6 5 2
Petra Krejsova
2
2 7 6
kedd 18.11.2014, 13:33 • Court 2, Zawada • ITF Zawada - HART OPEN - Zawada (fedett szintetikus borítás)

A nagy fordulat mérkőzése volt ez, sajnos a meccs második fele Petra Krejsova javára fordult. Bukta Ágnes kiválóan kezdte a mérkőzést, gyorsan brékelőnyhöz jutott, majd a végén meg is duplázta, így könnyedén, 6:2-re besöpörte az első szettet.

A második is hasonlóan nézett ki, brékelőny, majd dupla brékelőny, 5:2-nél a mérkőzésért adogatott, minden simának tűnt. Előtte egyetlen egyszer sem vesztette el a szerváját, itt azonban vagy megsérült, vagy elkészült az erejével, de zsinórban nyolc játékot (!) bukott, ezzel a második szettnek annyi is lett és a döntő játszmában is brékhátrányba került.

Nem tudta bevinni a döntő ütést, két labda kellett volna 5:2, 30-15-nél, de mégis sikerült elbuknia Áginak ezt a mérkőzést. Sajnálhatja, a győzelem kapujában állt pedig. Így kiesett, Petra Krejsova pedig továbbjutott a második fordulóba Lengyelországban.

2:5
    Petra Krejsova a győzelem kapujában, 2:5!

2:4
    Ismét hozza a szerváját Bukta Ágnes, de továbbra is hordozza a brékhátrányt. 2:4!

1:4
    Újra három játékkal elhúz Petra Krejsova, 1:4!

1:3
    Bukta Ágnes nyolc zsinórban elvesztett játék után végre nyerni tud egyet, ezzel 1:3, megmaradt a halvány remény.

0:3
    Megállíthatatlanul hengerel Petra Krejsova, végül nem lett bréklabda a jó kezdés után sem. 0:3, nagyon kicsi esélye maradt már csak Áginak.

0:2
    Krejsova a döntő játszmában is brékelőnybe kerül, zsinórban a hetedik nyert játéka volt ez. 0:2!

15-40
    Két bréklabdához jut Petra Krejsova.

0:1
    0:1, zsinórban a hatodik játék, amit a cseh lány nyert. Vajon van-e visszaút Ági számára?

0:0
    Lehet, hogy valami sérülés hátráltatja Bukta Ágit, nem hinném, hogy egyik percről a másikra ennyire elkészült volna az erejével. 5:2-ről 30-15-ről nem tudta befejezni a mérkőzést, zsinórban öt gémet nyert Petra Krejsova és végül a cseh lányé lett a szett. Következik a döntő játszma. Ha nem javul fel látványosan Bukta Ágnes játéka, akkor rendkívül sima vereség lesz a vége.

5:7

0-40
    Három szettlabdához jut Petra Krejsova, Ági most semmilyen ellenállást nem tud kifejteni ezekben a percekben.

5:6
    5:2-ről 5:6, lejtmenetben Bukta Ági, nem tudta megtenni az utolsó lépést, kétszer is adogathatott a mérkőzésért. Most pedig a szettben maradásért kell neki szerválnia, zsinórban négy gém lett a cseh lányé.

5:5
    Teljesen érthetetlen, a győzelem kapujában állt Bukta Ági, előtte az egész meccsen egyszer sem vesztette el a szerváját, most zsinórban kétszer és mindkét brékelőnynek annyi. 5:5 és egyértelműen lendületben Krejsova.

0-40
    Hihetetlen fordulat készülőben, három bréklabda ismét a cseh lánynak, egyenlíthet 5:2-ről.

5:4
    Felettébb gyors játékkal szépít Petra Krejsova, 5:4, újra adogathat a mérkőzésért Bukta Ágnes, ezt már mindenáron hozni kell!

5:3
    Sajnos az első lehetőséget elpuskázta Bukta Ági, Petra Krejsova elvette a magyar lány szerváját. 5:3, de még mindig van egy brékelőny!

30-40
    Sajnos bréklabdához jut Petra Krejsova, de csak egyhez.

5:2
    Nagyon fontos lépést tett a győzelem felé Bukta Ágnes! Megvan a kétszeres brékelőny, 5:2-re meglépett Ági, adogathat a mérkőzésért. Innen ezt már nem szabad kiadni a kezéből!

40-15
    Két bréklabdája van Bukta Ágnesnek, nagyon fontos labdamenet jön!

4:2
    Óriási csata után Ági megerősíti a brékelőnyét, 4:2-re elhúz ellenfelétől!

40-A
    Bréklabdához jut Petra Krejsova.

3:2
    Meg is van a brék! Fontos játék volt!

40-30
    Egy bréklabda azonban így is akad Ági előtt!

2:2
    Eddig gond nélkül hozzák adogatásaikat a lányok a második szettben.

2:2
    Játék győztese Bukta.

1:2
    Könnyedén hozza az adogatását a cseh játékos.