Chelsea F.C. – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Everton FC – West Ham United 2:1 (vége) | Leicester City – Sunderland AFC 0:0 (vége)
Manchester City – Swansea City 2:1 (vége) | Newcastle United – Queens Park Rangers 1:0 (vége) | Stoke City – Burnley FC 1:2 (vége)
Arsenal FC – Manchester United 1:2 (vége)
Everton FC
2:1 (1:0)
West Ham United
szombat 22.11.2014, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

Egy remek mérkőzésen mindhárom pontot otthon tartotta az Everton, ami azért nem kis teljesítmény ez ellen a teljesen összeszedetten játszó West Ham ellen. Érezhető volt a félidőben hogy itt egy gól nem lesz elég a hazaiaknak, Zarate révén jött is az egyenlítés, de csak negyed óráig örülhettek a vendégek, mert Osman a 73. percben eldöntötte a találkozót.

A West Ham ezzel az eredménnyel egy helyet visszaesve ötödik a tabellán, míg az Everton immár a nyolcadik helyet foglalja el. (18:04:22)

90+5

90+4
    Jenkinson beadását húzta le Howard, ezzel nagyon kevés ideje maradt a vendégeknek.

90+2
    Mi maradt ki! Eto'o kapott lapos passzt a kaputól öt méterre, de futtában mellélőtte!

90+2
    Most viszont igen, egy gyors akció végén kiharcoltak egy szögletet.

90+1
    Előbb Jarvis, majd Cresswell lövését blokkolta a hazai védelem, de továbbra sem lélegezhetnek fel.

90+1
    Öt perc a ráadás, beszorul az Everton.

89
    Atsu jön be a sérült Naismith helyett.

88
    Most vitték csak le az Everton játékosát hordágyon, jópár perc hosszabbítás kinéz így a meccs végére.

86
    Naismith szorul ápolásra, fogy a vendégek ideje.

85
    Teljesen átengedi a területet a végére az Everton a West Hamnek.. ezzel nem biztos hogy jól járnak.

84
    Caroll elől kifejelték a labdát, mégis kirúgást ítél a játékvezető.

83
    Kiharcol egy szögletet a West Ham. Lássuk van e még csattanó.

82
    Amalfitano helyén Vaz Te fejezi be.

80
    Barkleyt váltja Besic hazai oldalon.

77
    Coleman passza után Eto'o cselezett kettőt majd laposan a jobb alsó fele csavart, de Adrian résen volt, és fogta a lövést.

76
    Amalfitano és Jarvis közben majdnem összehozta az egyenlítést jelentő gólt, de hazai szempontból szerencsésen felpattant a labda, így tisztázni tudtak.
    OSMAN - 2:1

73
    Az Everton gólt szerzett!

MICSODA GÓL! 2–1! Kitámadtak a szögletet követően a vendégek, de elvesztették a labdát, Eto'o pedig felfutott a tizenhatosig a labdával, majd középre tette LEON OSMANNAK, aki becsúszva bombaerősen beverte Adrian kapujába a játékszert!

72
    Kiharcolnak most egy szögletet a vendégek.

71
    Jarvis kapott labdát mélyen a hazai térfélen, be is vitte a tizenhatoson belülre, majd kiszorított helyzetből lőtt, de csak az oldalhálót találta el.

70
    Telnek a percek, de egyik csapat sem igazán mer kitámadni.

67
    Lukakut próbálták indítani a hazaiak, de Adrian jól jött ki a kapujából, és elcsípte előle a labdát.

67
    Eto'o forgolódott a jobb szélen, de nem tudta áthámozni magát két védőn.

66
    Mirallast váltja Eto'o hazai oldalon.

62
    Lukaku kapott remek labdát a tizenhatos bal oldalánál, ám fölé lőtte!

61
    Csodával határos módon megúszták mindketten egy-egy sárgával.

60
    Elszabadultak az indulatok a pályán, Mirallas pedig kiosztott Tomkinsnak egy pofont.

59
    McCarthy tüzelt jó 20 méterről, nem sokkal kerülte el a kaput a lövése!

58
    Megint feljebb kapcsolt egyel a West Ham, ám ezúttal szerencsésen megúszta az akciót az Everton.
    ZARATE - 1:1

56
    A West Ham gólt szerzett!

MAURO ZARATE góljával egyenlít a West Ham! Zarate Amalfitanoval kényszerítőzött remekül, majd laposan ellőtte a tizenhatos széléről. Jagielka menteni próbált, de olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy Howard kapust is megzavarta, aki mellett a hálóba pattant a labda!

53
    Caroll elől szabadítottak fel nagy nehezen a hazaiak, de továbbra is a West Hamnél a labda.

51
    Úgy látszik a meccs jelenlegi irama Sam Allardyce vezetőedzőnek sem tetszik, cserélt is kettőt: Zarate váltja Colet, Jarvis pedig Noblet.

51
    Collins fedezte jól a labdát, kirúgást végezhet el a West Ham.

50
    Nem túl pörgős a játék egyelőre, ez pedig csak az Evertonnak kedvez.

48
    Ennek ellenére megszerezte a játékszert a West Ham, de gyorsan vissza is ajándékozták.

47
    Összeszedettnek tűnik az első percekben az Everton, tartják a labdát, nem sietik el a támadást.

46

Az első félidő első felét az Everton irányította, egészen addig, amíg meg nem szerezték a vezetést Lukaku révén, a 26. percben. Ezt követően feléledt a West Ham, több veszélyes helyzetet is kialakítottak, ám gólt nem sikerült szerezniük. Az Evertonnak minden bizonnyal szüksége lesz még legalább egy gólra a győzelemhez, mert nem tűnik úgy mintha a West Ham feladta volna a derbit, Caroll és Cole révén pedig jó eséllyel előbb-utóbb be is veszik majd Howard kapuját.

45+3

45
    Letelt közben a rendes játékidő, két perc lesz a ráadás.

43
    Cole könyökölt, szabadrúgással jöhet az Everton.

42
    McCarthy buktatta hátulról az egyik vendég játékost nagyon rossz ütemben, örülhet hogy ezt megúszta egy sárgával.

41
    Reid sárgul be.

37
    Lukaku vette be másodszor is a vendég kaput, de fennvan a partjelző zászlaja, les miatt érvénytelen a találat.

34
    Caroll lőtt most a kapu fölé egy laposan középre gurított labdát nagyjából 8 méterről.

32
    Amalfitano tüzelt jobbal a bal szélről remek helyzetben, de nem találta el Howard kapuját.

31
    Caroll fejelt kapura egy beadást jó 12 méterről, Howardnak ez csemege volt.

30
    Feléledt a West Ham támadósora, most egy kicsit be is szorul az Everton.

LUKAKU - 1:0

26

Mirallas lövése pattant meg egy védőn a tizenhatoson belül, ROMELU LUKAKU pedig kapott az alkalmon, lecsapott a felpördülő labdára, és beverte Adrian kapujába!

24
    Hibbert tüzelt a tizenhatos előteréből, de nem találta el a kaput.

23
    Szerencsésen Naismithhez pattogott most a labda a vendég ötösnél, de kiszorított helyzetből nem tudott veszélyeztetni.

22
    Nagyon nyom most az Everton.

19
    Micsoda akció! Ezt most nagyon szépen csinálta az Everton! Hosszú játék után kitették Colemannak az alapvonal mellé a labdát, ő rögtön lekészítette lövésre Naismithnek, aki teljesen tisztán 9 méterről lőhetett, de nem találta el a kaput, egy kevéssel fölé lőtte a labdát.

18
    Nem nagyon tud kibontakozni az Everton, letámadják őket a West Ham játékosai a pálya minden szegletén.

16
    Kihozta az Everton, gyorsan próbáltak támadni, de nem jött be, a nagy sietségben elvesztették a labdát.

16
    Mirallas borította fel Amalfitanot, szabadrúgással jöhet a West Ham.

14
    McCarthy passzát Lukaku vette át, és fordult rögtön kapura, de a tizenhatos széléről leadott lövése veszélytelen volt, nem találta jól el a labdát.

9
    Caroll fejelte le Cole irányába a labdát most a tizenhatosnál, de ezt a helyzetet is megoldotta az Everton védelme.

7
    Jenkinson kereste Carollt a hazai ötösnél, de Jagielka jól helyezkedett, és tisztázni tudott.

7
    Óriási a hazai fölény labdabirtoklás terén, de ettől függetlenül nem nagyon tudnak eljutni a West Ham kapujáig.

4
    Jenkinson iramodott meg a jobb szélen, majd tette középre a labdát, de nem volt érkező ember, Howard így gond nélkül lehúzta.

3
    Nem meglepő módon aktívabb az első percekben az Everton, ők diktálják az iramot.

1
    Mirallas kapott remek labdát a vendég tizenhatos előtt, de Adrian jól jött ki, és becsúszva mentett előle, de egyébként is les volt.

1

Everton FC: Howard – Hibbert, Jagielka, Distin, Coleman – Osman, McCarthy – Mirallas, Barkley, Naismith – Lukaku.
    Cserék: Robles – Atsu, Muhamed Besic, Browning, Eto'o, Garbutt, Ledson.

West Ham United: Adrian – Cresswell, Collins, Reid, Tomkins – Amalfitano, Nolan, Noble, Jenkinson – Cole, Caroll.
    Cserék: Jaaskelainen – Demel, Jarvis, Lletget, O'Brien, Vaz Te, Zarate.

Játékvezetők: Mark Clattenburg.

Az angol Premier League 12. fordulójában az Everton fogadja a West Hamet.

Az Everton eddig 14 pontot gyűjtött, gyengén kezdte a szezont a csapat, ám meccsről meccsre egyre összeszedettebbnek tűnnek.

A West Ham kiegyensúlyozottságának köszönhetően a negyedik helyen áll a tabellán, egy-egy hiba azért nekik is becsúszott, de ezt olyan bravúrokkal ellensúlyozták mint a Liverpool, és a City legyőzése.

Érdekes lesz ez a mérkőzés, a bukmékereknél toronymagas favoritok a hazaiak, ám ezt az idei West Hamet nem érdemes leírni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..