Ajka – Újpest FC 1:1 (3:5 bűnt. vége) | Kisvárda – Vác FC 4:0 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szolnok – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Gyirmót – Győr 2:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (1:3 bűnt. vége)
bűntető vége (3:5)
FC Ajka
1:1 (0:0)
Újpest FC
szerda 29.10.2014, 12:30 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik..

Folytatódik a Magyar Kupa sorozata, idén az utolsó fordulót rendezik meg, a tét a 8 közé kerülés.

Az NBII-ben gyengébben szereplő FC Ajka fogadja az elsőosztályú Újpest FC-t.

A hazaiak útja Gyulaházán kezdődött, ahol 3-0-ra nyerni tudtak. Addig a lila-fehérek Budaörsön vették jól az akadályt, 3-1. A 2. fordulóban az Ajka Celldömölkön győzött 4-0-ra. A fővárosiak pedig könnyedén diadalmaskodtak Himesházán 13-0-ra. Az utolsó körben mind a két csapat azonos osztályú ellenféllel szemben jutott tovább hazai pályán. A bakonyiak a Soroksárt gyűrték le 2-1-re, míg az újpestiek a Haladást 2-0-ra.

A Ligakupában már megmérkőzött idén 1-szer a két gárda Ajkán. Azon a találkozón 2-2-es döntetlen született. Viszont ez teljesen más mérkőzés lesz, ha velünk tartanak megtudhatják mely együttes jut be a negyeddöntőbe.

FC Ajka: Jánosa – Mogyorósi, Asztalos, Pákai, Köles – Varga, Csordás, Németh – Mihalecz, Major, Szabó
    Vezetőedző: Zoran Kuntics
    Cserék: Tulipán, Sowunmi, Weitner, Lattenstein, Gunther, Kalász, Horváth

Újpest FC: Dimitrovics – Vadász, Tcveiba, Litauszki, Rojo – Stanisavljevics, Vasziljevics – Bardhi, Nagy, Koszovics – Simon
    Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
    Cserék: Balajcza, Nego, Heris, Balogh, Forró, Ahmeti, Serwy

Játékvezetők: Szabó Zsolt – Ring György, Pápai Zoltán.

1

1
    A mérkőzést a lilában játszó Újpest kezdte.

1
    Vasziljevics elé került a labda 13 méterre a kaputól de nem találta el jól, így Jánosa leért.

2
    Hátul játszik az Újpest.

4
    Simon pöckölte ki a labdát Varga elől, bedobás.

5
    Asztalos beadását jobb szélről, Litauszki lőtte ki.

5
    Szabó 8 méterről a kifutó Dimitrovicsba lőtte a labdát, szöglet.

6
    Major szöglete után Pákai fejelhetett kapura, azonban rosszul találta el és nem okozott gondot.

6
    Vasziljevics lépett volna ki de lesen volt.

7
    Az újpesti szöglet az emberek között szállt el.

7
    Varga került földre, Szabó sípja megszólalt, szabadrúgás.

8
    Varga beívelését Litauszki csúsztatta ki, szöglet.

9
    Az ajkai szöglet után Varga lövése elakadt a védőkben, majd az újpesti kontrából Bardhi lőtt 14-ről kapura de Jánosa védeni tudott.

11
    Varga kapott sárgát, mert leütközte Rojot.

12
    Varga indította volna Mihaleczet de az újpestiek lefülelték.

13
    Simontól pattant el egy kicsit a labda amit Asztalos egyből elrúgta.

14
    Vadásznak kellett kirúgni a labdát Major elől Jánosa előrerúgását követően.

14
    Szabót állította meg Tcvieba.

15
    Simon kapott jó labdát, amit egyből átemelt a kimozduló Jánosa fölött, azonban fél métert tévedett.

16
    Nagy átadását Simon felé Asztalos fülelte le és passzolta haza Jánosának.

17
    Asztalos bedobása után Mihalecz kezére pattant, szabadrúgás kifelé.

18
    Bardhi beadását Köles fejelte ki.

19
    Szabó ment el a bal szélen és adta be középre a labdát, amit Mihalecz sarokkal visszatett. Az érkező Varga viszont szorított helyzetben kapu fölé lőtte a labdát.

20
    Tsveiba kapott sárgát.

21
    Mogyorósi felívelt labdáját Litauszki és Rojo kifedezte.

22
    Asztalos magas passza után Némethről pattant ki, bedobással jöhet az Újpest.

23
    Simon passzolt Staniszavljevicshez de Mogyorósi még kitudta rúgni a labdát.

25
    Vadász vette le rosszul a labdát, így az Ajka jöhet bedobással.

27
    Vasziljevics passza után Simon nem tudott kapura törni, mert Asztalos elrúgta előle a labdát.

28
    Az egymás utáni 3. szögletet Mogyorósi fejelte ki a rövidről.

29
    Nagy Gábor egy visszatett labdát lőtt rá 20 méterről, Jánosa nagyot védett.

30
    Simon a bal szélen futott fel Asztalos követte, és végül sikeresen megállította.

32
    Németh lábáról csúszott le a labda, így nem alakult ki veszélyes ajkai támadás.

33
    Csordás szabálytalankodik Koszoviccsal szemben 30 méterre a kaputól.

34
    Bardhi középre tekert labdáját Asztalos fejelte ki.

34
    Asztalos szerelte Rojot, úgy, hogy az Ajka jöhet bedobással.

35
    Bardhi nem tudta beadni a labdát sz alapvonalról mert Asztalos még beletudott lépni.

36
    Mihalecz rúgta fel Rojot, 26 méterről jöhet az Újpest.

36
    Bardhi szabadrúgása pont Jánosa kezében kötött ki.

37
    Varga szabálytalankodik a vendég térfélen.

38
    Major szerez labdát, majd vitték földre, Jánosa rúghatja fel a labdát.

39
    Sztaniszavljevicset szerelte Köles, majd rúgta ki a labdát.

39
    Mihalecz ugrott ki de 13 méterről nem tudott lőni mert Tcveiba kirúgta előle.

40
    Szabó nem találta el jól a labdát, kirúgással jöhet az Újpest.

41
    Mihalecz rúgta fel a visszafutó Vadászt a félpályánál.

43
    Szabó vette át rosszul a labdát a 16-oson belűl, így nem tudott kapura lőni.

44
    Köles passza után Németh lőtt kapura, azonban Rojo fejét találta el, bedobással jöhet az Ajka, Rojot pedig ápolni kell.

45
    A bedobás után Major elé került a labda de Major 7 méterről csak kapufát találta el.

45
    1 perc lesz a hosszabbítás.

45+1
    Litauszki szerelte Majort 24 méterre a kaputól.

45+1

Az első negyedórában kiegyenlített mérkőzés folyt a pályán. Utána az Újpest átvette a mérkőzés irányítását de a helyzetek számában nem volt nagy különbség, sőt a félidő végén Major rúgott kapufát. Jó 2. félidőre van kilátás.

46

46
    A hazaiaknál Horváth érkezett Németh helyett, a vendégeknél Balogh jött be Koszovics helyett és Rojo helyett Forró a pályán.

47
    A bal szélről érkező újpesti beadás után Köles ért rosszul bele, szerencséjére pont Jánosába rúgta a labdát.

48
    Mogyorósi passz volt hosszú Majornak.

49
    Asztalosnak kellett figyelni nehogy Bardhi kilépjen.

50
    Vadász beadása után Pákai tudta elrúgni a labdát.

51
    Sztaniszavljevics passzolt a rövidre, ahova Bardhi érkezett de a labda túl gyors volt Jánosa megfogta.

52
    Bardhi bal szélről érkező beadását Pákai rúgta szögletre.

52
    Az Újpest gólt szerzett!
    A szögletet Tcveiba a hosszúról fejelte vissza a másik oldalra, ahol SZTANISZAVLJEVICS 2 méterről befejelte a labdát.

54
    Szabó harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon az alapvonal közeléből.

54
    A szabadrúgás után a hosszú Pákai tudott fejelni, a labda pont Dimitrovics kezében kötött ki.

55
    Bardhi passzolta volna vissza a labdát Baloghnak de Pákai elrúgta a labdát.

56
    Major vezette egyedül a labdát Tcveibára, aki végül sikeresen tudott szerelni.

57
    Varga nem lőtt egyből 19-ről, így az Újpesti védők könnyedén leszerelték őt.

58
    Köles lökte fel Simont sárgáért, jó helyről jöhet a szabadrúgás.

59
    A szabadrúgás után Tcveiba tudott fejleni, majd a labda a kapuban kötött ki de les miatt harsant a síp.

61
    Bardhi passza érkezett Simon mögé, aki így nem tudta átvenni.

61
    Balogh passzolt Vasziljevicshez, aki kapura is lőtt de nagyon rosszul találta el, bedobással jöhet az Ajka.

63
    Bardhi szabadrúgását nagy bravúrral védte Jánosa.

64
    Mogyorósi csúszott oda Vadásznak, sárga lap.

64
    Bardhi hiába pöckölte a labdát Asztalosra, már kit volt a labda.

66
    Pákai indítása volt hosszú.

66
    Mihalecz helyett Sowunmi a pályán.

67
    Bardhi kezezése miatt az Ajka jöhet szabadrúgással a saját térfeléről.

69
    Nagy rúgta el Sowunmi elől a labdát. Majd Sowunmi harcol ki szögletet.

70
    A szögletből nem alakult ki veszély, majd a kontránál Simont szerelte Asztalos.

71
    Gunther érkezett Szabó helyett.

73
    Gunther beadott labdáját középre fejelték a védők, az érkező Csordás viszont nem tudott lőni.

74
    Bardhi beadása után Simon kapásból lőtt 14 méterről de a lövése mellé ment.

75
    Varga bradása nem jutott el Majorig, mert Litauszki kifejelte azt.

76
    Középen zajlik a játék.

77
    Major nem tudott kilépni mert Vadász még eltudta csúsztatni előle.

78
    Bardhi vette át a labdát 18 méteren, majd tekert 2 méterrel a bal kapufa mellé.

80
    Gunther volt szabálytalan Simonnal szemben a szögletzászló mellett.

81
    A szabadrúgást kifejelték a hazaiak.

81
    Gunther mélységi passza volt túl mély Vargának.

82
    Pákai kapott sárgát, 20 méterről jöhet szabadrúgással az Újpest.

83
    Balogh lapos szabadrúgását Jánosa fogta.

84
    Nego a pályán Bardhi helyett.

84
    Gunther és Vadász ütközött össze, Vadász maradt a földön de az Ajka jöhet szabaddal.

85
    Varga karolta át Negot a felezőnél.

86
    A bal szélről érkező beadás éppen csak nem volt jó Vasziljevicsnek.

87
    Az ajkaiak a 16-oson belül tilitoliztak de nem tudtak kapura lőni, Sowunmit szerelték a végén.

87
    Sowunmi passzolt Majorhoz, aki jó átvétel után a jobb felsőt célozta, Dimitrovics védeni tudott.

89
    Pákai maradt fent, túlságosan is, mert lesen volt.

90
    Sowunmi forgatta be védőjét, majd lőtt keményen középre, újpestiről ment ki a labda.

90
    2 perc a ráadás.

90+1
    Szögletet harcolnak ki a hazaiak.

90+2
    Az Ajka gólt szerzett!
    A szöglet után Jánosa fejelt a labdába de a védők elfejelték. A labdát ASZTALOS DÁVID szerezte meg és egy csel után 18-ról gyönyörűen csavarta a labdát a hosszúba.

90+3
    Major lőtt kapura 21-ről, de a lövése pont Domitrovicshoz szállt.

90+3
    Vége a második félidőnek.

Az Újpest a félidőben váltott és sorra jutottak el az ajkai kapuig. Ennek az eredménye az 52. percben lett meg az eredménye. A folytatásban is inkább a lilák akarata érvényesült. A 2. félidő vége felé mindent megtett az Ajka, hogy egyenlítsen. Ez a hosszabbításban sikerült is. Jöhet a hosszabbítás.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

91
    A hosszabbítás 1. félidejét az Újpest kezdte.

91
    Pákai szerelte Vasziljevicset, kirúgással jöhet az Ajka.

92
    Csordás harcol ki szabadrúgást Balogh-val szemben.

93
    Forró nem tudja benntartani a labdát.

94
    Asztalos becsúszva rúgta el a labdát Simon elől.

95
    Sztaniszavljevics passzolta vissza labdát Simonnak, aki 23-ról lőtt kapu mellé.

96
    Sztaniszavljevicshez került a labda a 16-oson belül de Pákai betudott állni elé, így kirúgással jöhet az Ajka.

97
    Jánosát kell ápolni.

98
    Simon beadása nem jutott el Sztaniszavljevicshez.

99
    Vasziljevics passzát Szatniszavljevicsnek Pákai fülelte le.

100
    Jánosának kellett védeni újpesti próbálkozás után.

101
    Csordás vágta ki bedobásra a labdát.

102
    Simon tört be a 16-oson belülre, majd passzolt Vasziljevicshez, aki 11 méterről mellé lőtt.

103
    Nego nem tudta jól átvenni a labdát 10 méterre a kaputól.

104
    Vasziljevics tekert kapu főlé 21 méterről.

104
    Az Újpest harcol ki szabadrúgást az alapvonalnál.

105
    Balogh beadását Csordás fejelte ki.

105
    Simon kezezését fújta le a játékvezető a félpályán.