Szlovákia – Azerbajdzsán 4:1 (vége) | Magyarország – Slovinsko 1:1 (vége)
Szlovákia
4:1 (1:0)
Azerbajdzsán
szerda 12.11.2014, 13:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • EB selejtező (U19)

Gólzáporos, remek meccs volt. Az első negyedórát megnyomta az azeri csapat, azonban a félidő további részében az történt a pályán amit a szlovákok akartak. Akaratuk eredményességgel párosult. A 41. percben Lesniak lövése beakadt, vezető helyzetben mehettek tehát pihenni a szlovákok.

A második félidőben rögtön a legelején az 50. percben Rodák kapus követett el szabálytalanságot, amiért büntetőt ítélt Eli Hacmon. Nasirov bevágta. Nem sokáig örülhettek a döntetlennek az azeriek. Rá egy percre Khakimov rúgta meg ellenfelét, és a megítélt büntetőt Hromada magabiztosan értékesítette. Kitámadtak ezt követően az azeriek, rá is fizettek. A 68. percben Vestenicky lőtte a szlovákok harmadik gólját. A 81. percben Khakimov megkapta második sárgáját , majd a 86. percben Kacer lezártnak nyilvánított a meccset.

Magabiztos siker. Szlovákia – Azerbajdzsán 4:1. Köszönjük figyelmüket. A viszontlátásra! (15:24:28)

90+4

90+3
    Szabadrúgást ítélt Eli Hacmon az azerieknek.

90+2
    Az azerik védők tisztáztak, bedobás következhet.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    Vlcek folytatja Cmelik helyére.

90
    Megkezdődött a rendes játékidő utolsó perce.

Szlovákia gólt szerzett!

MIROSLAV KACER remek gólt szerzett. 16 méteres lövését Sahin nem védhette. 4:1 immáron a szlovákoknak.

85
    Polievka lövését Sahin fogta. Remek jelenet.

84
    Nabiyev állt be Jafarov helyére.

83
    Jafarov szabálytalan Sparekkal szemben.

81
    Khakimov megkapta második sárgáját. Tíz emberrel az azeriek.

81
    Nasirov kapott szabadrúgást, azonban az ezt követő beadást kifejelték a védők.

79
    Vestenicky helyén Polievka folytatja.

79
    A szöglet után Kruzliak fejelt mellé. Kirúgás.

78
    Kacer megmozdulása sárgát ért.

76
    Lesniak beadása mély, Sahin fogta magabiztosan.

76
    Khakimov sárgult be.

75
    Khakimov rúgott oda Cmeliknek, jó helyről jöhetnek a szlovákok.

75
    Nasirov tekerte fölé centikkel a labdát. Rodák végezheti el a kirúgást.

74
    Muradbaylinak rúgott oda Hromada, szabadrúgás veszélyes helyről!

73
    Jafarovot rúgták fel, Eli Hacmon le is fújta.

73
    Folytatódhat a játék. Az azeriek sportszerűen visszaadták a labdát.

71
    Ápolás miatt áll a játék.

70
    Kacer rúgott oda Zamanovnak.

68

TOMAS VESTENICKY szakadt le védőjéről, majd passzolni próbált, de a védőről visszakerült hozzá, ezután ajtóablak ziccer, és higgadt befejezés. Sahin mellett sikerült eltekernie szlovák játékosnak. 3:1 az eredmény.

67
    Az indítás hosszú lett Madatovnak, kirúgás.

66
    Azeri bedobással folytatódik a játék.

65
    Kama érkezik Madatov helyére.

64
    Egy szlovák játékos lent maradt. Ápolás jöhet.

62
    Apró pontos passzokkal operál a kék mezes gárda.Az ellenfél térfelén tartja a labdát, és keresik a rést.

61
    Fél óra van a meccsből, gyors gólváltást követően, 2:1-re vezetnek a szlovákok. Jó a meccs.

60
    Zamanov folytatja Nahavandi helyén.

59
    Spalek fordult kapura, és lőtte rá a lecsorgót, de Sahin fogta.

58
    Kadlec rúgott oda Muradbaylinak.

57
    Cmelík remek csel után, ballal fölé lőtt. Egy métert tévedett körülbelül.

56
    Cmelik mellé lőtt jócskán, kirúgással jöhet Sahin.

55
    Khakimov beadását könnyedén kifejelték.

53
    Nahavandi rúgott oda Hromadanak.

52

JAKUB HROMADA is bevágta a büntetőt, ismét az előny a szlovákoknál. Higgadt , remek befejezés, a lövés a kapu bal sarkába ment.

52
    Vestenicky kapott sárgát reklamálásért.

51
    Szlovák büntető. Khakimov rúgott oda ellenfelének!

50
    Azerbajdzsán gólt szerzett!

BUDAG NASIROV büntetőből eredményes. A bal alsóba gurított. Rodák a másik irányba vetődött.

46
    Jafarov szabálytalankodott Hromadaval szemben.

46
    Szlovákia kezdte a második félidőt.

46

Az első félidő elejét megnyomta az azeri válogatott, aztán elfogyott a szufla, és végig támadták a 15.perctől a 45.percig a szlovákok a félidőt. A kapura lövések száma 3-4-ről, 11-4 lett a kék mezes csapatnak, akik még az első félidőben vezetést szereztek Lesniak góljával.

A második félidőben változtatniuk kell az azerieknek, ki kell jönniük térfelükről, ez azonban veszéllyel járhat, ha nagyon kinyílnak. Meglátjuk mi fog történni, hamarosan jövünk a második félidővel. Maradjanak velünk!

45+2

45+2
    Kupec labdája pontatlan, azeri bedobás.

45+1
    Az előrevágott labdát Rodák magabiztosan fogta, rég találkozott a játékszerrel.

45+1
    Szabadrúgást kapott a középpályán az azeri csapat.

45
    Kettő perc a ráadás.

44
    Lesniak rúgott oda Safarovnak.

44
    Spalek kapott jó labdát, de lövése nem volt kellően pontos. Sahin ölében a labda.

43
    Könnyed passzolgatás, nyugodt szlovák játék.

42
    Muradbayli lesen tartózkodott.

41

A labda FILIP LESNIAK elé került, aki 16 méterről laposan, pontosan helyezte a jobb alsóba. Sahin nem ért le. Vezet Szlovákia!

40
    Jafarovot lökték, szabadrúgás azeri részről. Nasirov végezheti el.

39
    Hromada löbbölt passza nem járt sikerrel, elérhetetlen volt. Sahin jöhet kirúgással.

38
    Nasirov maradt lent, ápolni kell. Képes folytatni.

37
    Hromada lövése pontosan a kapus ölébe tartott.

35
    Az azeri támadást csírájában folytották el a szlovák védők. Agaragimov pedig szabálytalanságot követett el Vavroval szemben.

34
    Kadlec lövése nem volt veszélyes.

33
    Egyenlőre a kapura lövések száma 7-4, ebből ami kaput talált mindössze szlovák oldalról, egyetlen ilyen volt.

32
    A beadásra a hórihorgas Vavro jött előre fejelni, de kaput nem talált. Az elképzelés jó volt.

32
    Hromadanak rúgta oda, 35 méterre a kaputól szabadrúgást kapnak a szlovákok.

31
    Nem sikerült most kijönni a térfelükről az azerieknek, Spalek ismét helyzetben, ismét mellé lőtt, ahogyan az előbb is. Kirúgás.

30
    Kacer lövését blokkolták.

30
    Az átadást nem sikerült átvennie Cmelíknek, kipördült az alapvonalon a labda. A támadásnak vége.

29

27
    Spalek remek csel után lőtt, de lecsúszott a lábáról, és mellé lőtt. Ő a legveszélyesebb eddig a szlovák csapatból.

26
    Jafarovot rúgta fel Hromada.

25
    Vestenicky üresen maradt , de les miatt kifelé az ítélet, Sahin végezte el.

24
    Muradbayli lökte fel Kupecet. Jó helyről szabad.

23
    Egy jobb oldali beadást követően Spalek érkezett remekül, de a kapufát talált el. Kirúgás.

22
    Taktikai falt, Nasirov jöhet a szabaddal.

21
    Kruzlíak szerelt, Agaverdiev jöhet a bedobással.

20
    Spalek beadását a védők kivágták. Nyomnak most a szlovákok.

18
    Agaverdiev végzett remek védő munkát, kikísérte a labdát az alapvonalig, kirúgás.

18
    Cmelík is lövéssel próbálkozott a másik oldalon, Sahin védett, ki sem jött róla.

17
    Jafarov lőtt kapura, a lövésből bedobás lesz, amit a szlovákok végezhetnek el.

15
    Nahavandi lőtt kapura 25 méterről, mellé-fölé szállt.

14
    Kacer lőtt kapura laposan, de lövése a kapu bal oldala mellett kiment a pályáról, kirúgás.

13
    Cmelík felé ígéretes volt az indítás, de jött Sahin, és kivágta.

12
    Spalek szószerint kilőtte a stadionból a labdát. Sahin jöhet kirúgással.

11
    Spalek szöglete után, szöglet adódik a másik oldalról is.

11
    Spalek lövése egy védő fejére szöglete pattan.

10
    Cmelik szabálytalan Safarzadeval szemben. Sahin végezheti el.

9
    Nahavandi leakarta passzolni, de lefülelték, Nahavandi ismét lőhetett, csúnyán mellé.

8
    Muradbayli kapott szabadot. Vestenicky a vétkes.

7
    Nasirov lövése ismét megpattant egy szlovák játékoson, a kapus bent tartja. Jöhetnek a kék mezesek.

6
    Nasarov lövését blokkolták a védők.

5
    A Spaleknek szánt labdát elcsenték a védők, bedobásra mentenek.

4
    A szlovákok kezdeményeznek a meccs elején.

3
    Kruzliak is besárgult.

3
    Cmelík rántotta le ellenfelét. Szabadrúgás és sárga.

3
    Lesniak beadását Sahin öklözte ki.

2
    Spalek labdáját szögletre mentik. Lesniak végezheti el.

2
    Spalek kapott szabadrúgást.

1
    Az azeriek kezdték a meccset.

1

Fehérben az azeriek, kékben a szlovákok játszanak.

Az U19-es EB csoportos küzdelmeinek második mérkőzéseit bonyolítják le a 4. csoportban. A két csapat számára semleges helyszínen, a Dunaújvárosi Stadionban bonyolítják le a mérkőzést.

A szlovák csapat még nem játszott ebben a stadionban, ellenfele viszont hétfőn már igen. A szlovákok legutóbbi két meccsüket megnyerték, előtte nyolc meccsen viszont nem sikerült győzni. Legutóbb Tatabányán nagy nehézségek árán gyűrték le a szlovén csapatot 2:1-re úgy, hogy 80 percig emberhátrányban játszottak.

Az azeri csapat legutóbbi tíz meccséből egyet nyert, három döntetlen, és hat vereség mellett. A legutóbbi meccsen hátrányban voltak a magyar csapat ellen egészen a 84. percig. Ezt megelőzően is közel volt a csapat, hogy bekapja a második gólt, de egy pontrúgást követően a kapus bevédte a lövést, és bravúros döntetlent értek el a magyar válogatott ellen. Ez mindenképpen erőt adhat a folytatásban a csapatban.

A két csapat közül természetesen esélyesebbnek számít Szlovákia, de a mieink ellen is megmutatta Azerbajdzsán, hogy nem szabad leírni őket. A meccs minden fontos pillanatáról élőben tudósítunk Önöknek, tartsanak velünk!!

Szlovákia kerete:
    Kapusok: Marek Rodák, Martin Junas

Védők: Andrej Kadlec, Denis Vavro, Atila Varga, Dominik Kružliak, Šimon Kupec

Középpályások: René Kotrík, Miroslav Káčer, László Bénes, Jakub Hromada, Filip Lesniak, Lukáš Haraslín

Támadók: Tomáš Vestenický, Lukáš Čmelík, Nikolas Špalek, Martin Vlček, Róbert Polievka

Edző: Milan Malatinsky

Azerbajdzsán kerete:
    Kapusok: Tolga Sahin, Aghaseyid Gasimov

Védők: Ilyas Safarzade, Bahlul Mustafazade, Yusup Khakimov, Mansur Nahavandi, Yusif Nabiyev, Renat Agaverdiev, Afsar Mammadov

középpályások: Budag Nasirov, Fahmin Muradbayli, Emin Zamanov, Tayyar Mammadov, Elnur Suleymanov

Támadók: Mahir Madatov, Benhur Kama, Elnur Jafarov, Vadim Agaragimov

Edző: Nicolai Adam

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik..

Gólok: 41. Lesniak, 52. Hromada (bünt.), 68. Vestenicky, 86. Kacer – 50. Nasirov (bünt.)

Lapok:   3. Cmelík (SVK), 3. Kruzliak (SVK), 49. Rodák (SVK), 52. Vestenicky (SVK), 78. Kacer (SVK) – 76. Khakimov (AZE)   81. Khakimov (AZE)

Szlovákia: Rodák – Kupec, Vavlo, Kružliak, Kadlec – Hromada (C) – Spalek, Lesniak, Káčer ( 87' Bénes), Cmelik (90' Vlcek) – Vestenicky ( 79' Polievka)
    Cserék: Junas – Kotrík, Bénes, Vlček, Haraslín, Polievka

Edző: Milan Malatisnky

Azerbajdzsán: Sahin – Safarzade, Mustafazade, Khakimov, Agaverdiev – Nasirov, Nahavandi (C) ( 60' Zamanov) – Muradbayli, Jafarov ( 84' Nabayev), Madatov ( 65' Kama) – Agaragimov
    Cserék: Gasimov – Kama, Nabiyev, Zamanov, T. Mammadov, Suleymanov, A. Mammadov

Edző: Adam Nicolai

Játékvezetők: Eli Hacmon – David Morhain, Kóbor Péter