Chelsea F.C. – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Everton FC – West Ham United 2:1 (vége) | Leicester City – Sunderland AFC 0:0 (vége)
Manchester City – Swansea City 2:1 (vége) | Newcastle United – Queens Park Rangers 1:0 (vége) | Stoke City – Burnley FC 1:2 (vége)
Arsenal FC – Manchester United 1:2 (vége)
Everton FC
2:1 (1:0)
West Ham United
szombat 22.11.2014, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Az angol Premier League 12. fordulójában az Everton fogadja a West Hamet.

Az Everton eddig 14 pontot gyűjtött, gyengén kezdte a szezont a csapat, ám meccsről meccsre egyre összeszedettebbnek tűnnek.

A West Ham kiegyensúlyozottságának köszönhetően a negyedik helyen áll a tabellán, egy-egy hiba azért nekik is becsúszott, de ezt olyan bravúrokkal ellensúlyozták mint a Liverpool, és a City legyőzése.

Érdekes lesz ez a mérkőzés, a bukmékereknél toronymagas favoritok a hazaiak, ám ezt az idei West Hamet nem érdemes leírni.

Everton FC: Howard – Hibbert, Jagielka, Distin, Coleman – Osman, McCarthy – Mirallas, Barkley, Naismith – Lukaku.
    Cserék: Robles – Atsu, Muhamed Besic, Browning, Eto'o, Garbutt, Ledson.

West Ham United: Adrian – Cresswell, Collins, Reid, Tomkins – Amalfitano, Nolan, Noble, Jenkinson – Cole, Caroll.
    Cserék: Jaaskelainen – Demel, Jarvis, Lletget, O'Brien, Vaz Te, Zarate.

Játékvezetők: Mark Clattenburg.

1

1
    Mirallas kapott remek labdát a vendég tizenhatos előtt, de Adrian jól jött ki, és becsúszva mentett előle, de egyébként is les volt.

3
    Nem meglepő módon aktívabb az első percekben az Everton, ők diktálják az iramot.

4
    Jenkinson iramodott meg a jobb szélen, majd tette középre a labdát, de nem volt érkező ember, Howard így gond nélkül lehúzta.

7
    Óriási a hazai fölény labdabirtoklás terén, de ettől függetlenül nem nagyon tudnak eljutni a West Ham kapujáig.

7
    Jenkinson kereste Carollt a hazai ötösnél, de Jagielka jól helyezkedett, és tisztázni tudott.

9
    Caroll fejelte le Cole irányába a labdát most a tizenhatosnál, de ezt a helyzetet is megoldotta az Everton védelme.

14
    McCarthy passzát Lukaku vette át, és fordult rögtön kapura, de a tizenhatos széléről leadott lövése veszélytelen volt, nem találta jól el a labdát.

16
    Mirallas borította fel Amalfitanot, szabadrúgással jöhet a West Ham.

16
    Kihozta az Everton, gyorsan próbáltak támadni, de nem jött be, a nagy sietségben elvesztették a labdát.

18
    Nem nagyon tud kibontakozni az Everton, letámadják őket a West Ham játékosai a pálya minden szegletén.

19
    Micsoda akció! Ezt most nagyon szépen csinálta az Everton! Hosszú játék után kitették Colemannak az alapvonal mellé a labdát, ő rögtön lekészítette lövésre Naismithnek, aki teljesen tisztán 9 méterről lőhetett, de nem találta el a kaput, egy kevéssel fölé lőtte a labdát.

22
    Nagyon nyom most az Everton.

23
    Szerencsésen Naismithhez pattogott most a labda a vendég ötösnél, de kiszorított helyzetből nem tudott veszélyeztetni.

24
    Hibbert tüzelt a tizenhatos előteréből, de nem találta el a kaput.

26
    Az Everton gólt szerzett!

Mirallas lövése pattant meg egy védőn a tizenhatoson belül, ROMELU LUKAKU pedig kapott az alkalmon, lecsapott a felpördülő labdára, és beverte Adrian kapujába!
    LUKAKU - 1:0

30
    Feléledt a West Ham támadósora, most egy kicsit be is szorul az Everton.

31
    Caroll fejelt kapura egy beadást jó 12 méterről, Howardnak ez csemege volt.

32
    Amalfitano tüzelt jobbal a bal szélről remek helyzetben, de nem találta el Howard kapuját.

34
    Caroll lőtt most a kapu fölé egy laposan középre gurított labdát nagyjából 8 méterről.

37
    Lukaku vette be másodszor is a vendég kaput, de fennvan a partjelző zászlaja, les miatt érvénytelen a találat.

41
    Reid sárgul be.

42
    McCarthy buktatta hátulról az egyik vendég játékost nagyon rossz ütemben, örülhet hogy ezt megúszta egy sárgával.

43
    Cole könyökölt, szabadrúgással jöhet az Everton.

45
    Letelt közben a rendes játékidő, két perc lesz a ráadás.

45+3

Az első félidő első felét az Everton irányította, egészen addig, amíg meg nem szerezték a vezetést Lukaku révén, a 26. percben. Ezt követően feléledt a West Ham, több veszélyes helyzetet is kialakítottak, ám gólt nem sikerült szerezniük. Az Evertonnak minden bizonnyal szüksége lesz még legalább egy gólra a győzelemhez, mert nem tűnik úgy mintha a West Ham feladta volna a derbit, Caroll és Cole révén pedig jó eséllyel előbb-utóbb be is veszik majd Howard kapuját.

46

47
    Összeszedettnek tűnik az első percekben az Everton, tartják a labdát, nem sietik el a támadást.

48
    Ennek ellenére megszerezte a játékszert a West Ham, de gyorsan vissza is ajándékozták.

50
    Nem túl pörgős a játék egyelőre, ez pedig csak az Evertonnak kedvez.

51
    Collins fedezte jól a labdát, kirúgást végezhet el a West Ham.

51
    Úgy látszik a meccs jelenlegi irama Sam Allardyce vezetőedzőnek sem tetszik, cserélt is kettőt: Zarate váltja Colet, Jarvis pedig Noblet.

53
    Caroll elől szabadítottak fel nagy nehezen a hazaiak, de továbbra is a West Hamnél a labda.

56
    A West Ham gólt szerzett!

MAURO ZARATE góljával egyenlít a West Ham! Zarate Amalfitanoval kényszerítőzött remekül, majd laposan ellőtte a tizenhatos széléről. Jagielka menteni próbált, de olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy Howard kapust is megzavarta, aki mellett a hálóba pattant a labda!
    ZARATE - 1:1

58
    Megint feljebb kapcsolt egyel a West Ham, ám ezúttal szerencsésen megúszta az akciót az Everton.

59
    McCarthy tüzelt jó 20 méterről, nem sokkal kerülte el a kaput a lövése!

60
    Elszabadultak az indulatok a pályán, Mirallas pedig kiosztott Tomkinsnak egy pofont.

61
    Csodával határos módon megúszták mindketten egy-egy sárgával.

62
    Lukaku kapott remek labdát a tizenhatos bal oldalánál, ám fölé lőtte!

66
    Mirallast váltja Eto'o hazai oldalon.

67
    Eto'o forgolódott a jobb szélen, de nem tudta áthámozni magát két védőn.

67
    Lukakut próbálták indítani a hazaiak, de Adrian jól jött ki a kapujából, és elcsípte előle a labdát.

70
    Telnek a percek, de egyik csapat sem igazán mer kitámadni.

71
    Jarvis kapott labdát mélyen a hazai térfélen, be is vitte a tizenhatoson belülre, majd kiszorított helyzetből lőtt, de csak az oldalhálót találta el.

72
    Kiharcolnak most egy szögletet a vendégek.

73

MICSODA GÓL! 2–1! Kitámadtak a szögletet követően a vendégek, de elvesztették a labdát, Eto'o pedig felfutott a tizenhatosig a labdával, majd középre tette LEON OSMANNAK, aki becsúszva bombaerősen beverte Adrian kapujába a játékszert!
    OSMAN - 2:1

76
    Amalfitano és Jarvis közben majdnem összehozta az egyenlítést jelentő gólt, de hazai szempontból szerencsésen felpattant a labda, így tisztázni tudtak.

77
    Coleman passza után Eto'o cselezett kettőt majd laposan a jobb alsó fele csavart, de Adrian résen volt, és fogta a lövést.

80
    Barkleyt váltja Besic hazai oldalon.

82
    Amalfitano helyén Vaz Te fejezi be.

83
    Kiharcol egy szögletet a West Ham. Lássuk van e még csattanó.

84
    Caroll elől kifejelték a labdát, mégis kirúgást ítél a játékvezető.

85
    Teljesen átengedi a területet a végére az Everton a West Hamnek.. ezzel nem biztos hogy jól járnak.

86
    Naismith szorul ápolásra, fogy a vendégek ideje.

88
    Most vitték csak le az Everton játékosát hordágyon, jópár perc hosszabbítás kinéz így a meccs végére.

89
    Atsu jön be a sérült Naismith helyett.

90+1
    Öt perc a ráadás, beszorul az Everton.

90+1
    Előbb Jarvis, majd Cresswell lövését blokkolta a hazai védelem, de továbbra sem lélegezhetnek fel.

90+2
    Most viszont igen, egy gyors akció végén kiharcoltak egy szögletet.

90+2
    Mi maradt ki! Eto'o kapott lapos passzt a kaputól öt méterre, de futtában mellélőtte!

90+4
    Jenkinson beadását húzta le Howard, ezzel nagyon kevés ideje maradt a vendégeknek.

90+5

Egy remek mérkőzésen mindhárom pontot otthon tartotta az Everton, ami azért nem kis teljesítmény ez ellen a teljesen összeszedetten játszó West Ham ellen. Érezhető volt a félidőben hogy itt egy gól nem lesz elég a hazaiaknak, Zarate révén jött is az egyenlítés, de csak negyed óráig örülhettek a vendégek, mert Osman a 73. percben eldöntötte a találkozót.

A West Ham ezzel az eredménnyel egy helyet visszaesve ötödik a tabellán, míg az Everton immár a nyolcadik helyet foglalja el. (18:04:22)