Dab.Docler – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (vége) | Budapešť – DVTK Jegesmedvék 0:7 (vége)
Dab.Docler
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 02.11.2014, 17:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

A MOL Liga legerősebb vára az Eszperantó úton található, az Acélbikák egészen elképesztő magabiztossággal szállítják a pontokat közönségüknek, az eddig lejátszott nyolc mérkőzésen a megszerezhető 24-ből 23 pontot elhoztak Pavukék, eddig egyedüli csapatként veretlenek a bajnokságban saját pályán. Vasárnapi ellenfelük a Ferencváros lesz, aki pénteken az első 10 percben elvesztette a meccset az Érsekújvárral szemben. A Fradi szintén nyolc idegenbeli mérkőzésen van túl, de egyedül a HSC ellen sikerült pontot szerezniük, igaz, akkor hármat is. A cél a hétvége előtt is három pont megszerzése volt a Zámky és a DAB ellen, ebből az első meccs elment, tehát a tabellaelsővel szemben kell megszerezni a célok eléréséhez szükséges pontokat.

A Dab.Docler ellen már játszottak idén a zöld-fehérek, akkor 4-3-ra nyert a DAB egy végig kiélezett mérkőzésen. A Fradinak továbbra is a góllövéssel van a legnagyobb baja, az Újvár ellen egyszer sem sikerült betalálni. Márpedig a DAB ellen a liga legjobb kapusának eszén kell majd túljárni, Janis Kalnins ugyanis 95% fölötti teljesítménnyel vezeti a kapusstatisztikákat. Ha ez nem lenne elég, a legjobb védelem igyekszik Novákék útját állni, az újvárosiak ugyanis két gólnál kevesebbet kaptak eddig hazai meccseiken átlagosan. A Dab.Docler vezeti a tabellát, annak ellenére, hogy a második Érsekújvárnál két, a harmadik Miskolchoz képest egy meccsel kevesebbet játszott. A Fradi továbbra is az UTE-t üldözi a rájátszásért vívott küzdelemben, vesztett pontok számában öt egység a különbség a két csapat között.

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Pozsgai, Martine, Peterdi,Galanisz, Pavuk – Nagy, Mestyán, Szappanos, Azari, Papp – Hruby, Erdélyi, Kovács, Szepessy, Kiss – Magosi

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Moravec, Cerny, Mikusovic, Pál, Novak – Lencsés, Kramar, Dubek, Rafaj, Papp Cs. – Horváth, Hegyi, Revák, Németh, Borbás – Lévai, Mach

Játékvezetők: HASZONITS Miklós, SÓS Zoltán, ABONYI Attila,TIMÁR Balázs.

00:59
    Peterdi kék vonalas lövését Marton fogja meg, de kiejti, a védők időben tisztáznak

04:18
    Marton védése után, Horváth és Szappanos akaszkodnak össze, de a bírók gyorsan közbeavatkoznak

04:18
    Horváth büntetése 2 perc durva játékért és Szappanos büntetése 2 perc testreütésért

06:01
    Németh büntetése letelt

06:19
    Dubek lövését Pozsgai blokkolja, a korong a védőhálóba vágódik

06:52
    Kovács indítja Magosit, aki elvéti a korongot, Marton a kapuból kikorcsolyázva rátenyerel a korongra

20:00

A mérkőzés lassú tempóban kezdődött. Több hazai helyzetet követően, a Ferencváros egy-két kontrát leszámítva csak védekezett. A harmad felénél kicsit magasabb sebességre kapcsoltak a csapatok, de igazán nagy helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. A DAB szinte egy kapuzott a játékrész ezen szakaszában. A harmad hátralevő részében sem változott a játék képe. Támadott a DAB, védekezett a vendég csapat. Gólt egyik csapat sem tudott elérni , így 0-0-ás eredménnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

31:23
    Novak büntetése 2 perc bottal akasztásért, és Pál büntetése 2 perc bottal akasztásért + 2 perc sportszerűtlen magatartásért

Gólpassz: Pozsgai Tamás, Kiss Ákos

Pozsgai kék vonalas lövésébe Peterdi tette bele az ütőjét a kapu előtt, ami így Martont becsapva a kapuba vágódott

34:20
    Moravec büntetése 2 perc durva játékért és Kiss Ákos büntetése szintén 2 perc durva játékért

Gólpassz: Pál Zoltán, Robert Marton

Kivágják a korongot a Ferencvárosiak, pont a büntetőpadról visszatérő Revákhoz, aki Sevela mellett megszerzi az egyenlítő találatot

38:49
    Kiss büntetése 2 perc bottal akasztásért

39:40
    Papp szerez korongot, majd a harmadba érve lövésre szánja el magát, amit Marton oldalra üt

40:00

A második harmad elején kettős előnybe került a vendég csapat, de gólt nem sikerült elérniük. Továbbra is hazai fölény jellemezte a harmadot, de most valamelyest több támadást vezetett a vendég csapat is. Sevelanak több esetben is bravúrral kellett hárítania. Kettős emberelőnybe került a hazai csapat, de nem sikerült kihasználniuk, majd Novak kiállítása letelt, amikor is Pozsgai lövésébe Peterdi tette bele az ütőjét, a korong pedig Marton mellett vágódott a kapuba. A harmad vége előtt nem sokkal, egy ferencvárosi felszabadítás, pont a büntetőpadról visszatérő Revák elé kerül, aki teljesen egyedül vezethette a korongot Sevela kapujára, amit be is lőtt. Így 1-1-es eredménnyel mehetnek a csapatok pihenőre.