Magyarország - Szlovákia

13:6

(4:3, 3:2, 2:1, 4:0)

kedd 18.11.2014, 19:00 • Debreceni Sportuszoda • Férfi Világliga

Az első három játékrészt egyaránt 1-1 góllal nyerte a magyar válogatott, az utolsó negyedben viszont már kijött a két csapat közötti valós különbség. A szlovákok remekül küzdöttek három negyeden át, de teljesen elkészültek az erejükkel, így a vége nagyon sima magyar győzelem lett. Nem biztos, hogy Antonio Estellar Serrahima fiai teljesen esélytelenek lesznek a csoport másik két csapata ellen, nekünk viszont erre nem kell koncentrálnunk. Benedek Tibor csapata ugyanis toronymagasan a csoport esélyese, még a mai, akadozó játék ellenére is fölényes győzelmet arattak a mieink. A mai mérkőzés legjobbja Varga Dénes volt, aki kulcspillanatokban remekbe szabott találatokkal jelezte, hogy lehet rá számítani. A fiatal Manhercz Krisztián védekezését érdemes még kiemelni, aki hivatalosan élete első válogatott mérkőzését játszotta.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:20:51)

32
    Famera lő még fölé.

32
    Elveszik a labdát a mieinktől.

32
    Fennállva zúg a "Szép volt fiúk!" A negyedik negyedben maradéktalanul kiszolgálja a közönséget a magyar válogatott.

Benedek Tibor kér időt 37 másodperccel a vége előtt.

32
    Kolarik lő a kapufára.

31
    Kiütés lesz a vége. VARGA DÉNES lő megint óriási gólt. (13:6)

31
    Duriknak esélye nem volt centerből gólt szereznie, azonnal három magyar bekk vette körül.

30
    A hajszálpontos keresztpasszra későn reagáltak az emberhátrányban játszó szlovákok, VÁMOS MÁRTON pedig ezt kíméletlenül kihasználta. (12:6)

29
    Bruder áll ki, ki is pontozódott a szélső.

29
    Vámos lövését védi Kozmer, még 30 másodpercig támadhatunk.

27
    Antonio Estellar Serrahima ma utoljára diskurálhat fiaival időkérés keretében.

27
    Németh Toni volt túl agresszív, kicsit felesleges kiállítást hozva össze.

27
    Kozmer véd egy nagyot a másik oldalon. Nem a szlovák kapuson múlik, hogy már 11 gólnál járunk.

27
    Kratochvil pattint fölé.

26
    Kolarik kiállítását GÓR-NAGY MIKLÓS váltja gólra, aki végtelen türelemmel várta meg, amíg Kozmer elsüllyedt. (11:6)

26
    Deckeré a bejátszás, megint mi jöhetünk.

25
    A tizedik gólunkat VÁMOS MÁRTON szerzi rosszkéz-oldalról. (10:6)

25
    Manhercz szerez labdát megint.

26
    Eladjuk mi is, fordulhatnak a szlovákok.

25
    Manhercz keseríti megint a szlovákok életét, ezúttal labdaszerzésével tűnik ki.

25
    Pontatlan lövéssel kezdjük a negyedik negyedet.

Az utolsó negyedben Erdélyi játékvezetői segítség nélkül is legyőzi Famerát, így 2-2-vel zárul a ráúszások eredménye.

24
    Kozmer jár túl megint Madaras eszén, ezzel vége a 3. negyednek.

24
    Bruder áll ki, rövid emberelőnyünk van.

24
    Mellépattan Zatovic lövése. Most szerencsénk volt.

24
    1 másodperccel a támadóidő vége előtt Szívóst kiállítják, így nemcsak hogy maradhat a labda a szlovákoknál, de emberelőnyben is lesznek.

23
    SZÍVÓS MÁRTON értékesíti az emberelőnyünket. (9:6)

Benedek Tibor kér időt.

23
    Varga Dénest üti meg Zatovic nagyon látványosan, emberelőnyben leszünk.

23
    Kontra a szlovákok ellen.

22
    Vámos is a felsőlécet találja el, de ami a másik oldalon kétszer is a gólvonal mögé pattant, az nálunk kifelé jön.

22
    Decker véd egyet, nem volt nehéu dolga.

21
    Németh Toni egy végletekig kijátszott figura után a vízre lövi a labdát, ami egyszerűen nem jut át a gólvonalon. Hihetetlen pech.

20
    Manhercz kiemelkedőt nyújt ma védekezésben, megint fontos blokkal jelentkezik a 17 éves játékos.

19
    Ezúttal Mezei Tamás áll ki, időt kérnek a szlovákok.

19
    Nincs szerencsénk: mellésodorja a víz a lövésünket.

18
    Erdélyi kiállítása után nagyon gyorsan kihasználja az emberelőnyt a szlovák csapat. A csapatkapitány JURAJ ZATOVIC a gólszerző. (8:6)

18
    Két eladott labda megint, egy itt, egy ott.

17
    Madaras lő, Kozmer kitornássza a jobb felsőből a pontos, de nem túl erős lövést.

17
    Elveszik a labdát a szlovákoktól a sporik.

17
    VARGA DÉNES ott folytatja, ahol abbahagyta. (8:5)

17
    Megkezdődött a második félidő, Erdélyi harmadszor is megpróbálkozik a ráúszásnál, Famerát pedig ezúttal visszarendelik, mert a sípszó előtt indult el, így a mieink vezethetik az első támadást.

Decker Attila folytatja nálunk a kapuban.

Kicsit talán szorosabb a mérkőzés a vártnál, de eddig mindkét negyedet megnyertük. Nagyon sok a pontatlanság, az eladott labda, viszont a gól is, érdekes kettősség jellemzi tehát a meccset eddig. A folytatásban talán még jobban összecsiszolódik a védekezésünk, és akkor nagyobbá tehetjük a különbséget a jól küzdő, de gyengébb kerettel rendelkező szlovák válogatott ellen.

16
    Nem született gól a félidő utolsó szlovák támadásából, így kétgólos előnnyel vonulhatnak rövid pihenőre a csapatok.

16
    23 másodperccel a második negyed vége előtt szerzünk csodálatos gólt. Varga Dániel találja meg beúszó testvérét, VARGA DÉNEST, aki megoldja a rutinfeladatot. (7:5)

16
    38 másodperc még az első félidőből, Benedek Tibor kér időt.

16
    Lejár a szlovák támadóidő.

15
    A labdaszerzés után, még rendezetlen védelem ellen VARGA DÉNES szerez gólt. (6:5)

15
    De nem egyenlítenek. Ismét magyar labdaszerzés.

15
    Mezei vitte víz alá a labdát, a szlovákok megint a vezetésért támadhatnak.

15
    Óriási gól! TOMAS BRUDER is a felsőlécet használja a gólhoz. (5:5)

14
    Sok a hiba. Megint eladja a labdát a magyar válogatott.

14
    Kicsit ötlettelen szlovák támadás után a blokkról pattan fölé a lövés. Mi jöhetünk.

13
    Kontra a centerünk ellen, jöhetnek a szlovákok.

13
    Labdát szerzünk ismét. Kezd összeállni a védekezésünk.

13
    Időt kér a szlovákok kapitánya.

13
    Gór-Nagy puskáz el egy ziccert center posztról.

13
    Elveszik a labdát a szlovákoktól a játékvezetők.

11
    És ahogy az lenni szokott: a csapatkapitány VARGA DÁNIEL eredményes a másik oldalon. (5:4)

11
    Két fantasztikus blokk, majd egy labdaszerzés: hősiesen kivédekeztük az emberhátrányt.

10
    Lőrincz Bálint áll ki, aki így ki is pontozódott.

10
    Kratochvil lövése Nagy Viktorról pattan a kötélre, így marad a labda a szlovákoknál. Sarokdobás.

10
    Manhercz lő a blokkba, onnan fölé pattan.

9
    Famera nagyon magabiztos ítélet végrehajtó. (4:4)

9
    Szép bejátszás után Lőrincz szabálytalan, ötméteres következik.

9
    Elkezdődött a második játékrész. Erdélyi megint lemarad Famera ellen.

Véget ért az első negyed.

Pontatlan a szlovák lövés, majd Varga Dénes lő a dudaszó pillanatában, de már nem változik az állás.

8
    Másodszor már nem hibázik. SZÍVÓS MÁRTON szerzi vissza a vezetést 12 másodperccel a negyed vége előtt. (4:3)

8
    Erdélyi szerzi vissza a labdát.

8
    Szívós kezéből az utolsó pillanatban ütik ki a labdát, remek figura volt pedig.

7
    Benedek Tibor rendezi a sorokat.

7
    Lukás Durik kap kisbüntetést, emberelőnyben játszhatunk.

7
    Most a szlovák center ellen fújnak, mi jöhetünk.

7
    Akcióból találunk be, VÁMOS MÁRTON bal keze villant. (3:3)

7
    MARTIN KOLARIK a kapufa segítségével szerzi meg a vezetést csapata számára. (2:3)

6
    Megint a mieink ellen fújnak kontrát.

6
    Nagy Viktorról Varga Dániel elé pattan a játékszer. Kivédekeztük.

Időt is kér Antonio Estellar Serrahima.

6
    Madarast állítják ki védekezésben.

5
    Madaras lövését könnyen védi Kozmer.

5
    JURAJ ZATOVIC megint, ezúttal akcióból. Hatalmas gól volt a bal felsőbe. (2:2)

5
    Kozmer véd a másik oldalon üggyel-bajjal.

4
    Manhercz Krisztián blokkolt szépen, fölé pattant így a lövés.

4
    Gór-Nagy Miklóst is kiszórják.

4
    MEZEI TAMÁS használja ki szinte azonnal az emberelőnyt. (2:1)

4
    Marek Tkac a kiállított játékos.

3
    A blokkról pattan Nagy Viktorhoz a labda.

3
    Erdélyi Balázs bejátszása rossz centerbe. Fordulhatnak a vendégek.

3
    JURAJ ZATOVIC egyenlít emberelőnyből. Gyönyörű lövés a bal alsóba. (1:1)

2
    Lőrincz aktív a másik oldalon is. Kontrát, sőt kiállítást fújnak rá.

2
    Centerben szerzünk labdát Lőrincz Bálint révén.

1
    Szívós labdaszerzése után MADARAS NORBERT szerzi a találkozó első gólját. (1:0)

1
    Nagy Viktor tolja ki Famera lövését, marad a labda a szlovákoknál.

1
    Famera hozza el Erdélyi elől a labdát, a vendégeké az első támadás.

Két, Magyarországon játszó légiós is szerepet kaphat ma a szlovák nemzeti csapatban: Lukas Seman a Szeged, Martin Kolarik pedig a Debrecen játékosa.

Fehér sapkában játszik majd a magyar válogatott, kék sapkában északi szomszédaink.

A játékosok bemutatása zajlik, a kezdésre meg fog telni a Debreceni Sportuszoda.

Lőrincz Bálint, Németh Toni és Manhercz Krisztián is ma debütálhat hivatalos mérkőzésen a válogatottban.

A 2014/2015-ös férfi vízilabda Világliga csoportmérkőzései kezdődnek meg kedden, köztük a Magyarország-Szlovákia meccsel. A találkozónak a Debreceni Sportuszoda ad otthont, ahová 2011 után tér vissza a válogatott. Egyértelműen mi vagyunk az esélyesei, nemcsak a meccsnek, de a négytagú csoportnak is, hiszen a szlovákokon kívül a görögök és a románok lesznek még ellenfeleink a későbbiek során. A Világliga, főleg a kezdeti szakaszában, a kísérletezésről is szól, így várhatóan Benedek Tibor szövetségi kapitány aktívan rotálja majd csapatát, pláne, hogy vasárnap, még ha csak gálamérkőzésen is, de vízbe ugrott a társaság a 2000-es, 2004-es és 2008-as olimpiai bajnokok ellen, és nyert is 17-16-ra.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik..