Magyarország – Franciaország 1:2 (vége) | Olaszország – Szlovénia 4:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Olaszország
4:3 (0:0, 2:0, 1:3 - 1:0)
Szlovénia
csütörtök 06.11.2014, 19:10 • Újpesti jégcsarnok, Bp. Megyeri út • U20 Négy Nemzet torna

Gól nélküli első harmad után a második 20 percben kettővel elmentek az olaszok, de Szlovénia kétszer is egyenlített a záróhrmadban, egy rengeteg kiállítást hozó mérkőzésen!
    Végül a hosszabbítást is emberhátrányban kezdő szlovénok nem tudták kihúzni a rendes játékidő végén kapott kiállítást gól nélkül, így az olaszok nyertek a ráadásban!
    Az U20-as Négy Nemzet torna első napja után tehát Franciaországnak 3, Olaszországnak 2, Szlovéniának 1 pontja van, a mieink még nem szereztek pontot, de az eddig lejátszott két meccs is szoros volt, nem lenne tahát az sem meglepő, ha holnap fordulna a kocka, amikor magyar-olasz és francia-szlovén meccsekre kerül sor Újpesten!
    Tartsanak akkor is velünk! (21:28:41)

61:50
    Olaszország gólt szerzett!
    Gólszerző TAUFERER. Assziszt: Beber. Várható volt, hogy ezt már nemigen tudják kihúzni a szlovénok; Philipp Beber passzából IVAN TAUFERER szerzi emberelőnyből az olaszok győztes gólját! 4-3

60:05
    Ráadás jön tehát, egyelőre 4 a 3 ellen támadhatnak az olaszok!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A harmadik harmad a szlovénoké volt, így ledolgozták a kétgólos hátrányukat, nincs tehát egyelőre döntés!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:57
    Még a végén Logar a szlovénoktól kapott egy 2 perces kiállítást a játék késleltetéséért!

57:39
    Potocnik visszajöhetett, ezt is kihúzták a szlovénok!

55:39
    Játszik a tűzzel a szlovén együttes; Potocnik magas bottal való játékért kapott 2 percet, újabb olasz emberelőny!

54:19
    Kiegészült a szlovén válogatott!

52:19
    Kraigher a szlovénoktól bottal akasztásért kapott kettő percet, olasz emberelőny!

48:01
    Szlovénia gólt szerzett!
    Gólszerző HADZIC. Assziszt: Logar. Ezúttal a rövid szlovén emberelőny is elég volt a gólhoz, Miha Logar passzát SEBASTJAN HADZIC lőtte be! Újra egyenlő: 3-3

47:11
    Kiegészült a szlovén együttes, most Ők vannak rövid ideig emberelőnyben!

46:23
    Akadályozásért Olivero kapott 2 percet, megint egyenlő a létszám a jégen a csapatoknál

46:12
    A Magnabosco kiállítása miatti emberelőnyt kihúzták az olaszok, kiegészültek.

45:11
    Elcserélték magukat a szlovénok, csapatbüntetés, oda az emberelőny!

44:12
    Az olaszoktól Magnabosco kapott 2 percet, bottal akasztásért! Szlovén emberelőny!

42:54
    Gólszerző G.MORINI. Nem estek össze az olaszok a bekapott két gyors gólt követően! GIUSEPPE MORINI egyéni akcióból talált be Trelc kapujába! 3-2 megint az olaszoknak!

42:35
    Gólszerző GLAVIC. Assziszt: Pazlar. A jelek szerint vérszemet kaptak a szlovénok! Mitja Pazlar átadásából GASPER GLAVIC ütötte a korongot az olaszok kapujába, kiegyenlítve ezzel az állást! 2-2

40:54
    Gólszerző JEZOVSEK. Assziszt: Kraigher és Vincec. Ezt a fórt most gyorsan kihasználták a szlovénok! Luka Kraigher és Luka Vincec passzai után ZAN JEZOVSEK talált az olasz kapuba! 2-1

40:39
    Marcello az olaszoktól palánkra lökésért kapott 2 percet, vajon a szlovénok be tudnak -e lőni egy emberelőnyt?

40:01

Ebben a játékrészben 5 az 5 elleni szituációból és emberelőnyből is betaláltak az olaszok, így a jelek szerint megérdemelten vezetnek 40 percnyi játék után 2-0-ra!
    Az újabb szünetet követően folytatódik a mérkőzés!

40:00

37:59
    Gólszerző COSTA. Assziszt: G.Morini és Dantone. Az első értékesített emberelőny a mérkőzésen, Giovanni Morini és Dantone játéka után DANIEL COSTA növelte az olaszok előnyét! 2-0

37:39
    Vincec a játék késleltetésért kapott 2 percet, emberelőnyben az olaszok!

37:19
    Ezt is kihagyta a szlovén csapat, Olaszország kiegészült!

35:19
    Az olaszoktól Lancsar gáncsolásért kapott 2 percet, szlovén emberelőny!

33:00
    Lepergett újabb három perc a meccsen, egyelőre nincs újabb gól!

30:00
    A meccs felénél járunk, a fórok eddig mindkét oldalon kimaradtak, de egy 5 az 5 elleni szituációból született góllal, egyelőre az olaszok vezetnek 1-0-ra!

27:45
    Jezovsek visszjöhetett, az olaszok sem lőtték be az emberelőnyt!

25:45
    Jezovsek fogásért kapott 2 percet, itt az első olasz emberelőny!

24:00
    Egyelőre tehát egygólos az olaszok előnye! Lesz -e válasza erre a gólra Szlovénia korosztályos csapatának?

21:37
    Gólszerző LAMBACHER. ALEX LAMBACER találatával az olaszok szereztek vezetést a második harmad elején, gólpasszos nélküli a találat! 1-0 Olaszország javára!

20:01

Viszonylag gyorsan lepergett az első 20 perc tiszta játékidő! A szlovén fiatalok nem tudtak élni a kettős emberhátrány adta lehetőséggel sem, így egyelőre nincs gól a meccsen!
    A negyedórás szünet után folytatódik a találkozó!

20:00

18:00
    Egyelőre továbbra sem bír egymással a két együttes, gól nélküli az állás!

12:00
    Kérdés, mennyit vett ki az olaszokból a hosszú emberhátrányos védekezés!

11:47
    Giovanni Morini is visszaállhatott, nincs gól a kettős szlovén emberelőnyből!

10:38
    Pace visszajöhetett, sima fórban ettől kezdve a szlovénok!

09:47
    Giovanni Morini fogásért szintén kettő percet kapott, immár kettős emberelőnyben Szlovénia!

08:38
    Fabrizio Pace az olaszoktól, meg nem engedett testjátékért kapta a meccs első 2 percét, emberelőnyben a szlovénok!

08:00
    Egyelőre továbbra sincs gól az olasz és a szlovén fiatalok találkozóján és még kiállítás sem volt a meccsen.

3:00
    Eltelt 3 perc a meccsből, egyelőre tapogatózik egymással a két div1/a-s korosztályos válogatott!

0:30
    Davide Mantovani és Tomaz Trelc a két kezdőkapus ezen a meccsen!

00:01

Vége a bemelegítésnek, azonnal kezdődik az U20-as Négy Nemzet torna első napjának második mérkőzése, melyet most eredménykövetéssel figyelhetnek nálunk.

Csütörtök este két divízió 1/a. osztályos válogatott meccsével folytatódik a juniorok Négy Nemzet tornája a Megyeri úton.
    A taljánok tavalyi U20-as csapata mind az öt meccsét megnyerve jutott egy osztállyal feljebb a 2013. decemberi, nagy-britanniai div 1/b. vb-n, míg a szlovénok egy-, a házigazda lengyelek elleni ráadásos győzelemmel tudták kiharcolni a bennmaradást ott, ahol most az olaszokkal együtt szerepelnek.
    A két-, egy osztályban lévő juniorválogatott meccse tehát a kora délutáni magyar-franciához hasonlóan vb főpróba lesz, arra a világbajnokságra, amelynek Olaszország, friss feljutóként rögtön házigazdája is lesz majd!
    A két szomszédos ország juniorjai nyilván szikrázó-, nagy csatát vívnak majd fővárosunkban, érdemes tehát kedves olvasóinknak erre, az esti meccsre is odafigyelni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:10 - kor kezdődik..

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 22. Lambacher, 38. Costa (G.Morini, Dantone), 43. G.Morini, 62. Tauferer (Beber) – 41. Jezovsek (Kraigher, Vincec), 43. Glavic (Pazlar), 49. Hadzic (Logar)

Olaszország: Kapusok: Armand Pilon, Mantovani
    Hátvédek: Cordiano, Marcello, Tauferer, Costa, Ploner, Seeber, Soravia, Beber
    Csatárok: Magnabosco, Pace, Olivero, Lancsar, Barnabo, Dantone, Purdeller, De Zanna, P.Morini, G.Morini, Lambacher, Conci. Szövetségi edző: Erwin Kostner

Szlovénia: Kapusok: Us, Trelc
    Hátvédek: Kompolsek, Kraigher, Logar, Tarman, Jeklic, Zorko, Lampic, Srpcic
    Csatárok: Kalan, Pem, Simsic, Majkic, Chvatal, Ograjensek, Jezovsek, Potocnik, Hadzic, Vincec, Pazlar, Glavic. Szövetségi edző: Gorazd Drinovec

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Sós Zoltán – Vas Mátyás, Soltész Áron