Ajka – Újpest FC 1:1 (3:5 bűnt. vége) | Kisvárda – Vác FC 4:0 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szolnok – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Gyirmót – Győr 2:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (1:3 bűnt. vége)
bűntető vége (3:5)
FC Ajka
1:1 (0:0)
Újpest FC
szerda 29.10.2014, 12:30 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Magyar Kupa

Nagy mérkőzést játszottak a csapatok. A hosszabbításban mind a két csapat eldönthette volna a mérkőzést de ez csak a 11-esekkel döntötték el. Amelyből az Újpest jött ki jól, 5-ből 5-öt belőttek, a 2. körben Sowunmi hibázott, így az Újpest jutott a 8 közé. (15:06:45)

5. serie
    3:5
    Balogh a bal kapufa mellé helyezte a labdát, Jánosa érezte az irányt de nem tudta kiütni.

4. serie
    3:4
    Asztalos a kapu közepébe lőtte, Dimitrovics balra mozdult.

4. serie
    2:4
    Simon a kapu jobb felébe rúgta be a labdát.

3. serie
    2:3
    Mogyorósi a kapu bal felébe lőtte a labdát, Dimitrovics érezte de nem fogta meg.

3. serie
    1:3
    Nego a bal felébe lőtte a labdát, Jánosa a másik irányba mozdult.

2. serie
    1:2
    Sowunmi jobb sarokra tartó lövését Dimitrovics kivédte.

2. serie
    1:2
    Dimitrovics a kapu jobb felébe lőtte a labdát, Jánosa másik oldalra dőlt.

1. serie
    1:1
    Gunther kegyetlenül a jobb felsőbe lőtte a labdát.

1. serie
    0:1
    Litauszki középre rúgta a labdát, Jánosa jobbra vetődött.

Büntető lövés kezdete.

120
    Befejeződött a 2.hossz..

120
    A 16-oson belül Simon egy megtolás után lőtt kapura, Jánosa kapufára ütötte a labdát.

120
    Major szabálytalankodott Litauszkival szemben.

119
    Varga beadását Litauszki fejelte ki.

118
    Tcveiba támaszkodott Sowunmira, harsant is a síp.

118
    Csordás indítása volt rossz Major felé.

117
    Nego passzát Simonnak, Asztalos csípte el.

116
    Horváth csúszott oda Simonnak, a labda az oldalvonalon ment ki, Újpest jöhet dobással.

115
    Nego lábáról csúszott le a beadás, kirúgással jöhet az Ajka.

114
    Az előre ívelt labda Major előtt még elment de Sowunminak jó volt. Sowunmi kapásból lőtt kapura, Dimitrovics lábbal védett, majd az ismétlést is hárítani tudta.

113
    Varga maradt a földön, a hazaiak kirúgták a labdát.

112
    Horváth adta be laposan és pontatlanul a labdát jobb szélről.

112
    Az újpesti térfél közepéről jöhet szabaddal az Ajka.

111
    Vargáról megy ki a labda, újpesti dobással folytatódik a meccs.

110
    Sowunmi passzolt Majorhoz, aki nem tudta jól átvenni a labdát.

109
    Jánosa fogta meg a labdát Simon előtt.

108
    Varga 22 méterről tekerte fölé a labdát.

107
    Sowunmi csúsztatta meg a labdát, ami után Major lépett volna ki de Litauszki lerántotta, sárga.

106
    Mogyorósi fejelte a labdát szögletere. A szöglet után Simon lőtt fölé 24-ről.

105
    Simon kezezését fújta le a játékvezető a félpályán.

105
    Balogh beadását Csordás fejelte ki.

104
    Az Újpest harcol ki szabadrúgást az alapvonalnál.

104
    Vasziljevics tekert kapu főlé 21 méterről.

103
    Nego nem tudta jól átvenni a labdát 10 méterre a kaputól.

102
    Simon tört be a 16-oson belülre, majd passzolt Vasziljevicshez, aki 11 méterről mellé lőtt.

101
    Csordás vágta ki bedobásra a labdát.

100
    Jánosának kellett védeni újpesti próbálkozás után.

99
    Vasziljevics passzát Szatniszavljevicsnek Pákai fülelte le.

98
    Simon beadása nem jutott el Sztaniszavljevicshez.

97
    Jánosát kell ápolni.

96
    Sztaniszavljevicshez került a labda a 16-oson belül de Pákai betudott állni elé, így kirúgással jöhet az Ajka.

95
    Sztaniszavljevics passzolta vissza labdát Simonnak, aki 23-ról lőtt kapu mellé.

94
    Asztalos becsúszva rúgta el a labdát Simon elől.

93
    Forró nem tudja benntartani a labdát.

92
    Csordás harcol ki szabadrúgást Balogh-val szemben.

91
    Pákai szerelte Vasziljevicset, kirúgással jöhet az Ajka.

91
    A hosszabbítás 1. félidejét az Újpest kezdte.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

Az Újpest a félidőben váltott és sorra jutottak el az ajkai kapuig. Ennek az eredménye az 52. percben lett meg az eredménye. A folytatásban is inkább a lilák akarata érvényesült. A 2. félidő vége felé mindent megtett az Ajka, hogy egyenlítsen. Ez a hosszabbításban sikerült is. Jöhet a hosszabbítás.

90+3
    Vége a második félidőnek.

90+3
    Major lőtt kapura 21-ről, de a lövése pont Domitrovicshoz szállt.

90+2
    Az Ajka gólt szerzett!
    A szöglet után Jánosa fejelt a labdába de a védők elfejelték. A labdát ASZTALOS DÁVID szerezte meg és egy csel után 18-ról gyönyörűen csavarta a labdát a hosszúba.

90+1
    Szögletet harcolnak ki a hazaiak.

90
    2 perc a ráadás.

90
    Sowunmi forgatta be védőjét, majd lőtt keményen középre, újpestiről ment ki a labda.

89
    Pákai maradt fent, túlságosan is, mert lesen volt.

87
    Sowunmi passzolt Majorhoz, aki jó átvétel után a jobb felsőt célozta, Dimitrovics védeni tudott.

87
    Az ajkaiak a 16-oson belül tilitoliztak de nem tudtak kapura lőni, Sowunmit szerelték a végén.

86
    A bal szélről érkező beadás éppen csak nem volt jó Vasziljevicsnek.

85
    Varga karolta át Negot a felezőnél.

84
    Gunther és Vadász ütközött össze, Vadász maradt a földön de az Ajka jöhet szabaddal.

84
    Nego a pályán Bardhi helyett.

83
    Balogh lapos szabadrúgását Jánosa fogta.

82
    Pákai kapott sárgát, 20 méterről jöhet szabadrúgással az Újpest.

81
    Gunther mélységi passza volt túl mély Vargának.

81
    A szabadrúgást kifejelték a hazaiak.

80
    Gunther volt szabálytalan Simonnal szemben a szögletzászló mellett.

78
    Bardhi vette át a labdát 18 méteren, majd tekert 2 méterrel a bal kapufa mellé.

77
    Major nem tudott kilépni mert Vadász még eltudta csúsztatni előle.

76
    Középen zajlik a játék.

75
    Varga bradása nem jutott el Majorig, mert Litauszki kifejelte azt.

74
    Bardhi beadása után Simon kapásból lőtt 14 méterről de a lövése mellé ment.

73
    Gunther beadott labdáját középre fejelték a védők, az érkező Csordás viszont nem tudott lőni.

71
    Gunther érkezett Szabó helyett.

70
    A szögletből nem alakult ki veszély, majd a kontránál Simont szerelte Asztalos.

69
    Nagy rúgta el Sowunmi elől a labdát. Majd Sowunmi harcol ki szögletet.

67
    Bardhi kezezése miatt az Ajka jöhet szabadrúgással a saját térfeléről.

66
    Mihalecz helyett Sowunmi a pályán.

66
    Pákai indítása volt hosszú.

64
    Bardhi hiába pöckölte a labdát Asztalosra, már kit volt a labda.

64
    Mogyorósi csúszott oda Vadásznak, sárga lap.

63
    Bardhi szabadrúgását nagy bravúrral védte Jánosa.

61
    Balogh passzolt Vasziljevicshez, aki kapura is lőtt de nagyon rosszul találta el, bedobással jöhet az Ajka.

61
    Bardhi passza érkezett Simon mögé, aki így nem tudta átvenni.

59
    A szabadrúgás után Tcveiba tudott fejleni, majd a labda a kapuban kötött ki de les miatt harsant a síp.

58
    Köles lökte fel Simont sárgáért, jó helyről jöhet a szabadrúgás.

57
    Varga nem lőtt egyből 19-ről, így az Újpesti védők könnyedén leszerelték őt.

56
    Major vezette egyedül a labdát Tcveibára, aki végül sikeresen tudott szerelni.

55
    Bardhi passzolta volna vissza a labdát Baloghnak de Pákai elrúgta a labdát.

54
    A szabadrúgás után a hosszú Pákai tudott fejelni, a labda pont Dimitrovics kezében kötött ki.

54
    Szabó harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon az alapvonal közeléből.

52
    Az Újpest gólt szerzett!
    A szögletet Tcveiba a hosszúról fejelte vissza a másik oldalra, ahol SZTANISZAVLJEVICS 2 méterről befejelte a labdát.

52
    Bardhi bal szélről érkező beadását Pákai rúgta szögletre.

51
    Sztaniszavljevics passzolt a rövidre, ahova Bardhi érkezett de a labda túl gyors volt Jánosa megfogta.

50
    Vadász beadása után Pákai tudta elrúgni a labdát.

49
    Asztalosnak kellett figyelni nehogy Bardhi kilépjen.

48
    Mogyorósi passz volt hosszú Majornak.

47
    A bal szélről érkező újpesti beadás után Köles ért rosszul bele, szerencséjére pont Jánosába rúgta a labdát.

46
    A hazaiaknál Horváth érkezett Németh helyett, a vendégeknél Balogh jött be Koszovics helyett és Rojo helyett Forró a pályán.

46

Az első negyedórában kiegyenlített mérkőzés folyt a pályán. Utána az Újpest átvette a mérkőzés irányítását de a helyzetek számában nem volt nagy különbség, sőt a félidő végén Major rúgott kapufát. Jó 2. félidőre van kilátás.

45+1

45+1
    Litauszki szerelte Majort 24 méterre a kaputól.

45
    1 perc lesz a hosszabbítás.

45
    A bedobás után Major elé került a labda de Major 7 méterről csak kapufát találta el.

44
    Köles passza után Németh lőtt kapura, azonban Rojo fejét találta el, bedobással jöhet az Ajka, Rojot pedig ápolni kell.

43
    Szabó vette át rosszul a labdát a 16-oson belűl, így nem tudott kapura lőni.

41
    Mihalecz rúgta fel a visszafutó Vadászt a félpályánál.

40
    Szabó nem találta el jól a labdát, kirúgással jöhet az Újpest.

39
    Mihalecz ugrott ki de 13 méterről nem tudott lőni mert Tcveiba kirúgta előle.

39
    Sztaniszavljevicset szerelte Köles, majd rúgta ki a labdát.

38
    Major szerez labdát, majd vitték földre, Jánosa rúghatja fel a labdát.

37
    Varga szabálytalankodik a vendég térfélen.

36
    Bardhi szabadrúgása pont Jánosa kezében kötött ki.

36
    Mihalecz rúgta fel Rojot, 26 méterről jöhet az Újpest.

35
    Bardhi nem tudta beadni a labdát sz alapvonalról mert Asztalos még beletudott lépni.

34
    Asztalos szerelte Rojot, úgy, hogy az Ajka jöhet bedobással.

34
    Bardhi középre tekert labdáját Asztalos fejelte ki.

33
    Csordás szabálytalankodik Koszoviccsal szemben 30 méterre a kaputól.

32
    Németh lábáról csúszott le a labda, így nem alakult ki veszélyes ajkai támadás.

30
    Simon a bal szélen futott fel Asztalos követte, és végül sikeresen megállította.

29
    Nagy Gábor egy visszatett labdát lőtt rá 20 méterről, Jánosa nagyot védett.

28
    Az egymás utáni 3. szögletet Mogyorósi fejelte ki a rövidről.

27
    Vasziljevics passza után Simon nem tudott kapura törni, mert Asztalos elrúgta előle a labdát.

25
    Vadász vette le rosszul a labdát, így az Ajka jöhet bedobással.

23
    Simon passzolt Staniszavljevicshez de Mogyorósi még kitudta rúgni a labdát.

22
    Asztalos magas passza után Némethről pattant ki, bedobással jöhet az Újpest.

21
    Mogyorósi felívelt labdáját Litauszki és Rojo kifedezte.

20
    Tsveiba kapott sárgát.

19
    Szabó ment el a bal szélen és adta be középre a labdát, amit Mihalecz sarokkal visszatett. Az érkező Varga viszont szorított helyzetben kapu fölé lőtte a labdát.

18
    Bardhi beadását Köles fejelte ki.

17
    Asztalos bedobása után Mihalecz kezére pattant, szabadrúgás kifelé.

16
    Nagy átadását Simon felé Asztalos fülelte le és passzolta haza Jánosának.

15
    Simon kapott jó labdát, amit egyből átemelt a kimozduló Jánosa fölött, azonban fél métert tévedett.

14
    Szabót állította meg Tcvieba.

14
    Vadásznak kellett kirúgni a labdát Major elől Jánosa előrerúgását követően.

13
    Simontól pattant el egy kicsit a labda amit Asztalos egyből elrúgta.

12
    Varga indította volna Mihaleczet de az újpestiek lefülelték.

11
    Varga kapott sárgát, mert leütközte Rojot.

9
    Az ajkai szöglet után Varga lövése elakadt a védőkben, majd az újpesti kontrából Bardhi lőtt 14-ről kapura de Jánosa védeni tudott.

8
    Varga beívelését Litauszki csúsztatta ki, szöglet.

7
    Varga került földre, Szabó sípja megszólalt, szabadrúgás.

7
    Az újpesti szöglet az emberek között szállt el.

6
    Vasziljevics lépett volna ki de lesen volt.

6
    Major szöglete után Pákai fejelhetett kapura, azonban rosszul találta el és nem okozott gondot.

5
    Szabó 8 méterről a kifutó Dimitrovicsba lőtte a labdát, szöglet.

5
    Asztalos beadását jobb szélről, Litauszki lőtte ki.

4
    Simon pöckölte ki a labdát Varga elől, bedobás.

2
    Hátul játszik az Újpest.

1
    Vasziljevics elé került a labda 13 méterre a kaputól de nem találta el jól, így Jánosa leért.

1
    A mérkőzést a lilában játszó Újpest kezdte.

1

FC Ajka: Jánosa – Mogyorósi, Asztalos, Pákai, Köles – Varga, Csordás, Németh – Mihalecz, Major, Szabó
    Vezetőedző: Zoran Kuntics
    Cserék: Tulipán, Sowunmi, Weitner, Lattenstein, Gunther, Kalász, Horváth

Újpest FC: Dimitrovics – Vadász, Tcveiba, Litauszki, Rojo – Stanisavljevics, Vasziljevics – Bardhi, Nagy, Koszovics – Simon
    Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
    Cserék: Balajcza, Nego, Heris, Balogh, Forró, Ahmeti, Serwy

Játékvezetők: Szabó Zsolt – Ring György, Pápai Zoltán.

Folytatódik a Magyar Kupa sorozata, idén az utolsó fordulót rendezik meg, a tét a 8 közé kerülés.

Az NBII-ben gyengébben szereplő FC Ajka fogadja az elsőosztályú Újpest FC-t.

A hazaiak útja Gyulaházán kezdődött, ahol 3-0-ra nyerni tudtak. Addig a lila-fehérek Budaörsön vették jól az akadályt, 3-1. A 2. fordulóban az Ajka Celldömölkön győzött 4-0-ra. A fővárosiak pedig könnyedén diadalmaskodtak Himesházán 13-0-ra. Az utolsó körben mind a két csapat azonos osztályú ellenféllel szemben jutott tovább hazai pályán. A bakonyiak a Soroksárt gyűrték le 2-1-re, míg az újpestiek a Haladást 2-0-ra.

A Ligakupában már megmérkőzött idén 1-szer a két gárda Ajkán. Azon a találkozón 2-2-es döntetlen született. Viszont ez teljesen más mérkőzés lesz, ha velünk tartanak megtudhatják mely együttes jut be a negyeddöntőbe.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik..