Fehérvár AV19 – Moser Medical Graz 99ers 2:5 (vége)
Fehérvár AV19
2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Moser Medical Graz 99ers
vasárnap 16.11.2014, 17:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Füttykoncerttől hangos a csarnok a lefújás pillanatában, ám ez nem a csapatnak, hanem a néhol igen érdekes ítéleteket hozó (pontosabban nem hozó) játékvezetőknek szólt, és hamarosan fel is váltotta a "Szép volt fiúk!" rigmus. A közönség szemmel láthatóan nehezen dolgozza fel a vereséget, ami érthető is, egy ilyen fontos mérkőzés végén, amelynek a végelszámolásnál is komoly szerepe lehet. Nehéz kiemelni valakit tőlünk, az egész csapat egységesen fogott ki egy rosszabb napot, de Banham és LoVecchio voltak talán a legaktívabbak. Legközelebb a Znojmóval találkozunk, mégpedig itthon, akkor visszatérhetünk a hőn áhított helyes útra....Én ezzel megköszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (19:49:34)

60:00

59:07
    Emberhátrányban, és keserű szájízzel dogjuk befejezni a meccset.

58:57
    Az eset után Johan Ejdepalm kapott 5 perces büntetést, palánkra lökésért.

58:57
    Szerencsére saját lábán tudta elhagyni a pályát, remélhetőleg semmi komolyabb sérülés nem lesz.

58:57
    Lent maradt az egyik grazi játékos a jégen, megállítja a játékvezető a játékot.

58:01
    És még egy lövés megy mellé, hát legalább a kaput találjuk el!

57:17
    Újabb hatalmas helyzet maradt ki, ez nem a mi napunk sajnos.

56:47
    Lesre korcsolyáztak a graziak. Bő 3 perc van hátra, most már mindent egy lapra kell feltenni!

56:26
    LoVecchioék mindent megtesznek az ügy érdekében, de egy lövés sem akar utat találni a kapuba.

55:26
    Tilos felszabadítás után buli a grazi harmadban.

55:03
    Még egy védést beírhatunk a vendég kapusnak.

53:28
    A Graz gólt szerzett!
    Csak gratulálni lehet ehhez a gólhoz, újabb elmaradt emberelőny helyett gólt kapott a Fehérvár. A gólszerző MANUEL GANAHL, és elmondható, hogy egyáltalán nem megérdemelt a Graz három gólos előnye!

53:15
    Sarauert fél percig lökdöste fél percig ellenfele úgy, hogy a korong a közelbe sem volt, a négy "tisztelt" játékvezető közül viszont egyik se vette észre.

52:57
    Vincze Péter lövése is a kapusig jut csak el.

52:40
    Szirányi lövését is Sabourin védi! Elképesztő formában a grazi kapus!

51:53
    Wehrs lövése után Sarauer próbálta begyömöszölni a kipattanót, de Sabourin végül magához ragadta a pakkot!

51:34
    Sabourinról pattan a korong a védőhálóra.

50:54
    Reméljük LoVecchio orbitálisan nagy kihagyott ziccere nem veti vissza a csapat játékát, és hajtani fognak a végső dudaszóig!

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 24. Orbán (Vincze, Erdély), 41. Banham (Sarauer, LoVecchio) – 7. Walker (Lassen), 28. Petruska (Ganzak, Werner), 29. Reinthaler (Werner), 36. Unterweger, 54. Ganahl

Fehérvár AV19: Robinson (Rajna) – Ejdepalm, Wehrs, LoVecchio, Sarauer (A), Banham – Tokaji (C), Szirányi, Kovács (A), Sikorcin, Marinio – Orbán, Reiter, Benk, Nemes, Magosi – Hetényi, Kocsis, Erdély, Vincze

Vezetőedző: Rob Pallin

Moser Medical Graz 99ers: Sabourin (Raisp) – Lassen, Cuma, Zagrapan, Werner, Walker – Marto, Kelly (A), Latendresse (C), Bastiansen, Petruska – Unterweger, Ganzak, Ganahl, Pinter (A), Coetzee – Reinthaler, Konecny, Strohmeier, Woger

Vezetőedző: Todd Bjorkstrand