Dél-Korea – Lengyelország 6:3 (vége) | Magyarország – Olaszország 3:4 (0:2 szétlövés után)
szétlövés vége (0:2)
Magyarország
3:4 (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Olaszország
vasárnap 09.11.2014, 18:00 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Innen a Káposztásmegyeri Jégpalotából, Úri Máté és Pap Csaba kollégáim nevében is megköszönöm az Önök egész hétvégi megtisztelő figyelmét, én Juhász Attila voltam, tartsanak továbbra is az onlajnok.com-mal hisztudják, ha ránk figyelnek, semmiről sem maradnak le! (20:31:04)

Hivatalosan Sebastian Kostner szerezte a győztes gólt, hiszen az Ő büntetőjére magyar részről nem érkezett válasz!
    A Négy Nemzet tornán tehát 1.Lengyelország 6 pont, 2. Koreai Köztársaság 5 pont, 3. Magyarország 4 pont, 4. Olaszország 3 pont

2. serie
    0:2
    Hári János sajnos a kapu mellé lőtt, az olaszoké a 2 pont!

Szétlövés kezdete.

Egyelőre még a rolba dolgozik a jégen, hogy semmi akadálya ne legyen a rávezetéseknek!

Nagy izgalmak tehát ezen a mérkőzésen, a hosszabbítás nem hozott gólt, így jönnek a büntetők! A tét a mieink számára, ha nyerünk, miénk a tornán a második hely, ellenkező esetben Koreáé az ezüstérem!
    Maradjanak tehát velünk továbbra is!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:55
    Rajna védte még Simon Kostner közeli lövését!

64:40
    Sikorcin sajnos csak majdnem lopott korongot az olasz harmadban.

63:50
    Willeit lépett ki középütt, de Rajna kapuja mellé csúsztatta a korongot!

62:50
    Hári sajnos nem jutott lövéshez az olasz kapu előtt!

61:59
    Glira lövését hárította lepkés kesztyűjével Rajna!

61:10
    Szirányi ütött el nagy helyzetben a korong felett!

60:28
    Insam egészen közelről ezúttal nem tudta becsapni Rajnát!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A harmadik harmadban elment kettővel az olasz válogatott, de innen sikerült felállnia a magyar együttesnek, végre belőttük a fórokat, így jöhet a hosszabbítás 5 percig és ha akkor sincs döntés, akkor a büntetők!
    Maradjanak velünk a ráadásban is!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:37
    Frei közelről majdnem belőtte az olaszok győztes gólját, de Rajna végül mentett!

59:11
    Tilos felszabadítás a mieink részéről!

58:39
    Kiegészültek az olaszok, egy gólt sikerült lőni az öt perces emberelőnyünk során!

58:25
    14 másodpercig emberelőnyben még a magyar válogatott!

58:25
    Újabb lövés, Kosta védett, majd egy komolyabb csetepaté az olasz kapu előtt!

58:10
    Hári lövése vágódott le az olaszokról!

57:27
    Magyar időkérés!

57:27
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző SÁRPÁTKI. Assziszt: Nagy K., Sikorcin. Sikorcin Ladislav középre tett korongját Nagy Krisztián lőtte a kapura, SÁRPÁTKI TAMÁS pedig még ebbe beleszúrt, így a fiatal csatár az egyenlítő gól szerzője! Ráadásul nem telt le a kiállítás sem, mivel hogy az 5 perces volt! 3-3

56:45
    Megint Sikorcin és megint mentettek az olaszok!

54:41
    Sikorcin közeli lövését védte az olasz kapus!

53:38
    Luca Zanatta 5 perc + végleges fegyelmit kapott, most már szinte végig emberelőnyben lehet a magyar válogatott!

53:38
    Megtanácskozzák a bírók, hogy mi legyen az olasz "tettes" sorsa, Csanyit viszont le kellett támogatni a jégről!

53:38
    Csanyi sajnos még mindig a jégen fekszik, ápolni kell Őt!

53:38
    Karol Csanyit ütötték le az olaszok, ez is kiállítás lesz!

53:27
    Most lendületesen támad a magyar válogatott, Kostának kellett rátenyerelnie a korongra!

52:06
    Gólszerző KOVÁCS CS.. Assziszt: Hári J.. Emberelőnyben szépítünk; Hári János passzát KOVÁCS CSABA ütötte a kapuba! 2-3

51:41
    Egy olasz visszajöt, 5 a 4 ellen támadhatunk!

51:05
    Megint rosszul cseréltek az olaszok, kettős magyar emberelőny!

50:55
    Nagy Krisztián lövésébe léptek bele az olasz védők!

50:15
    Reiter lövése ment el az olasz kapu mellett!

49:41
    Emberelőnyben lesz a magyar együttes 2 percig, Goi kapta a büntetést!

49:10
    Végre valami a mieinktől; Karol Csanyi lövését mamutjával védte Kosta!

48:24
    Olaszország gólt szerzett!
    Gólszerző ANDERGASSEN. Assziszt: S.Kostner. Nem megy nekünk ez az emberelőny-emberhátrány játék! Simon Kostner korongját RAPHAEL ANDERGASSEN éles szögből lötte Rajna kapujának jobb alsó sarkába! 1-3

48:10
    Kiegészültek az olaszok, most Ők vannak emberelőnyben!

47:07
    Oda az emberelőnyünk, Kovács Csaba is kapott 2 percet!

47:05
    Jól bekkelnek az olaszok emberelőnyben, lövéshez sem igen jut a magyar válogatott!

46:10
    Most a magyar válogatott lesz emberelőnyben, Alex Sullmann botfogásért kapott 2 percet!

44:57
    Gólszerző HOFER. Assziszt: Nicolao. Kihasználta az emberelőnyt az olasz válogatott, Paolo Nicolao tette vissza korongot a kapu mögül és ARMIN HOFER biztosan vágta azt a kapu közepébe! 1-2

44:13
    Lesen akadt el az olasz támadás!

43:53
    Egyelőre sikrült védőinknek kiütni a korongot a harmadból!

43:20
    Most lép érvénybe a büntetés; Nagy Krisztián a kiállított játékos!

43:00
    Lenn az olasz kapus, hisz kiállítás lesz a mieinktől.

42:24
    Nem nagyon tudják eddig ebben a harmadban a mieink megtartani a korongot.

41:16
    Hofer lövése után zúgott el a korong a magyar kapu mellett!

40:01

Már a jégen a két csapat, azonnal kezdődik a harmadik harmad!
    Maradjanak velünk!

Sokáig kiegyenlített volt a második harmad, nekünk is voltak lehetőségeink, de végül egy magyar figyelmetlenséget kihasználva az olaszok tudtak gólt szerezni, így egyelőre döntetlen az állás!
    Tartsanak velünk az újabb szünetet követően is!

40:00

39:24
    Gólszerző WILLEIT. Assziszt: Hofer és S.Kostner. Alighogy kiegészültek a mieink, Hofer és Sebastian Kostner passzjátéka után CHRISTIAN WILLEIT egyenlítette ki az állást, Rajna most már nem tehetett semmit! 1-1

39:01
    Utolsó percen belül a második harmadban!

38:35
    Anton Bernard egészen közelről leadott lövését hárította Rajna Miklós!

37:40
    Iori elől mentett a magyar védelem!

37:19
    Kiállítás a mieinktől, Mestyán kapta a 2 percet durvaságért! Olasz emberelőny tehát!

36:50
    Kovács Csaba hatalmas lövését védte az olasz kapus!

35:54
    Sikerült bent tartani a korongot sokáig az olasz harmadban, végül Sárpátki lövését hárította Kosta!

34:34
    Martine nagy lövését nehezen védte Kosta!

34:09
    Tilost ütött a magyar válogatott!

33:51
    Rajna védett még egyet a fór "folyományaként"!

33:45
    Kihúztuk az emberhátrányt, kiegészültek a mieink!

33:15
    Insam lövése saját játékostársáról vágódott le, majd végül Rajnáé lett a korong!

32:10
    Trivellato lövése akadt el a magyar blokkban!

31:45
    Gáncsolásért Pozsgai kapott 2 percet, megint egy olasz emberelőny!

30:36
    Vincze Péter lövését lepkésével hárította Kosta!

30:23
    Lesen akadt el a kibontakozó magyar akció!

30:06
    Kiegészült az olasz válogatott is!

29:47
    Rafaj bombája zúgott el az olasz kapu mellett.

28:56
    Rajnának kellett mentenie Nicolao elől!

28:38
    Mi vagyunk mostantól emberelőnyben!

28:06
    Hofert is kiállították a bírók magas bottal való játékért, oda az olasz fór!

27:58
    Megint Rajna volt munkában és ismét jól oldotta meg feladatát a magyar kapus!

27:50
    Willeit lövése után is jól védett a magyar kapus.

27:40
    Iori elől kivetődve mentett Rajna!

26:38
    Most viszont a mieink lesznek emberhátrányban, Turbucz kapott 2 percet!

25:53
    Kiegészültek az olaszok, kimaradt tehát a magyar emberelőny!

25:50
    Magosi jó cselek után estében lőtt az olasz kapu mellé!

24:59
    Reiter távoli korongját védte az olasz kapus!

23:53
    Alex Sullmann közben durva játékért kapott 2 percet, magyar emberelőny!

23:53
    Kosta volt munkában a túloldalon.

23:34
    Insam csúsztatott korongja ment el a magyar kapu mellett.

23:07
    Mestyán bombáját fogta biztosan Kosta, az olasz kapus!

22:53
    Andergassen elől Rajna szedte fel a korongot.

22:40
    Turbucz Martin lépett ki az olasz védők között majd kapu mellé lőtt!

22:22
    Frei bal sarokra tartó lövését is védte Rajna Miklós!

20:30
    Bernard fordulásból leadott lövését védte szépen Rajna a harmad elején.

20:01

Jönnek a folytatásra a csapatok, azonnal kezdődik a második harmad! Maradjanak velünk!

Az első harmadban kettőből egy emberelőnyt sikerült kihasználnia a magyar válogatottnak, Szirányi révén, így vezetéssel vonulhattak öltözőbe a mieink!
    Tartsanak velünk a szőnet után is!

20:00

19:08
    Megint Rajna védett egy szépet!

19:01
    Egy percen belül vagyunk az első harmadban!

18:26
    Glira lövése után ölelte magához a korongot Rajna!

17:43
    Kiegészültek az olaszok!

17:14
    Szirányi lövése kipattant, de Rafaj közelről nem tudta belőni a korongot az olasz kapuba!

16:49
    Rafaj Attila nem vihette tovább a korongot – les volt!

16:21
    Reiter és az egyik olasz szerelése akadt őssze, emiatt kellett megállítani a játékot.

15:43
    Elcserélték magukat az olaszok, csapatbüntetés, két perces magyar emberelőny!

15:32
    Sikorcin beemelt korongja most nem lett jó senkinek.

14:26
    Hofer középről, tiszta helyzetből löhetett, de Rajna megint bravórral hárított!

13:03
    Ki kellett ütniük most tilosra a mieinknek a korongot.

12:52
    Peruzzo egészen közeli lövését mentette Rajna!

11:35
    Alighogy kiegészültönk Vincze a büntetőpadról érkezve veszélyeztetett, sajnos nem lett a lövéséből gól!

11:10
    Trivellato lövését sikerült blokkolnia a magyar védelemnek.

10:33
    Egyelőre jól bekkel emberhátrányban a magyar csapat!

09:24
    Bottal lökésért viszont most épp' Vincze Péter kapott 2 percet, olasz emberelőny!

08:58
    Az eddig meglehetősen bátor játékot bemutató Vincze lövése kevéssel kerülte el az olasz kaput.

08:16
    Most a mieink ütötték ki tilosra a korongot.

08:02
    Egy kis jégkásaeltávolítás, egygólos magyar vezetésnél!

07:02
    Gólszerző SZIRÁNYI B.. Assziszt: Sikorcin. Sikerült kihasználni az emberelőnyt, Sikorcan Ladislav korongját SZIRÁNYI BENCE nagy erővel lőtte az olasz kapuba! 1-0

06:40
    Sikorcin bepassza nem volt jó Nagy Krisztiánnak!

05:42
    Közben egy szabálytalanság is volt, Frei részéről, kettő percig magyar emberelőny!

05:37
    Benk közeli korongját Kosta mentette, ez nagy védés volt!

05:13
    Trivellato középre tartó lövését védte magabiztosan Rajna Miklós!

04:41
    Willeit lövését blokkolta a magyar védelem.

03:38
    Jó olasz kombináció végén Insam alig lőtt a magyar kapu mellé!

03:18
    Bernard lőtt Rajna kapuja mellé, de közben már les volt!

02:30
    Martine hatalmas bombája zúgott el Kosta kapuja mellett!

01:35
    Peruzzo korongja kerülte el a mieink kapuját!

01:06
    Tilost ütöttek az olaszok.

01:00
    Vincze Péter elől mentett az olasz védelem.

00:01

Magyarország: Rajna (Bálizs) – Gőz, Szirányi B., Kovács Cs., Hári J., Vincze P. – Reiter A., Martine, Sebők, Benk, Magosi – Orbán, Mestyán, Rafaj, Csanyi, Sikorcin – Pozsgai, Hüffner, Sárpátki, Nagy K., Turbucz. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz

Olaszország: Kosta (Caffi) – L.Zanatta, M.Zanatta, Insam, A.Bernard, Frei – Willeit, Hofer, Goi, Caletti, Iori – Trivellato, Glira, Nicolao, Peruzzo, Marchetti – A.Sullmann, Casetti, Wunderer, S.Kostner, Andergassen. Megbízott szövetségi kapitány: Ivano Zanatta

Játékvezetők: Babic Vladimir, Chang S.Kuk (koreai) – Németh Márton, Somos Balázs.

Philipp Costa kezd az olasz kapuban, Rajna Miklós a mieinkében!
    Jó szórakozást kívánunk a meccshez és persze magyar győzelmet!

Jönnek a jégre a csapatok, szokásos piros mezben a magyar-, fehér felsőben az olasz válogatott!

Megtörtént a bemelegítés a Káposztásmegyeri jégen, a Négy Nemzet torna zárómérkőzése előtt! Mind a magyar-, mind pedig az olasz válogatott igazi, kísérleti együttessel veszi majd fel a küzdelmet, ennek újabb jele, hogy Rich Chernomaz a mai napon lehetőséget ad az U20-as válogatottból is egy játékosnak, jelesül a fehérvári Vincze Péternek, akinek ezen a héten volt már sikerélménye, hiszen juniorjaink – ahogy arról be is számoltunk Önöknek – megnyerték az újpesten rendezett tornát!
    Kíváncsian várjuk, mit hoz majd az olasz-magyar, mindenesetre egy győzelemmel még meglehet az itteni torna második helye!
    Tartsanak velünk, hamarosan kezdünk!

A szombat esti, lengyelek elleni nagyon gyenge második harmad – 0-4 20 perc alatt – következtében a második hely maradt meg elérhető célként a magyar válogatott előtt, a káposztásmegyeri Négy Nemzet jégkorongtornán! A zárómérkőzésen az ellen az olasz együttes ellen lépünk jégre, amely a tornát már megnyerő lengyelektől rendes játékidőben, míg az általunk simán legyőzött Koreai Köztársaságtól szétlövésben kapott ki az eddigi két meccse során!
    Az már most nyilvánvaló, hogy Olaszország messze nem ezzel a kerettel utazik majd a krakkói vb-re, a szakvezetés nyilvánvaló célja a kiegészítő, harmadik-negyedik soros játékosok megtalálása, akikre adott esetben majd számítani lehet!
    Persze a mieinknél is vannak hiányzók bőséggel és persze több újonc is bemutatkozott már ezen a hétvégén, vannak akik több, vannak akik kevesebb sikerrel!
    A lelkes magyar közönséget azonban mindenképpen egy győzelemmel kellene kárpótolni a rosszul sikerült lengyel meccs után és erre kiváló alkalom lehetne egy olaszok elleni siker, amely egyben a torna második helyét is jelentené számunkra.
    A meccset ezúttal is a helyszínről közvetítjük Önöknek, ha minket figyelnek, semmiről sem maradnak le!
    Jó meccset, jó szórakozást és persze magyar győzelmet kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 8. Szirányi B. (Sikorcin), 53. Kovács Cs. (Hári J.), 58. Sárpátki (Nagy K., Sikorcin) – 40. Willeit (Hofer, S.Kostner), 45. Hofer (Nicolao), 49. Andergassen (S.Kostner)