Fehérvár AV19 – EC Klagenfurt AC 3:1 (vége)
Fehérvár AV19
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
EC Klagenfurt AC
vasárnap 26.10.2014, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

Több pontot gyűjtött eddig, és jobb gólkülönbséggel rendelkezik a hazai csapat mai ellenfelénél. Csodálatos dolog, hogy ezzel a mondattal lehet kezdeni a mai Fehérvár AV19-Klagenfurt mérkőzés beharangozóját az EBEL 14. fordulójában. Az előző három meccsből kettőt nyert meg a Volán, és a két győzelem olyan csapatok ellen jött össze, mint a Salzburg (idegenben!), és a Linz, most pénteken. A másik oldalon a Klagenfurt is remek formának örvend, elmúlt három meccsükből hármat behúztak, tizenhárom gólt lőve, és mindössze ötöt kapva. Mindkét csapat szeretné folytatni győzelmi sorozatát, de a jégkorong kegyetlen sport, az egyik fél számára véget ér ma a széria. Hatvan percnyi kemény küzdelem várható, tartsanak velünk, ha egy fontos pillanatról sem szeretnének lemaradni!

A jégen már a csapatok, piros-fehér szerelésben a KAC, míg a Fehérvár kék mezben vág neki a mai találkozónak! Jó szórakozást kívánok, és hajrá Volán!

00:01

00:12
    És útjára indult a korong, ami máris René Swette kesztyűje alatt pihen.

00:34
    Kapuja mögött tartja a pakkot a KAC.

00:55
    Kovács lövését kellett Swettének védenie.

01:05
    Wehrs lövése zúg el jóval a vendég kapu mellett.

01:36
    Elcserélte magát a Fehérvár, és hatan voltak a jégen egy pillanatig. Banham üli le a csapat büntetését.

01:56
    Koch vitte be a harmadba a korongot, és feláll a KAC.

02:16
    Hundertpfund lövése talált utat a lábak erdejében Robinsonig, de az amerikai kapus hárítani tudott!

02:41
    Nagyon beszorul most a Volán.

03:15
    A Klagenfurt gólt szerzett!
    Nem tudtuk kihúzni, Urbas lövését még védte Robinson, KIRK FUREY azonban már bekotorta a kapunkba a korongot!

04:18
    Tokaji lövése pattan egy védő botjáról nem sokkal a Rné kapuja mellé!

04:48
    Nagyon úgy tűnt mintha most meg a klagenfurtiak lettek volna 7-en a jégen, de bíró sípja néma maradt...

05:13
    60 másodperces technikai szünet.

05:28
    Les miatt szakad meg a vendég támadás.

05:36
    Ajándék korongból indulhattak az osztrákok, Robinson szerencsére a helyén volt.

06:24
    Erdély Csanád kapott hajszálpontos passzt, a lövése is nagyszerűen sikerült, Swette azonban elképesztő reflex-mozdulattal lehúzta a bal felsőbe tartó korongot!

07:50
    Ejdepalm lövése is kevéssel bár, de mellé száll.

08:15
    Tilosra ütik a vendégek, buli Swette kapuja előtt.

08:45
    Eladtuk a korongot a klagenfurti harmadban, a kontrából most azonban csak egy lesre futotta a KAC erejéből.

09:37
    Csendesen telnek a másodpercek, egyik csapat se tud helyzetet kialakítani.

10:17
    Boivin emelte be a korongot, Swette pedig inkább rátenyerelt.

10:54
    A támadójátékunk eddig nincs a top-on, nem tudunk mihez kezdni a koronggal a vendég kapu közelében.

11:51
    A Volán gólt szerzett!
    Alaposan rápihent erre a találatra a fehérvári támadóalakulat, de csak megérkezett! Boivin remek kék vonali lövése még lepattant egy védőről, de a lecsorgó korongot FRANK BANHAM már elegánsan a kapuba emelte! 1-1!

12:48
    Kovács lő nem sokkal a kapu mellé.

13:26
    Na, azonnal felpörgött a meccs! Egyik támadás követi a másikat.

14:51
    Egyik fél sem tud komolyabb mezőnyfölényt kialakítani, mindkét csapatban benne van a következő gól lehetősége.

16:01
    Erdély Csanádot gáncsolta Reichel, eredményül itt az első kiállítás.

16:35
    Fel tud állni a Volán, adogatunk a KAC kapuja előtt.

17:38
    Ejdepalm lőtte üresen, a kaputól 4 méterről a kapu fölé!

18:01
    A Klagenfurt kiegészült, hiába a sok helyzet, nem született újabb fehérvári gól.

18:27
    René Swette próbálta kiemelni a korongot, ez viszont olyan jól sikerült, hogy az a nézőtéren kötött ki. Kettő perc a játék késleltetéséért.

19:16
    Záporoznak a lövések Swette kapujára!

20:00

Sose lássunk rosszabb harmadot! Parázs csatát hozott az első játékrész, melynek elején a KAC, a végén a Fehérvár volt a domináns fél. Megérdemelten szerzett vezetést a KAC, ám a fehérvári egyenlítésről is ugyanezt mondhatjuk el. A gólon kívül számos komoly helyzetet alakított még ki a Fehérvár, ezek azonban – részben a balszerencse, részben Swette miatt – kimaradtak. Reméljük a folytatásban érkeznek a további Volán gólok, ne menjenek sehova!

20:01

20:27
    Kiegészült a KAC.

20:33
    Pöck is kiül a büntetőpadra, magas bottal való játékért. Na most aztán egy szavunk nem lehet a bírókra.

21:09
    A Klagenfurt támad éppen. Nincs ez így jól.

21:39
    Egy kis kavarodást követően végül Swette alatt a korong.

21:56
    Kiütik a korongot a vendégek.

22:33
    Kiegészült a Klagenfurt, egy nagy nulla volt ez az emberelőny a részünkről.

23:29
    Nem sikerült az indítás, így pedig tilosra ütötte egy fehérvári védő.

23:47
    Zsinórban a negyedik vendég kiállítás jön, Pither ül ki kettő percre akadályozásért.

24:00
    A negyedik előnyt már kihasználja a Fehérvár! Sarauer passza után FRANK BANHAM tüzelt Swette kapujába, második gólját szerezve ezzel a mai meccsen! 2-1 az állás!

25:10
    Kovács löketét kapta le Swette a lepkéssel!

26:12
    Geier húzta vissza váratlanul a rövidre, de Robinson szerencsére otthagyta a mamutját.

27:42
    Most Strömberg próbálta meg ugyanezt eljátszani, Robinson most már résen volt.

28:18
    Továbbra is támad a Klagenfurt, most kissé beszorulunk.

28:28
    Thomas Pöck kék vonali lövését védte Robinson.

28:41
    Tilosra ütjük a korongot.

29:01
    Sikorcin emelte fonákkal kapura a korongot, Swettének ez csemege volt.

29:57
    Pither ziccerét védte Robinson!

30:40
    Alaposan beszorította a Volánt a KAC, de végül megúsztuk gól nélkül.

31:01
    Kéz passz után már buli a KAC harmada előtt.

31:45
    Letáborozott a kapunk előtt a Klagenfurt, ezen pedig nem segít hogy Benk Andrást kiállítják két percre.

31:53
    Sajnos Szirányi Bence is követi őt, a játék akadályozásáért.

32:02
    Öt a három ellen a csapatok.

32:34
    Felállnak.

32:59
    Koch nézett befelé, majd húzta vissza a rövidre. Robinson hatalmasat védett!

33:28
    Újabb hatalmas Robinson védés! Nagyon kell most a magabiztos kapus!

33:53
    És mindkét játékosunk visszatérhet, kivédekeztük az öt a három elleni 1:53-at!

35:09
    Sikorcin lőhetett kapura, de Swette védeni tudott

35:37
    Ban lövését pedig már Robinson fogja.

36:29
    Nem kis tűzijátékot rendez a Volán Swette kapuja előtt.

37:13
    Robinson alatt a korong, most a KAC előtt adódtak nagy helyzetek.

37:40
    Gyönyörű kontra után Swette védi a lövést, pedig ez szépségdíjas találat lehetett volna.

38:48
    Tartjuk a korongot a saját harmadunkban.

39:40
    Megnyomja az utolsó percet a KAC.

39:57
    Hatalmas vendég helyzet, most már legyen vége a harmadnak.

40:00

Eseményekben gazdag harmadon vagyunk túl, mindét kapus izzasztó 20 percen van túl. Az újabb gólt, és ezzel a vezetést a Volán tudta megszerezni, bár a kettős hátrány szűk két perce alatt ez nem egyszer került veszélybe. Robinson ihletett formában véd, és egy ilyen magabiztos kapus előtt jóval könnyebb jól védekezni. Következik a mindent eldöntő záró harmad, maradjanak velünk!

41:26
    Benk Andris is megpróbálkozott egy lövéssel!

42:06
    Most tud felszabadítani a KAC.

42:46
    Két komoly védést mutatott be egymás után Robinson, eddig ő csapata legjobbja!

43:30
    Robinson védése után áll meg a játék.

43:37
    Lundmark lövését is hatástalanította az amerikai kapus.

44:39
    A Volán gólt szerzett! Magabiztosabbá vált a Fehérvár előnye, miután SIKORCIN LADISLAV pazar cselek után elhúzta Swette mellett a korongot, majd a kapuba emelte azt! Szépséghibája a gólnak, hogy mindeközben egy vendég játékos lent maradt a jégen.

45:18
    Marad támadásban a Fehérvár.

46:44
    Lundmark kapja a Klagenfurt ötödik kiállítását, akadályozásért.

47:28
    Saját harmadunkban a korong.

47:58
    Sarauer passza után Banham lőhetett közelről kapásból, Swette azonban védett!

48:23
    Lest fújnak a bírók, pedig Kovács emelte már az ütőjét a lövéshez.

48:44
    Visszatérhet Lundmark a jégre.

49:08
    Hosszú idő után kellett ismét Robinsonnak védenie.

49:42
    LoVecchio fűzte át magát Furey-n, ám lövését Swette védte.

50:17
    A mai mérkőzést 3379 néző követi a csarnokból, és aligha akad olyan Fehérvárnak szurkoló közöttük, aki bánja, hogy ezt választotta vasárnap esti programnak.

51:00
    Most erősen nyom a Klagenfurt.

52:15
    Fel tudunk állni a vendég harmadban.

52:39
    Orbán Attila lövése száll nem sokkal a kapu mellé!

53:30
    LoVecchio ugrott ki védője mellől, a közeli lövést azonban Swette védte!

54:45
    Bő öt perccel a vége előtt támad a Klagenfurt a felzárkózás érdekében.

55:34
    Biztosan áll a lábán a fehérvári védelem.

55:45
    Minden volt az elmúlt 10 másodpercben! Volán lövés, Swette védés, a kapus beesett a kapuba, az ismétlés pedig az elmozdult kapuban kötött ki.

56:21
    Újabb LoVecchio-Swette párharcot nyert meg az osztrák hálóőr.