HSC Csíkszereda – Budapešť 3:2 (2:1 szétlövés után) | Debreceni HK – Dab.Docler 4:5 (hosszabbítás vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 7:5 (vége)
Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
7:5 (3:2, 1:2, 3:1)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 26.10.2014, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Izgalmas, fordulatos, jó iramú és jó színvonalú találkozó végén a Miskolci Jegesmedvék megérdemelten nyertek 7-5 arányban. Az első harmadban a sárga-feketék emberelőnyös játéka volt kiemelkedő, a második játékrészben a vendégek kerekedtek felül, ám Keegan Dansereau remek játékának is köszönhetően végül a hazaiak örülhettek. Igazi hokiünnep volt ez a mérkőzés, mindkét csapat nagy dicséretet érdemel, soha rosszabb meccset! Köszönöm a figyelmet, tartsanak velünk legközelebb is! (20:49:13)

60:00

59:40
    Remek csel és ígéretes passz Miskolczitól, Nagy centikkel marad le róla.

59:02
    Ondrej Stefanka lövése pattan meg Dudas lábán, Bálizs reflexmozdulattal tudja kiütni a jobb felső sarok elől.

58:30
    Fliszár passzát az érkező Nagy elől Blazicek üti el.

57:50
    Dudas bombázza ki a pakkot saját kapuja előteréből, tilos felszabadítás lett belőle.

56:40
    Tóth és Dansereau játszottak össze, előbbi lőhetett volna, de kifogyott a lendületből, így nem tudott túljárni Blazicek eszén.

55:45
    A kapu mögül Nagy passzol középre, Hrudik takarítja el a korongot.

54:39
    Áll a játék, Kormos Dávid vonalbíró ragasztószalaggal javítja ki a palánkon lévő kisebb rést.

54:39
    Hajós és Siska ütköznek meg a pálya sarkában, a korong felpattan a palánkon túlra.

53:40
    Nagy tüzel éles szögből, Blazicek hárít lábbal.

53:06
    A Miskolc gólt szerzett!
    Újra kettő a különbség!! Zachary Cohen passzol keresztbe a kapu mellett jobbra álló TYLER METCALFE-hoz, aki kapásból, egy méterről bevágja a rövidre! 7-5!

53:00
    Boyle lövését lábbal védi Blazicek.

51:41
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Szépítenek a vendégek, nincs még vége az izgalmaknak! Lubomir Hurtaj lőtte be jobbról a kapu elé a korongot, ahol JURAJ FAITH még belepiszkált, s így a kapuban kötött ki, az ezúttal elmélázó Bálizs mögött. Ezzel ismét egy van csak közte! 6-5!

51:20
    Cohen lövése Huba lábán pattan meg, de Blazicek így is védi.

50:45
    Uram passza után Podstavek, majd a kipattanóból Kowalczyk tüzel, Bálizs mindannyiszor a helyén volt.

50:25
    Uram lőne négy méterről, Dudas blokkol.

49:27
    Les, Caladi mozgott rossz helyre, rossz időben.

48:11
    Újabb hazai találat, két gól előnyben már a Jegesmedvék! Tóth Adrián szerez korongot egy pontatlan passz után, elrobog a jobb szélen, majd KEEGAN DANSEREAU elé passzol vissza, aki egy igazítás után két és fél méterről a jobb felsőbe bombáz! 6-4!

47:15
    Gőz balról érkező passza Fliszár lába közt csúszik el.

46:23
    Boyle lő messziről, Blazicek lábbal mentett.

45:23
    Gyors miskolci akció és ismét a hazaiak vezetnek! Becze Tihamér indítását követően KEEGAN DANSEREAU remek csellel verte meg Miroslav Stefankát, majd másfél méterről tanári módon vágta a jobb felsőbe a korongot! 5-4!

44:51
    Fél percig hat az öt ellen játszottak a hazaiak, de Fliszár nem tudta nagy helyzetét gólra váltani, most azonban jöhet a kiállítás is: Martin Král akadályozásért kapott két percet.

44:20
    Miskolczi lő középről, a korong Huba lábáról pattan mellé.

44:07
    Polcik négy méterről leadott életerős lövését fogja meg Bálizs.

43:26
    Becze terelgette szépen a pakkot, majd lőtt hét méterről, Blazicek simán védett.

43:18
    Boyle távoli lövését Blazicek másodjára tudja megfogni.

42:33
    Uram lesre ugrott, Nagy és Podstavek pedig kis híján összeverekednek, de aztán lecsillapodnak a kedélyek.

41:56
    Uram tüzel távolról, Boyle blokkol bele, a korong a nézőtéren köt ki. Eközben kiegészül az Érsekújvár.

41:18
    Előbb Dansereau passzából Boyle hibázik közelről, majd a kipattanót ismét Dansereau lövi rá, de a vasat találja csak el három méterről.

41:00
    Becze bombáz balról, hét méterről, Blazicek magabiztosan véd.

40:25
    Emberelőnyben igyekszik felállni a Miskolc, Uram szabadítja fel kapuját most.

40:01

A főszereplők ismét a jégen, egy perc és folytatódik a csata!

Vége a második felvonásnak, Metcalfe és Faith még a folyosó felé menet is összeszólalkoznak, ám bunyó már nem alakul ki.

Ami pedig a játékot illeti, a vendégek remekül kezdték a harmadot, megfordították az állást, ám hiába irányítottak szinte végig és védekezték ezúttal ki az emberhátrányokat is, az utolsó másodpercekben Dansereau révén egyenlítettek a hazaiak, sőt Frolik kiállítása miatt előnyben kezdhetik a harmadik játékrészt. Azt a harmadik játékrészt, amely közel sem biztos, hogy az utolsó lesz! Tartsanak velünk a folytatásban is, komoly izgalmakra van kilátás!

40:00

39:56
    Martin Frolik a ziccerben kilépő Beczét akasztotta bottal, kettő percet kap!

39:49
    Amikor a legvalószínűtlenebbnek tűnt, egyenlít a Miskolc! Az emberelőnyük letelt, a vendégek egymás után két helyzetet is kihagytak és jött a büntetés! Becze Tihamér passzát három méterről KEEGAN DANSEREAU váltotta gólra, ismét egál, 4-4!

39:10
    Dansereau remek lövését hárítja Blazicek, eközben Podstavek visszatér, Polcik pedig két méterről ziccert hibáz.

38:50
    Cohen került nagy ziccerbe váratlanul, de három méterről nem tudta belőni Blazicek mellett a korongot.

38:40
    Ezúttal Huba volt jó helyen, nagy mentéssel szabadítja fel kapuját.

38:20
    Gőz hibázik, a korong kipattan a támadó harmadból.

37:19
    Albin Podstavek ül le a büntetőpadra, a "szabaduló" Faith helyére, miután bottal akasztásért két percet kap.

36:35
    Becze lő jobbról, öt méterről, kevéssel mellé.

36:18
    Podstavek passzát Uram nem érte el a kapu előterében.

35:56
    Tóth Adrián marad a jégen egy ütközést követően, de aztán saját lábán hagyja el a pályát, az sem kizárt, hogy folytathatja.

35:30
    Talán Metcalfe hiányzott ebből a fórból, mindenesetre ezúttal kihasználatlan marad a miskolci emberelőny.

34:55
    Tóth kap jó passzt a jobb szélen, tisztán lőhetne, de kritikus pillanatban elcsúszik.

34:30
    Peregnek a másodpercek, a történtek azonban megzavarhatták a hazaiakat, mert eddig emberelőnyben sem tudnak helyzetet kialakítani.

33:13
    Faith akadályozásért kettő percet kap, testreütésért pedig még kettőt. Metcalfe durva játékért kettő plusz tíz perc "pihenőt" kap.

33:13
    Ismét áll a játék, ezúttal azért, mert Metcalfe és Faith egymásra talál a kezdőkörben. A miskolci légiós jól elpáholja korábbi csapattársát, majd mindketten a büntetőpad felé veszik az irányt.

32:37
    Megint Uram tálal középre, Podstavek botjáról felpattan a korong, Bálizs reflexmozdulattal kapja le.

32:15
    Uram remek passza után Podstavek csinál meg egy szép cselt, majd lő három méterről, Bálizs szépen véd. Látványos jelenetsor volt!

31:55
    Megáll a játék, mert Martin Dubec a pálya közepén lent marad a jégen. A játékos ezt követően lesántikál, a meccs pedig folytatódhat.

31:07
    Ezúttal Tóth próbálkozik hét méterről, Blazicek hárít magabiztosan.

30:20
    Becze lő balról, elég sokkal mellé.

30:01
    Sagert visszatér, Faith még ezután is gólt lőhetne, de közelről Bálizsba püföli a korongot.

29:34
    Kisebb bunyó a kapu előtt miután Polcik csapott rá későn Bálizs kezére egy kipattanó reményében.

29:25
    Megint Kowalczyk tüzel, Polcik próbál a kapu előtt belepiszkálni, de Bálizs el tudja ütni a pakkot.

28:55
    Kowalczyk ágyúzását hárítja Bálizs bravúrral.

28:24
    Faith lő jobbról, Bálizsnak résen kellett lennie.

28:10
    Huba távoli lökete süvít el a kapuvas mellett.

27:40
    Jön az újabb vendég emberelőny, Kalvin Sagert büntetése kettő perc könyökhasználatért.

26:58
    Eddig bírták a kettős hátrányt a hazaiak! Juraj Faith passzolt jobbról remek ütemben keresztbe, az érkező MARTIN FROLIK pedig éles szögből a rövid felsőbe bombázott két méterről, Bálizsnak nem volt esélye átérni. 3-4, újabb fordulat tehát a meccsen!

26:50
    Huba tüzel messziről, Bálizs véd bravúrral.

26:30
    Faith passzát Frolik nem tudja lekezelni a kapu előtt, így oda a helyzet.

25:45
    Több mint egy percig kettős előnyben a vendégek!

25:35
    Tyler Metcalfe követi Dudast a padra, neki bottal akasztás volt a vétke.

25:30
    Metcalfe robog el középen a szerzett koronggal, majd Cohen elé tálal, aki kapásból bombáz, Blazicek pedig lábbal véd.

24:53
    A vendégek első emberelőnye jöhet, miután Jesse Dudas a nézőtérre lövi a korongot és kiállítják a játék késleltetéséért.

24:14
    Chrenko tüzel két szép csel után messziről, Bálizs szépen kapja el a pakkot.

23:35
    Dansereau passzol a kapu előtt keresztbe jobbról, Hajós lemarad a korongról.

22:50
    Vojtkó lő kisodródva, de nem tudta megtréfálni Blaziceket.

22:05
    Uram passza után három méterről Podstavek találja el rosszul a korongot, így az mellé pattan, pedig Bálizs már verve volt.

21:34
    Egyenlítenek a vendégek! Michal Siska passza után a kapu mellett álló TOMAS CHRENKO közelről a rövid felsőbe bombáz, ezzel 3-3!

21:21
    Sagert lőtt passzát Miskolczi nem tudta átvenni, pedig komoly kontra lehetett volna belőle.

20:38
    Tóth szerez saját harmadában korongot, majd lódul meg előre, de Huba mellett nem tud érvényesülni, a védő kiszorítja mielőtt még lőhetne.

20:16
    Uram lövését blokkolja közelről Boyle.

20:01

Most már minden résztvevő a helyszínen, minden készen áll a második harmad megkezdéséhez.

A vendégek megérkeznek a jégre, akárcsak a játékvezetők. Egy perc még a folytatásig!

Jó iramú és színvonalú játékot hozott az első harmad, az Érsekújvár hamar kétgólos előnyre tett szert és úgy tűnt, hogy nekik áll a meccs, ám a hazaiak kitűnő emberelőnyös játékának köszönhetően fordult a kocka. A Jegesmedvék háromból három fórt gólra váltottak, így 3-2-es előnnyel mehetnek pihenni. Negyedóra múlva folytatás, maradjanak velünk!

20:00

19:45
    Nagyszerű hazai kontra végén Nagy passzol Miskolczihoz, aki öt méterről tüzel, Blazicek nagyot védett, a kipattanót pedig Nagy épphogy nem érte el.

18:35
    Dansereau passza után Tóth nem tudott két méterről jól kapura fordulni Siska szorításában.

18:16
    Dudas küldi majdnem félpályáról a korongot kapura, Blazicek fogja.

17:30
    Ritó lövésébe Kowalczyk vetődik bele önfeláldozóan, szép jelenet volt.

17:15
    Uram passza után Polcik tüzel, kicsivel mellé.

16:40
    Uram lép ki és közelíti meg a kaput, de Gőz közbeszúr és felszabadít.

15:46
    Martin Baron hagyja el sérülten a jeget, de saját lábán. Siska kíséri le, aligha tud visszatérni már a védő.

15:34
    Meg is van a harmadik emberelőnyös hazai találat! Kalvin Sagert passzol a kapu elé, TÓTH ADRIÁN tüzel három méterről, Blazicek rosszul ér bele, a korong pedig a gólvonal mögé pattan. Ezzel immár 3-2, fordítanak a Jegesmedvék.

14:49
    Ismét a vendégek fogyatkoznak meg. Albin Podstavek magas bottal való játékért ül le két percre, bár ha a hazaiak úgy játszanak emberelőnyben mint eddig, akkor könnyen lehet, hogy kevesebb lesz mint két perc.

14:40
    Dudas távoli lövését Hrudik blokkolja.

14:21
    Becze próbálja kapu mögül bepasszolni a pakkot, de az érkező Dudas elől Blazicek felkapja.

13:20
    Tóth tüzel jobbról, az erős lövés nem sokkal száll kapu mellé.

11:30
    Támad most az Érsekújvár, egyenlő létszámnál fölénybe tudnak kerülni a vendégek.

10:51
    Remek emberelőnyös összjátékkal egyenlít a Miskolc! Jesse Dudas és Becze Tihamér játszanak össze, a végén ZACHARY COHEN éles szögből tüzel, először a vasat találja el, de annyira tisztán volt, hogy még ez is belefért és be tudta kotorni második szándékból a kapuba! 2-2!

10:35
    Dudas lövését védi bravúrral Blazicek.

09:46
    Elcseréli magát az Érsekújvár, hatan a jégen, jön is a büntetés. Chrenko ül le két percre.

09:20
    Faith húzza keresztbe a korongot a kapu előtt, de senki nem ér bele.

08:35
    Ezúttal Tóth Adrián adja el a korongot a félpályánál, ártalmatlan helyzetben. Sok pontatlanság akadályozza az egyébként jó tempóban játszó hazaiakat.

08:21
    Faith ágyúz középről, Bálizs nagyot véd megint.

08:05
    Becze és Cohen próbálták közelről begyötörni Blazicek mögé a korongot, sikertelenül.

07:25
    Gőz hibája után Polcik passzol Uramhoz, aki jobbról nagy helyzetben kapu mellé lő.

07:13
    Uram bombáz nyolc méterről, Bálizs szép mozdulattal kapja le a pakkot.

06:11
    És a kínálkozó lehetőség el is jött! TÓTH ADRIÁN kapja meg a pakkot Gőz Balázstól a kapu mellett, majd jobbról, éles szögből bevágta a rövidre! Szépít a Miskolc, 1-2!

05:40
    Gőz rendkívül gyenge passzát fülelte le Podstavek, aki ki is vágta a korongot a harmadból. Higgadtan adogat emberelőnyben a Miskolc, várják a kínálkozó lehetőséget.

05:10
    Cohen lekészítéséből Boyle tüzel hét méterről, Blazicek lábbal hárít.

04:26
    Jön az első kiállítás: Erik Caladi kap két percet akadályozásért.

03:49
    Máris bent a második érsekújvári gól! Ismét gyors kontra fut végig a jégen, Martin Frolik ezúttal előkészít, LUBOMIR HURTAJ pedig jobbról bevágja a rövid felsőbe! 0-2!

03:35
    Sagert lő a kék vonalról, Blazicek könnyen véd bal kézzel.

02:35
    Roczanov próbált elmenni Hrudik mellett, de a védő ügyesen kiszorította.

02:25
    Dósa passzát senki nem éri el, icing lett belőle.

01:02
    Miskolci akció után kontráznak a vendégek, Boyle lövése elakad, Lubomir Hurtaj megszerzi a pakkot MARTIN FROLIKHOZ passzol, aki végigszáguld a pályán, majd Bálizst kicselezve a jobb felsőbe húzza. 0-1!

00:36
    Polcik kínálja meg jobbról Bálizst, aki magabiztosan véd.

00:01

A hazai csapat tagjai ezekben a másodpercekben lépnek ki a jégre a közönség üdvrivalgása kíséretében. Körülbelül 1100 néző foglal helyet a lelátón.

A vendégek két legeredményesebb játékosa a Liga kanadai táblázatának hatodik és hetedik helyén álló Marek Uram (17 pont) és Juraj Faith (15). Uram tagja volt a 2002-ben világbajnoki címet szerző szlovák válogatottnak, Faith pedig az előző szezonban még a Jegesmedvéket erősítette.

Miskolcon is egy új szerzemény termeli a pontokat, Becze Tihamér tizenöt pontot szedett össze eddig. Mögötte Tyler Metcalfe tizenhárommal a második legeredményesebb miskolci.

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Gőz, Sagert, Tóth, Dansereau, Hajós – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Vojtkó, Dósa, Nagy, Miskolczi, Fliszár – Budai, Láda P., Roczanov, Szilágyi, Ritó
    vezetőedző: Majoross Gergely

HC Nové Zámky: Blazicek (Krajcovic) – Kowalczyk, Hrudik, Podstavek, Uram, Polcik – Huba, Král, Hurtaj, Frolik, Faith – Baron, Siska, M. Stefanka, Caladi, Chrenko – Duris, Lesko, Martin Dubec, O. Stefanka, Marek Dubec
    vezetőedző: Robert Spisak

Játékvezetők: Bachurik, Beniac – Kormos, Pálkövi.

Vasárnap kora este a MOL Liga tabellájának 2. és 3. helyezettje találkozik Miskolcon, ahol a Jegesmedvék az Érsekújvár csapatát fogadják.

Mindkét együttes győzelemmel hangolt pénteken erre a rangadóra, a címvédő felvidékiek az éllovas Dunaújvárost verték (5-2), a Miskolc pedig a Debrecent ütötte ki (5-1). A szezonban eddig egyszer találkoztak, akkor Érsekújváron büntetőkkel 4-3-ra a Miskolc nyert.

A harmadik helyezett vendégcsapat győzelme esetén megelőzheti a hazaiakat a tabellán, hiszen pontjaik száma egyaránt 24, csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorul hátrébb Robert Spisak csapata.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 7. Tóth (Metcalfe, Gőz), 11. Cohen (Becze), 16. Tóth (Sagert), 40. Dansereau (Becze), 46. Dansereau (Becze), 49. Dansereau (Tóth), 54. Metcalfe (Cohen) – 2. Frolik (Hurtaj), 4. Hurtaj (Frolik, Uram), 22. Chrenko (Stefanka, Siska), 27. Frolik (Faith, Stefanka), 52. Faith (Hurtaj, Frolik)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Gőz, Sagert, Tóth, Dansereau, Hajós – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Vojtkó, Dósa, Nagy, Miskolczi, Fliszár – Budai, Láda P., Roczanov, Szilágyi, Ritó

HC MIKRON Nové Zámky: Blazicek (Krajcovic) – Kowalczyk, Hrudik, Podstavek, Uram, Polcik – Huba, Král, Hurtaj, Frolik, Faith – Baron, Siska, M. Stefanka, Caladi, Chrenko – Duris, Lesko, Martin Dubec, O. Stefanka, Marek Dubec

Játékvezetők: Bachurik, Beniac – Kormos, Pálkövi