BKV Előre SC – Budaörs 1:1 (vége)
BKV Előre SC
1:1 (0:1)
Budaörs
vasárnap 02.11.2014, 13:30 • Sport utcai stadion, Budapest • NBIII - Közép csoport

Rangadóhoz méltó összecsapást láthattak a mérkőzésre kilátogatók, mindkét csapat végig a győzelemre játszott, végül megosztoztak a felek a pontokon.
    Az első félidőben mindkét oldalon voltak lehetőségek, egy jól eltalált szabadrúgás végén a Budaörs fordulhatott előnnyel a második játékrészre. Az első 45 perc krónikájához tartozik még, hogy Miklósvári kiállítása után a hazaiak a 41. percben emberhátrányba kerültek.
    A szünet után a BKV elszántan küzdött az egyenlítésért, ez Kálmán révén sikerült is az 52. percben. Az egyenlítő gól után a fővárosiak még nagyobb erőfeszítéseket tettek a vezető gólért, ez végül nem sikerült. A 75. percben a csereként beállt Jovánczai is a kiállítás sorsára jutott, onnantól kezdve egyenlő létszámban folytathatták a csapatok.
    A mérkőzés hajrájában minkét oldalon komoly lehetőségek adódtak, de a helyzetet tekintve a BKV állt közelebb a győzelemhez. A 89. percben a hazaiak ordító ziccert puskáztak el.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (15:30:56)

90+2

90+2
    Az utolsó percben már semmi érdemleges nem történt a pályán, a játékvezető lefújta a találkozót.

90+1
    A BKV végezhetett el szabadrúgást mintegy 23 méterről, Babos lövése a sorfalról jött le.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    Labdaszerzés után a hazaiak indultak meg egy gyors kontrával, három az egy ellen mehettek, Varga balról pontosan centerezett, de Kálmán ajtó-ablak helyzetben mintegy nyolc méterről szembe a kapuval mellé rúgta.

88
    Boda fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, húsz méterről megeresztett lökete nem sokkal ment mellé.

87
    A Budaörs végezhetett el szabadrúgást, a lágyan a tizenhatosra beívelt labdára Bozsó rosszul mozdult ki, de a megperdített labda centikkel mellé ment.

85
    Labdaszerzés után egy gyors kontrával megindultak a hazaiak, Varga azonban jobbról pontatlanul centerezett, Szentpéteri összeszedte a labdát.

84
    Sajbán Máté helyett Tüske érkezett

83
    A jobbról beívelt budaörsi szabadrúgás veszélytelen, középen kivágták a labdát a védők.

83
    Juhász kapott sárga lapot buktatásért.

82
    Juhász volt szabálytalan a jobb oldalon, szabadrúgást ívelhet be a Budaörs.

81
    Bogáti is besárgult, nagy a feszültség a pályán.

78
    A BKV próbálkozott egy mélységi indítással, Ódé azonban már szabálytalan volt.

77
    Sajbán felé ment egy indítás a jobb oldalon, a vendégek játékosa nem tudta befutni.

75
    Jovánczai második sárga lapja után idő előtt mehet zuhanyozni, innentől kezdve egyenlő létszámban folytathatják a csapatok.

74
    A vendégek ívelhettek be szabadrúgást a BKV tizenhatosára, az elvégzett szabad után Jovánczai már lesen volt.

73
    A Budaörs sebességet váltott, a hazaiak védekeznek, illetve kontrákkal próbálkoznak.

71
    A balról beívelt budaörsi szöglet veszélytelen, középen felszabadítottal a védők.

70
    Bogát két percen belül is komolyan veszélyeztette a hazaiak kapuját, ezúttal nyolc méterről célozta meg a rövidet, Bozsó hatalmasat mentett szögletre.

69
    Bogáti kapott jó labdát a bal oldalon, majd mintegy 14 méterről bikázta kapura, Bozsó nagyot védett.

68
    A vendégek birtokolják a labdát, ezekben a percekben a BKV saját térfelére behúzódva védekezik.

66
    Szabadrúgáshoz jutott a BKV mintegy 24 méterre a vendégek kapujától, az elvégzett szabadnál a két hazai játékos egymást zavarta. Ilyen is ritkán látni egy mérkőzésen.

65
    Csikortás jött be a lecserélt Papp helyett.

64
    Babos kapott jó labdát a jobb oldalon, centerezését középen Szentpéteri magabiztosan fogta meg.

63
    A középpályáról elvégzett vendég szabadrúgás után a Budaörs hamar elveszítette a labdát.

62
    Papp kapott sárga lapot buktatásért.

61
    A fővárosiak emberhátrányba is nagyot küzdenek, az egyenlítő gól óta nagyobb elszántsággal játszanak.

60
    Újabb hazai szöglet következett, a beívelt labdát a hosszúról sikerült is kapura tenni, Szentpéteri azonban védett.

59
    A vendégek emelték be a labdát a BKV tizenhatosára, Bozsó jött a kapujából és magabiztosan összeszedte.

58
    Jobbról ívelhettek be szögletet a hazaiak, középen Kálmán fejelt jócskán fölé.

57
    Sánta helyett Jovánczai a pályán.

56
    Szabálytalanság után a BKV végezhet el szabadrúgást a középpályáról. A beívelt labdát szögletre tették ki a vendégvédők.

55
    A középpályán folyik a játék, többnyire a Budaörs birtokolja a labdát.

54
    A Budaörs tartja a labdát, de a hazai játékosokon érződik az elszántság.

52
    A BKV Előre gólt szerzett!
    A közlekedésiek jobbról ívelték középre a sarokrúgást, a Budaörs kapuja előtt a nagy kavarodásban végül sikerült kivágni a labdát, de a hazaiak jobbról azonnal visszatették, majd középen KÁLMÁN ZSOLT CSABA hat méterről a kapuba fejelt.

51
    A hazaiak bedobása után Varga szögletet harcolt ki a jobb oldalon.

50
    Babos próbált lecsapni egy mélységi labdára, védője előnyösebb helyzetben volt, bedobásra tette ki a labdát.

49
    Emberelőnyben a Budaörs játszik fölényben, a hazaiak saját térfelükön védekeznek.

48
    Balról érkezett a vendégek beadása, középen Tányéros mintegy hét méterről nem sokkal pörgetett fölé.

47
    Hajós kapott remek kiugratást a leshatáron, jobbról tette középre, ott azonban már felszabadítottal a hazai védők.

46
    Mayer helyett Nyárasdi érkezett.

46
    A Budaörs kezdte a második félidőt.

46

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, az első félidőben kisebb-nagyobb lehetőségek mindkét csapat előtt adódtak. A 34. percben szabadrúgáshoz jutott a Budaörs, Bogáti gyönyörűen csavart a hazaiak kapujába. A BKV a szünetre nem csak gól, hanem emberhátrányba is került, Miklósvárit második sárga lapja után a 41. percben kiállította a játékvezető.
    Nehéz helyzetben a közlekedésiek, meglátjuk emberhátrányba mire mennek a második félidőben. Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45
    A Budaörs térfelén folyt a játék, majd a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

44
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, a közlekedésiek emberhátrányban nincsenek könnyű helyzetben.

42
    A Budaörs végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, majd a vendégek igyekeznek megtartani a labdát.

41
    Miklósvári második sárga lapját is megkapta, kiállításával emberhátrányba került a BKV.

40
    A BKV vezetett támadást a jobb oldalon, Vargának azonban nem sikerült beadnia a labdát.

39
    Kisebb belépő után a BKV végezhetett el szabadrúgást a középpályáról. Veszélyes területre nem sikerült bejátszani a labdát.

38
    Kiegyenlített a küzdelem a pályán, egyik csapat sem tudja akaratát a másikra ráerőltetni.

37
    Sánta felé ment egy kiugratási kísérlet, a hazai védők lekapcsolták a labdát.

36
    A közlekedésiek játszották be a labdát a Budaörs kapuja elé, szabálytalanság miatt már a vendégek jöhetnek kifelé szabaddal.

34
    A Budaörs gólt szerzett!
    BOGÁTI PÉTER vállalta el a vendégek szabadrúgását, kissé balról mintegy húsz méterről a kapu jobb sarkába csavart.

33
    Miklósvári kapott sárga lapot buktatásért.

32
    Bedobás után a vendégek ügyesen tartották meg a labdát a BKV tizenhatosa előtt, buktatás után mintegy 20 méterről végezhet el szabadrúgást a Budaörs.

31
    Varga felé ment egy indítás, a hazaiak játékosa fejjel csúsztatta tovább, Juhász igyekezett lecsapni a labdára, de a kapujából kifutó Szentpéteri már lábbal mentett.

30
    Egy kicsit felpörgött az utóbbi percekben a játék, mindkét csapatnak adódott lehetősége a gólszerzésre.

28
    Mélységi budaörsi indítás után a leshatáron Hajós csapott le a labdára, jó labdakezelés után ziccerben vezethette kapura, végül 13 méterről lőtt, Bozsó lábbal védett hatalmasat.

27
    A középpályán labdát szereztek a hazaiak, gyors ritmusváltás után kettő az egy ellen mehettek a fővárosiak, Huller azonban elcselezte magát. Ez ígéretes hazai lehetőség volt.

26
    Egymásután két szögletet is elvégezhetett a Budaörs, igazából egyik sem jelentett komoly veszélyt a hazaiak kapujára.

25
    Ferkó balról tekerte középre a labdát, az egyik hazai védő szögletre mentett.

24
    Jobbról érkezett a BKV újabb szöglete, a beívelt labdát középen kifejelték a védők, majd kontrából azonnal megindult a Budaörs.

23
    Bogáti 23 méterről szépen tekerte el a sorfal fölött a vendégek szabadrúgását, Bozsó azonban a helyén volt.

22
    Szabálytalanság után kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást a Budaörs.

21
    Bozsó nagy kirúgása után a labdát a BKV játékosai kapcsolták le, jobbról viszont a beadás már pocsék. Kirúgással jöhet a Budaörs.

20
    A Budaörs balról ívelhetett be szabadrúgást a hazaik kapujához, az elvégzett szabad rossz, a labda érintés nélkül elhagyta a játékteret.

19
    Ferkó mintegy 28 méterről is kapura rúgta a vendégek szabadrúgását, a középre tartó labda Bozsó kapusnak nem okozott gondot.

18
    Bozsó előrevágott labdája pontatlan, bedobást végezhetnek el a vendégek. Majd a bedobás után szabadrúgással jöhetnek.

17
    Csobánki lábát húzták el, saját térfeléről jöhet szabadrúgással a Budaörs.

16
    A BKV járatta a labdát hátul, majd az előreívelés már pontatlan, a budaörsiek lekapcsolták.

15
    Bogáti ívelhetett be szabadrúgást a fővárosiak tizenhatosára, az egyik védő lábán megpördült labdát Bozsó szedte össze.

14
    Enyhe hazai mezőnyfölény a pályán, ugyanakkor Szentpéteri kapuja nincs igazán veszélyben.

13
    Sok az apró szabálytalanság a pályán, Ducsai játékvezetőnek gyakran játékba kell avatkoznia.

12
    Huller szerzett labdát a középpályán, majd nagy lendülettel iramodott meg, húsz méterről kapura küldött lövése viszonyt nagyon gyenge.

11
    Babos beívelt szabadrúgását Szentpéteri szögletre ütötte. A jobbról elvégzett hazai sarokrúgás veszélytelen volt.

10
    A közlekedésiek tartják a labdát a vendégek térfelén, ugyanakkor veszélyes területre egyelőre nem tudják bejátszani azt.

9
    Babos végezhetett el szabadrúgást mintegy 28 méterről, a hazaiak játékosa ilyen távolságból is megpróbálta, lövése nem sokkal ment fölé.

8
    Kisebb belépő után a BKV jöhet kifelé szabaddal a saját térfeléről.

7
    Nem kezdődött rosszul a mérkőzés, már az első percekben érezhető, hogy tiszteli egymást a két csapat.

6
    Újabb szöglettel jöhettek a fővárosiak, a beívelt labdát a röviden megcsúsztatták, utána viszont már felszabadítottak a védők.

5
    Megvolt a találkozó első lövési kísérlete. Hajós készített elő ügyesen a BKV tizenhatosán belül, Bogáti 14 méterről megeresztett lökete nem sokkal ment mellé.

4
    Csobánki kaszálta el hátulról Marczinkát, a sárga lap elmaradt, viszont a szabadrúgás jár a hazaiaknak.

3
    Hajós felé ment egy mélységi indítás a bal oldalon, a hazai védő bedobásra tette ki a labdát.

2
    A jobbról beívelt hazai sarokrúgás veszélytelen, középen felszabadítottak a budaörsiek. Majd egy kisebb szabálytalanság után a vendégek jöhetnek szabaddal a középpályáról.

1
    Merczel ment el a labdával a jobb oldalon, lapos beadását szögletre mentették a vendégvédők.

1
    A BKV kezdte a találkozót.

1

BKV Előre SC: Bozsó – Kálmán, Babos, Mayer, Miklósvári – Marczinka, Juhász, Papp, Merczel – Varga, Huller

Cserék: Kara – Csikortás, Major, Nyárasdi, Dobó, Schmidt, Boda

Budaörs: Szentpéteri – Pleván, Tányéros, Ódé, Ferkó – Hajós, Ferencz, Csobánki, Bogáti – Sajbán Máté, Sánta

Cserék: Bartos – Herczeg, Jovánczai, Tüske, Rajnay, Horváth, Sajbán Miklós

Játékvezetők: Ducsai – Szarvas, Szert.

Vasárnapra két mérkőzés maradt az NB III Nyugati csoportjában, ebből az egyik a BKV – Budaörs találkozó.

A közlekedésiek 19 ponttal jelenleg hatodikok a bajnokságban, míg a vendég Budaörs 28 ponttal vezeti a tabellát. A fővárosiak az utóbbi időben hazai pályán gyengélkednek, vendéglátóként két utolsó mérkőzésükön mindössze egy pontot szereztek. Legutóbb például attól a Diósdtól szenvedtek vereséget, amely addig idegenben rendre kikapott, sőt még gólt sem rúgott. Idegenben viszont sokkal jobb a BKV, utolsó két idegenbeli fellépésén hat pontot szerzett.

A listavezető Budaörs egy öt győzelemből álló sorozattal indította a bajnoki szezont, de később is csak egy-egy döntetlen, illetve vereség rontotta el a makulátlan mérleget. A budaörsiek az egyetlen vereségüket a nyolcadik fordulóban szenvedték el, Tatabányán kaptak ki 4:0-ra. Az utolsó három fordulót azonban már ismét zökkenőmentesen vették.

A hazai pályán döcögő BKV, és az eddig remek szezont futó Budaörs összecsapása egy izgalmas és kiélezett küzdelmet ígér. A találkozó nagy kérdése, hogy a fővárosiak végre saját közönségük előtt tudnak-e nyerni, vagy folytatódik a Budaörs menetelése?!

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik..

Gólok: 52. Kálmán – 34. Bogáti

Lapok:   33. Miklósvári (BKV), 62. Papp (BKV), 83. Juhász (BKV) – 79. Ódé (ORS), 80. Ferencz (ORS), 81. Bogáti (ORS)   41. Miklósvári (BKV) – 75. Jovánczai (ORS)

BKV Előre SC: Bozsó – Kálmán, Babos, Mayer (46. Nyárasdi), Miklósvári – Marczinka, Juhász, Papp (65. Csikortás), Merczel – Varga, Huller (80. Boda)

Budaörs: Szentpéteri – Pleván, Tányéros, Ódé, Ferkó – Hajós, Ferencz, Csobánki, Bogáti – Sajbán Máté (84. Tüske), Sánta (57. Jovánczai)

Játékvezetők: Ducsai – Szarvas, Szert