
    Ancsint még ki is küldik két percre. (14:11) (14:11)

26
    JURCA tör be jobb kettőben, s biztos kézzel lő a hálóba. (14:11) (14:11)

25
    Mamic sáncolt átlövése után Sierra leindításából KÄLLMAN lő ziccergólt. (14:10) (14:10)

24
    Ancsin közbelövése találja telibe Portner kapust, a vendégeké a labda. (13:10) (13:10)

24
    Hazai időkérés. (13:10) (13:10)

24
    Mamic passzát JURCA lövi jobbátlövőből a hosszú sarokba. (13:10) (13:10)

23
    BOMBAC a jobb sarokba lövi a büntetőt. (13:9) (13:9)

23
    Küttelt ki is küldik két percre. (12:9) (12:9)

23
    Mindegía bejátszása után Parrondo kap hétméterest. (12:9) (12:9)

22
    Mamic eladott labdája után támadhat a Pick. (12:9) (12:9)

22
    Mindegía passzát KÄLLMAN vágja be a bal szélről. (12:9) (12:9)

21
    KÜTTEL középről, alulról küldött lövése suhan a bal sarokba. (11:9) (11:9)

21
    Vendég időkérés. (11:8) (11:8)

20
    Megszerzett labda után a lerohanás végén MINDEGÍA talál be. (11:8) (11:8)

20
    Mamic sáncolt átlövése után Vranjes ziccerét fogja a vendégkapus. (10:8) (10:8)

19
    Bombac közbelövése kerüli el a vendégek kapuját. (10:8) (10:8)

19
    Eladott hazai labda után Pendic indítása hosszú jobbra Jurca felé. (10:8) (10:8)

18
    PENDIC gyors támadás végén eredményes. (10:8) (10:8)

18
    Balogh bal kettőben betörve lőtt kapufát. (10:7) (10:7)

17
    Jurca büntetőjét azonban kivédi Sierra! (10:7) (10:7)

17
    Jurca harcolt ki középen betörve hetest. (10:7) (10:7)

16
    BOMBAC tört be egy csellel középen, s a kapu közepébe lőtt. (10:7) (10:7)

16
    Balogh bejátszása után Zubairól küldik ki két percre Manssont. (9:7) (9:7)

15
    A jobb kettőben betörő PENDIC lő szép gólt a hosszú sarokba. (9:7) (9:7)

15
    BOMBAC középen áttörve talál a hálóba. (9:6) (9:6)

15
    Graubner átlövése bal kettőből a kapu fölé vágódik. (8:6) (8:6)

14
    ILYÉS lő végül hatalmas gólt a léc alá balátlövőből. (8:6) (8:6)

13
    Zubai ziccerét védi a kapus, de a szegedieké marad a labda. (7:6) (7:6)

13
    JURCA jobbátlövőből talál Sierra érintésével a bal sarokba. (7:6) (7:6)

12
    Bombac passzával BALOGH tör be jobb kettőben, s a hosszú felső sarokba lő. (7:5) (7:5)

12
    Pendic sáncolt átlövése után Zubai kap középen szabaddobást. (6:5) (6:5)

11
    Jurca sáncolt átlövése után eladják a labdát a szegediek. (6:5) (6:5)

11
    Balogh passzából BOMBAC középről, alulról lő a léc alá. (6:5) (6:5)

10
    Ilyés közbelövését védi Portner, a túloldalon pedig Sierra hárít kétszer egymás után. (5:5) (5:5)

9
    A svájci leindítás végén PENDIC talál be ziccerből. (5:5) (5:5)

9
    Doborac átlövését védi Sierra, de nem jó a hazai támadás végén Prodanovic felé a labda. (5:4) (5:4)

8
    Balogh passzát PRODANOVIC lövi a jobb szélről a kapu közepébe. (5:4) (5:4)

8
    GRAUBNER lő balátlövőből hatalmas gólt a jobb sarokba. (4:4) (4:4)

7
    Gyors a szegedi válasz, KÄLLMAN talál be a bal szélről. (4:3) (4:3)

7
    JURCA átlövése Sierrát érintve vágódik a kapu közepébe. (3:3) (3:3)

6
    Balogh passzát ILYÉS vágja középről a kapu közepébe. (3:2) (3:2)

5
    PENDIC talál be beállóból, ziccerből. (2:2) (2:2)

5
    Jurca eladott labdája után Källman hibázott ziccert balról. (2:1) (2:1)

5
    Jurca lövését védi Sierra, de a vendégeké marad a labda. (2:1) (2:1)

4
    Bombac bejátszása után Zubai beállóból lő kapufát. (2:1) (2:1)

3
    DOBORAC tör be középen, s a kapu közepébe lő. (2:1) (2:1)

2
    A gyors hazai támadás végén PRODANOVIC talál be jobbról. (2:0) (2:0)

2
    Graubner lövése száll a bal sarok fölé. (1:0) (1:0)

1
    Balogh passzával BOMBAC tör be középen, s megszerzi a vezetést. (1:0) (1:0)

1
    A szegediek kezdtek. (0:0) (0:0)

1

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Velky, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Kadetten Schaffhausen: 1 Portner, 12 Puljezevics, 16 Maier – 3 Cvijetic, 6 Küttel, 7 Richwien, 8 Graubner, 9 Pendic, 10 Mamic, 13 Geisser, 14 Krauthoff, 15 Mansson, 18 Doborac, 19 Meister, 20 Jurca. Edző: Markus Baur

Játékvezetők: Slave Nikolov, Gjorgji Nachevski (MKD).

A vendégeknél a gólerős balszélső, Manuel Liniger kiesése a legnagyobb probléma, akit a posztján vélhetően Pendic helyettesít majd Szegeden. A ténylegesen használt első csapatból csak 13 játékos állt Baur mester rendelkezésére, aki az edzői stábból reaktiválta erre a mérkőzésre Puljezevicset és Krauthoffot, valamint a számít a juniorkorú Meister játékára is.

Egy esetleges győzelemmel a Pick hatalmas lépést tehetne a továbbjutás felé, amiben fanatikus közönsége hatalmas segítségére lehet. Két éve is egy csoportban voltak, a Pick akkor hazai pályán egygólos győzelmet aratott, Svájcban azonban hétgólos vereséget szenvedtek a kékek.

A szegediek eddigi egyetlen hazai csoportmeccsüket négygólos hátrányból fordítva, hatalmas küzdelemben nyerték meg az ukrán Zaporozhye ellen. Ezt követően szoros vereséget szenvedtek a százszázalékos teljesítménnyel a csoport élén álló Kielce otthonában, majd Balogh Zsolt elsőrangú produkciójával bravúros győzelmet arattak az Aalborg otthonában. A Schaffhausen mindhárom eredményből egyet tudhat eddig magáénak, 3 pontjukkal a 4. helyen állnak, míg a 4 pontos Pick a tabella 2. helyét foglalja el jelenleg.

A Gyöngyös ellen szerda este remek második félidei teljesítménnyel gyűjtötte be újabb alapszakaszbeli bajnoki sikerét Pastor mester csapata. A kapu mögötti hálóba beakadó spanyol irányító, Mindegía sérülése nem tűnik annyira súlyosnak, hogy ne tudja vállalni a játékot a Schaffhausen ellen.

Szombat kora este már negyedik Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésén lép pályára a D-csoportban a MOL-Pick Szeged csapata, ezúttal az egykori legendás szegedi kapussal, a volt magyar válogatott Puljezeviccsel érkező svájci Schaffhausen csapatát látják vendégül. A Pick és svájci ellenfele hagyományosan nagy csatákat vív egymással a nemzetközi porondon, most is kiváló játék kell majd a hazaiaktól a győzelem megszerzéséhez.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Velky, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Slave Nikolov, Gjorgji Nachevski (MKD)