Fehérvár AV19 – Jesenice 9:3 (vége)
Fehérvár AV19
9:3 (3:1, 3:1, 3:1)
HD Jesenice
vasárnap 02.11.2014, 14:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Erste Bank Juniors League

Két meccs alatt húsz gól, nem mondhatni hogy rossz formában lenne a Fehérvár AV19 U-18-as csapata! Az igazság az, hogy bár voltak periódusai a meccsnek, mikor közelebb tudtak férkőzni a vendégek, végig irányítás alatt tartotta az eseményeket a Volán, és akkor tudtak gólt lőni, amikor akartak. Plesz Bendegúz is remekül védett ma, a támadósor pedig egyenesen hengerelt. Remélem legközelebb is náluk követik majd az EBJL aktuális fordulóját, addig is, a viszontlátásra! (16:44:08)

60:00

59:43
    A Jesenice gólt szerzett!
    Még egy vendég gól így a végére, ROK KAPEL szerzett korongot a harmadunk előtt, majd be is lőtte azt Plesz mellett a kapuba!

58:17
    A Volán gólt szerzett!
    Csodálatos góllal növelte találatai számát a Fehérvár! KISS PATRIK emelte fel Hribar válla fölött a pakkot a rövid felsőbe, miután nagyszerű passzt kapott Szita Donáttól!

57:44
    A Fehérvár kiegészült.

57:29
    Plesznek kellett hárítania.

57:00
    Saját kpauja mögött a Jesenice, most indítják a támadást.

55:44
    Imre Patrikot is kiküldik így a végén, magas bottal való játékért.

55:40
    Először még nem sikerült, aztán összejött a Szita, Imre összjáték, aminek a végén IMRE PATRIK lőtte be a Fehérvár nyolcadik gólját!

54:55
    Nik Rekar (Jesenice) ül ki két percre a büntetőpadra.

54:42
    Hadzic kapott remek korongot, de nem tudta jól átvenni. Ezzel pedig a kapuig mehetett volna.

53:00
    Kiegészült a Jesenice, öt az öt ellen a csapatok.

52:02
    Egy életerős lövés száll el a vendég kapu mellett nem sokkal.

51:00
    Kiss Patrikot gáncsolták el, Nik Brglez ül ki a szabálytalanságért.

50:01
    Hribar kesztyűjében a korong.

49:34
    Kettő az egy ellen mehetett két vendég csatár, a helyzet fehérvári korongszerzéssel végződött.

48:27
    Visszatérhet Szita, ebből az előnyből több előnye származott a Fehérvárnak, mint a Jesenicének.

47:29
    Szuita Donát mehetett el egyedül, ő azonban lövés helyett a passzt választotta, ami sajnos pontatlanra sikerült.

46:27
    Imre Patrik ül ki a büntetőpadra palánkra lökésért.

46:02
    Ismét nálunk lesz a buli, tilos felszabadítás után.

45:53
    Plesznek kellett hárítania, buli a fehérvári harmadban.

45:29
    Hosszú idő után hagyja el a korong vendég ütőn a vendég harmadot.

44:53
    Tilosra ütötték a pakkot a fáradt jesenicei védők.

44:35
    Teljesen beszorul a Jesenice, csak belepiszkálni tudnak néha a korongba.

43:49
    Egy kósza vendég lövés pattan Plesz kapuja fölé egy védő botjáról.

42:21
    Itt a hetedik találat! Erdei passza után TAKÁCS BENCE bombázta be a pakkot a hosszú felsőbe! 7-2 ide, jól játszanak a srácok ma is!

42:07
    A Jesenice kiegészült.

41:49
    Elszáll a vendég kapu mellett a lövés, a korong pedig kicsúszik a harmadból.

41:11
    Nem tudtuk bevinni a pakkot, lesre koriztunk.

40:41
    Csúnyán eladtuk a korongot, értékes másodperceket vesztettünk ezzel.

40:07
    Sabanovic, ül ki a korong mellé ketté percre, a játék késleltetéséért.

40:07
    Kipattant a korong a büntetőpadra.

40:01

Az első percekben a Jesenice talált a kapunkba, aztán mi lőttünk nekik hármat. Ismerős? Hát igen, lemásolták a csapatok az első harmad forgatókönyvét, aminek köszönhetően már tetemes, négy gólos a Fehérvár előnye a záró harmad előtt. Jól látszik, hogy akkor kapcsol magasabb sebességre a Volán, amikor akar, és akkor nem igazán tud mit kezdeni a támadásokkal a Jesenice, kénytelen foggal-körömmel védekezni. Következik a harmadik harmad, most már ne menjenek sehova!

40:00

38:50
    Baranyai hozta ki szépen a korongot, indulhat a fehérvári támadás.

37:34
    Össze kellene szednie magát a Jesenicének, ha nem akarnak akkora zakóba belefutni, mint tegnap a Triglav Kranj.

37:21
    Kezd elhúzni a Volán, Kiss passzát SZITA DONÁT váltotta gólra, ez már tetemes különbség!

36:29
    Elsuhan egy centerezés a Volán kapuja előtt.

35:30
    Rajsar ért bele egy lövésbe, de a pakk végül Plesz ölében kötött ki.

34:50
    Járossy védekezett szépen, az ellenfél csak az oldalhálót találta el.

34:07
    Sodja először be, aztán kicselezte magát a harmadunkból.

33:22
    Gasper Glavic mehetett el egyedül a kapussal szemben, ám Plesz nem dőlt be a cselnek, és védte a nem túl jóra sikerült lövést!

32:34
    Les miatt szakad meg a vendég támadás.

31:01
    A mérkőzés folyamán először vezet három góllal az egyik fél! Török Patrik passza után JÁROSSY ÁDÁM lövése kötött ki a bal felső sarokban! A kapus tehetetlen volt, miután megpattant előtte a korong. 5-2 a Fehérvár javára!

30:48
    Török lövése csúszik mellé egy vendég korcsolyáról.

30:12
    Jól játszik a Fehérvár, úgy tűnik a vendégeket zavarta meg a technikai szünet.

29:14
    Folytatódik a mérkőzés a hosszas pihenő után.

29:14
    Áll a játék, az egyik bíró felszerelésével van probléma.

28:41
    Felállnak most a kapunk előtt a vendégek, de lövésig nem jutnak el.

28:21
    Tilosra ütöttük a korongot.

28:07
    Visszatérhet Erdei a jégre.

27:32
    Emberhátrányban tudtunk megindulni, értékes másodperceket szerezve ezzel.

26:55
    Kiütjük a korongot.

26:07
    Erdei Zoltánt küldik ki bottal ütésért, a második fehérvári hátrány a meccsen.

25:59
    Sersen lövését védte Plesz.

24:44
    Török Patrik lövését védte Hribar.

24:13
    Okosan és agresszívan védekezünk, nem jutnak lövésig a vendégek.

23:24
    Imre passza után Antal Arnold lőtt kapásból, a lövést azonban Hribar védeni tudta.

22:46
    A bulit követő lövést Plesz fogta magabiztosan.

22:43
    A palánk mellett harcoltak a felek a korongért, végül a bíró sípszava szakította meg a dulakodást.

21:13
    Sorminta alapján folyik a mérkőzés, TAKÁCS BENCE kék vonalról eleresztett lövése állítja vissza a két csapat között a két gólos különbséget!

20:13
    A kezdés után szinte azonnal zárkózik fel a Jesenice, az eddig is remekül játszó GASPER GLAVIC sodorta be a sokadik kipattanót Plesz lábai között!

20:01

Kapust cserél a Jesenice, Maj Pelko-t Domen Hribar váltja a kapuban.

Ráijesztett a harmad elején közönségére a Fehérvár, a vendég vezető gól mindenkit meglepett kissé a csarnokban. A villámgyors válasz azonban mindenki számára egyértelművé tette, hogy az csak egy kis botlás lesz, és a mérkőzés hátralévő részében valóban koncentrálva, és a helyzeteit kíméletlenül kihasználva játszott a Volán. Hazai oldalon mindneki odateszi magát, főleg Tóth Renátó és Erdei Zoltán vesznek részt eddig nagyon aktívan a helyzetek kiharcolásában, míg a vendégeknél Gasper Glavic az egyedüli harcos. Maradjanak velünk, hamarosan jön a folytatás!

20:00

19:48
    Glavic lövését ezúttal egy hátvéd blokkolta.

19:05
    Glavic lőtt kiszorított helyzetből a kapunk mellé.

18:06
    Meghozta gyümölcsét a rengeteg támadás, Kiss passza után ERDEI ZOLTÁN góljával már 3-1-re vezet a Fehérvár szűk két perccel a harmad vége előtt!

17:34
    Erősödik a Volán nyomás.

16:51
    Eldugjuk a korongot a védők elől, csak néha tudnak beleérni, és kiütni a harmadukból.

15:57
    Most tudnak lemenni cserére a hullafáradt vendég védők.

15:35
    Záporoznak a lövések Pelko kapujára!

14:53
    Horváth és Török vitték be szépen a korongot, a vendég harmadban a Volán.

14:30
    Lesre korcsolyáztak a vendégek.

13:53
    Imre Patrik lövését fogta Pelko a lepkés kesztyűvel!

13:17
    Egy rossz passz miatt megszakadt az ígéretes támadásunk, a jesenicei kontra végén pedig már Plesznek kellett védenie!

12:59
    Tilosra ütik a vendégek, buli Pelko kapuja előtt.

11:48
    Megszerezte a vezetést a Fehérvár AV19, TÓTH RENÁTÓ korcsolyázott keresztbe a kapu előtt, majd visszafordult, és elegánsan a hálóba emelte a korongot! Ma is remekül játszik, csakúgy mint a tegnapi mérkőzésen.

10:37
    Eladtuk a korongot, a kontrából Glavic tudott lőni Plesz kapujára.

09:29
    Szita Donát indult meg szépen a bal oldalon, lövése azonban a hosszú oldali kapuvasról kifele pattant!

08:56
    Plesz fogta szépen a rövid oldalt, esélytelen volt most oda gólt lőni neki.

07:59
    Kovács Olivér maradt le kevéssel egy keresztpasszról!

06:52
    Tóth Renátó révén most a Fehérvár veszélyeztetett, mindkét csapat hajt a vezetés megszerzéséért.

06:36
    És megint Plesz kesztyűjében kötött ki a korong.

06:22
    Plesz védte szépen Sodja fonák lövését.

05:42
    Erdei pontatlan passzából indulhattak a vendégek, de máris sikerült visszaszerezni a korongot.

05:22
    Támadásban a Jesenice, Plesznek kellett védenie egy takarásból érkező lövést.

02:50
    Góól, itt a villámgyors válasz fehérvári részről! Tóth Renátó passza után HORVÁTH RIHÁRD lőtt kapura, és passzírozta be a korongot a kapus lábai között! 1-1!

02:40
    Tíz másodperc alatt kihasználta előnyét a Jesenice, Glavic passzát követően GASPER SERSEN szerezte meg a vezetést csapatának!

02:30
    Most kerül sor a mérkőzés első kiállítására, Rajz Áron kapja fogásért. v

02:20
    Késleltetett kiállítás.

01:41
    Határozottan állította meg a védelem a Jesenice támadását.

01:07
    Ismét tilosra ütjük sajnos.

00:28
    Erdei Zoltán emelte kapura a pakkot, Pelko kitette védőjének.

00:10
    Elhozta a korongot a kezdésnél a Fehérvár, a pontatlan indítás azonban tilossal végződött.

00:01

A csapatok bemutatása zajlik éppen, íme a két csapat összeállítása:

Fehérvár AV19: Plesz (Bors) – Antal, Imre, Szita, Erdei, Kiss – Takács, Szabó D., Tóth, Horváth, Török – Baranyai, Járossy, Rajz, Kovács, Szabó M. – Erdély, Fürst, Négyesi, Mányok

Vezetőedző: Kóger István

HD Jesenice: Pelko (Hribar) – Hadzic, Sabanovic, Glavic, Sersen, Rekar – Blos, Kofutar, Sodja, Kapel, Svetina E. – Urukalo, Stojan, Avsenek, Rajsar, Sturm – Razingar, Jamnik, Svetina R., Pavlic, Brglez.

A tegnapi, Triglav Kranj elleni fölényes, 11-1 arányú győzelem után ma ismét megmérettetik a Fehérvár AV19 U-18-as csapata! A mai ellenfél a Jesenice csapata lesz, amely jelenleg kilencedik a tabellán, és jelentős a lemaradása az élmezőnytől. Ezzel szemben a Volán egy meccsel kevesebbet játszva tartja második helyét, de egy esetleges Villach-fiaskó után már át is veheti az első pozíciót pontazonossággal, sokkal jobb gólkülönbségének köszönhetően (jelenleg 29-15 a Volán javára). Ismét gólokban gazdag mérkőzésnek nézünk elébe, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 3. Horváth (Tóth R., Török), 12. Tóth R., 19. Erdei (Kiss, Szita), 22. Takács (Török), 32. Járossy (Török, Tóth R.), 38. Szita (Kiss), 43. Takács (Erdei, Kiss), 56. Imre (Szita, Antal), 59. Kiss (Szita) – 3. Sersen (Glavic, Rekar), 21. Glavic (Rekar), 60. Kapel (Hadzic)