Fehérvár AV19 – EC Klagenfurt AC 3:1 (vége)
Fehérvár AV19
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
EC Klagenfurt AC
vasárnap 26.10.2014, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

56:50
    Kapusa nélkül a Klagenfurt!

53:30
    LoVecchio ugrott ki védője mellől, a közeli lövést azonban Swette védte!

52:39
    Orbán Attila lövése száll nem sokkal a kapu mellé!

47:58
    Sarauer passza után Banham lőhetett közelről kapásból, Swette azonban védett!

46:44
    Lundmark kapja a Klagenfurt ötödik kiállítását, akadályozásért.

44:39
    A Volán gólt szerzett! Magabiztosabbá vált a Fehérvár előnye, miután SIKORCIN LADISLAV pazar cselek után elhúzta Swette mellett a korongot, majd a kapuba emelte azt! Szépséghibája a gólnak, hogy mindeközben egy vendég játékos lent maradt a jégen.

32:59
    Koch nézett befelé, majd húzta vissza a rövidre. Robinson hatalmasat védett!

31:53
    Sajnos Szirányi Bence is követi őt, a játék akadályozásáért.

31:45
    Letáborozott a kapunk előtt a Klagenfurt, ezen pedig nem segít hogy Benk Andrást kiállítják két percre.

29:57
    Pither ziccerét védte Robinson!

25:10
    Kovács löketét kapta le Swette a lepkéssel!

24:00
    A Volán gólt szerzett!
    A negyedik előnyt már kihasználja a Fehérvár! Sarauer passza után FRANK BANHAM tüzelt Swette kapujába, második gólját szerezve ezzel a mai meccsen! 2-1 az állás!

23:47
    Zsinórban a negyedik vendég kiállítás jön, Pither ül ki kettő percre akadályozásért.

18:27
    René Swette próbálta kiemelni a korongot, ez viszont olyan jól sikerült, hogy az a nézőtéren kötött ki. Kettő perc a játék késleltetéséért.

16:01
    Erdély Csanádot gáncsolta Reichel, eredményül itt az első kiállítás.

11:51
    Alaposan rápihent erre a találatra a fehérvári támadóalakulat, de csak megérkezett! Boivin remek kék vonali lövése még lepattant egy védőről, de a lecsorgó korongot FRANK BANHAM már elegánsan a kapuba emelte! 1-1!

06:24
    Erdély Csanád kapott hajszálpontos passzt, a lövése is nagyszerűen sikerült, Swette azonban elképesztő reflex-mozdulattal lehúzta a bal felsőbe tartó korongot!

04:18
    Tokaji lövése pattan egy védő botjáról nem sokkal a Rné kapuja mellé!

03:15
    A Klagenfurt gólt szerzett!
    Nem tudtuk kihúzni, Urbas lövését még védte Robinson, KIRK FUREY azonban már bekotorta a kapunkba a korongot!

02:16
    Hundertpfund lövése talált utat a lábak erdejében Robinsonig, de az amerikai kapus hárítani tudott!

01:36
    Elcserélte magát a Fehérvár, és hatan voltak a jégen egy pillanatig. Banham üli le a csapat büntetését.

Több pontot gyűjtött eddig, és jobb gólkülönbséggel rendelkezik a hazai csapat mai ellenfelénél. Csodálatos dolog, hogy ezzel a mondattal lehet kezdeni a mai Fehérvár AV19-Klagenfurt mérkőzés beharangozóját az EBEL 14. fordulójában. Az előző három meccsből kettőt nyert meg a Volán, és a két győzelem olyan csapatok ellen jött össze, mint a Salzburg (idegenben!), és a Linz, most pénteken. A másik oldalon a Klagenfurt is remek formának örvend, elmúlt három meccsükből hármat behúztak, tizenhárom gólt lőve, és mindössze ötöt kapva. Mindkét csapat szeretné folytatni győzelmi sorozatát, de a jégkorong kegyetlen sport, az egyik fél számára véget ér ma a széria. Hatvan percnyi kemény küzdelem várható, tartsanak velünk, ha egy fontos pillanatról sem szeretnének lemaradni!

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 12. Banham (Boivin, Ejdepalm), 24. Banham (Sarauer, LoVecchio), 45. Sikorcin (Marino, Wehrs) – 4. Furey (Urbas, Pöck)

Fehérvár AV19: Robinson (Rajna) – Boivin, Ejdepalm, LoVecchio, Sarauer (A), Banham – Szirányi, Wehrs, Kovács (A), Sikorcin, Marino – Tokaji (C), Orbán, Benk, Nemes, Németh – Hetényi, Reiter, Kocsis, Erdély, Vincze
    EC Klagenfurt AC: Swette (Tuokkola) – Furey, Reichel (C), Lundmark, Hundertpfund (A), Geier M. – Schumnig, Wharton, Geier S., Pither, Strömberg – Vallant, Pöck, Jacques (A), Koch, Urbas – Isopp, Ban, Harand, Witting