Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 4:5 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 6:0 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 21.11.2014, 18:00MOL Liga
    Péntek este Érsekújvárban a címvédő otthonában lép jégre a Ferencváros hoki csapata. Harmadik alkalommal találkozik az idei évadban a két csapat. Az első mérkőzést még október elején rendezték az érsekújvári csarnokban, ahol 30 percig partiban volt a Fradi, majd a hajrában rákapcsolt a címvédő és 7-3-as győzelemmel zárta a meccset. A visszavágó sem sikerült jól október végen a ferencvárosiaknak, még simábban, 5-0-ra kaptak ki Pesterzsébeten.

Ha a legutóbbi meccsekre tekintünk vissza, akkor az érsekújváriak vasárnap Debrecenben nyertek 3-2, majd hétfőn hazai jégen a sereghajtó csíkiakat küldték haza 6-3-as vereséggel. A Fradi házi rangadót nyert a lilák ellen 6-3-ra, majd kedden az újonc Debrecentől kapott ki hazai pályán 4-2-re. A táblázaton 21 pont a két csapat között a különbség. A címvédő a miskolciakkal van nagy harcban a második helyért, míg a ferencvárosiak az örök rivális újpestiekkel küzdenek a hatodikért.

Szöveges helyszíni közvetítésünket, pár perccel 18:00 óra előtt kezdjük az érsekújvári téli stadionból.

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Moravec, Guren, Tvrdek, Novák (A), Rafaj – Cerny, Hegyi, Galló, Kiss (C), Borbás – Lencsés, Lévai, Hardi, Dubek, Pál – Géczi, Papp, Revák, Németh, Farkas.

Játékvezetők: Németh, Bachúrik – Pálkövi, Bedő.

00:01

00:04
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Villámgyors góllal kezd a vendégcsapat, rögtön a kezdő buli után négy másodperccel RAFAJ ATTILA lövi a Fradi vezető gólját. Gólpassz nékül.

01:26
    Marek Dubec kap két percet a hazai csapatból akadályozásért.

02:10
    Gyorsan feláll a Fradi, jól megjáratják a korongot végül Guren ereszt el egy lövést, ám Cikánek a helyén volt.

02:58
    Kihasználja a Fradi az emberelőnyt KISS GÁBOR belövi a második Fradi gólt. Gólpassz: Galló Illés, Hegyi Ádám.

Elnézésüket kérjük, de sajnos technikai problémákkal küzdünk a csarnokban ezért gyakran akadozik a közvetítés.

04:30
    Borbás indul meg a bal oldalon, majd középre passzol a körök közé , de nincs érkező ember.

05:07
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    MAREK URAM felhozza egy gólra a hazai csapatot. Marton lepkéskesztyűje felett talál a hálóba. Gólpassz: Tomáš Chrenko, Pavel Kowalczyk.

05:55
    A gól utan nyomást gyakorol a Zámky Marton kapujára.

06:45
    Novák szép cselekkel lerázza magáról emberét, majd a jobb oldalon húzza meg az akciót.

07:10
    Tvrdek eresztett el a kékről egy kemény lövést, Cikánek a lepkéssel fogja. Buli következik.

07:50
    A bulit a Fradi hozza el, de gyorsan visszaszerzi a hazai csapat a pakkot.

08:05
    Marek Dubec került nagy helyzetbe Marton előtt, próbálta begyötörni a korongot Marton mamutjai alatt, ami sikerült is, de a gólvonal előtt még sikerült hárítani a Fradi védőknek.

09:30
    Pontatlan indítás, lesre korcsolyáztak a hazaiak.

10:05
    Nagy kavarodás Cikánek kapuja előtt.

10:55
    A hazai csapat kezd mezőnyfölényben játszani, de a Fradi jól védi a kék vonalát.

11:40
    A vendégek csatára korcsolyázik lesre.

12:21
    Podstavek ugrik meg a jobb oldalon, majd a kapu elé passzol, de az érkező Chrenko nem találja el a korongot.

13:00
    Németh szerzett korongot és majdnem ziccerbe hozta magát. A hazai hátvédek időben közbe léptek.

13:30
    Marton és Faith akaszkodtak össze, a játékvezető Faithot akadályozásért, Martont durva jétékért küldte ki két percre.

14:45
    Podstavek került óriási helyzetbe, közeli lövését Marton védte bravúrral.

15:40
    Kiegészültek a csapatok.

16:20
    Marton ismét remekül véd Chrenko jól helyezett lövése után.

16:55
    A másik oldalon Pál lövését védi Cikánek.

17:45
    Le föl támadnak a csapatok, gyors hokit követhetünk ezekben a percekben.

18:00
    Podstavek próbálta ki ismét Marton figyelmét.

18:30
    Kowalczyk próbálta indítani Uramot, aki jó helyzetbe volt, de blokkolták a korongot a vendégek.

19:26
    Rafaj kap két percet gáncsolásért.

20:00

A Fradi villámgyors góllal a negyedik másodpercen lepte meg az újváriakat, majd a harmadik perc végén Kiss Gábor sokkolta a hazai közönséget. Marek Uram felhozta egy perccel később egy gólra a címvédőt, de a harmad végéig már nem változott az eredmény, így kisebb meglepetésre a Fradi vezet az első harmad után.

20:01

20:10
    A második harmad elején még másfél percig Rafaj ül a büntető padon.

20:45
    Nyomást gyakorol a Zámky, Podstavek remek keresztpasszát vágjak ki a vendégek.

21:26
    Kiegészül a Fradi, Rafaj újra játékban.

21:37
    Galló hozta helyzetbe Rafajt, aki fonákkal a kapu mellé lövi a lehetőséget.

22:30
    Aktívan játszik a vendég csapat, most Hardi próbálja ki Cikánek figyelmét.

23:10
    Marek Dubec került volna helyzetbe Púchovský remek passza után, ha nem érkezik időben Lencsés.

23:47
    Leško kap két percet a hazai csapatból botfogásért.

23:47
    Novák Václav pedig bottal akasztásért ül le két percre.

24:50
    Galló szép jobb oldali lövését védi a lepkéssel Cikánek.

25:30
    Cikánek egy pillanatra nem tudta hol a korong, majd Huba érkezett és takarított időben.

26:00
    Václav Novák került a körök között kiváló helyzetbe, de lövését Cikánek kiütötte.

26:18
    Frolík kap két percet bottal akasztásért.

27:00
    Feláll a Fradi járatják a korongot, keresik a rést a hazai védelemben.

27:47
    A vendégek sokan voltak a pályán ezért Borbás le megy két percre.

28:30
    Kiegészült a hazai csapat.

29:00
    Uram hozta nagy helyzetbe Čaládit, aki közelről hagyta ki a ziccert.

29:03
    Cerny kap két percet gáncsolásért.

29:47
    Lejárt az egyik büntetésük a vendégeknek.

30:30
    Nagy hazai nyomás Marton előtt. Chrenko ereszt el egy kemény löketet a kékről.

31:10
    MARTIN FROLÍK nyúl bele Ďurčo kemény lövésébe, Marton tehetetlen volt. Gólpasszok: Juraj Ďurčo, Peter Huba.

32:30
    Folytatódik a hazai nyomás, Hrudík kereste Uramot a kapu előtt, Moravec hozza el végül apakkot.

33:21
    Kowalczyk kap két percet bottal akasztásért.

34:45
    Jól védekezik a Zámky, eddig komolyabb helyzet nélkül a vendégek emberelőnyös játéka.

35:21
    Kiegészült a hazai gárda, Kowalczyk újra játékban.

35:33
    VÁCLAV NOVÁK beviszi a korongot egész Cikánek elé, és fonákkal belövi a Fradi vezető gólját. Gólpasszok: Rafaj Attila, Guren Miloslav.

36:35
    Huba lövése pattan a védőhálóra.

37:17
    A Fradi már kettővel vezet! NÉMETH PÉTER lövése után egy korcsolyáról pattan a korong a hálóba. Gólpassz: Tvrdek Kamil.

38:02
    A hazai csapatból Hrudík kap bottal lökésért két percet.

39:20
    Rafaj lövését épphogy kitudta ütni Cikánek a védőhálóra.

40:00

Az érsekújváriaknak Ďurčo kemény lövésé után összejött az egyenlítés, majd ismét a Fradi jutott kétszer szóhoz. Érik a meglepetés a bajnok otthonában, de még egy harmad hátra van, amely még sok izgalmat hozhat a mai mérkőzésen.

40:01

40:30
    A hazai csapat támadásban, beviszik a korongot a Fradi harmadába, de nem tudnak felállni.

41:28
    Cikánek kap el egy könnyű lövést. Buli következik a jobb oldalán.

42:05
    Podstavek a körök közül kapásból lőtt, Marton bravúrral mentett.

42:45
    A Fradi költözött be a hazai harmadba.

43:33
    Novák szerzett korongot egy védelmi hiba után a palánknál, majd középre passzolt, és az érkező KAMIL TVRDEK nem adott esélyt Cikánek kapusnak. Gólpassz: Novák Václav, Kiss Gábor.

44:30
    A hazaiak indítanak támadást, beviszik a korongot a támadó harmadba, de a vendégek szerelnek és kivágják tilosra.

45:30
    Hurtaj és Hardi küzdenek a korongért, végül Hurtaj a győztes.

46:02
    Farkas botján volt a hatodik, de Cikánek hárítani tudott.

46:40
    Aktívan játszik a Fradi a hazaiak térfelén.

47:28
    Hegyi kap bottal akasztásért két percet. Talán az utolsó lehetőség a hazaiak előtt a felzárkózásra.

48:30
    Ďurčo lövése akad el a korcsolyákban.

48:47
    Moravec kap 2+2 percet fogásért és durva játékért, kettős előnyben a Zámky!

49:15
    Kowalczyk kemény lövése a kékről kipattan Martonról és az érkező ALBÍN PODSTAVEK nem hibázik. Gólpassz: Pavel Kowalczyk, Erik Čaládi.

49:42
    JURAJ FAITH jobb oldalról keményen Marton kesztyűje felett felhozza egy gólra a hazaiakat. Gólpassz: Peter Huba, Ľubomír Hurtaj

50:35
    Moravec még mindig a büntető padon, folytatódik a hazai nyomás.

51:40
    Faith lövését üti ki oldalra Marton.

51:50
    Kiegészült a Fradi, Moravec újra játékban.

52:20
    Uram kereste a kapu előtt Čaládit, de pontatlan volt a passz.

53:00
    Folytatódik a hazai nyomás, minden erővel támadnak.

54:00
    Időt kért a Ferencváros!

54:35
    Galló hozta el a bulit és próbált helyzetet teremteni Cikánek előtt.

55:02
    Kowalczyk passzolt Uram botjára, aki jobboldalról Marton lábvédőjébe bombáz.

55:55
    Rafaj harcol a korongért Cikánek előtt.

56:35
    Galló remek lövése, Cikánek kesztyűjében.

57:53
    Galló kap két percet gáncsolásért.

58:08
    Nagy hazai nyomás a Fradi harmadában, a nézők nagy buzdításba kezdenek bele.

59:01
    Lehozza a hazai mester Cikánek kapust, kettős hazai előny a hajrában.

59:45
    Óriási helyzetben Martin Frolík, teljesen egyedül találta a korong Marton előtt, aki bravúrral hárított.

59:54
    Hegyi kap két percet szabálytalan testjátékért.

60:00

Meglepő eredmény született az érsekújvári téli stadionban ma este. Végig vezetett a Fradi és csak egyszer sikerült egyenlíteni a hazaiaknak. Az első két harmadban a vendégek játszottak aktívabban, a záró harmadban majdnem sikerült az egyenlítés az újváriaknak, de összességében megérdemelten hozza el a Fradi a három pontot a bajnok otthonából. (20:15:48)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 6. Uram (Chrenko, Kowalczyk), 32. Frolík (Ďurčo, Huba), 50. Podstavek (Kowalczyk, Čaládi), 50. Faith (Huba, Hurtaj) – 1. Rafaj, 3. Kiss (Galló, Hegyi), 36. Novák (Rafaj, Guren), 38. Németh (Tvrdek), 44. Tvrdek (Novák, Kiss)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Šiška, Kowalczyk, Uram, Čaládi, Chrenko – Huba, Ďurčo, Hurtaj (C), Frolík, Faith (A) – Baron, Hrudík, Podstavek, O.Štefanka, Marek Dubec (A) – Leško, Král, Klobúčnik, Púchovský, Domian.

Játékvezetők: Németh, Bachúrik – Pálkövi, Bedő