Dab.Docler – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (vége) | Budapešť – DVTK Jegesmedvék 0:7 (vége)
UTE Újpest Budapešť
0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
vasárnap 02.11.2014, 18:30 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Két alap védője hiányzott az Újpestnek, Zalavári és Demiters, ezt nagyon megérezték a hazai lila-fehérek, így a mai napon esélyük sem volt a Miskolc ellen. Az első harmadban két pattogó korongot értékesítettek, ekkor még játékban volt az Újpest is, de ezután már csak a Miskolc játszott és az Újpest ellen megint egy kiütéses győzelmet arattak, így felléptek a tabella második helyére, még az Újpest maradt a hatodik.
    Köszönöm a figyelmet! (20:37:40)

60:00

59:22
    Az oldalhálóból szedte ki a korongot Pleszkán a kapu mögül.

58:36
    Kiegészült a Miskolc!

58:13
    Virág Csaba vitte lesre a korongot.

57:40
    Tapio lőtt remekül, de Duschek bravúrral odaért a sarokra.

57:21
    Cohen próbálkozott többször, de Pleszkán védett.

56:36
    Újpesti emberelőny!
    Tapiot gáncsolta el Láda Péter, így mehet ki két percre.

55:55
    Boyle próbált centerezni, de ez nem sikerült neki.

A Miskolc gólt szerzett!
    Szépen járatta a korongot kettős emberelőnyben a Miskolc és JESSE RAY DUDAS előtt volt lövő helyzet, aki kíméletlenül lőtt a kapuba.

Gólpassz: Matthew Boyle és Zachary Cohen.

Ezzel Mihalik kiállítása lejárt.

50:37
    Gőz próbálkozásánál is a helyén Pleszkán.

50:23
    Sagert lövését védte Pleszkán.

49:56
    Miskolci kettős emberelőny!
    Turbucz Martin megy ki két percre szándékos korong kilövés miatt.

49:50
    Miskolci emberelőny!
    Jozef Mihalik megy ki két percre, mert könyökét használta Metcalfe elleni ütközésnél.

49:45
    Metcalfe nem tudta maga elé tenni a korongot a kapu előtt!

46:52
    Időt kért az Újpest!

46:52
    Ezt az emberelőnyt is kihasználta a Miskolc HAJÓS Roland révén, így eldőlt a mérkőzés.

Gólpassz: Tóth Adrián és Tyler Metcalfe.

A góllal kiegészült az Újpest!

46:02
    Virág Csaba megy ki akadályozás miatt.

45:32
    17 másodper volt hátra az emberhátrányból, amikor KEEGAN DANSEREAUT hagyták nagy üresen a kapu bal sarkánál, így nem volt nehéz dolga a támadónak.

Gólpassz: Jesse Ray Dudas és Becze Tihamér.

44:30
    Pleszkán kiállítása lejárt!

44:25
    Dudas lövését spárgázza ki Pleszkán.

43:50
    Kettős emberelőnyben a Miskolc!
    Jussi Petteri Tapio megy ki bottal akasztás miatt.

43:21
    Hatalmas helyzet Pleszkán kapujánál, a kapus megpróbálta a magasan szálló korongot megszerezni, őt közben Dansereau lökte, így hiába került a korong a kapuba.

42:30
    Pleszkán József a büntetett szándékos korong kilövés miatt, a büntetést Reiter üli le.

42:10
    Miskolczi lövésénél volt munkában Pleszkán.

41:35
    Turbucz lőtt, de Duschek odaért a sarokhoz.

41:15
    A rövid sarkot vették célba a vendégek, de Pleszkán odaért.

40:59
    Elomo tette le Sommernek a korongot, de a hátvéd lövését fogta Duschek.

40:33
    Durak lőtte be kapu elé a korongot, de Elomo nem tudta bekotorni.

40:17
    Szándékos les a hazaiaknál, így megy át a hazaiak kapuja elé a buli.

40:01

A csapatok már a jégen várják a folytatást.

Ebben a harmadban már egyértelműbb volt a vendégek fölénye és 5 az 5 ellen teljesen uralták a jeget. Rögtön a harmad elején Cohen lőtt gólt, majd a harmad közepén Nagy Krisztián volt eredményes.
    Előnyeit egyik csapat sem használta ki, így 0:4-es miskolci előny áll az eredményjelzőn.

40:00

39:59
    Dudas lövése akadt el a blokkban.

39:12
    Mihalik kiszorított szögből nem talált kaput.

38:39
    Elomo tette Tapio elé, de elkotorják a fiatal finn elől a korongot.

37:52
    Metcalfe kevert a kapu előtt, de nincs újabb gól.

36:53
    Les a Miskolcnál.

36:35
    Boyle lövése akad el a blokkban.

35:24
    Nagy Krisztián előtt nagy lehetőség, de mindkét helyzetét kihagyta.

33:50
    Nagy tumultus a kapu előtt. Még Pleszkán bárdja is elszállt, de nincs gól.

33:38
    Hajós háttal kapunak tette a korongot kapura, de mellé ment.

32:47
    Becze lövését csapattársa Metcalfe blokkolta a kapu előtt.

32:22
    Tilos felszabadítás a Miskolcnál!

31:30
    Gőz lőtt közelről, de Pleszkán szépen fogta.

30:34
    Egy gyors vendég kontra, amelynek végén az üres kapu torkábl talált be NAGY KRISZTIÁN.

Gólpassz: Miskolczi Márk és Fliszár Zalán.

30:22
    Hajós előtt nagy helyzet, de Pleszkán védett.

30:06

29:37
    Turbucz lövése közelről, megint blokkon pattant fel.

29:16
    Virág Csaba passza után először Tóth Gergő, majd Durak előtt is elmegy a korong.

29:00
    Durak lövése akad el a blokkban.

28:06
    Szilágyi Levente megy ki gáncsolásért.

28:06
    Virág Csaba előtt nagy helyzet, de elkerülte a korong a kaput!

27:38
    Popovics durantott messziről kapu mellé.

27:21
    Tapio vitte be a korongot, de túl sok védő volt vele szemben.

27:04

26:30
    Dömötör lövése pattan fel blokkról a kapu előtt.

26:00
    Az Újpest kiegészült!

25:59
    Tilos felszabadítás a liláktól, két másodperc és kiegészülnek!

25:55
    Nagy Krisztián centerezését akasztották meg.

25:04
    Létszámegyenlőség!
    Zachary Cohen megy ki két percre, szintén bottal akasztás miatt.

24:29
    Gőz lőtt a kék vonaltól, de a korongot lenyelte Pleszkán.

24:00
    Garbacz Ádám bottal akasztotta Becze Tihamért, így mehet ki két percre.

22:48
    Durak lőhetett tisztán, de lövésnél ketté tört az ütője.

22:05
    Nagy Krisztián gyorsult fel, de Hegyi Ádám Zoltán szépen védekezett vele szemben, a korong végül Pleszkán lábai alatt.

21:45
    Reiter lövése pattant meg és elkerülte a kaput ennek köszönhetően.

20:17
    Cohen robbant be a kapu elé, de Hegyi Ádám Zoltán megállítja. A kapu elmozdult, a korong pedig a kapuban volt, a bírók azt ítélték, hogy szabályos, így ZACHARY COHEN második gólját szerezte.

Gólpassz: Tyler Metcalfe.

20:01

A csapatok a jégen, mindjárt jön a folytatás.

A harmad elején egyenlő felek küzdelme zajlott, de a helyzetek közül először a Miskolc volt eredményes Roczanov által egy kipattanó korong után. Ezek után nem sokkal megint szerencséjük volt a vendégeknek, hisz egy palánkról visszajövő korong pont Cohen elé került, aki közelről nem is hibázott.
    Tóth Adriánnak voltak még nagy helyzetei, de az Újpest is alakított ki helyzeteket, ezeket azonban nem sikerült kapuba juttatni, így 0:2 áll az eredményjelzőn.

20:00

19:50
    Becze lőtt közelről, de Pleszkán szépen védte.

19:32
    Coleman és Turbucz a kapu mögül nem tudták kihozni a korongot.

18:25
    Tilos felszabadítás az Újpesttől!

17:31
    Tapio centerezését kapcsolják le Elomo előtt.

17:14
    Tóth Adrián lőtt közelről, takarásból, de Pleszkán szépen fogta a korongot.

16:42
    Sagert löketét Pleszkán bárddal hárítja.

16:05
    Les miskolci oldalon.

15:10
    Elomo lőtt a kék vonaltól, de Duschek lepkéssel fogta.

14:15
    Nagy Krisztián kerülte meg a kaput és vette célba a rövid sarkot, de Pleszkán szépen zárt. A másik oldalon Mihalik lövése ment fölé.

13:15

12:01
    Dansereau tálalt Tóth Adrián elé, aki megint nagy helyzetben lőtt fölé.

11:34
    Dudas tekergett a kapu előtt, de most nem sikerült a vendégeknek túl járni Pleszkán eszén.

11:09
    Coleman a kapu mögül jött vissza és próbált gólt szerezni, de Duschek megint a helyén.

10:16
    A kontra utáni támadás első lövését közelről nem sikerült kapuba tenni, de a korong visszajött és azt már ZACHARY COHEN a kapuba tette.

Gólpassz: Becze Tihamér és Tyler Metcalfe.

09:50
    Elomo vitte be szépen a korongot, de centerezésére nem érkezett senki.

09:22
    Tilos felszabadítás a vendégektől!

08:16
    Vojtkó lövése jött ki Pleszkánról, majd a korong ROCZANOV DEZSŐ elé került, aki szépen a kapus felső részébe tette a korongot.

Gólpassz: Vojtkó Mátyás és Popovics Patrik.

07:15
    Dansereau tálalt Tóth A. elé, de közelről nem sikerült kapuba lőni. Másodpercekkel később Hajós előtt volt az üres kapu előtt, de még a korong érkezése előtt eltakarítják szabályosan a hazai védők.

06:42
    Mihalik előtt csúszott el éppen csak a korong a kapu előtt.

06:32
    Becze centerezése ment el Cohen előtt, majd Dudas lövése után Pleszkán igazítja meg maszkját.

05:38
    Tilos felszabadítás hazai oldalon!

05:04
    Fliszár elől piszkálják el a korongot lövés előtt, a másik oldalon Coleman használta ki gyorsaságát, de lövését ismét Duschek védte.

04:16
    Tapio lőtt a kék vonaltól, ahogy beért, de lövését Duschek magabiztosan fogja.

03:54
    Buli után Lőrincz kotorja ki a korongot, de lövését Duschek tolja ki oldalra.

03:50
    Tilos felszabadítás vendég oldalon is!

03:22
    Tilos felszabadítás a hazaiaktól!

02:31
    Fliszár visszatett korongja után helyzet, de nem sikerült bevenni Pleszkán kapuját.

01:51
    Ványi lőtte be kapu elé a korongot és Lőrincz próbálta bekotorni Duschek alatt a korongot, de ez nem sikerült.

00:15
    Mihalik körbelőtt korongja után tálaltak Becze elé, de nem sikerült átvennie a korongot.

00:01

A csapatok a jégen, a két kezdő kapus Pleszkán József és Duschek Dávid. A hazaiak lilában, még a vendégek fehérben vannak a jégen.

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Hegyi Á. Z. (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Dömötör, Sommer, Virág Cs. (A), Coleman, Turbucz – Ványi, Garbacz, Reiter, Virág T., Gágyor – Egyed, Lőrincz, Tóth G.

Miskolc JJSE: Duschek (Bálizs) – Boyle, Dudas (A), Metcalfe (A), Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós (C), Tóth A., Dansereau – Vojtkó, Dósa, Nagy K., Miskolczi, Fliszár – Ritó, Láda, Popovics, Roczanov, Szilágyi.

Játékvezetők: Varjú Árpád, Kincses Gergely – Soltész Áron, Muzsik Norbert.

A mai napon folytatódik a MOL Liga, 18:30-tól Újpestre látogat a Miskolc.
    Számszerűsítve a hatodik játszik a harmadikkal. Ezen a hétvégén a Miskolc pénteken egy szoros és kemény csatában 2-1 arányban maradt alul az örök rivális Dunaújváros ellen. Az Újpest az erdélyi túra óta nem játszott meccset, mert enyhe meccse előnyben voltak a többiekhez képest.
    Az újpesti játékosokban éghet a visszavágás vágya, hiszen a szezon elején Miskolcon súlyos 9-1-es vereséget szenvedtek el és azóta nem is találkozott egymással a két csapat.
    Újpesten az első sor nagyon veszélyes, ha jó napot fognak ki akkor nehéz dolga lesz a jegesmacik védelmének és eddig ritka volt, hogy nekik rossz napjuk van ezért is vannak ott mindhárman a kanadai táblázat közvetlen elején.
    A Miskolcnál a nyáron kinevezett Majoross Gergely remekül összerakta a csapatát és a szezon elején remekül játszottak, de az utóbbi időben már be-be csúsztak hibák. Náluk nem egy sort, hanem a csapatot lehet kiemelni, hiszen a megerősített sorok és hátul Bálizs Bence remek összhangban vannak.
    Izgalmas mérkőzés várható, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 9. Roczanov (Vojtkó, Popovics), 11. Cohen (Becze, Metcalfe), 21. Cohen (Metcalfe), 31. Nagy K. (Miskolczi, Fliszár), 46. Dansereau (Dudas, Becze), 47. Hajós (Tóth A., Metcalfe), 51. Dudas (Boyle, Cohen)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Hegyi Á. Z. (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Dömötör, Sommer, Virág Cs. (A), Coleman, Turbucz – Ványi, Garbacz, Reiter, Virág T., Gágyor – Egyed, Lőrincz, Tóth G.
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Bálizs) – Boyle, Dudas (A), Metcalfe (A), Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós (C), Tóth A., Dansereau – Vojtkó, Dósa, Nagy K., Miskolczi, Fliszár – Ritó, Láda, Popovics, Roczanov, Szilágyi.

Játékvezetők: Varjú Árpád, Kincses Gergely – Soltész Áron, Muzsik Norbert