Atlético Madrid – Málaga CF 3:1 (vége) | SD Eibar – Real Madrid 0:4 (vége) | Barcelona – Sevilla 5:1 (vége)
La Coruňa – Real Sociedad 0:0 (vége)
FC Barcelona
5:1 (1:0)
Sevilla FC
szombat 22.11.2014, 20:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A spanyol bajnokság 12.fordulójában a Barcelona fogadja a Sevillat.

A Barca a második a tabellán. 11 meccs alatt nyolc győzelem, egy döntetlen, két vereség a mérleg. Hazai környezetben öt meccsből négyet megnyertek, egyszer kaptak ki. Legutóbb a Celta Vigo hozta el a három pontot a Camp Nouból.

A Sevilla ötödik a tabellán. Hét győzelem, két döntetlen két vereség a mérleg. Idegen szereplésük alkalmával öt meccsen három győzelem, és két vereség született. Gólarányuk 7:7 idegenben, elég változó tehát a teljesítmény.

A Barca tavaly oda-vissza nyert, otthon viszont csak 3:2-re sikerült diadalmaskodniuk. A meccs minden fontos eseményéről percről-percre közvetítünk Önöknek! Tartsanak velünk.

1

1
    A Barca kezdte a meccset. Szokásos kék-vörös mezben, míg a Sevilla fehér mezben van.

2
    Rövid, pontos passzolgatás a hazaiak részéről.

4
    Az ívelés rossz volt. Beto jöhet kirúgással.

5
    Rakitic remek mozdulattal tartotta meg a labdát.

6
    Neymart lökte fel Krychowiak. Szabadrúgás.

7
    Messi reklamált, nem kapott szabadrúgást, a játék folytatódhat tovább.

8
    Messi került helyzetbe, aki 16-ról ráküldte, de nem volt kellő erő benne, így Beto fogni tudta!

10
    Mathieu kapott szabadrúgást. A tettes Bacca volt.

11
    Beto szabadított fel, L. Suarez éppen hogy lemaradt a labdáról.

13
    Suarez tette oda Neymarnak, aki ráküldte, de belevetődtek a védők.

13
    Neymar lesen volt.

14
    Dani Alves passzolta el a labdát.

15
    Az első negyedórában a Barcelona veszélyeztetett többször, a vendégek számára nem termett sok babér.

16
    D. Suarez próbálta beadni a labdát, ami sikerült is, de a védők a helyükön voltak, könnyedén szabadítottak fel, sőt, támadhatnak is!

18
    Alba sprintelt egyet, majd a bal szélről próbálta beadni társainak, de fehér mezest talált a labda.

20
    Messi kapott szabadrúgást. Veszélyes helyről jöhet a Barca, Messinek ez ideális hely.

21
    A Barca gólt szerzett!

Igen-igen, érezhető volt , hogy ez veszélyes lesz. Az is lett. LIONEL MESSI csodálatos szabadrúgás góljával vezet a Barcelona. Ballal tekerte át a sorfal felett, és a labda a jobb felsőbe kötött ki.
    MESSI - 1:0

22
    Eddig a Sevilla szinte semmit nem csinált, agresszívan letámadnak a katalánok, ez érezhetően nem ízlik a Sevillanak.

24
    Banega szabálytalankodott Neymarral szemben.

25
    Xavi ívelte be lágyan, de nagy nehezen tisztáztak a védők.

26
    Barcelona végezhet el bedobást.

26
    Bacca szabálytalankodott, ismét jöhet a Barca.

27
    Mathieu csúszott oda remek ütemben. A labda visszapattant Baccara, Bravo jöhet kirúgással.

28
    Bacca nem tudott kapura fordulni, labdát szerzett a hazai csapat.

28
    Szögletet harcoltak ki a vendégek, a beadást Pique bólintotta ki.

30
    Vitolo rakta ki a kezét, Alvessel szemben szabálytalan.

31
    Messi tekerte be a kapu elé, de Pique elől kifejelték.

32
    Ismét Dani Alves kapott szabadot. Kicsiben, gyorsan elvégezték.

33
    Bacca adta be a bal szélről, Jordi Alba mentett nagyot!

34
    Messi szerez labdát a saját térfelén, majd indítja csapattársát.

35
    Rakiticet mintha visszarántották volna, de nem fújt a játékvezető. A labda Beto kezében kötött ki.

36
    Tíz perc van a félidőből.

36
    Coke rúgott oda Neymarnak. Jogos a sárgalap.

37
    Xavi tekerte be a kapu elé, Beto jött, és lehúzta a labdát.

38
    Alba beadása megpattant, így pontosan jó lett Betonak. Aki már indíthatja is társait.

40
    Messi jogosan reklamál, mert felrúgták, de az ítélet elmaradt.

41
    Rakitic került a földre, nem szép a meccs, sok a szabálytalanság.

42
    L. Suarez lövése megpattant, és szöglet következik.

43
    Rakitic szögletét megoldották a Sevilla védői.

44
    Kettő perc van hátra a félidőből.

45
    Alba kapott csodás labdát, Beton túl is jutott, de egy védő besegített, remek védőmunka.

45
    Neymar kapott jó passzt, lövésig jutott ismét, de Beto ezt is kifogta.

45

A meccs csordogál, nem szép. Sok a szabálytalanság a vendégek részéről, tördelik a Barca játékát. A gól azonban így sem maradt el. Lionel Messi csodálatos szabadrúgás góljával vezet a Barca. Egyenlőre ennyi történt, hamarosan folytatjuk a második félidővel! Tartsanak velünk továbbra is !

46

47
    A Sevilla gólt szerzett!

Egy baloldali beadásba ért bele szerencsétlenül JORDI ALBA, aki öngólt vétett. 1:1 az állás.
    ALBA - 1:1

48
    Pareja szabálytalankodott. Sárga a jutalma.

49

NEYMAR DA SILVA érkezett remekül Xavi beadására, aki belecsúsztat, és a labda utat talált a kapuba. Gyors gólváltás. 2:1 immáron a Barcanak.

56
    Bacca kapott egy nagyot Mathieutől aki be is sárgul.

57
    L. Suarez gondolt egyet, majd ráküldte 20 méterről, de célt tévesztett a lövés.

59
    Vitolo lövését blokkolták a védők.

61
    Gameiro a pályán, Suarezt váltja.

61
    Deulofeu is a pályán immáron, ő Vidal helyett játszhat.

61
    Krychowiak bombázta rá, centiket tévedett csupán.

63
    Sevillai szöglet következik.

63
    A beadás veszélytelen volt, indulhat a Barca.

65
    Neymar kapott egy belépőt. Le is fújta Miguel Martínez Munuera.

65

IVAN RAKITIC érkezett L. Suarez jobboldali beadására, és tökéletes ütemben robbant be, és fejelte Beto kapujába a labdát. Védhetetlen erős fejes. 3:1 a Barcanak.
    RAKITIC - 3:1

66
    A második félidő derekán járunk, már három gól is esett 20 perc alatt, a hazaiak megnövelték előnyüket.

67
    Bacca maradt lesen.

68
    Banega szabálytalankodott Neymarral szemben. Lapot nem kapott.

69
    Micsoda támadás! Alba és Suarez kényszerítőzött, majd Alba kapásból rálőtte, de célt tévesztett ! Remek játék volt.

70
    Figueiras lökte fel Dani Alvest, szabadrúgás.

71
    A szabálytalanságok száma 18:5 a Sevillanak. Nagy különbség.

72
    Továbbra is a Barca uralja a meccset, többet van náluk a labda, és többet passzolnak, amik ráadásul hajszálpontosak. Kényelmesen tartja két gólos előnyét a katalán csapat.

72

Iskolajáték! Három támadó két védőre vitte a labdát. Neymartól kapta vissza LIONEL MESSI aki ezzel megszerezte 252. gólját, és írta be magát a történelembe! Remek támadás, remek gól! Eldőlt, 4:1-re vezet a Barca.