Fehérvár AV19 – MAC Budapest 3:2 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Fehérvár AV19
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
MAC Budapest
szombat 25.10.2014, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Nagyszerű meccset játszott egymással a két csapat, senki sem bánta meg hogy kilátogatott ide, az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba. A Fehérvár talán kissé tompábban játszott, mint szokott, de a minőségi játék így sem maradt el. A MAC Budapest mindent megtett amit tudott, tényleg hatvan percen át hajtottak a győzelemért. Ez végül ne jött össze de hosszabbítást kiharcolni a Volán ellen is szép teljesítmény! Én mára ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (20:44:15)

63:53
    A Volán gólt szerzett!
    Elképesztő izgalmak közepette szerezte meg a győztes gólt a Fehérvár AV19! Vincze Péter passza után KOCSIS FERNEC lőtte ki a rövid felső sarkot!

63:32
    Lesen voltak a hazaiak.

63:07
    Hiába támad a Volán, a MAC jól védekezik.

62:30
    Fehérvári ütőről kerül a nézőtérre a korong, buli Kornakker kapuja előtt.

61:32
    Vincze passzára senki sem érkezett jó ütemben.

60:59
    Két hatalmas Sárpátki helyzetet is védett Arany!

60:01
    Négy a négy ellen a hosszabbításban a csapatok.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Hősies küzdelemben kivívta a hosszabbítást a MAC Budapest! Ha öt perc után sincs döntés, jönnek a büntetők.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:20
    Hosszas Volán támadás után végül Arany veti rá magát a korongra.

56:41
    Vincze Péter tudott kiugrani, de a ziccert védte Arany!

56:21
    Azonnal felállt a MAC.

56:12
    Kiállítás hazai oldalon, Reisz Áron ül ki bottal akasztásért.

56:00
    Négy perc van hátra, EBEL-szintű lett a végére a meccs.

53:16
    Hatalmas vendég helyzet maradt ki, majdnem ott volt az emberhátrányos gól!

52:56
    Meddőn adogat a Fehérvár.

51:54
    Stipsicz Bence ül ki a padra két percre gáncsolásért. Itt az esély a Volán számára.

51:02
    Ismét a hazaiak tűnnek erősebbnek, lehetetlen megjósolni kié lesz a győzelem.

50:24
    Feléledt a meccs, remek záró tíz percre számíthatunk!

49:27
    Szabó Pál Krisztián mehetett egyedül a kapus ellen, de fölé lőtte a ziccert!

48:11
    A MAC gólt szerzett!
    Nagyon megnyomta ezt az előnyt a MAC Budapest, és TERBÓCS ISTVÁN RÉVÉN össze is jött az egyenlítés! Minden kezdődhet elölről.

47:50
    Kornakker védett szépen! Azonnal felállt a MAC.

47:35
    Sárpátki Tamást ítélték túl volt durvának, büntetése kettő perc palánkra lökésért.

46:54
    Nem jól jött ki Arany a kapujából, de nem tudta a Fehérvár kihasználni az esélyt.

46:29
    Kornakker nyelte le a vendég lövést.

46:17
    Arany Gergelyt kell figyelmeztetnie a bírónak, hogy ne reklamáljon.

45:59
    Esnek-kelnek a játékosok, mindenki küzd a korongbirtoklásért.

45:27
    Szabó Pál lövése megy a kapu mellé.

45:12
    Pontatlan Herner indítása, tilos felszabadítás lett belőle.

44:38
    Les miatt szakad meg a vendég támadás.

43:24
    Prácser Ádám lőtt villámgyorsan kapura, ám lövése célt tévesztett.

43:06
    És megint Kornakkernek kellett közbeavatkoznia. Semmi sem dölt még el, elképesztő izgalmak a pályán.

42:17
    Egy kontra után már Kornakker alatt a korong.

41:49
    Marad támadásban a Fehérvár, mennek a döntő találatért.

40:39
    Kocsis Ferenc próbálta meg fonákkal eltenni Arany mellett a korongot, de végül a kapu mellé lőtt.

40:01

Nincs könnyű dolga mai ellenfelével a szezon eddigi részében remeklő Fehérvárnak, izzasztó meccset játszik a két csapat egymással. Teljes mértékben egyenrangú partnere a Fehérvárnak a MAC, lesznek itt még izgalmak a záró harmadban, ne menjenek sehova!

40:00

39:37
    Nem sikerült a MAC kapuja előtt tartani a korongot, a vendégek fordulhatnak.

38:32
    A kapuvasról jön vissza egy fehérvári lövés, pedig Aranyon már túljutott a pakk.

38:22
    Fekete Gergő lövését védte Kornakker.

37:36
    Ez az előny se sikerült valami fényesre, ugyanannyi vendég lövést eredményezett, mint hazait...

37:23

37:01
    Kivágják a korongot a vendégek.

36:48
    Szaller lövése után buli a vendég harmadban.

35:54
    Arany Máté ütője alatt csúszik ki a korong a MAC harmadából.

35:23
    Öt másodperccel azután hogy kiegészült, ismét emberhátrányba kerül a MAC. Schmal Kristóf ül ki testre ütésért.

34:59
    Kornakkernek kellett védenie ember előnyben, ez valami siralmas előny megjátszás.

34:24
    És megint.

34:00
    Kivágják a vendég védők a korongot.

33:18
    Herszényi András ül ki palánkra lökésért. Figyelnie kéne az ilyen butaságokra a MAC-nak, mert egyenlő létszámnál nem tud rajtuk fogást találni a Volán.

32:57
    Ügyesen tartja bent a MAC harmadában a korongot. a Fehérvár.

32:22
    Nem sokkal megy el egy lövés Kornakker kapuja mellett.

31:49
    Kemény védekezéssel töri meg a MAC a fehérváriak lendületét.

30:51
    Reisz pontatlan passza után a MAC harmadából Kornakkerig csúszik a korong.

30:12
    Hosszas vendég támadás után fordulhat a Fehérvár.

28:52
    Terbócs lövését is fogja a fehérvári kapus.

28:31
    Kornakker védett egy éles szögből leadott lövést.

28:12
    Hatalmas versenykorcsolyást nyert meg a fehérvári védő, de szemmel látható a vendégek elszántsága.

27:39
    Bödök passzából Tóth Richárd próbált kiugrani, a védők azonban többen voltak.

26:29
    Korbuly előrecsúszva tudta elpiszkálni a korongot ellenfelétől.

26:03
    Alaposan körbekorcsolyázták Aranyat és kapuját, de a lövést végül fogta a vendég hálóőr.

25:15
    Stipsicz el került a korong, a lövést pedig Kornakkernek kellett fognia.

25:07
    Szaller szabadította fel a fehérvári kaput.

24:39
    Sárpátki előretörését állítják meg, és fordulnak is belőle a vendégek.

23:54
    Kornakker szorítja magához végül a pakkot.

23:38
    Kissé hektikus most a játék képe, ide-oda pattog a korong a Fehérvár harmadában.

22:59
    Nem sikerült a kapu mögül pontosan visszatenni a fehérvári csatárnak, oda a helyzet.

22:16
    Egy vendég játékost kellett lekísérni a pályáról, miután egy ütközés következtében a jégen maradt.

21:38
    Nem tudták elhozni a játékosok a palánk mellől a korongot, a bírónak kellett közbefújnia.

20:54
    A MAC Budapest kiegészült.

20:42
    A centerezést követően Arany alatt a korong

20:36
    Azonnal fel is áll a Volán, és a MAC kapuja előtt adogat.

20:10
    Emberelőnyben tehát a Volán a második harmad elején.

20:01

Jól kezdett a MAC Budapest csapata, sikerült meglepniük a Fehérvár játékosait, akik kissé álmoskásan vágtak neki ennek a mai találkozónak. Meg is tudták szerezni a vezetést a vendégek emberelőnyből Schmal révén. A második tíz percre azonban egyre inkább a Volán vette át az irányítást, több komoly helyzetet kidolgozott, nem egyszer Arany Gergely kapust is alaposan megizzasztva. Aztán a harmad végén 46 másodperc alatt megfordította a meccset a Volán, így előnnyel várhatja a folytatást.

20:00

18:42
    Ismét vendég játékos ül ki, Terbocs István büntetése kettő prc botfogásért.

18:31
    Mindössze 19 másodperc alatt kihasználta előnyét a Volán! Vincze Péter tálalt szépen SZABÓ PÁL KRISZTIÁN elé, aki gyönyörűen kilőtte a bal alsót!

18:20
    Vendég kiállítás, Majoross ül ki.

17:45
    Az első harmad végén összejön az egyenlítés, szép cselekkel indult el Hamvai, majd pontos passza után BALOGH BENCE egalizálta az eredményt!

16:49
    Reisz Áron remek lövését rúgta ki a bal alsóból Arany Gergely!

16:27
    A bulit követően Vincze játszott össze Szabóval, de a védők kiütötték a korongot – tilosra.

16:04
    Tilosra ütötték a vendégek, buli Arany kapuja előtt.

15:32
    Hamvai ütött el a korong fölött tiszta lövőhelyzetben.

15:04
    Kornakker kezében a korong, nagyon jól játszik egyelőre a MAC.

13:19
    Stipsicz előtt adódott két nagy helyzet, de a fehérvári védelem mindkétszer hatástalanította ezeket.

12:58
    Agresszívan védekeznek a vendégek, nem tudunk helyzetig jutni.

12:16
    Lesre korcsolyáztak a vendégek.

12:02
    És megint, eddig nincs csúcsformában a fehérvári védelem.

11:46
    Kornakkernek kellett ismét védenie.

11:29
    Felpörögtek az események, nagyon fog innentől pörögni a Fehérvár.

10:41
    Mindössze három másodperccel az előny lejárta előtt megszerzi a vezetést a MAC Budapest csapata! Papp Dániel passza után SCHMAL KRISTÓF lőte be a meccs első találatát!

10:36
    Az első komolyabb helyzetet alakította ki a MAC az előnye során.

10:16
    Ismét kiütik a fehérvári védők a korongot.

09:25
    Sárpátki Tamás szerzett korongot és lopott el jó néhány másodpercet.

09:07
    Azonnal feláll a MAC.

08:44
    Szabó Pál kapja a meccs első büntetését, kettő percre ül ki, gáncsolásért.

08:35
    Benntartja most a korongot a Fehérvár a MAC harmadában.

07:52
    Most pedig Szaller Márk tett ugyanígy.

07:24
    Szabó Pál passza után Szász Norbert tüzelt a kapu mellé

06:12
    Prácser próbált meg éles szögből túljárni Arany eszén.

04:55
    Egy vendég kontrát követően már Kornakker kesztyűjében a korong.

04:39
    Sárpátki emelte be a harmadba a korongot hogy tudjanak cserélni.

03:55
    Aranyra támadtak rá a fehérvári csatárok mikor nála volt a korong, de jól megoldotta a helyzetet a kapus.

03:12
    Szakácsi próbálta leütközni ellenfelét, ám végül a palánkon csattant a sikertelen szerelést követően.

02:34
    Arany vetődik ki a korongra és húzza be maga alá.

02:03
    Szabó Pált őrizte jól védője, így nem tudott lőni a fehérvári csatár.

01:32
    Kornakker is biztosít egy kapura emelet korongot.

01:18
    Sárpátki passza után Szaller lőtt a kék vonalról, de Arany védeni tudott.

00:46
    Támad a Volán, de les miatt megszakadt az akció.

00:06
    A Fehérvár hozta el a korongot, és vezetheti az első támadást.

00:01

Szokásos kék mezében lép jégre a Fehérvár AV19, míg a MAC Budapest gárdája sárga-fehér szerelésben veszi fel a harcot ellenfelével.

Egyetlenegy pontot vesztett 17 mérkőzés alatt a Fehérvár AV19 U-20-as csapata, meglátjuk, hogy a csoport-második MAC Budapest elleni második mérkőzés után is elmondhatjuk-e majd ugyanezt. Szeptember folyamán találkozott egymással már a két csapat, akkor Budapesten nyert a Volán 4-0-ra. Komoly hiba lenne azonban fehérvári részről kényelmesen hátradőlni, annak tudatában, hogy az ellenfél rendelkezik a liga harmadik legjobb gólkülönbségével (+43). Igazi magyar rangadóra van kilátás, 60 percnyi kemény küzdelem várható a jégen. A mérkőzéshez jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 18. Balogh (Hamvai, Szabó), 19. Szabó (Vincze), 64. Kocsis (Vincze, Arany) – 11. Schmal (Papp, Bjeloglic), 49. Terbócs (Silló)

Fehérvár AV19: Kornakker (Bors) – Arany (C), Korbuly (A), Szabó D., Kocsis, Vincze (A) – Antal, Szaller, Mazzag, Reisz, Sárpátki – Szakácsi, Lengyel, Szabó P., Szász, Hamvai – Balogh, Prácser
    MAC Budapest: Arany (Dobos) – Jászai, Lakatos, Tóth (C), Majoros (A), Terbocs – Herszényi (A), Stipsicz, Bödök, Silló, Papp – Herner, Kovács, Schmal, Bjeloglic, Felföldy – Anic, Inglis, Fekete, Pajic, Berendi