Dél-Korea – Lengyelország 6:3 (vége) | Magyarország – Olaszország 3:4 (0:2 szétlövés után)
Dél-Korea
6:3 (3:0, 3:1, 0:2)
Lengyelország
vasárnap 09.11.2014, 14:30 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

A koreai csapat legjobbja Michael Owen Swift lett, míg a lengyel csapaté Marcin Kolusz (16:41:29)

Meglepetésre a jól játszó Dél-Korea magabiztosan vert az eddig erőn felül teljesítő Lengyelországot. A vesztes válogatott ettől függetlenül megnyert a tornát.

60:00

59:30
    Lengyel kiállítás. Zapala büntetése 2 perc bottal akasztásért.

58:59
    Koreai kiállítás. Radunske büntetése 2 perc szabálytalan testjátékért.

58:59
    Egy kemény ütközés után egy lengyel játékos marad a jégen a koreai kapu mögött, de szerencsére saját lábon hagyja el a pályát.

58:16
    Lengyelország gólt szerzett!
    Potyognak a gólok a végére. Az egyes előny utolsó másodperceit kihasználva megszerzi a harmadik gólját a piros mezes csapat. A gólszerző KRYSTIAN DZIUBINSKI. Assziszt: Wanacki és Wajda

58:04
    Az utolsó percekre jönne meg a lengyelek lövőkedve? Ezúttal Wanacki kemény lövését fogta a koreai kapus.

57:03
    Sikerül újfent kihasználni a kettős előnyt a lengyel csapatnak. Egy középről előtt korong talál utat a kapuba. A gólszerző MARCIN KOLUSZ.

56:30
    Újabb kiállítás a koreai csapatból. Kim Sang Wook büntetése 2 perc akadályozásért.

55:51
    Koreai kiállítás. Kim Hyung Joon büntetése 2 perc testre ütésért.

54:26
    Vendégek teljes létszámban.

53:39
    Szépen felállnak a koreaiak és passzolgatnak a lengyel kapu előtt, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani.

52:24
    Kiállítás a lengyel csapatból. Dronia büntetése 2 perc gáncsolásért.

52:23
    Kim Hyeok kemény bal oldalról megeresztett lövése lepattan a lengyel kapus mellvértjéről.

51:34
    Lengyel les.

51:10
    Nem erőltetik már a támadást a koreaiak, sok az egyéni akció, de ez a magabiztos vezetés tudatában nem meglepő.

50:23
    Pasiut lövése megpattan a blokkon, így elkerüli a kaput, jöhet a bedobás a koreai kapu előtt.

49:45
    Ahn Jinhui korcsolyázik be a lengyel védők között és tüzel. Odrobnynak nem okoz gondot a lövése.

urimate

Gólok és gólpasszok: 5. Radunske (Lee Young Jun, Kim Ki Sung), 11. Park Woo Sang (Swift), 15. Cho Min Ho (Swift, Sung Wooje), 28. Suh Sin Il (Sin Wang Woo, Lee Young Jun), 30. Shin Sanghoon, 37. Park Woo Sang (Cho Min Ho) – 35. Laszkiewitz (Kowalowka), 58. Kolusz, 59. Dziubinski (Wanacki, Wajda)

Dél-Korea: Dalton (Park Kye Hoon) – Kim Wonjun, Kim Yoon Hwan (A), Radunske, Kim Ki Sung, Kim Sang Wook – Ahn Junghyun, Young, Ahn Jinhui, Shin Sanghoon, Park Woo Sang (C) – Kim Hyeok, Oh Hyon Ho, Cho Min Ho (A), Sung Wooje, Swift – Suh Sin Li, Kim Hyung Joon, Lee Young Jun – Sin Sang Woo
    Lengyelország: Kosowski (Odrobny) – Dronia, Dutka, Zapala, Kolusz (C), Kapica – Pociecha, Dabkowski, Kowalowka, Laszkiewicz (A), Pasiut – Wajda, Wanacki, Wronka, Dziubinski, Baginski (A) – Bryk, Rompkowski, Witecki, Chmielewski, Galant

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Benvegnu Andrea – Vas Mátyás, Pálkövi Botond