DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
UTE Újpest Budapešť
kedd 18.11.2014, 19:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

A harmadik harmadban hiába próbált meg mindent az Újpest, a hazaiak nagy fölényben játszottak és további négy góllal terhelték meg vendégeik kapuját. Az eddigi kettő után tehát harmadszor is nagy verést kaptak a lila-fehérek a sárga-feketéktől. Ezzel köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok! (21:09:59)

60:00

59:45
    Hajós próbálja meglőni a hetedik gólt, de ő is rosszul célzott.

58:44
    Dansereau remek passza után Cohen próbál laposan a kapuba lőni, de egy kicsit rosszul célzott, a pakk így a kapuvas másik oldalán csúszott el.

57:20
    Lindgren csúszik el a miskolci kapu előtt, de még így estében is tud lőni, viszont Duscheknek így már nem okoz nagy gondot.

56:35
    Dansereau passzol balról középre, az érkező Fliszárnak nem sikerül a kapuba sodornia lendületből a korongot.

55:35
    Becze lő messziről, Pleszkánról kijön a korong, Cohen az ismétlést is a kapusba lövi közelről.

54:55
    Lindgren távoli lövése száll kapu mellé.

53:30
    Sagert szabadít fel röviden, Durak lövi vissza a pakkot a kapu elé, de nem alakul ki veszélyes helyzet.

51:27
    A Miskolc gólt szerzett!
    Most viszont tényleg megvan a javítás! BECZE TIHAMÉR lő öt méterről, lapos lövését Pleszkán ezúttal nem védheti, a korong a jobb alsóban köt ki! Ezzel már 6-0!

51:18
    Becze javítana, közeli lövését védi Pleszkán.

50:50
    Becze Tihamér rossz passza miatt hiúsul meg a hazai akció.

49:34
    Láda Péter passzol a kapu mögül Láda Balázshoz, aki kapásból lő egy méterről, Pleszkán nagyot véd.

47:27
    Becze Tihamér lő hat méterről, fordulásból, a kapu előtt NAGY KRISZTIÁN beleér a korongba, ami Pleszkán mellett-alatt a hálóba csorog! 5-0!

46:40
    Becze szerez korongot és lódul meg, balról visszapasszol, de nincs érkező játékos.

45:40
    Már négy az előny! Láda Balázs készíti le a korongot Fliszár Zalán cselez kettőt, majd balról a vasat találja el, a kipattanót viszont MISKOLCZI MÁRK kíméletlenül bevágja két méterről, az előző lövésre elmozduló Pleszkán mellett

45:07
    Láda Péter húzza kapura a korongot a bal szélről, Pleszkánnak ez nem okoz gondot.

44:27
    Virág harcolt ki lövőhelyzetet magának, középről leadott lövését Duschek hárította.

44:09
    Becze ütközik vétlenül Pleszkánnal a kipattanóra hajtva, de a komolyabb hirig elmarad.

43:55
    Érzi a helyzet komolyságát Szilassy Zoltán is, aki időt kér.

43:40
    Továbbra is nagy nyomás az újpesti kapun, a vendégeket megfogta az újabb bekapott gól, többen mintha már feladnák a pontszerzés reményét.

42:15
    A kihagyott újpesti ziccerre jön a válasz! BUDAI ROLAND közelít a kapu felé, a kék vonalat elhagyva ágyúz, a korong pedig védhetetlenül a bal felsőben köt ki! Bombagóllal 3-0!

41:50
    Egyed Márk vezethette egy védelmi hiba után egyedül Duschekre a korongot, de hiába próbálkozott egy jó lövőcsellel, nem tudott túljárni a kapus eszén.

41:33
    Dudas bombáz a kék vonalról, Pleszkán ölébe.

41:02
    Roczanov ront be a támadó harmadba, majd Hegyivel szemben állva tüzel, de Hegyi blokkol, a korong pedig a palánk fölé pattan.

40:30
    Kiegészülnek a hazaiak, miközben az újpestiek passzolgatnak.

40:01

A második játékrészben már jóval kiegyenlítettebb volt a mérkőzés. Bár Hajós révén a hazaiak meg tudták duplázni előnyüket, több kiállítást is kaptak, így az Újpestnek sok lehetősége akadt a szépítésre, amelyek – elsősorban Duschek parádés védései miatt – meghiúsultak. Fél percnyi emberfórral kezdheti a harmadik harmadot a lila-fehér csapat, ha ebből szépíteni tudnak, még minden nyitott lehet, tartsanak hát velünk továbbra is!

40:00

39:33
    Ismét Durek tüzel nagy erővel messziről, Duschek reflexmozdulattal kapja el a pakkot a bal alsónál.

39:22
    Durak megpattanó lövése kijött Duschekről, de Virág nem tudta begyötörni a kipattanót.

38:30
    Fliszár Zalán kap kettő perces büntetést bottal akasztásért.

37:50
    Tóth Gergő szlalomozott be majdnem a kapu elé, Dudas állította meg az utolsó pillanatban.

36:19
    Lindgren lövését is védi a hazai kapus, Sagert pedig visszatérhet büntetése leteltével.

36:14
    Durak ágyúz megint, Duschek ezúttal is bravúrral véd, sőt most kipattanó sincs.

35:20
    Durak kínálta meg egy bivalyerős lökettel Duscheket, akiről ki is jött a korong, de a kipattanót Boyle és Láda Péter eltakarították nagy nehezen.

34:49
    Mihalik lövését Budai blokkolja, a pakk a palánkon túlra pattan.

34:30
    Pichler durrant három méterről fölé.

34:14
    Sagert kap két percet testreütésért.

34:00
    Coleman indult meg egy szép csellel, be is vitte a kapu elé, de jó lövésre már nem maradt ereje.

32:55
    Végül hosszas tanakodás után kiderült, mindkét "bunyós" végleges fegyelmit kapott.

32:47
    Ványi és Tóth akadnak össze az újpesti kapu mögött, az adok-kapoknak a játékvezetők közbelépése vet véget, a két renitens pedig öt-öt perces büntetésük birtokában a padra ülhetnek.

32:20
    Egyed robogott be egyedül a miskolci védők közé, hamar el is veszítette a korongot segítség híján.

31:30
    Kiegészülnek a hazaiak, az UTE nem tudott érdemi előnyt kovácsolni ebből az emberfórból.

26:17
    Coleman cselezi be magát a kapu elé középen, három méterről lő, Duschek simán fogja.

25:34
    Kettő már a hazaiak előnye! Tóth Adrián passzol középre jobbról, onnan Keegan Dansereau teszi le HAJÓS ROLANDNAK, aki balról, két méterről a vert helyzetben lévő Pleszkán mellett a rövid felsőbe húzza! 2-0!

24:30
    Turbucz törne be a kapu elé, Láda Péter takarítja el a korongot.

23:45
    Szilágyi lő középre, Roczanov nem tud már beleérni a kapu előtt.

23:10
    Sagertnél csúszik ki a korong a támadóharmadból, aztán vinné vissza, de a les miatt megállítják.

22:04
    Cohen próbálja a kapu mögül befordulva begyötörni a pakkot Pleszkán mögé, de többszöri próbálkozása is kudarcba fullad.

21:01
    Kiegészülnek a vendégek.

20:50
    Nagy Krisztián lövését szedi ki Pleszkán a bal felsőből.

20:01

A korábbi miskolci védő, Hegyi Ádám büntetése miatt még egy percig emberhátrányban játszik az Újpest.

Megérkeznek a jégre a játékvezetők és a csapatok is, egy percen belül folytatódhat a mérkőzés!

Az első harmadban dominált a hazai csapat, amely egy kettős előny után megérdemelten szerezte meg a vezetést. Az Újpest önfeláldozóan védekezik, Pleszkán bravúrokat mutat be, ám a folytatásban ennél is többre lesz majd szükség a pontszerzéshez! Tartsanak velünk a második felvonásban is, amely negyedóra múlva kezdődik!

20:00

19:20
    Cohen passzol vissza a kapu mögül, ebbe is Pleszkán nyúl bele jó ütemben.

18:59
    Hegyi Ádám hagyja el a jeget gáncsolásért két percre.

18:10
    Nagy tüzel balról hét méterről, Pleszkán lábbal véd, a kipattanót Popovics már nem tudja kapu felé terelni.

17:10
    Roczanov és Fliszár összjátékába nyúl bele az utolsó pillanatban Sommer.

16:15
    Boyle lövését paskolja ki Pleszkán.

15:36
    Tóth kap bele Nagy keresztpasszába, így Gőz már nem tudott zavartalanul lőni a hosszún, Pleszkánnak ez épp elég volt a védéshez.

15:25
    Lőrincz lő kiszorított helyzetből balról, Duschek könnyen fogta.

14:57
    Ványi és Nagy csapnak össze, a korong a palánkon túlra repül.

13:51
    Áll a játék, a miskolciak jótékonysági akciója keretében az első gól után a közönség plüssjátékokat (főleg macikat persze) dobál a jégre, ezt szedik most össze a lelkes jegesmedvebocsok.

13:51
    Ahogy visszatérne az első kiállított, megszerzi a vezetést a hazai csapat! Parádés összjáték végén a kapu mögött Hajós Roland kapja, aki egyből teszi vissza TYLER METCALFE elé, aki kapásból, két méterről a jobb alsóba vágja! Pleszkán ezt már tényleg nem érhette el! 1-0!

13:05
    Tóth Gergő is kiül, kettős előnyben a Miskolc. Magas bottal való játék volt a vétke.

12:40
    Cohen löketét védi Pleszkán, majd a kipattanót Dudas bombázza kapura, ezt is hárítja a kapus!

12:15
    Dansereau passzát az érkező Becze elől Kiss kanalazta el a kapu előtt az utolsó pillanatban.

11:46
    Durak lökte brutálisan a palánkra hátulról Beczét, aki kicsit meg is szédült. Az Újpest légiósa kapja is a kettő percet, plusz a tíz fegyelmit.

11:20
    Virág passzol jobbról középre, Pichler lő szorongatott helyzetben, kapu mellé.

10:30
    Nagy próbálta meg szépen átfűzni Kisst, de nem sikerült teljes egészében a csel, a védő még időben közbe tudott nyúlni.

09:35
    Dudas jutott ismét jó lövőhelyzethez, egy igazítás után nyolc méterről Pleszkánba lőtte a pakkot.

08:40
    Sagert kínálja meg távolról Pleszkánt, akinek nem okoz nagy gondot a lövés.

07:50
    Az első percek miskolci rohamai után, most kissé leült az iram, az Újpest légiósai vannak jégen, ők irányítanak inkább.

06:50
    Popovics nyargal a korong után, de lesen.

05:55
    Mihalik passza után Hegyi lő tisztán jobbról, Duschek bravúrral ér oda a lövésre és véd.

05:21
    Megint Metcalfe tüzel, ezúttal messzebbről, Pleszkán ismét résen volt.

05:01
    Szépen kijátszott helyzet végén Metcalfe lő éles szögből közelről, Pleszkán ezt is fogja.

04:45
    Lecsorgó korong Dudas elé, aki középről, öt méterről, kapásból mellé bombáz.

04:15
    Tóth lő balról, nyolc méterről Pleszkán kap bele reflexből a bal felsőnél.

03:27
    Hajós húzott el a jobb szélen, rávezette Pleszkánra, de nem tudta ellőni mellette.

03:05
    Fliszár lövésébe Coleman piszkált bele a kapu előtt.

02:19
    Budai tüzel a kék vonal mellől, Pleszkán könnyen védi.

01:25
    Cohen passzol kapu mögül, Metcalfe lő egy méterről, Pleszkán véd nagyot.

00:45
    Metcalfe passza után Becze lő, a blokkon legyengül a lövés, Pleszkán könnyen védi.

00:01

Most pedig már kezdődhet a mérkőzés.

A kezdés előtt a játékosok és a szurkolók a néhány nappal ezelőtt tragikus hirtelenséggel elhuny Rajz Attilára emlékeztek.

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Sagert, Láda P., Hajós, Tóth, Dansereau – Gőz, Budai, Popovics, Nagy, Láda B. – Győrfy, Roczanov, Szilágyi, Miskolczi, Fliszár
    vezetőedző: Majoross Gergely

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Hegyi, Durak, Mihalik, Virág, Pichler – Lindgren, Kiss, Coleman, Turbucz, Gágyor – Ványi, Garbacz, Egyed, Lőrincz, Tóth G. – Sommer
    vezetőedző: Szilassy Zoltán

Játékvezetők: Varjú, Németh – Kormos, Berger.

A válogatott mérkőzések miatti rövid szünet után a MOL Liga folytatódik, kedden kora este pedig újra hazai pályán lép jégre a Miskolci Jegesmedvék csapata is, amely az Újpestet fogadja.

A vendégcsapat tizennyolc mérkőzés után tizennyolc ponttal a 6. helyen tanyázik, amely még éppen rájátszást érne, de helyzetük korántsem megnyugtató, hiszen nagy riválisuk, az FTC üldözi őket kétpontos lemaradással.
    A Jegesmedvék a 3. helyen állnak harmincnégy ponttal és a címvédő Érsekújvár csapatával cserélgetik folyamatosan a dobogó alsó két fokát.

A két csapat kétszer találkozott eddig az idei szezonban és bizony a lila-fehérek egyszer sem lelhették örömüket a randevúban. Szeptember végén a Miskolci Jégcsarnokban 9-1-re, november elején a Megyeri úton 7-0-ra kaptak ki a sárga-feketéktől, ezekhez az eredményekhez képest ezúttal már egy szoros vereség is szép lenne, de biztosak lehetünk benne, hogy ennél jóval többre vágyik Szilassy Zoltán csapata.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 14. Metcalfe (Hajós, Dudas), 26. Hajós (Dansereau, Tóth), 43. Budai (Dansereau, Hajós), 46. Miskolczi (Fliszár, B.), 48. Nagy, 52. Becze (Nagy)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Bálizs) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Cohen, Becze – Sagert, Láda P., Hajós, Tóth, Dansereau – Gőz, Budai, Popovics, Nagy, Láda B. – Győrfy, Roczanov, Szilágyi, Miskolczi, Fliszár

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Hegyi, Durak, Mihalik, Virág, Pichler – Lindgren, Kiss, Coleman, Turbucz, Gágyor – Ványi, Garbacz, Egyed, Lőrincz, Tóth G. – Sommer

Játékvezetők: Varjú, Németh – Kormos, Berger