Siófok – Győr 27:40 (vége) | Békéscsaba – Dunaújvárosi KKA 24:26 (vége) | Vasas SC – MTK-Budapest 25:41 (vége)
Vasas SC
25:41 (10:23)
MTK-Budapest
szerda 05.11.2014, 18:00Magyar kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A női kézilabda Magyar Kupában folytatódnak a küzdelmek, a legjobb nyolc közé jutásért többek között Vasas – MTK-Budapest mérkőzésre kerül sor.

A Vasas a Kupában eddig sorrendben a Szent István, a Dorog és az Inárcs-Örkény csapatával játszott, az angyalföldiek mindhárom esetben fölényes győzelmet arattak.
    Az MTK-Budapest egy fordulóval később kapcsolódott be a sorozatba, előbb a Szentendrét magabiztosan, majd a szintén elsőosztályú Vác otthonában egy szorosabb mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást.
    A két fővárosi alakulat összecsapásának külön pikantériáját adja, hogy a Vasasban több, tavaly még az MTK-t erősítő kézilabdázó játszik. Így például a Vasas góllövőlistáját vezető beállós Borbás Rita, vagy a szélen szintén remekelő Barczi Annamária.

A találkozó és egyben a továbbjutás esélyese az MTK-Budapest, de abban teljesen biztosak lehetünk, hogy az angyalföldik nem adják majd olcsón magukat.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Vasas SC: Tzintzis, Fekete Dorina (kapusok) – Sütő, Butt, Tóth, Komsa, Lyngby, Ködmön, Rózsa, Németh, Tápai, Borbás, Oláh, Katona, Barczi, Nagy

MTK-Budapest: Kurucz, Blazek, Kókai (kapusok) – Csuka, Horváth, Varga, Ábrahám, Balog, Szádvári, Fekete, Török, Barna, Kovács, Khouildi, Wolf, Valovics

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.

1

1
    Az MTK-Budapest kezdte a találkozót. (0:0) (0:0)

1
    Az MTK-Budapestnél Kókai, míg a hazaiaknál Tzintzis kezd a kapuban. (0:0) (0:0)

1
    Jó bejátszás után Ábrahám szerzi a mérkőzés első gólját, beállóból volt eredményes. (0:1) (0:1)

2
    Barczi fejezte be lövéssel a Vasas támadását, középről durrantott fölé. A vendégek támadhatnak. (0:1) (0:1)

2
    Az MTK-Budapest VARGÁ-ra játszotta ki a figurát, jobb szélről pontosan lőtt a hosszúba. (0:2) (0:2)

3
    Ábrahám kiharcolta, BALOG magabiztosan értékesítette a vendégek büntetőjét. (0:3) (0:3)

3
    Tzintzis nagyot védett, de az angyalföldiek se tudták góllal befejezni a támadást. (0:3) (0:3)

4
    BALOG meglehetősen szabadon kapta bal szélen a labdát, Tzintzis kapus mellett a hosszúba lőtt. (0:4) (0:4)

5
    A volt MTK-s BORBÁS-t sikerült megtalálni beállóban, nem is hibázott az egykori válogatott játékos. (1:4) (1:4)

6
    WOLF jött be támadásban, bal kettőben szedett össze egy labdát, betörésével négygólos a vendégek vezetése. (1:5) (1:5)

6
    A Vasas időt kért. (1:5) (1:5)

7
    Jó blokk után megindult az MTK-Budapest, Varga azonban kihagyta a ziccert. (1:5) (1:5)

8
    Ismét BALOG vállalta el a vendégek hétméteresét, a jobb alsót választotta. (1:6) (1:6)

8
    Rózsa hibázott szélről, VALOVICS viszont átlövésből nagy gólt ragasztott a hazaiak kapujába. (1:7) (1:7)

9
    ÁBRAHÁM kapta beállóban a labdát, nem hibázott a vendégek játékosa. (1:8) (1:8)

10
    WOLF jött be támadásba, átlövésből ragasztotta be. (1:9) (1:9)

10
    NÉMETH jobb kettőből eresztette el, lövése a jobb sarokba vágódott. (2:9) (2:9)

11
    A vendégek átlövését még védte Fekete Dorina, a kipattanónál azonban már tehetetlen volt. ÁBRAHÁM talált be. (2:10) (2:10)

12
    A vendégek labdát szereztek, azonnal leindítottak, VARGA a befejező ember. (2:11) (2:11)

13
    NÉMETH ment be a vendégek darálójába, betörésből szerezte a Vasas harmadik gólját. (3:11) (3:11)

14
    Barczi kapott két perces büntetést, az MTK-Budapest büntetővel jöhet. (3:11) (3:11)

14
    Ismét BALOG vállalta el a büntetőt, lövéséve Fekete Dorina csak beleérni tudott. (3:12) (3:12)

15
    NÉMETH zsinórban a harmadik gólját lőtte, jobb kettőből talált be. (4:12) (4:12)

16
    ÁBRAHÁM-ot nem tudják tartani beállóban, szépen fordult le védőjéről, (4:13) (4:13)

17
    NAGY vállalta el a hazaiak hétméteresét, nem hibázta el a lehetőséget. (5:13) (5:13)

17
    ÁBRAHÁM kapta a labdát beállóban, most se hibázott a vendégek beállósa. (5:14) (5:14)

18
    BORBÁS-t sikerült megjátszani beállóban, ziccerben biztos kezűnek bizonyult. (6:14) (6:14)

19
    HORVÁTH jött be támadásba, jobb kettőből pókhálózta ki a felsőt. (6:15) (6:15)

19
    Ábrahám harcolta ki, BALOG ezúttal sem hibázta el a büntetőt. (6:16) (6:16)

20
    BORBÁS fejezte be góllal a Vasas támadását, a hazaiaknak most sikerült leindítani. (7:16) (7:16)

21
    BALOG nagy kedvvel játszik, bal szélről pontosan célzott. (7:17) (7:17)

22
    VARGA köszöntött be szélről, lemaradtak róla a Vasas játékosai. (7:18) (7:18)

23
    TÁPAI eresztett el egy bombát középről, lökete a jobb felsőbe csapódott. (8:18) (8:18)

24
    ÁBRAHÁM szórja a gólokat, ezúttal is beállóból volt eredményes. (8:19) (8:19)

25
    Az MTK-Budapest támadásban eladta a labdát, az angyalföldiek azonnal leindítottak, NAGY a befejező ember. (9:19) (9:19)

26
    HORVÁTH-ra nem léptek ki, átlövésből könnyedén talált a Vasas kapujába. (9:20) (9:20)

27
    BALOG szerezte a vendégek újabb gólját, betörésből volt eredményes. (9:21) (9:21)

28
    Jó vendégblokk után az MTK-Budapest azonnal leindított, HORVÁTH ziccerben nem hibázott. (9:22) (9:22)

29
    A szülési szabadsága után a pályára visszatérő TÁPAI tört be bal kettőből, találatával megvan a Vasas tizedik gólja. (10:22) (10:22)

30
    HORVÁTH kezdi megszórni magát, átlövésből talált a hazaiak kapujába. (10:23) (10:23)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:23)

Az első félidőben kiütközött az osztálykülönbség a két csapat között, az MTK-Budapest kedvére szórta a gólokat. A Vasas 1:5-ös állásnál már a hatodik percben időt kért, de igazából ez sem segített az angyalföldieken.
    A vendégeknél Ábrahám beállóban tarthatatlan volt, míg Balog szélről ritkán hibázott.
    A mérkőzés gyakorlatilag eldőlt, csak a gólkülönbség lehet kérdéses.

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:23)

31
    A Vasas kezdte a második félidőt. (10:23) (10:23)

31
    Sütő lövését szélről védte Kókai, az MTK-Budapest támadhat. (10:23) (10:23)

32
    FEKETE BOZSÁNA szépen játszotta magát tisztára, a második félidő első gólja a nevéhez fűződik. (10:24) (10:24)

33
    TÁPAI volt erőszakos, jobb kettőből tört be, a befejezéssel sem akadt problémája. (11:24) (11:24)

33
    Csuka kapott két perces büntetést lerántásért. Emberelőnyben támadhat a Vasas. (11:24) (11:24)

34
    Kókai védte Borbás ziccerét, majd azonnal indította elől FEKETE BOZSÁNÁ-t, biztosan lőtt a hazaiak kapujába. (11:25) (11:25)

35
    Tápai játszotta meg a bal szélen TOMSÁ-t, Kókai mellett ellőtte a labdát. (12:25) (12:25)

36
    Lerohantak a vendégek, SZÁDVÁRI könnyedén értékesítette a ziccert. (12:26) (12:26)

37
    HORVÁTH jött be támadásba, középről bombázott a kapuba. (12:27) (12:27)

37
    Török kapott két percet, emberelőnyben játszhatnak a hazaiak. (12:27) (12:27)

38
    TÁPAI vállalta el a hazaiak büntetőjét, nem ismert kegyelmet. (13:27) (13:27)

38
    SZÁDVÁRI kapta a bal szélen a labdát, a vendégek kiválósága felvarrta a bal felsőbe. (13:28) (13:28)

39
    TÁPAI vállalkozott egy átlövésre, a célzással sem akadt problémája. (14:28) (14:28)

40
    FEKETE BOZSÁNA bal kettőből tört be, névrokona a kapuban tehetetlen volt. (14:29) (14:29)

41
    KATONA eresztett el jobb kettőből egy löketet, Kókai nem védhette. (15:29) (15:29)

42
    CSUKA is betalált a vendégektől, betörése után már könnyű dolga volt. (15:30) (15:30)

43
    NÉMETH lőtte át a vendégek falát, bombájánál Kókai is tehetetlen volt. (16:30) (16:30)

44
    FEKETE BOZSÁNA is kezdi elkapni a fonalat, bal kettőből taláált a hazaiak kapujába. (16:31) (16:31)

44
    A Vasas időt kért. (16:31) (16:31)

45
    Khouildi kapott két perces büntetést, majd miután rálegyintett a játékvezetőre, még kettőt ülhet a padon. Négy percig emberhátrányban az MTK-Budapest. (16:31) (16:31)

45
    OLÁH vállalta el a hazaiak büntetőjét, biztos kézzel értékesítette. (17:31) (17:31)

46
    OLÁH átlövésből is betalált, a védekezéssel nem igazán sokat törődnek a csapatok. (18:31) (18:31)

47
    RÓZSA vállalta el középről, lövésénél Kókai tehetetlen volt. (19:31) (19:31)

48
    BARCZI szélről cselezett befelé, góljával megvan a huszadik hazai találat. (20:31) (20:31)

48
    Barczi kapott két perces büntetést, miután földre vitte ellenfelét. (20:31) (20:31)

49
    FEKETE BOZSÁNA középről eresztett el egy bombát, nem is volt ellenszer a lövés ellen. (20:32) (20:32)

50
    Az MTK-Budapest labdát szerzett, a lerohanás végén SZÁDVÁRI a befejező ember. (20:33) (20:33)

51
    CSUKA a tört be jobb kettőből, a befejezés is pontos volt. (20:34) (20:34)

51
    OLÁH vállalta el a hazaiak büntetőjét, a bal sarkot választotta. (21:34) (21:34)

52
    FEKETE BOZSÁNA egyre jobban belelendül, átlövésből vette be a Vasas kapuját. (21:35) (21:35)

53
    BARCZI kapta a labdát jobb szélen, Kókai mellett szépen lőtte el. (22:35) (22:35)

54
    TÖRÖK meglehetősen szabadon volt a jobb szélen, nem is hibázott a vendégek kiválósága. (22:36) (22:36)

55
    BARCZI egymásután kétszer is eredményes tudott lenni, ezúttal is szélről talált be. (23:36) (23:36)

56
    FEKETE BOZSÁNA kedvére szórja a gólokat, ezúttal betörés után talált be. (23:38) (23:38)

57
    CSUKA fejezte be lövéssel a vendégek támadását, középről ragasztott nagy gólt. (23:39) (23:39)

58
    OLÁH jobb kettőből engedte el, Kókai nem védhette a bombát. (24:39) (24:39)

58
    Tápai kapott két perces büntetést lerántás után. (24:39) (24:39)

59
    HORVÁTH kapta a labdát középen, könnyedén lőtte át a hazaiak falát. (24:40) (24:40)

59
    Barczi kapott két perces büntetést, neki ez ma már a harmadik volt. (24:40) (24:40)

60
    VARGA fejezte be góllal a vendégek támadását, mint kés a vajon úgy ment át a szellős védelmen. (24:41) (24:41)

60
    OLÁH jobb kettőből eresztette el, labdája a bal alsóba csapódott. (25:41) (25:41)

60
    Mérkőzés vége. (25:41)

A vártnál talán könnyebben, az MTK-Budapest magabiztos győzelmet aratott a Vasas otthonában. Igazából a mérkőzés már az első félidőben eldőlt, csak a gólkülönbség maradt kérdéses. Az első játékrészben Ábrahám szórta a gólokat a vendégeknél, míg a második harminc percben Fekete Bozsána alakított nagyot.
    Az angyalföldieknél hiába játszik több neves és ismert játékos, a különbség kiütközött a két csapat között.
    Köszönöm a figyelmet! (19:29:16)

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki