Újpest FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Fehérvár 0:5 (vége) | MTK Budapest FC – Pécsi MFC 3:2 (vége)
Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – KTE-Phoenix Mecano 3:1 (vége)
MTK Budapest FC
3:2 (1:2)
Pécsi MFC
szombat 29.11.2014, 16:00 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Nagyszerű és fordulatos mérkőzést láthattak a találkozóra kilátogatók. Torghelle már a negyedik percben megszerezte a vezetést az MTK-nak, de a kontráival állandó veszélyt jelentő Pécs, Frank révén a 24. percben kiegyenlített, majd a félidő vége előtt Nagy József a vezetést is megszerezte a baranyaiaknak.
    A fordulást követően a kék-fehérek irányítottak, a Pécs többnyire saját térfelén védekezett.
    A mérkőzés hőse kétségtelenül Csiki Norbert, a 61. percben csereként beállt játékos előbb egyenlített, majd a 87. percben egy bődületes lövéssel a vezetést, és mint később kiderült a győzelmet s megszerezte az MTK-nak. Ezzel a győzelemmel a kék-fehérek két vesztes hazai mérkőzés után három ponttal távozhattak, míg a Pécs vesszőfutása tovább folytatódott, már zsinórban hét mérkőzést veszített a baranyai együttes.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (18:00:09)

90+3

90+3
    Hegedüs hosszú kirúgása után a játékvezető lefújta a találkozót.

90+2
    Frőhlich fejezte be lövéssel a pécsiek támadását, mintegy húsz méterről bombázta fölé-mellé.

90+1
    Megy előre a Pécs, nem adták fel a vendégek. Egy beadás után középről érkezett is egy fejes, Hegedüs magabiztos volt.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    Kisebb szabálytalanság után a Pécs végezhetett el szabadrúgást a kezdőkörből, nem sokáig tudta megtartani a labdát. Majd egy gyors kontrából megindult az MTK, Torghelle futott nagy versenyt James-szel, az utóbbi győzött.

87
    Az MTK gólt szerzett!
    CSIKI NORBERT duplázni tudott, nem is akármilyen találattal. A Pécs tizenhatosa előtt kapta a labdát, majd némi igazítás után mintegy húsz méterről elemi erővel a bal felsőbe bombázott.

86
    Heffler felé ment egy indítás a bal oldalon, beadása a védőről szögletre csapódott. Az elvégzett sarokrúgás veszélytelen volt.

85
    Vukmir nem kímélte ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

84
    Jobbról végezhetett el sarokrúgást az MTK, a beívelt labdát középen Thiam gyengén fejelte kapu irányába, próbálkozása elakadt a blokkban.

83
    Heffler jött be a lecserélt Rácz helyett.

82
    Poór felé ment egy hosszú keresztlabda a jobb oldalra, a hazaiak játékosa nem tudta benntartani.

81
    A kezdőkörből végezhetett el szabadrúgást az MTK. Az elvégzett szabad után lassan fejlődik fel a hazaiak támadása.

80
    Gőcze labdázgatott egy sort hátul, majd rúgta hosszan előre a labdát.

79
    Valamelyest leült a találkozó, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

78
    Bese jött be Horváth Zsolt helyett!

77
    Pölöskey jött be a lecserélt Márkvárt helyett.

76
    Kővári kapta ismét a labdát a jobb szélen, beadását Rácz kapcsolta le, majd gyanús körülmények között elesett a tizenhatoson belül. A játékvezető sípja néma maradt!

75
    Kővári centerezett jobbról, beadása veszélytelen, majd szabálytalanság után már az MTK jöhet szabaddal.

74
    Uzoma kapott labdát a bal oldalon, beadását könnyedén vágták ki a hazai védők.

73
    Elég sok most a pontatlanság a fővárosiak részéről, az előreívelt labdákat rendre lekapcsolják a védők.

72
    Csikit próbálták kiugratni a hazaiak, hosszú volt a labda, nem érhette el.

71
    Kisebb szabálytalanság után Hegedüs rúgta mezőnybe a labdát.

70
    A Pécs most feljebb tolta játékát, kiegyenlített most a küzdelem a pályán.

68
    Előrevágott labdára Gőcze mozdult ki a kapujából, miután összeszedte azonnal dobta is mezőnybe.

67
    A hideg ellenére is kifejezetten jól szórakoznak a nézők, mindkét csapat győzelemre játszik.

65
    A csereként beállt CSIKI NORBERT kiegyenlített! Fellazult a pécsi védelem, Csiki bal oldalon zavartalanul kapta a labdát, majd mintegy nyolc méterről higgadtan a bal alsóba helyezett.

64
    Hatalmas egyenlítés lehetőség maradt ki! Thiam kapott nagy labdát a Pécs tizenhatosán belül, nyolc méterről azonban nem tudta kapura tenni. Körülményes volt!

63
    Frőhlich cselezte el magát a hazaiak térfelén, az MTK fordulhat támadással.

62
    Érezhetően egyre inkább idegesek a hazaiak, a Pécs változatlanul kontrákra épít.

61
    Vass Patrik helyett Csiki a pályán.

60
    Sok az apró szabálytalanság a pályán, most éppen a Pécs végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

58
    A vendégek ívelhettek be balról szabadrúgást az MTK tizenhatosára, a védők könnyedén felszabadítottak.

57
    Kővári jött be a lecserélt Frank helyett.

56
    A Pécs hosszú indítása pontatlan, bedobással jöhetnek a hazaiak.

55
    Poór kapott labdát a jobb szélen, védője elsodorta, de már ismét az MTK építkezhet.

54
    A Pécs térfelén folyik a játék, a vendégek kontrákra rendezkedtek be.

53
    Thiam fejezte be lövéssel a fővárosiak támadását, mintegy 28 méterről lőtte nem sokkal mellé.

51
    Poór mélységi indítását lekapcsolták a pécsi védők, de nem sokáig tudják most megtartani labdát a baranyaiak.

50
    Balról érkezett a hazaiak beadása, középen felszabadítottak a védők.

49
    Vendég kontra után Márkvárt mintegy 19 méterről suhintotta kapura, nem sokkal ment fölé-mellé.

48
    Csipkedik magukat a hazaiak, érezhetően egy új MTK jött ki a második félidőre.

47
    Az MTK ívelhetett be jobbról szögletet, ment is egy fejes kapura, nem sokkal ment mellé.

46
    Thiam jött be a lecserélt Pölöskei helyett.

46

A hazaiak szempontjából tökéletesen kezdődött a találkozó, Torghelle Sándor már a negyedik percben vezetést szerzett az MTK-nak. A Pécs lassan lendült bele a mérkőzésbe, de a vendégek kontráiban mindig megvolt a veszély. A 24. percben Frank előbb egyenlített, majd közvetlenül a félidő vége előtt Nagy József megszerezte a vezetést a baranyaiaknak!
    Izgalmas második játékrészre számíthatunk, vajon sikerül-e a fővárosiaknak maguk javára fordítani a találkozót, vagy hat vesztes mérkőzés után a Pécs örülhet?!
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45
    A középkezdés után a hazaiak még passzolgattak, majd a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

44
    A Pécs gólt szerzett!
    A félidő vége előtt vezetéshez jutott a Pécs! Szatmári kiugratta NAGY JÓZSEF-et, majd az ötösön belül a bizonytalankodó védő és a tétovázó Hegedüs kapus mellett a kapuba passzolt.

43
    A kék-fehérek többet birtokolják a labdát, de labdaszerzés után a Pécs kontráiban ott van az állandó veszély.

42
    Vukmir balról ívelhetett be szabadrúgást a pécsi tizenhatosra, a veszélyesen érkező labdát végül sikerült kivágni a védőknek.

40
    A szabad elvégzése után a Pécs tizenhatosára már rossz a bejátszás, a vendégek jöhetnek kifelé.

39
    James buktatott, érkezett is a sárga lap.

38
    A Pécs labdát szerzett, majd kettő az egy ellen vihették a labdát Hegedüs kapujára, Márkvárt 15 méterről megeresztett lövése nem okozott gondot az MTK kapusának.

37
    Poór lőtte be jobbról laposan a labdát, középen Gőcze jött a kapujából és összeszedte azt.

36
    Mélyen védekezik most a Pécs, viszont a fegyelmezett védekezés ellen egyelőre tanácstalan a hazai gépezet.

35
    Pölöskei lábát húzták el, szabaddal jöhetnek a fővárosiak a középpályáról.

34
    James próbálkozott egy mélységi indítással, az MTK védői lekapcsolták a labdát.

33
    Gőcze kirúgása után a labdát a vendégek kapcsolták le, nem sokáig tudták megtartani.

32
    Vass kapott nagy labdát a Pécs tizenhatosán belül, mintegy 12 méterről ellőtt labdájába viszont már belevetődött egy védő.

31
    Nagy rosszul indított, de az MTK most hamar elveszítette a labdát. A Pécs építkezik.

30
    Az MTK tartja a labdát, a hazaiak támadása nehezen fejlődik fel. Bedobás után tovább megy a tiki-taka.

28
    Frank gyönyörűen elvitte védője mellett a labdát a jobb szélen, de beadnia már nem sikerült.

27
    Egy kisebb szabálytalanság után a vendégek jöhetnek kifelé szabadrúgással saját térfelükről.

26
    Hidvégi kapta a labdát bal oldalon, beadása lecsúszott, kirúgással jöhet a Pécs.

24
    Hegedüs még védeni tudta a pécsiek lövését, majd a kipattanót balról Eke tette középre, az ötösön belül FRANK RICHÁRD senkitől sem zavartatva a kapuba passzolt.

23
    Sikerült lövéssel befejezni a vendégeknek a támadást, Rácz kísérletezett egy lövéssel 19 méterről, lapos próbálkozását Hegedüs biztosan védte.

22
    Rácz kapott bal oldalon egy jó labdát, ügyesen meghúzta, de a tizenhatosnál már elsodorták a hazai védők.

21
    Visszahúzódnak most saját térfelükre a pécsiek, de veszélyes területre egyelőre nem tudja az MTK bejátszani a labdát.

20
    Higgadtan adogatnak a fővárosiak, a Pécs egyelőre csak szemével követi a labdát.

19
    Az MTK tartja a labdát, majd jobbról érkezett a beadás, Torghelle elől Gőcze öklözte ki.

18
    A hazaiak megpróbálják lassítani a játékot, majd egy apró szabálytalanság után szabaddal jöhet az MTK.

17
    Hidvégi nagy bedobása után a rövid felszabadítást visszaemelték a tizenhatosra a hazaiak, de les miatt már szabadrúgás kifelé.

16
    A Pécs most meg tudta tartani a labdát a hazaiak térfelén, Frőhlich bejátszása a tizenhatosra viszont már rossz.

15
    A baranyaiak játszották be a labdát az MTK tizenhatosára, arra nem volt pécsi támadó.

14
    Élvezetes eddig a találkozó, a mérkőzésre kilátogató nézők nem unatkozhatnak.

12
    A jobbról elvégzett vendég sarokrúgás veszélytelen, támadhat az MTK.

11
    Frőhlich lőtte kis híján a forduló gólját, a vendégek támadója 40 méterről tette kapura, miután Hegedüs kinn állt a kapujából, A fővárosiak hálóőre éppen csak visszaért, bravúrral mentett szögletre.

9
    Szabadrúgással jöhetett a hazai csapat, a bal szélre kitett labdát Hidvégi ívelte középre, majd les miatt már a Pécs jöhet kifelé szabaddal.

8
    Torghelle jó labdát kapott, a kék-fehérek támadója nem sokat dajkálta, 17 méterről kissé jobbról nem sokkal bombázott fölé.

7
    A vendégek hamar elveszítették a labdát, majd a mélységi indítás Hidvégi felé már pontatlan, kirúgással jöhetnek a pécsiek.

6
    Szögletet rúghattak a fővárosiak, a jobbról beívelt labda veszélytelen, fordulhat a Pécs.

4
    A negyedik percben megszerezte a hazai csapat a vezetést! TORGHELLE SÁNDOR kezelte le a labdát a tizenhatos előtt, majd mintegy 19 méterről laposan kilőtte a kapu jobb sarkát.

3
    Hatalmas helyzet maradt ki hazai oldalon! Pölöskei középről gyönyörűen emelte ki a labdát jobb szélre, majd a centerezést középen Horváth Zsolt már elrontotta.

3
    Franknak rossz a labda a jobb szélen, a kék-fehérek építkezhetnek.

2
    A hazaiak letámadtak, de Horváth Zsolt már elpasszolta magát.

1
    A Pécs kezdte a találkozót.

1

MTK Budapest FC: Hegedüs – Poór, Kálnoki-Kis, Vukmir, Hidvégi – Vass Á., Pölöskei, Kanta – Vass P., Torghelle, dr. Horváth

Cserék: Groppioni – Nagy T., Deutsch, Thiam, Hajdú, Csiki, Bese

Pécsi MFC: Gőcze – Nagy, Horváth, Causic, Uzoma – James – Frank, Szatmári, Márkvárt, Rácz – Frőhlich

Cserék: Helesfay – Wittrédi, Heffler, Lantos, Kővári, Pölöskey

Játékvezetők: Pintér – Király, Kepe.

A labdarúgó NB I tizenhatodik fordulójában többek között MTK Budapest – PMFC-Matias mérkőzésre kerül sor.

A hazaiak tizenegy győzelemmel és négy vereséggel a bajnoki tabella második helyén állomásoznak, míg a vendég Pécs tíz pontjával utolsó előtti.
    Több szempontból is érdekes mérkőzésre számíthatunk. Egyrészt a kék-fehérek pályaválasztóként az utolsó két találkozójukat elveszítették, másrészt a baranyaiak zsinórban az utóbbi hat fordulóban vereséget szenvedtek. És arról nem is beszélve, hogy a Pécs Robert Jarni személyében új edzőt kapott, az 1998-as világbajnoki bronzérmes horvát válogatott játékosára sokan kíváncsiak.
    – A legfontosabb az, hogy játékos pályafutásom során szerzett tapasztalataimat átadjam a csapatnak. Mentálisan és szakmailag is fel kell készíteni az együttest. Nem olyan típus vagyok, aki egy irodában szeret ücsörögni, szeretek a pályán irányítani, dolgozni. Pécsen az első néhány napban meg kell ismernem a játékosokat, ezután kezdhetünk el azon gondolkozni, hogy kiből miként lehet kihozni a maximumot. – rögtönözte bemutatkozóként az új mester.

Az idei bajnoki szezon első mérkőzését ez a két csapat játszotta, akkor Garami József tanítványai idegenben 4:0-ra lelépték a Pécset. A fővárosiak bizonyára most is könnyen kiegyeznének egy ilyen eredménnyel, míg a vendégeket a visszavágás fűtheti.
    Az MTK a héten már egyszer vereséget szenvedett a Pécstől, igaz női kosárlabdában. Kíváncsian várjuk, hogy a vendégek fociban mire mennek a kék-fehérek ellen.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Gólok: 4. Torghelle, 65. Csiki, 87. Csiki – 24. Frank, 44. Nagy

Lapok:   85. Vukmir (MTK) – 39. James (PMFC)

MTK Budapest FC: Hegedüs – Poór, Kálnoki-Kis, Vukmir, Hidvégi – Vass Á., Pölöskei (46. Thiam), Kanta – Vass P., Torghelle, dr. Horváth (78. Bese)

Pécsi MFC: Gőcze – Nagy, Horváth, Causic, Uzoma – James – Frank (57. Kővári), Szatmári, Márkvárt (77. Pölöskey), Rácz (83. Heffler) – Frőhlich

Játékvezetők: Pintér – Király, Kepe