Atlético Madrid – Málaga CF 3:1 (vége) | SD Eibar – Real Madrid 0:4 (vége) | Barcelona – Sevilla 5:1 (vége)
La Coruňa – Real Sociedad 0:0 (vége)
FC Barcelona
5:1 (1:0)
Sevilla FC
szombat 22.11.2014, 20:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

Nagyszerű, gól gazdag meccs volt, ahol a Barca 5:1-re kiütötte ellenfelét. Messi zseniális szabadrúgásával szerzett vezetést a Barca.

A második félidőben Alba öngóljával egyenlített a Sevilla, de rögtön Neymar ismét vezetéshez juttatta a katalánokat remek fejes góljával. Ezt követte Rakitic gólja, majd Messi történelmet is 252. góljával. Még nem volt vége, hiszen Messi meglőtte a harmadik gólját is, 16 méterről tekerte el Beto mellett. Ez a meccs róla szólt.

Köszönjük, hogy velünk tartottak! További szép estét minden Kedves Nézőnek! (21:49:33)

90+2

90+2
    Pareja tisztázott Neymar elől.

90+1
    Alves végezheti el a szögletet.

90
    Messi gólhelyzetben, de Beto védeni tudta lövését!

89
    61:39 a labdabirtoklás aránya.

88
    A beívelésbe nem ért bele senki. Bravo jöhet a kirúgással.

84
    Neymar szép labdalevételt követően rá küldte, de Beto védeni tudta.

83
    Aspas szabálytalankodott Busquetssel szemben.

82
    Már csak nyolc perc van a meccsből, a pontos végeredmény már csak a kérdés.

81
    Alba számára ennyi volt, helyette Adriano a pályán.

80
    Barcelona szöglettel folytatódik a játék.
    MESSI - 5:1

78
    A Barca gólt szerzett!

LIONEL MESSI brilliáns ma is. Mesterhármast ért el. Ismét Neymar adta a gólpasszt, majd 16 méterről rálőtte ballal a jobb alsóba. Kiütés, 5:1 már a Barcanak!

77
    Xavi helyére Rafinha érkezik.

75
    Pedro tette középre a labdát, de lefülelték a labdát a fehér mezesek.

72

Iskolajáték! Három támadó két védőre vitte a labdát. Neymartól kapta vissza LIONEL MESSI aki ezzel megszerezte 252. gólját, és írta be magát a történelembe! Remek támadás, remek gól! Eldőlt, 4:1-re vezet a Barca.

72
    Továbbra is a Barca uralja a meccset, többet van náluk a labda, és többet passzolnak, amik ráadásul hajszálpontosak. Kényelmesen tartja két gólos előnyét a katalán csapat.

71
    A szabálytalanságok száma 18:5 a Sevillanak. Nagy különbség.

70
    Figueiras lökte fel Dani Alvest, szabadrúgás.

69
    Micsoda támadás! Alba és Suarez kényszerítőzött, majd Alba kapásból rálőtte, de célt tévesztett ! Remek játék volt.

68
    Banega szabálytalankodott Neymarral szemben. Lapot nem kapott.

67
    Bacca maradt lesen.

66
    A második félidő derekán járunk, már három gól is esett 20 perc alatt, a hazaiak megnövelték előnyüket.
    RAKITIC - 3:1

65

IVAN RAKITIC érkezett L. Suarez jobboldali beadására, és tökéletes ütemben robbant be, és fejelte Beto kapujába a labdát. Védhetetlen erős fejes. 3:1 a Barcanak.

65
    Neymar kapott egy belépőt. Le is fújta Miguel Martínez Munuera.

63
    A beadás veszélytelen volt, indulhat a Barca.

63
    Sevillai szöglet következik.

61
    Krychowiak bombázta rá, centiket tévedett csupán.

61
    Deulofeu is a pályán immáron, ő Vidal helyett játszhat.

61
    Gameiro a pályán, Suarezt váltja.

59
    Vitolo lövését blokkolták a védők.

57
    L. Suarez gondolt egyet, majd ráküldte 20 méterről, de célt tévesztett a lövés.

56
    Bacca kapott egy nagyot Mathieutől aki be is sárgul.

49

NEYMAR DA SILVA érkezett remekül Xavi beadására, aki belecsúsztat, és a labda utat talált a kapuba. Gyors gólváltás. 2:1 immáron a Barcanak.

48
    Pareja szabálytalankodott. Sárga a jutalma.
    ALBA - 1:1

47
    A Sevilla gólt szerzett!

Egy baloldali beadásba ért bele szerencsétlenül JORDI ALBA, aki öngólt vétett. 1:1 az állás.

46

A meccs csordogál, nem szép. Sok a szabálytalanság a vendégek részéről, tördelik a Barca játékát. A gól azonban így sem maradt el. Lionel Messi csodálatos szabadrúgás góljával vezet a Barca. Egyenlőre ennyi történt, hamarosan folytatjuk a második félidővel! Tartsanak velünk továbbra is !

45

45
    Neymar kapott jó passzt, lövésig jutott ismét, de Beto ezt is kifogta.

45
    Alba kapott csodás labdát, Beton túl is jutott, de egy védő besegített, remek védőmunka.

44
    Kettő perc van hátra a félidőből.

43
    Rakitic szögletét megoldották a Sevilla védői.

42
    L. Suarez lövése megpattant, és szöglet következik.

41
    Rakitic került a földre, nem szép a meccs, sok a szabálytalanság.

40
    Messi jogosan reklamál, mert felrúgták, de az ítélet elmaradt.

38
    Alba beadása megpattant, így pontosan jó lett Betonak. Aki már indíthatja is társait.

37
    Xavi tekerte be a kapu elé, Beto jött, és lehúzta a labdát.

36
    Coke rúgott oda Neymarnak. Jogos a sárgalap.

36
    Tíz perc van a félidőből.

35
    Rakiticet mintha visszarántották volna, de nem fújt a játékvezető. A labda Beto kezében kötött ki.

34
    Messi szerez labdát a saját térfelén, majd indítja csapattársát.

33
    Bacca adta be a bal szélről, Jordi Alba mentett nagyot!

32
    Ismét Dani Alves kapott szabadot. Kicsiben, gyorsan elvégezték.

31
    Messi tekerte be a kapu elé, de Pique elől kifejelték.

30
    Vitolo rakta ki a kezét, Alvessel szemben szabálytalan.

28
    Szögletet harcoltak ki a vendégek, a beadást Pique bólintotta ki.

28
    Bacca nem tudott kapura fordulni, labdát szerzett a hazai csapat.

27
    Mathieu csúszott oda remek ütemben. A labda visszapattant Baccara, Bravo jöhet kirúgással.

26
    Bacca szabálytalankodott, ismét jöhet a Barca.

26
    Barcelona végezhet el bedobást.

25
    Xavi ívelte be lágyan, de nagy nehezen tisztáztak a védők.

24
    Banega szabálytalankodott Neymarral szemben.

22
    Eddig a Sevilla szinte semmit nem csinált, agresszívan letámadnak a katalánok, ez érezhetően nem ízlik a Sevillanak.
    MESSI - 1:0

21

Igen-igen, érezhető volt , hogy ez veszélyes lesz. Az is lett. LIONEL MESSI csodálatos szabadrúgás góljával vezet a Barcelona. Ballal tekerte át a sorfal felett, és a labda a jobb felsőbe kötött ki.

20
    Messi kapott szabadrúgást. Veszélyes helyről jöhet a Barca, Messinek ez ideális hely.

18
    Alba sprintelt egyet, majd a bal szélről próbálta beadni társainak, de fehér mezest talált a labda.

16
    D. Suarez próbálta beadni a labdát, ami sikerült is, de a védők a helyükön voltak, könnyedén szabadítottak fel, sőt, támadhatnak is!

15
    Az első negyedórában a Barcelona veszélyeztetett többször, a vendégek számára nem termett sok babér.

14
    Dani Alves passzolta el a labdát.

13
    Neymar lesen volt.

13
    Suarez tette oda Neymarnak, aki ráküldte, de belevetődtek a védők.

11
    Beto szabadított fel, L. Suarez éppen hogy lemaradt a labdáról.

10
    Mathieu kapott szabadrúgást. A tettes Bacca volt.

8
    Messi került helyzetbe, aki 16-ról ráküldte, de nem volt kellő erő benne, így Beto fogni tudta!

7
    Messi reklamált, nem kapott szabadrúgást, a játék folytatódhat tovább.

6
    Neymart lökte fel Krychowiak. Szabadrúgás.

5
    Rakitic remek mozdulattal tartotta meg a labdát.

4
    Az ívelés rossz volt. Beto jöhet kirúgással.

2
    Rövid, pontos passzolgatás a hazaiak részéről.

1
    A Barca kezdte a meccset. Szokásos kék-vörös mezben, míg a Sevilla fehér mezben van.

1

A spanyol bajnokság 12.fordulójában a Barcelona fogadja a Sevillat.

A Barca a második a tabellán. 11 meccs alatt nyolc győzelem, egy döntetlen, két vereség a mérleg. Hazai környezetben öt meccsből négyet megnyertek, egyszer kaptak ki. Legutóbb a Celta Vigo hozta el a három pontot a Camp Nouból.

A Sevilla ötödik a tabellán. Hét győzelem, két döntetlen két vereség a mérleg. Idegen szereplésük alkalmával öt meccsen három győzelem, és két vereség született. Gólarányuk 7:7 idegenben, elég változó tehát a teljesítmény.

A Barca tavaly oda-vissza nyert, otthon viszont csak 3:2-re sikerült diadalmaskodniuk. A meccs minden fontos eseményéről percről-percre közvetítünk Önöknek! Tartsanak velünk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Gólok: 21. Messi, 49. Neymar, 65. Rakitic, 72. Messi, 78. Messi – 47. Alba (öngól)

Lapok:   56. Mathieu (BAR) – 36. Coke (SEV), 48. Pareja (SEV)

FC Barcelona: Bravo – Alba ( 81' Adriano), Mathieu, Pique, Alves – Rakitic, Busquets, Xavi (C) ( 77' Rafinha)– Neymar, Messi, L. Suarez ( 74' Pedro)
    Cserék: ter Stegen – Adriano, Bartra, El Haddadi, Pedro, Rafinha, Roberto

Edző: L. Enrique

Sevilla FC: Beto – Coke (C), Pareja, Carrico, Figueiras – Banega, Krychowiak – Vidal ( 61' Deulofeu), D. Suarez ( 61' Gameiro), Vitolo – Bacca ( 75' Aspas)
    Cserék: Rico – Aspas, Deulofeu, Gameiro, Kolodziejczak, Mbia, Reyes

Edző: U. Emery

Játékvezetők: Miguel Martínez Munuera