Fehérvár AV19
8:2 (2:0, 2:2, 4:0)
HC LERAM Orli Znojmo
szerda 12.11.2014, 18:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Lehengerlően játszott mind a hatvan perc alatt a Fehérvár AV19! Kíméletlenül kihasználtuk helyzeteinket, a védelem pedig a két gyors bekapott gólt leszámítva komolyabb baki nélkül hozta le a meccset. Pillók és Sárpátki remek napot fogott ki, utóbbi egy hajszállal jobb statisztikával zár, 5 pontot szerzett a mai napon. A hasonló folytatásban bízva köszönöm meg megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (20:35:52)

60:00

58:57
    Szaller visszatérhet.

58:36
    A Volán gólt szerzett!
    Második gólját szerezte SÁRPÁTKI TAMÁS, miután Pillók Martin passza után bezúdította a pakkot a znojmoi kapuba!

58:10
    Mi több, Dominik Synek is kiül testre ütésért, fehérvári előny ezzel.

57:40
    Palánkra lökésért küldik ki Jakub Svandát, így véget ért a fehérvári hátrány.

57:32
    Sárpátki és Reisz indultak meg, hogy ellopjanak értékes másodperceket az előnyből.

56:57
    Szaller Márkot küldik ki így zárásképpen, mégpedig akadályozásért.

56:37
    Baca alatt a pakk, buli a znojmoi harmadban.

56:24
    Prácser küzdött, és tartotta meg szépen a korongot.

54:47
    Gyönyörű góllal növelte előnyét a Fehérvár!! Korbuly lőtt passza PRÁCSER ÁDÁMOT találta meg, aki kapu felé, fordult, elhúzta a kapus mellett a korongot, majd higgadtan a bal felsőbe emelte azt! 7-2!

53:31
    Most egészült ki teljesen a Znojmo, alaposan megszórták most őket a játékvezetők.

52:59
    Szinte az üres kapu fölé emeltük a pakkot!

52:15
    Beindult most a Volán-henger! HAMVAI SZILÁR várta a jobb oldali kapufánál a korongot, és ütötte be azt Baca mellett a hálóba! 6-2!

51:31
    Valamint egy kiállítás is életbe lépett a gólnál, újabb kettős előny.

51:31
    Csak sikerült egy újabb előnyt kihasználni! Reisz Áron passzolt középre, SÁRPÁTKI TAMÁS pedig jól megnézte magának a hosszú oldalt, és be is varrta oda a korongot!

50:41
    Újabb kettős előny, Hacecky csatlakozik táráshoz a büntetőpadon, testre ütésért.

49:54
    Baca rúg ki egy bal alsóba tartó korongot.

49:41
    Eddig a pillanatig, Kruckovyc büntetése kettő perc gáncsolásért.

49:16
    A Volán is kiegészült, teljes létszámban mindkét csapat.

48:45
    Szabó Pál Krisztián blokkolt önfeláldozó módon egy vendég lövést.

48:30
    50 másodpercig előnyben még a vendégek.

48:04
    A Znojmo kiegészült.

47:16
    Szász Norbertet is kiküldik akadályozásért, oda az előny.

46:59
    Toman büntetése lejárt, szimpla előny.

46:57
    Amellett, hogy nem tudunk komoly helyzetet kialakítani, egyre paprikásabb lesz a hangulat.

46:43
    Kiütötték sajnos a harmadból a pakkot.

46:18
    Pillók bombáját hárította Baca!

46:04
    Szabó Pál Krisztiánt is felöklelték, Tracicky ül ki két percre palánkra lökésért. 55 másodpercig kettős előnyben a Fehérvár!

44:59
    Mazzag Dánielt ütközte le Jan Toman úgy, hogy a közelben nem volt a korong, ki is állítják két percre akadályozásért.

44:25
    Pillók vissza passzába értek bele a védők.

43:59
    Hátul adogatunk, most indítjuk a támadást.

43:01
    Szita Donát indult volna meg, azonban összeakadt a védőjével.

42:14
    Nem alakul ki folyamatos játék, most mi korcsolyáztunk lesre.

41:57
    Kornakker biztosított egy nem túl életerős lövést.

41:33
    És megint a cserepadra pattan a korong, ma már legalább az ötödik alkalommal.

40:43
    Folytatódik a meccs, olyannyira, hogy már Kornakkernek kellett ráhasalnia a pakkra.

40:39
    Áll a játék, technikai szünet.

40:39
    Buli a fehérvári harmadban, Kornakkernek kell majd figyelnie.

40:01

Gólgazdag harmadon vagyunk túl, nem unatkozhattunk egy pillanatig sem! Pillók Martin góljával már 3-0-ra mentünk, mikor 52 másodperc alatt ütött két góljával hipp-hopp 1 gólra jött fel a Znojmo csapata! Reisz Áron gólja egy perccel a második vendég találat után azért megnyugtatta a nézőket, és biztosította azt, hogy a záró harmadnak is magabiztos előnnyel vághat neki csapata!

40:00

39:32
    A Fehérvár kiegészült.

39:31
    Mazzag emelte ki a korongot.

37:32
    Fogásért küldenek ki tőlünk, egészen pontosan Balogh Bencének kell helyet foglalnia a büntetőpadon.

37:25
    Szász remek passzába nem tudott senki beleérni, oda a helyzet.

37:00
    Korbuly büntetése is letelt, egy nagy helyzetet nem tudott kialakítani a Znojmo a két kiállítás során.

36:18
    Kornakker elé pattant a korong, aki a biztonság kedvéért rátenyerelt.

35:43
    Ahogy letelt Sárpátki büntetése, már iramodott is meg a koronggal, és végül Bacának kellett hárítania! Bő egy percig szimpla előnyben még a Znojmo.

35:00
    Kettős előnybe kerül a Znojmo, Korbuly Gergely is kiül, fogásért

34:40
    Emberhátrányban állítja vissza két gólos előnyét a Fehérvár! Sofron passzát követően REISZ ÁRON SÁNDOR szerezte meg mai második találatát! 4-2!

33:32
    Csőstül jön a baj, Sárpátki Tamás büntetése kettő perc palánkra lökésért.

33:17
    A Znojmo gólt szerzett!
    És már csak egy gólos a fehérvári vezetés! Szép akció végén Synek passzát JIRI LANDER váltotta gólra!

32:25
    Sikerült a cseheknek begyömöszölniük a szépítő találatot! ZBYNEK HORAK talált egy rést, és csökkentette csapata hátrányát.

32:10
    Végetért a vendég hátrány, mostantól ők vannak többen, bő másfél percig.

31:56
    Szabó Pál Krisztián is kiül, oda az előny.

31:10
    Felállt a Volán, ám végül kicsúszott a korong.

30:41
    Horak indult meg, és lopott el értékes másodperceket az előnyünkből.

30:10
    Ahogy leért a padhoz szegény Kornakker, rögtön életbe lépett a késleltetett kiállítás. Jiri Landert küldik ki két percre bottal akasztásért.

29:27
    A cserepadra pattan a korong.

27:47
    Telibe találta egy fehérvári lövés Bacát, remekül zárta a szöget a cseh hálóőr.

26:19
    Csak mondani kellett, rögtön összeszedte magát a csapat! Sárpátki passzol a kék vonalon ácsorgó PILLÓK MARTINHOZ, aki közelebb korcsolyázott a kapuhoz, majd egy laza csuklómozdulattal felvarrta a korongot a jobb felsőbe! 3-0, ez volt Pillók második találata!

25:41
    Ez eddig elég siralmas emberelőnyös játék, a saját kapunk mögött van a korong.

24:40
    Jakub Svanda ül ki ezúttal, gáncsolásért kapott kettő percet.

24:25
    Villámgyorsan robognak át a fehérvári kontrák a pályán, Sárpátki passza végül pontatlannak bizonyult.

23:51
    Mandat lövését ölelte magához Kornakker.

23:19
    Hosszas Volán támadás után indulhatnak meg a vendégek.

22:37
    Pados indított volna, a társ azonban inkább lement cserélni – tilos felszabadítás.

21:08
    Visszatérhet Salat, öt mezőnyjátékossal a Znojmo.

21:02
    Kornakker első védése a harmadban.

20:42
    Szabó Dániel tüzelt nem sokkal mellé.

20:30
    38 másodperc az előnyből, lesre korcsolyáztunk.

20:06
    Emberelőnyben kezdi tehát a második harmadot a Fehérvár.

20:01

Sokkal jobban pörögnek a srácok, mint a legutóbbi znojmo elleni meccs alkalmával, érdekes párhuzam pedig a két meccs között, hogy mindkét alkalommal Pillók Martin szerezte a mérkőzés első gólját. Ma azonban Reisz Áronnak is sikerült beköszönnie az első harmadban, így megérdemelt, két gólos előnnyel várhatja a Volán a folytatást. Maradjanak velünk!

20:00

19:08
    Daniel Salat ül ki megint a büntetőpadra, az előbb kihasználatlanul hagyott előnyt most javíthatjuk.

18:35
    Szita Donát hagyta ott ellenfelét nagyon csúnyán, a centerezésébe azonban bele tudtak nyúlni.

17:56

17:47
    Szaller ütőjéről a cserepadra pattant a korong. Nyolc másodperc még.

17:05
    Kivágják a korongot, a saját harmadából indul a Fehérvár.

15:56
    Most lép életbe, Jozef Krcho büntetése kettő perc gáncsolásért.

15:43
    Késleltetett kiállítás lesz a vendégeknél.

14:26
    Pillók Martin vette le a korongot gyönyörű légstoppal, ám a játékvezető végül lefújta magas bot miatt.

14:01
    Pontatlan passz után vendég tilos felszabadítás.

12:33
    Mintaszerű emberelőnyös figura végén szerezte második gólját a Fehérvár!! Sárpátki Szabó Dánielhez passzolt, aki gyönyörűen tálalt a bent érkező REISZ ÁRON SÁNDOR elé, aki a tehtetlen kapus mellett a kapuba helyezte a pakkot! 2-0!

11:53
    Daniel Salat (Znojmo) büntetése kettő perc magas bottal való játékért.

11:02
    Lengyel lövését szedte ki a bal felsőből a znojmoi kapus!

10:45
    Érik a második gól, nagyon érik.

10:30
    Reisz passzolt vissza a középen teljesen egyedül érkező Sárpátki Tamásnak, akinek a lövése végül vagy 5 méter magasra felpattant a felső kapuvasról!

08:39
    Jól védekezik egyelőre a Fehérvár, csírájában fojtják el a vendég támadásokat.

07:41
    Szaller ütőjéről csúszik sajnos ki a pakk a kék vonalon kívülre.

07:21
    Tilos felszabadítás után buli Kornakker kapuja előtt.

07:03
    Kósza vendég lövés után kellett Kornakkernek figyelnie.

05:45
    Prácser előretörését megállítja a vendég védők túlereje.

04:13
    Emberelőnyből sikerül megszerezni a vezetést! Sárpátki hatalmas helyzetét még fogta a vendég kapus, a lecsorgó korongot PILLÓK MARTIN azonban már kíméletlenül bevágta a bal felső sarokba! Még a kapuvasat is érintette a rendkívül jól eltalált lövés, 1-0 a Fehérvár javára!

03:35
    Azonnal sikerül felállni a buli után.

03:30
    Sofron Ádám ellen szabálytalankodott Michal Pospisil, az eredménye a mérkőzés első kiállítása.

02:37
    Horak emelte be a pakkot a fehérvári harmadba.

02:16
    Mindkét csapat cserél.

01:39
    Megvolt az első vendég offenzíva is, sikerült kivédekezni.

00:49
    Sárpátki húzogatott szépen, ám eredménytelenül a znojmoi harmadban.

00:09
    A mérkőzés első támadását a Volán vezethette, de csak lesig jutottunk.

00:01

Ahogy azt már megszokhattuk, a 21. forduló legnagyobb kérdése is az, hogy az éppen aktuális ellenfél képes lesz-e megállítani a teljes gőzzel robogó fehérvári U-20-as csapatot. A mai ellenfél a Znojmo csapata lesz, akik idén már jártak errefelé, igaz, nem sok babér termett a számukra. Október 11.-én Pillók, Mazzag, és Szaller góljaival végül 3-1-gyel küldtük haza őket, tehát sanszos, hogy a revansvágy is hajtani fogja a vendégeket. Meglátjuk mire mennek a lelkesedéssel egy olyan csapat ellen, amelyik (egy meccsel többet játszva) 23 ponttal szerzett többet náluk. Izgalmas 60 percnek nézünk elébe, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 5. Pillók (Sárpátki), 13. Reisz (Szabó D., Sárpátki), 27. Pillók (Sárpátki), 35. Reisz (Sofron), 52. Sárpátki (Reisz), 53. Hamvai (Sofron, Szász), 55. Prácser (Korbuly), 59. Sárpátki (Pillók) – 33. Horak, 34. Lander (Synek, Racicky)

Fehérvár AV19: Kornakker (Plesz) – Arany (C), Szabó D, Pillók, Reisz, Sárpátki – Korbuly (A), Szaller, Szabó P., Mazzag, Hamvai (A) – Pados, Lengyel, Balogh, Szász, Szita – Szakácsi, Sofron, Prácser

Vezetőedző: Tyler Dietrich

HC LERAM Orli Znojmo: Baca (Us) – Pospisil, Mandat, Racicky, Fruhwirt, Synek – Nahodil, Svanda (C), Svatuska, Lander, Krcho – Salat, Kruckovyc, Horak, Toman, Haceky (A) – Forman

Vezetőedző: Zaic Leos